Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Piosnka ułańska
Autor: nieznany

Krakowiak Pości Zosia, pości, całoroczne piątki, Żeby ułan wrócił na Zielone Świątki. Miną, Zosiu, miną, całoroczne piątki, Nie powróci ułan na Zielone Świątki. Pości Zosia, pości, całoroczne środy. Żeby ułan wrócił na zimowe gody. Miną Zosiu, miną, całoroczne środy, Nie powróci ułan na zimowe gody. Pości Zosia z rana, pości Zosia na noc, Żeby ułan wrócił, choćby na Wielkanoc. Nie pość Zosiu z rana, nie pość Zosiu na noc, Nie powróci ułan ani na Wielkanoc. Ułan już nie żyje, ułan śpi spokojnie, Poległ w obcej ziemi na dalekiej wojnie. Ale choć nie wróci, niech cię to nie smuci: Kto za swoich zginie, tego cześć nie

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Antonina Domańska
- Aleksander Dumas
-
- Gustave Kahn
- Charles Baudlaire
- Charles Baudelaire
- Józef Czechowicz
- Anatol France
- Maria De La Fayette
- Deotyma


Polecamy:

Pastuszek
Motinai
Kapitan Czart. Przygody Cyrana de Bergerac
Bracia, patrzcie jeno…
Ropucha
Der goldne Topf
Legenda Młodej Polski
bez nut
zapowiedź
Gaśnięcie

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Daniel Defoe, René Descartes, Rudyard Kipling, Jean-Marc Bernard, Frances Hodgson Burnett, Johann Wolfgang von Goethe, Max Elskamp, Józef Czechowicz, Denis Diderot, Seweryn Goszczyński, Marija Konopnicka, George Gordon Byron, Anatole France, James Oliver Curwood, Anatol France, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Hugo von Hofmannsthal, Wincenty Korab-Brzozowski, Michał Bałucki, Björnstjerne Björnson, Theodor Däubler, Honore de Balzac, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, nieznany, Karl Gjellerup, Wiktoras Gomulickis, Louis le Cardonnel, Gustave Kahn, Adam Asnyk, Antonina Domańska, Julius Hart, Maria Dąbrowska, Joachim Gasquet, E. T. A. Hoffmann, Louis Gallet, , Francis Jammes, Joseph Conrad, Aloysius Bertrand, Bolesław Prus, Aleksander Dumas, Maria Konopnicka, Maria De La Fayette, Władysław Anczyc, Jan Kasprowicz, Klemensas Junoša, Tristan Derème, Aleksander Brückner, Deotyma, Alojzy Feliński, Konstanty Gaszyński, Alfred Jarry, Pedro Calderón de la Barca, Stefan George, Charles Cros, Casimir Delavigne, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Aleksander Fredro, Hans Christian Andersen, Tadeusz Boy-Żeleński, Charles Guérin, Zygmunt Gloger, Guillaume Apollinaire, brak, Anton Czechow, Fryderyk Hölderlin, Stanisław Korab-Brzozowski, Franciszek Karpiński, Fagus, Dōgen Kigen, Jacob i Wilhelm Grimm, Stanisław Brzozowski, Michaił Bułhakow, Max Dauthendey, Wiktor Gomulicki, Eurypides, Charles Baudlaire, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Antoni Czechow, Homer, Théodore de Banville, Fryderyk Hebbel, Léon Deubel, Alter Kacyzne, Miguel de Cervantes Saavedra, Rudolf G. Binding, Marceline Desbordes-Valmore, Charles Baudelaire, Henry Bataille, Andrzej Frycz Modrzewski, Stefan Grabiński, Anatole le Braz,

Producent szamb betonowych i innych prefabrykatów:
http://biznesolawa24hat.eu
Jímky Středočeský kraj - spolehlivé řešení na
Nabízíme samonosné betonové nádrže vhodné
covid 19 poszewki jedwabne na czas kwarantanny covid
© 2015 Zbiór książek.