Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: więzienie
Autor: Józef Czechowicz

maleją źrenice dnia przysłonięte rzęsami choin od myśli do myśli od pnia do pnia po ciemku chodzić się boisz przed chatą dotykając chust kwiatem podstrzesza kobieta w słonecznikach bieliznę rozwiesza kipi rąk oceanem betonowy stadion gdy gibki bicz biegnących u mety się zagiął na przestrzeni z szafirów i oliwnej wodzie statek pod dymem dąży ku białej pogodzie wszystko wszystko jest na ziemi w szpitalu zmiele łóżka płonąca pokrzywa w ślad zębatej gorączki topią się leniwo nad wiotszą niż łodygi kolumną obliczeń astrofizyk natchnione unosi oblicze bijąc młotem w żelazo na niebios otchłani murarz przy chmur drapaczu świeci jak archanioł wszystko wszystko jest na ziemi tak wiele wszystko tak

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Józef Czechowicz <
Spis autorów:

- George Gordon Byron
- Wiktoras Gomulickis
- Gustave Kahn
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Michaił Bułhakow
-
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Francis Jammes
- Hugo von Hofmannsthal
- Denis Diderot


Polecamy:

toruń
Kaprys
Krysia bezimienna
Syrena
ja karabin
Laura i Filon
W moje oczy — popiół prószy
Wstęp do filozofii
Przybieżeli do Betlejem
Krasnoludek

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Seweryn Goszczyński, Joseph Conrad, Hugo von Hofmannsthal, Eurypides, Gustave Kahn, Charles Guérin, Fagus, Alter Kacyzne, George Gordon Byron, Miguel de Cervantes Saavedra, Michał Bałucki, E. T. A. Hoffmann, Jean-Marc Bernard, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Honore de Balzac, Franciszek Karpiński, Jacob i Wilhelm Grimm, Marija Konopnicka, Tadeusz Boy-Żeleński, Rudolf G. Binding, Wincenty Korab-Brzozowski, Jan Kasprowicz, Maria De La Fayette, Alfred Jarry, Antoni Czechow, , Konstanty Gaszyński, Władysław Anczyc, Stefan George, nieznany, Léon Deubel, Stanisław Korab-Brzozowski, Zygmunt Gloger, Dōgen Kigen, Józef Czechowicz, Andrzej Frycz Modrzewski, Louis Gallet, Max Dauthendey, Aleksander Fredro, Wiktor Gomulicki, Rudyard Kipling, Michaił Bułhakow, Maria Dąbrowska, Homer, Johann Wolfgang von Goethe, Charles Baudlaire, Pedro Calderón de la Barca, Casimir Delavigne, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Anatol France, Karl Gjellerup, Stanisław Brzozowski, Anatole France, James Oliver Curwood, Aloysius Bertrand, Aleksander Brückner, Marceline Desbordes-Valmore, Julius Hart, Anton Czechow, Björnstjerne Björnson, brak, Klemensas Junoša, Stefan Grabiński, Bolesław Prus, Alojzy Feliński, Joachim Gasquet, Frances Hodgson Burnett, Denis Diderot, Francis Jammes, Fryderyk Hölderlin, Henry Bataille, Max Elskamp, Maria Konopnicka, Théodore de Banville, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Charles Baudelaire, Daniel Defoe, Antonina Domańska, Anatole le Braz, Deotyma, Fryderyk Hebbel, René Descartes, Louis le Cardonnel, Adam Asnyk, Guillaume Apollinaire, Tristan Derème, Aleksander Dumas, Charles Cros, Hans Christian Andersen, Theodor Däubler, Wiktoras Gomulickis,

Szamba betonowe Ostrów Lubelski
ts2 space TS2 SPACE ts2 satellite
ehotelsreviews.com/ho1415822/studios-happiness/zh/
desce tarasowej
© 2015 Zbiór książek.