Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Piosnka ułańska
Autor: nieznany

Krakowiak Pości Zosia, pości, całoroczne piątki, Żeby ułan wrócił na Zielone Świątki. Miną, Zosiu, miną, całoroczne piątki, Nie powróci ułan na Zielone Świątki. Pości Zosia, pości, całoroczne środy. Żeby ułan wrócił na zimowe gody. Miną Zosiu, miną, całoroczne środy, Nie powróci ułan na zimowe gody. Pości Zosia z rana, pości Zosia na noc, Żeby ułan wrócił, choćby na Wielkanoc. Nie pość Zosiu z rana, nie pość Zosiu na noc, Nie powróci ułan ani na Wielkanoc. Ułan już nie żyje, ułan śpi spokojnie, Poległ w obcej ziemi na dalekiej wojnie. Ale choć nie wróci, niech cię to nie smuci: Kto za swoich zginie, tego cześć nie

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Marceline Desbordes-Valmore
- Bolesław Prus
- Fryderyk Hölderlin
- Björnstjerne Björnson
- Francis Jammes
- Tristan Derème
- Antonina Domańska
- Michaił Bułhakow
- René Descartes
- Henry Bataille


Polecamy:

jedyna
U króla Olch
Przypomnienie dawnej miłości Pieśń pasterska
Na Wzgórzu Śmierci
O poprawie Rzeczypospolitej
Dzisiaj w Betlejem
wigilia
ballada z tamtej strony
Kaprys
Pastuszek
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Miguel de Cervantes Saavedra, Joseph Conrad, Józef Czechowicz, Dōgen Kigen, Jan Kasprowicz, Pedro Calderón de la Barca, Charles Baudlaire, Björnstjerne Björnson, Casimir Delavigne, Klemensas Junoša, Guillaume Apollinaire, Henry Bataille, Maria De La Fayette, Michał Bałucki, Marceline Desbordes-Valmore, Marija Konopnicka, Johann Wolfgang von Goethe, Daniel Defoe, Wiktoras Gomulickis, Konstanty Gaszyński, Anton Czechow, Homer, Aleksander Dumas, Franciszek Karpiński, Maria Konopnicka, Francis Jammes, E. T. A. Hoffmann, Stefan Grabiński, Rudyard Kipling, Wiktor Gomulicki, Andrzej Frycz Modrzewski, Tadeusz Boy-Żeleński, Bolesław Prus, Karl Gjellerup, Jean-Marc Bernard, Alojzy Feliński, Jacob i Wilhelm Grimm, René Descartes, Anatole France, Louis Gallet, Eurypides, nieznany, Charles Guérin, Max Elskamp, Alter Kacyzne, Stefan George, Wincenty Korab-Brzozowski, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Antoni Czechow, Léon Deubel, Julius Hart, Frances Hodgson Burnett, Joachim Gasquet, Maria Dąbrowska, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Aleksander Brückner, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Seweryn Goszczyński, Tristan Derème, Charles Cros, Louis le Cardonnel, Fryderyk Hebbel, Théodore de Banville, Deotyma, Władysław Anczyc, Adam Asnyk, Zygmunt Gloger, Theodor Däubler, Charles Baudelaire, Gustave Kahn, Michaił Bułhakow, George Gordon Byron, Rudolf G. Binding, James Oliver Curwood, Stanisław Korab-Brzozowski, Hans Christian Andersen, Aleksander Fredro, Fryderyk Hölderlin, Hugo von Hofmannsthal, Anatol France, Honore de Balzac, Denis Diderot, Fagus, , Antonina Domańska, Alfred Jarry, Stanisław Brzozowski, brak, Max Dauthendey, Anatole le Braz, Aloysius Bertrand, Tadeusz Dołęga-Mostowicz,

polish
profesjonalne projektowanie stron www
© 2015 Zbiór książek.