Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Piosnka ułańska
Autor: nieznany

Krakowiak Pości Zosia, pości, całoroczne piątki, Żeby ułan wrócił na Zielone Świątki. Miną, Zosiu, miną, całoroczne piątki, Nie powróci ułan na Zielone Świątki. Pości Zosia, pości, całoroczne środy. Żeby ułan wrócił na zimowe gody. Miną Zosiu, miną, całoroczne środy, Nie powróci ułan na zimowe gody. Pości Zosia z rana, pości Zosia na noc, Żeby ułan wrócił, choćby na Wielkanoc. Nie pość Zosiu z rana, nie pość Zosiu na noc, Nie powróci ułan ani na Wielkanoc. Ułan już nie żyje, ułan śpi spokojnie, Poległ w obcej ziemi na dalekiej wojnie. Ale choć nie wróci, niech cię to nie smuci: Kto za swoich zginie, tego cześć nie

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Adam Asnyk
- Henry Bataille
- Hans Christian Andersen
- Léon Deubel
- Johann Wolfgang von Goethe
- René Descartes
- Władysław Anczyc
- Maria Dąbrowska
- Daniel Defoe
- Deotyma


Polecamy:

Utwory drobne
Poglądy księdza Hieronima Coignarda
Herman i Dorota
Anioł
Cudzoziemiec
Reguły dla gospodarzów domu
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowi
Wspomnienia niebieskiego mundurka
piłsudski
Był to Berko sławny Żyd
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Louis le Cardonnel, E. T. A. Hoffmann, Guillaume Apollinaire, Maria Konopnicka, Rudyard Kipling, Andrzej Frycz Modrzewski, Eurypides, Jacob i Wilhelm Grimm, Jean-Marc Bernard, Louis Gallet, Miguel de Cervantes Saavedra, Charles Guérin, Julius Hart, Joachim Gasquet, Karl Gjellerup, Tristan Derème, Antonina Domańska, Honore de Balzac, Hans Christian Andersen, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Aleksander Fredro, Antoni Czechow, Fryderyk Hebbel, Max Dauthendey, René Descartes, Alter Kacyzne, brak, James Oliver Curwood, George Gordon Byron, Denis Diderot, Wiktor Gomulicki, Homer, Frances Hodgson Burnett, Charles Baudelaire, Józef Czechowicz, Henry Bataille, Michaił Bułhakow, Marceline Desbordes-Valmore, Wiktoras Gomulickis, Tadeusz Boy-Żeleński, Anatole le Braz, Stanisław Brzozowski, , Stefan George, Charles Cros, Maria De La Fayette, Björnstjerne Björnson, Michał Bałucki, Klemensas Junoša, Léon Deubel, Charles Baudlaire, Daniel Defoe, Joseph Conrad, nieznany, Wincenty Korab-Brzozowski, Konstanty Gaszyński, Władysław Anczyc, Jan Kasprowicz, Alojzy Feliński, Anatol France, Bolesław Prus, Aloysius Bertrand, Hugo von Hofmannsthal, Dōgen Kigen, Stefan Grabiński, Maria Dąbrowska, Franciszek Karpiński, Johann Wolfgang von Goethe, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Pedro Calderón de la Barca, Theodor Däubler, Rudolf G. Binding, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Marija Konopnicka, Zygmunt Gloger, Alfred Jarry, Seweryn Goszczyński, Fryderyk Hölderlin, Adam Asnyk, Gustave Kahn, Aleksander Dumas, Stanisław Korab-Brzozowski, Casimir Delavigne, Max Elskamp, Deotyma, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Théodore de Banville, Anton Czechow, Fagus, Francis Jammes, Anatole France, Aleksander Brückner,

obrazy z końmi
jedwabne poszewki
www.projekty-domow.org.pl
sztuka365.info.pl
nowe mieszkania opole
© 2015 Zbiór książek.