Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Piosnka ułańska
Autor: nieznany

Krakowiak Pości Zosia, pości, całoroczne piątki, Żeby ułan wrócił na Zielone Świątki. Miną, Zosiu, miną, całoroczne piątki, Nie powróci ułan na Zielone Świątki. Pości Zosia, pości, całoroczne środy. Żeby ułan wrócił na zimowe gody. Miną Zosiu, miną, całoroczne środy, Nie powróci ułan na zimowe gody. Pości Zosia z rana, pości Zosia na noc, Żeby ułan wrócił, choćby na Wielkanoc. Nie pość Zosiu z rana, nie pość Zosiu na noc, Nie powróci ułan ani na Wielkanoc. Ułan już nie żyje, ułan śpi spokojnie, Poległ w obcej ziemi na dalekiej wojnie. Ale choć nie wróci, niech cię to nie smuci: Kto za swoich zginie, tego cześć nie

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Tristan Derème
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Anatole France
- Jan Kasprowicz
- Dōgen Kigen
- Antonina Domańska
- Rudolf G. Binding
- Homer
- Józef Czechowicz
- Alfred Jarry


Polecamy:

pod popiołem
Dusza wina
Polny kwiatek
Do P. Davida, snycerza posągów
Zagadkowa natura
Pięć palców dłoni
Joja karan pats karalius
Przypomnienie dawnej miłości Pieśń pasterska
westchnienie
Oj Maluśki, Maluśki

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Zygmunt Gloger, Michał Bałucki, René Descartes, Joachim Gasquet, Denis Diderot, Jan Kasprowicz, Hans Christian Andersen, Alojzy Feliński, Homer, Aloysius Bertrand, Johann Wolfgang von Goethe, Aleksander Fredro, Pedro Calderón de la Barca, Aleksander Brückner, Max Dauthendey, brak, Wiktor Gomulicki, Karl Gjellerup, Guillaume Apollinaire, Max Elskamp, Louis Gallet, Wiktoras Gomulickis, Aleksander Dumas, , Theodor Däubler, Francis Jammes, Fryderyk Hölderlin, Rudyard Kipling, Henry Bataille, Marceline Desbordes-Valmore, Jean-Marc Bernard, George Gordon Byron, Charles Baudelaire, Stefan Grabiński, Louis le Cardonnel, Józef Czechowicz, Jacob i Wilhelm Grimm, Charles Baudlaire, James Oliver Curwood, Julius Hart, Anatol France, Klemensas Junoša, Maria De La Fayette, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Charles Cros, Tristan Derème, Daniel Defoe, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anatole France, Anatole le Braz, Fagus, Bolesław Prus, Alter Kacyzne, Deotyma, Hugo von Hofmannsthal, Wincenty Korab-Brzozowski, Théodore de Banville, nieznany, Marija Konopnicka, Maria Konopnicka, Alfred Jarry, Casimir Delavigne, Michaił Bułhakow, Tadeusz Boy-Żeleński, Eurypides, Gustave Kahn, Antoni Czechow, Björnstjerne Björnson, Maria Dąbrowska, Franciszek Karpiński, Konstanty Gaszyński, Antonina Domańska, Charles Guérin, Rudolf G. Binding, Miguel de Cervantes Saavedra, Honore de Balzac, Fryderyk Hebbel, Władysław Anczyc, Dōgen Kigen, Stefan George, Léon Deubel, Seweryn Goszczyński, Adam Asnyk, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, E. T. A. Hoffmann, Stanisław Korab-Brzozowski, Joseph Conrad, Andrzej Frycz Modrzewski, Anton Czechow, Frances Hodgson Burnett, Stanisław Brzozowski,

Całej Polski ceny producenta
http://www.idealdomicil.eu
Ser du etter et 4 stjerner hotell i De
najładniejsza i profesjonalna sztukateria w najniższych cenach na rynku
© 2015 Zbiór książek.