Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: ta chwila
Autor: Józef Czechowicz

ręko smagła otwórz okno dnia z podwórka utocz i nalało się jak w dzbanek soku godzin zimnych oddech gęstwin równomierny deszczu tupot przyśpiew rynny to jest w kuchni dom na pradze niedaleko remiz tramwajami co za czerwień ulice się dławią a zły odblask bije zorzą po kamieniach i deszcz i deszcz i deszcz i deszcz i deszcz oczy patrzcie senna topiel szyby w siwym dreszczu tęczy szabla kropel magia chmur ciężkie delfiny upadają na twarz ziemi cieniem wieszczym srebrnym hymnem srebrnym hymnem deszcz i deszcz i deszcz i

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Józef Czechowicz <
Spis autorów:

- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Aloysius Bertrand
- Józef Czechowicz
- E. T. A. Hoffmann
- nieznany
- Maria De La Fayette
- Theodor Däubler
- Marija Konopnicka
- Denis Diderot
- Homer


Polecamy:

Dzieje Tristana i Izoldy
Utwory drobne
elegia żalu
Pobudka grunwaldzka
Okna
Kwiaty
Słońce powstanie znowu…
Mazurek młodzieży
Dolinami rzek Opisy podróży wzdłuż Niemna, Wisły, Bugu i Biebrzy
Nasi okupanci
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Stefan George, Wiktor Gomulicki, Józef Czechowicz, Charles Cros, Antonina Domańska, Konstanty Gaszyński, Hugo von Hofmannsthal, Maria De La Fayette, Tadeusz Boy-Żeleński, Daniel Defoe, Aleksander Brückner, Anatole le Braz, Stanisław Korab-Brzozowski, , Pedro Calderón de la Barca, Max Dauthendey, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Jean-Marc Bernard, Rudolf G. Binding, Charles Baudelaire, Henry Bataille, Rudyard Kipling, Jacob i Wilhelm Grimm, Eurypides, Alfred Jarry, Francis Jammes, Alojzy Feliński, Marija Konopnicka, Aleksander Dumas, Louis Gallet, Julius Hart, E. T. A. Hoffmann, Stefan Grabiński, Fryderyk Hebbel, Deotyma, Michał Bałucki, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Léon Deubel, Dōgen Kigen, Denis Diderot, Théodore de Banville, Klemensas Junoša, Johann Wolfgang von Goethe, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Karl Gjellerup, Hans Christian Andersen, Władysław Anczyc, James Oliver Curwood, Wiktoras Gomulickis, Marceline Desbordes-Valmore, Aleksander Fredro, Maria Dąbrowska, brak, Max Elskamp, René Descartes, nieznany, Charles Baudlaire, Andrzej Frycz Modrzewski, Maria Konopnicka, Bolesław Prus, Zygmunt Gloger, Anton Czechow, Jan Kasprowicz, Stanisław Brzozowski, Fryderyk Hölderlin, Aloysius Bertrand, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Frances Hodgson Burnett, Joachim Gasquet, Alter Kacyzne, Gustave Kahn, Seweryn Goszczyński, Louis le Cardonnel, Tristan Derème, Wincenty Korab-Brzozowski, Homer, Adam Asnyk, Guillaume Apollinaire, Theodor Däubler, Björnstjerne Björnson, George Gordon Byron, Joseph Conrad, Franciszek Karpiński, Miguel de Cervantes Saavedra, Anatole France, Michaił Bułhakow, Charles Guérin, Fagus, Honore de Balzac, Anatol France, Casimir Delavigne, Antoni Czechow,

Betonowe FABETON to dla klientów
nasza strona internetowa
© 2015 Zbiór książek.