Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: legenda
Autor: Józef Czechowicz

spojrzeniem obłoki przebrał trójkąt mądre oko boże księżyc kroplą ze srebra ciężył o tej porze smolny swąd z czarnych lasów się dźwigał nad miastami czerwono i dym i gaz niebo chodziło kołem jak śmiga zataczał się bo noc głucha czas zwykłe słowa mówi się zawsze zwykłym słowem o inaczej zaczynać na nowo otrząsnąć z gwiazd głowę noc gwiazdy bulwary drzewa wiatr nie tak szarpie mi kurtę jak niegdyś szarpał sukienkę przedwiośnie nawet nie śpiewa przerwało piosenkę ciszą ty chcesz mnie przebić w milczeniu słychać twe wieki groźbą wołasz do siebie boże daleki szuka oko bystre znalazłeś wstrzymałem oddech wznoszą się ręce przeczyste czekają kiedy się poddam o daleki słyszysz te wiersze daleki nie będę twoim świerszczem wzdychają miłością piersi nie doczekasz się niebo przemian niech się wiersz łamie jak pierścień przybywaj ziemio ziemia skała glina a ja to mięśnie i kościec kończy się co się zaczyna nie może być jaśniej i

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Józef Czechowicz <
Spis autorów:

- brak
- Adam Asnyk
- Wiktoras Gomulickis
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Joseph Conrad
- Marceline Desbordes-Valmore
- Johann Wolfgang von Goethe
- Aleksander Fredro
- Homer
- James Oliver Curwood


Polecamy:

śmierć2
Kameleon
Do Justyny O wdzięczności
Do Malabarki
Heautontimoroumenos
Mali czarodzieje
Reineke-Lis
Śpiewaj wolno
erotyk
Lulajże, Jezuniu
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Jacob i Wilhelm Grimm, Stanisław Brzozowski, Miguel de Cervantes Saavedra, James Oliver Curwood, Louis Gallet, Zygmunt Gloger, Fagus, Konstanty Gaszyński, Władysław Anczyc, Léon Deubel, Antoni Czechow, Alojzy Feliński, Pedro Calderón de la Barca, Rudolf G. Binding, Guillaume Apollinaire, Jan Kasprowicz, Adam Asnyk, Wiktor Gomulicki, Maria Dąbrowska, Charles Baudlaire, René Descartes, George Gordon Byron, Frances Hodgson Burnett, Max Elskamp, Karl Gjellerup, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Théodore de Banville, Franciszek Karpiński, Charles Guérin, Julius Hart, Johann Wolfgang von Goethe, nieznany, Antonina Domańska, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Maria De La Fayette, Casimir Delavigne, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Andrzej Frycz Modrzewski, Theodor Däubler, Marceline Desbordes-Valmore, Klemensas Junoša, Joachim Gasquet, Hugo von Hofmannsthal, Bolesław Prus, Józef Czechowicz, , Charles Cros, Fryderyk Hölderlin, Wincenty Korab-Brzozowski, Dōgen Kigen, Aleksander Brückner, Michaił Bułhakow, Marija Konopnicka, E. T. A. Hoffmann, Seweryn Goszczyński, Stefan Grabiński, Aloysius Bertrand, Anatole France, Denis Diderot, Daniel Defoe, Aleksander Dumas, Eurypides, Aleksander Fredro, Tadeusz Boy-Żeleński, Michał Bałucki, Louis le Cardonnel, Deotyma, Gustave Kahn, Joseph Conrad, Stefan George, Anton Czechow, Anatol France, Henry Bataille, Wiktoras Gomulickis, Fryderyk Hebbel, Alfred Jarry, Jean-Marc Bernard, Maria Konopnicka, Stanisław Korab-Brzozowski, Rudyard Kipling, Björnstjerne Björnson, Francis Jammes, Max Dauthendey, Honore de Balzac, Homer, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Tristan Derème, Anatole le Braz, brak, Charles Baudelaire, Hans Christian Andersen, Alter Kacyzne,

poszewki jedwabne pościel jedwabna 220x200 jedwab ubrania prześcieradła jedwabnne jedwabna poszewka
zespół muzyczny kłodzko
sztuka365.info.pl
© 2015 Zbiór książek.