Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Piosnka ułańska
Autor: nieznany

Krakowiak Pości Zosia, pości, całoroczne piątki, Żeby ułan wrócił na Zielone Świątki. Miną, Zosiu, miną, całoroczne piątki, Nie powróci ułan na Zielone Świątki. Pości Zosia, pości, całoroczne środy. Żeby ułan wrócił na zimowe gody. Miną Zosiu, miną, całoroczne środy, Nie powróci ułan na zimowe gody. Pości Zosia z rana, pości Zosia na noc, Żeby ułan wrócił, choćby na Wielkanoc. Nie pość Zosiu z rana, nie pość Zosiu na noc, Nie powróci ułan ani na Wielkanoc. Ułan już nie żyje, ułan śpi spokojnie, Poległ w obcej ziemi na dalekiej wojnie. Ale choć nie wróci, niech cię to nie smuci: Kto za swoich zginie, tego cześć nie

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Charles Baudlaire
- Stanisław Brzozowski
- Aleksander Brückner
- Gustave Kahn
- Théodore de Banville
- Klemensas Junoša
- brak
- Theodor Däubler
- Maria Dąbrowska
- Deotyma


Polecamy:

Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca komedia w 5 aktach wierszem
Marysieńka Sobieska
Sed non satiata
Fragment
przedświt
Powrót z Warszawy na wieś
Matka
Do Justyny O wdzięczności
Są na pewno
Wstęp do filozofii
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Théodore de Banville, , Rudolf G. Binding, Maria Dąbrowska, Fryderyk Hölderlin, Andrzej Frycz Modrzewski, Anton Czechow, Miguel de Cervantes Saavedra, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Fagus, Charles Baudelaire, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Stefan Grabiński, Franciszek Karpiński, Konstanty Gaszyński, Maria De La Fayette, Daniel Defoe, Antonina Domańska, Jacob i Wilhelm Grimm, Frances Hodgson Burnett, Björnstjerne Björnson, Bolesław Prus, Pedro Calderón de la Barca, Fryderyk Hebbel, Władysław Anczyc, Denis Diderot, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Léon Deubel, Maria Konopnicka, Alfred Jarry, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Hugo von Hofmannsthal, Deotyma, Klemensas Junoša, Eurypides, Marceline Desbordes-Valmore, Michaił Bułhakow, Julius Hart, Joachim Gasquet, Homer, Stanisław Korab-Brzozowski, Karl Gjellerup, Stanisław Brzozowski, Anatol France, Rudyard Kipling, Charles Cros, Henry Bataille, Joseph Conrad, Casimir Delavigne, brak, nieznany, Dōgen Kigen, Adam Asnyk, Wiktor Gomulicki, Alter Kacyzne, Alojzy Feliński, Max Dauthendey, Stefan George, Marija Konopnicka, Louis Gallet, Wincenty Korab-Brzozowski, Gustave Kahn, Józef Czechowicz, Seweryn Goszczyński, Wiktoras Gomulickis, Honore de Balzac, Hans Christian Andersen, Theodor Däubler, Zygmunt Gloger, Max Elskamp, René Descartes, Tadeusz Boy-Żeleński, Louis le Cardonnel, Charles Baudlaire, Guillaume Apollinaire, Jan Kasprowicz, Aleksander Dumas, Anatole France, Francis Jammes, James Oliver Curwood, Aloysius Bertrand, Michał Bałucki, George Gordon Byron, Johann Wolfgang von Goethe, Anatole le Braz, Jean-Marc Bernard, E. T. A. Hoffmann, Tristan Derème, Aleksander Fredro, Charles Guérin, Antoni Czechow, Aleksander Brückner,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.