Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Jeszcześ Polsko nie zginęła
Autor: nieznany

Jeszcześ Polsko nie zginęła» Brzmi wciąż, choć się pieni wróg. W którymś ufność swą złożyła, Jeszcze żyje — stary Bóg. W oczach Jego długie lata Jako jeden przemkną dzień; Drogich osób niech Cię strata, Niech nie trwoży śmierci cień. Bóg na wrogów ześle karę, Co nad liczbę dręczą Was! Kto najświętsze zgwałcił prawa I zbrodniczy dzielił plon: Tego pomsta rychło krwawa Przed odwieczny pozwie tron. Kto się w świętym stawił boju Za ołtarze, kraj i lud, Kto w cierpieniach, kto wśród znoju Świętej sprawy dźwigał trud, Niechaj wzniesie w górę czoło, Które wrogów gnębił gniew, Bo ot wschodzi już wokoło Z krwi męczeńskiej nowy siew. Bohaterem — kto orężnie Z wrogiem bieży w krwawy tan; Bohaterem — ten, co mężnie Rzekł: mścicielem moim Pan! Już się jasny przedświt zbliża Wzorem ludów zna Cię świat, Bohaterze wiary, krzyża I ofiaro strasznych zdrad. Duchy przodków z fal błękitów, Już ku Tobie w wieńcach mkną, Już powstają z Karpat szczytów, Widzę świetną przyszłość Twą. Dawna sławo, coś się zćmiła, W Sobieskiego ślady spiesz, Jeszcześ Polsko nie zginęła, Tylko ufaj, cierp i

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Wiktor Gomulicki
- Jacob i Wilhelm Grimm
- Gustave Kahn
- Fagus
- Charles Guérin
- Antonina Domańska
- Antoni Czechow
- Charles Cros
- Henry Bataille
- Fryderyk Hebbel


Polecamy:

piłsudski
Krasnoludek
Dziewice konsystorskie
Len
Barwy, głosy, wonie
Pięć palców dłoni
Próżnia
o niebie
Ślimak i róża
Rozmaryn

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Théodore de Banville, Michał Bałucki, Pedro Calderón de la Barca, Homer, Fryderyk Hölderlin, Franciszek Karpiński, Aleksander Fredro, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Louis Gallet, Anatole le Braz, Konstanty Gaszyński, Charles Baudelaire, Joseph Conrad, Léon Deubel, Guillaume Apollinaire, Anton Czechow, Bolesław Prus, Eurypides, Dōgen Kigen, Charles Baudlaire, Tristan Derème, Marceline Desbordes-Valmore, Stanisław Brzozowski, Alter Kacyzne, Denis Diderot, Stanisław Korab-Brzozowski, Anatol France, Alojzy Feliński, Tadeusz Boy-Żeleński, E. T. A. Hoffmann, Andrzej Frycz Modrzewski, Stefan Grabiński, brak, Björnstjerne Björnson, Max Elskamp, George Gordon Byron, Hugo von Hofmannsthal, Casimir Delavigne, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Deotyma, Jacob i Wilhelm Grimm, Władysław Anczyc, Antonina Domańska, Honore de Balzac, Charles Cros, Fagus, Rudolf G. Binding, Marija Konopnicka, Seweryn Goszczyński, Jean-Marc Bernard, Julius Hart, Aleksander Brückner, Charles Guérin, Miguel de Cervantes Saavedra, Wincenty Korab-Brzozowski, Gustave Kahn, Maria De La Fayette, Frances Hodgson Burnett, René Descartes, Wiktoras Gomulickis, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Karl Gjellerup, Anatole France, Maria Konopnicka, Wiktor Gomulicki, Hans Christian Andersen, Fryderyk Hebbel, Henry Bataille, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Adam Asnyk, James Oliver Curwood, Jan Kasprowicz, Stefan George, Michaił Bułhakow, Antoni Czechow, Maria Dąbrowska, nieznany, Louis le Cardonnel, Daniel Defoe, Józef Czechowicz, Theodor Däubler, Max Dauthendey, Rudyard Kipling, , Alfred Jarry, Joachim Gasquet, Klemensas Junoša, Aloysius Bertrand, Francis Jammes, Johann Wolfgang von Goethe, Zygmunt Gloger, Aleksander Dumas,

Producent szamb betonowych i innych prefabrykatów:
http://biznesolawa24hat.eu
Jímky Středočeský kraj - spolehlivé řešení na
Nabízíme samonosné betonové nádrže vhodné
covid 19 poszewki jedwabne na czas kwarantanny covid
© 2015 Zbiór książek.