Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Jeszcześ Polsko nie zginęła
Autor: nieznany

Jeszcześ Polsko nie zginęła» Brzmi wciąż, choć się pieni wróg. W którymś ufność swą złożyła, Jeszcze żyje — stary Bóg. W oczach Jego długie lata Jako jeden przemkną dzień; Drogich osób niech Cię strata, Niech nie trwoży śmierci cień. Bóg na wrogów ześle karę, Co nad liczbę dręczą Was! Kto najświętsze zgwałcił prawa I zbrodniczy dzielił plon: Tego pomsta rychło krwawa Przed odwieczny pozwie tron. Kto się w świętym stawił boju Za ołtarze, kraj i lud, Kto w cierpieniach, kto wśród znoju Świętej sprawy dźwigał trud, Niechaj wzniesie w górę czoło, Które wrogów gnębił gniew, Bo ot wschodzi już wokoło Z krwi męczeńskiej nowy siew. Bohaterem — kto orężnie Z wrogiem bieży w krwawy tan; Bohaterem — ten, co mężnie Rzekł: mścicielem moim Pan! Już się jasny przedświt zbliża Wzorem ludów zna Cię świat, Bohaterze wiary, krzyża I ofiaro strasznych zdrad. Duchy przodków z fal błękitów, Już ku Tobie w wieńcach mkną, Już powstają z Karpat szczytów, Widzę świetną przyszłość Twą. Dawna sławo, coś się zćmiła, W Sobieskiego ślady spiesz, Jeszcześ Polsko nie zginęła, Tylko ufaj, cierp i

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Karl Gjellerup
- Stanisław Brzozowski
- Anatol France
- Maria Konopnicka
- Fagus
- Henry Bataille
- George Gordon Byron
- Aloysius Bertrand
- Wiktor Gomulicki
- Stefan George


Polecamy:

Czerwone buciki
deszcz w concarneau
Trzej bracia
Daremne żale
Kubuś fatalista i jego pan
pamięci zniknionego
światło popołudniu
Księżna De Clèves
imieniny
Jezus malusieńki

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Jean-Marc Bernard, Max Elskamp, George Gordon Byron, Fryderyk Hölderlin, Julius Hart, Guillaume Apollinaire, Charles Baudlaire, Marija Konopnicka, E. T. A. Hoffmann, Bolesław Prus, Wincenty Korab-Brzozowski, Pedro Calderón de la Barca, Maria Dąbrowska, Louis le Cardonnel, Charles Guérin, Maria Konopnicka, Stanisław Brzozowski, Tadeusz Boy-Żeleński, Marceline Desbordes-Valmore, Anatole France, Alojzy Feliński, Franciszek Karpiński, Léon Deubel, Henry Bataille, Rudyard Kipling, René Descartes, Klemensas Junoša, Anton Czechow, Michaił Bułhakow, Deotyma, Hugo von Hofmannsthal, Tristan Derème, Michał Bałucki, Francis Jammes, Joachim Gasquet, James Oliver Curwood, Louis Gallet, Rudolf G. Binding, Zygmunt Gloger, Józef Czechowicz, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Fryderyk Hebbel, Charles Baudelaire, Stefan George, Adam Asnyk, Daniel Defoe, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Stanisław Korab-Brzozowski, Seweryn Goszczyński, Antonina Domańska, Stefan Grabiński, Charles Cros, Anatole le Braz, Fagus, Andrzej Frycz Modrzewski, Casimir Delavigne, Frances Hodgson Burnett, , Joseph Conrad, brak, Theodor Däubler, Théodore de Banville, Dōgen Kigen, Jacob i Wilhelm Grimm, Miguel de Cervantes Saavedra, Honore de Balzac, Maria De La Fayette, Aloysius Bertrand, Konstanty Gaszyński, Antoni Czechow, Wiktoras Gomulickis, Jan Kasprowicz, nieznany, Karl Gjellerup, Gustave Kahn, Hans Christian Andersen, Wiktor Gomulicki, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Max Dauthendey, Alfred Jarry, Björnstjerne Björnson, Władysław Anczyc, Aleksander Dumas, Johann Wolfgang von Goethe, Aleksander Fredro, Alter Kacyzne, Denis Diderot, Eurypides, Aleksander Brückner, Anatol France, Homer,

Całej Polski ceny producenta
http://www.lightcrew.eu
http://www.idealdomicil.eu
beaver shot
© 2015 Zbiór książek.