Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Jeszcześ Polsko nie zginęła
Autor: nieznany

Jeszcześ Polsko nie zginęła» Brzmi wciąż, choć się pieni wróg. W którymś ufność swą złożyła, Jeszcze żyje — stary Bóg. W oczach Jego długie lata Jako jeden przemkną dzień; Drogich osób niech Cię strata, Niech nie trwoży śmierci cień. Bóg na wrogów ześle karę, Co nad liczbę dręczą Was! Kto najświętsze zgwałcił prawa I zbrodniczy dzielił plon: Tego pomsta rychło krwawa Przed odwieczny pozwie tron. Kto się w świętym stawił boju Za ołtarze, kraj i lud, Kto w cierpieniach, kto wśród znoju Świętej sprawy dźwigał trud, Niechaj wzniesie w górę czoło, Które wrogów gnębił gniew, Bo ot wschodzi już wokoło Z krwi męczeńskiej nowy siew. Bohaterem — kto orężnie Z wrogiem bieży w krwawy tan; Bohaterem — ten, co mężnie Rzekł: mścicielem moim Pan! Już się jasny przedświt zbliża Wzorem ludów zna Cię świat, Bohaterze wiary, krzyża I ofiaro strasznych zdrad. Duchy przodków z fal błękitów, Już ku Tobie w wieńcach mkną, Już powstają z Karpat szczytów, Widzę świetną przyszłość Twą. Dawna sławo, coś się zćmiła, W Sobieskiego ślady spiesz, Jeszcześ Polsko nie zginęła, Tylko ufaj, cierp i

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Jacob i Wilhelm Grimm
- Dōgen Kigen
- Guillaume Apollinaire
- Eurypides
- Alfred Jarry
- Fryderyk Hölderlin
- Charles Baudlaire
- Pedro Calderón de la Barca
- Marija Konopnicka
- Johann Wolfgang von Goethe


Polecamy:

Lutnista
Zemsta
Bywaj dziewczę zdrowe
Panna de Scudéry
Sprzeczność
Na Wzgórzu Śmierci
Pieśń maski
Okna
w kolorowej nocy
Bracia, patrzcie jeno…
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Jacob i Wilhelm Grimm, Klemensas Junoša, Stefan George, Anatol France, Władysław Anczyc, Hans Christian Andersen, Björnstjerne Björnson, Aleksander Fredro, Bolesław Prus, Anatole le Braz, Louis Gallet, Alfred Jarry, Théodore de Banville, Denis Diderot, Theodor Däubler, Charles Baudelaire, Marceline Desbordes-Valmore, Casimir Delavigne, Alojzy Feliński, Aleksander Dumas, Konstanty Gaszyński, Tadeusz Boy-Żeleński, Joseph Conrad, Miguel de Cervantes Saavedra, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Johann Wolfgang von Goethe, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Daniel Defoe, Seweryn Goszczyński, Joachim Gasquet, Jean-Marc Bernard, Alter Kacyzne, Fagus, Francis Jammes, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Honore de Balzac, Józef Czechowicz, Louis le Cardonnel, Homer, Andrzej Frycz Modrzewski, , Rudolf G. Binding, Hugo von Hofmannsthal, George Gordon Byron, Dōgen Kigen, Maria Konopnicka, Aloysius Bertrand, James Oliver Curwood, Maria De La Fayette, brak, Michał Bałucki, Aleksander Brückner, Tristan Derème, Charles Cros, Marija Konopnicka, Wiktor Gomulicki, Fryderyk Hölderlin, Eurypides, Frances Hodgson Burnett, Antoni Czechow, Julius Hart, Fryderyk Hebbel, Rudyard Kipling, Maria Dąbrowska, Michaił Bułhakow, Guillaume Apollinaire, René Descartes, Wincenty Korab-Brzozowski, Max Dauthendey, Jan Kasprowicz, Charles Baudlaire, Franciszek Karpiński, Stanisław Brzozowski, Zygmunt Gloger, Stanisław Korab-Brzozowski, Léon Deubel, Henry Bataille, Karl Gjellerup, nieznany, Stefan Grabiński, Charles Guérin, E. T. A. Hoffmann, Anatole France, Pedro Calderón de la Barca, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Deotyma, Anton Czechow, Antonina Domańska, Wiktoras Gomulickis, Max Elskamp, Adam Asnyk, Gustave Kahn,

ksiegowych.net.pl
imprezy firmowe katowice
najtąńszy w warszawie tani fotograf oraz wideofilmowanie ślubów i wesel
© 2015 Zbiór książek.