Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Anioł
Autor: Hans Christian Andersen

— Kiedy dobre dziecię umiera na ziemi, zstępuje z nieba biały anioł Boży, łagodnie bierze je w ramiona, rozpościera jasne skrzydła i unosi czystą duszyczkę do Boga. Na pożegnanie przelatuje cicho ponad tymi miejscami, które dziecię za życia lubiło i zrywa najpiękniejsze, najmilsze mu kwiaty, aby tam na tamtym świecie jeszcze piękniej kwitły. Dobry Bóg bierze je z ręki anioła i przyciska do serca, a na najdroższym dla dzieciny kwiatku składa pocałunek. Wtedy zaczyna on także śpiewać chwałę Bożą wraz z jasnymi aniołami. Tak opowiadał anioł czystej duszy dziecka, którą uniósł do nieba; a dziecię go słuchało niby we śnie. Przelatywali cicho niewidzialni nad pięknym miastem, w którym mieszkało za życia i nad ogrodem pełnym ślicznych kwiatów. — Które chcesz zabrać z sobą, aby je mieć w niebie? — zapytał anioł. Na jednym z klombów rosła piękna róża, lecz ktoś ją złamał i biedne gałązki wisiały smutnie, pełne wpół rozwiniętych pączków, które więdnąć zaczęły. — Biedna róża — rzekło dziecię. — Zabierzmy ją, w niebie odżyje na nowo. I anioł zerwał różę, a na czole dziecka złożył leciuchny, słodki pocałunek, tak słodki, że dziecina na wpół podniosła znużone powieki i uśmiechnęła się do niego. Zerwali potem jeszcze wiele kwiatów i nie tylko wspaniałe, ogrodowe, ale i skromne jaskry, polne bławatki i niezapominajki. — No, mamy dosyć kwiatów — rzekło dziecię i anioł skinął głową, ale nie wzleciał ku niebu. Była to noc pogodna, jasna, bardzo cicha; płynęli niewidzialni ponad wielkim miastem, lecz minęli piękne, bogate

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Hans Christian Andersen <
Spis autorów:

- Henry Bataille
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Casimir Delavigne
- nieznany
- Tristan Derème
- Aleksander Fredro
- Jacob i Wilhelm Grimm
- Théodore de Banville
- Maria Dąbrowska


Polecamy:

Bezbronna istota
przez kresy
sam
Zając i jeż
Do młodych
Ślimak i róża
Pęknięty dzwon
Znachor
Syrena
Życie wymarzone

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Fryderyk Hölderlin, Andrzej Frycz Modrzewski, Antoni Czechow, Maria Dąbrowska, , Tadeusz Boy-Żeleński, Stanisław Korab-Brzozowski, Charles Guérin, Klemensas Junoša, Anatol France, E. T. A. Hoffmann, Rudolf G. Binding, Theodor Däubler, Antonina Domańska, Charles Cros, brak, Michaił Bułhakow, Daniel Defoe, Konstanty Gaszyński, Charles Baudlaire, Joachim Gasquet, Maria De La Fayette, Zygmunt Gloger, Tristan Derème, Casimir Delavigne, nieznany, Homer, Stefan George, Stanisław Brzozowski, James Oliver Curwood, Guillaume Apollinaire, Karl Gjellerup, Hugo von Hofmannsthal, Louis le Cardonnel, Józef Czechowicz, Marceline Desbordes-Valmore, Charles Baudelaire, Alojzy Feliński, Léon Deubel, Pedro Calderón de la Barca, Frances Hodgson Burnett, Julius Hart, Jean-Marc Bernard, Honore de Balzac, Jacob i Wilhelm Grimm, Aloysius Bertrand, Wiktoras Gomulickis, Wincenty Korab-Brzozowski, Alter Kacyzne, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Wiktor Gomulicki, Adam Asnyk, Franciszek Karpiński, Max Dauthendey, Maria Konopnicka, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Rudyard Kipling, Louis Gallet, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Fryderyk Hebbel, Stefan Grabiński, Anatole France, Seweryn Goszczyński, Aleksander Fredro, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Aleksander Brückner, Denis Diderot, Marija Konopnicka, Bolesław Prus, Johann Wolfgang von Goethe, Miguel de Cervantes Saavedra, Fagus, Théodore de Banville, René Descartes, George Gordon Byron, Deotyma, Anatole le Braz, Francis Jammes, Dōgen Kigen, Björnstjerne Björnson, Max Elskamp, Anton Czechow, Alfred Jarry, Władysław Anczyc, Aleksander Dumas, Hans Christian Andersen, Henry Bataille, Michał Bałucki, Jan Kasprowicz, Joseph Conrad, Gustave Kahn, Eurypides,

http://gameball.pl
Ser du etter et 4 stjerner hotell i De
programy do pozycjonowania
© 2015 Zbiór książek.