Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: W knajpie
Autor: Charles Cros

Marzeniem: nie zawsze jadać, Ale żartować, pić, gadać, Gdy noc zapada; Na dnie szklanki śledzić rysy, Śmiać się z was, dumne cyprysy, Mogiło blada! Nie przeczyć racji nikomu I w niczym, kiedy tam w domu Znów zupa stygnie; Zapomnieć, o, wielkie słowa, Że kędyś tacza się głowa Dzieci w malignie. Mija się, gubiąc wśród drogi, Przyjacioły, mija wrogi, Czułości płoną! Lepiej zagrać sobie w kości, Słowa to chwyty miłości, Z której się kona. Ich — nigdy nic nie przemienia, Znalazłem w chwilach natchnienia Smętek tych rzeczy, Których nie pojmą gamonie: Wzgardliwy, przybieram skronie W laur, który

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Charles Cros <
Spis autorów:

- Louis le Cardonnel
- Casimir Delavigne
- Aleksander Brückner
- Wiktoras Gomulickis
- Charles Baudlaire
- Franciszek Karpiński
- Deotyma
- Maria De La Fayette
- Karl Gjellerup
- Léon Deubel


Polecamy:

Zagadkowa natura
Jeszcześ Polsko nie zginęła
w pejzażu
Starożytna Litwa
Życie snem
Anioł Pański
Śpiewak spod strzechy
Lśniąco w luny się kołyszę
Gaśnięcie
A cóż z tą Dzieciną…

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Bolesław Prus, Aleksander Brückner, Seweryn Goszczyński, Max Elskamp, Max Dauthendey, Aleksander Dumas, Jan Kasprowicz, Franciszek Karpiński, Frances Hodgson Burnett, Julius Hart, Rudyard Kipling, Antoni Czechow, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Fryderyk Hölderlin, Wincenty Korab-Brzozowski, Maria Konopnicka, Louis le Cardonnel, Anatol France, Anton Czechow, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Wiktor Gomulicki, Jacob i Wilhelm Grimm, Józef Czechowicz, Adam Asnyk, Louis Gallet, Michał Bałucki, Charles Baudelaire, Francis Jammes, Björnstjerne Björnson, Marija Konopnicka, brak, Théodore de Banville, Maria Dąbrowska, Tadeusz Boy-Żeleński, Joachim Gasquet, Tristan Derème, Fagus, Alojzy Feliński, Konstanty Gaszyński, Karl Gjellerup, , Theodor Däubler, Daniel Defoe, Fryderyk Hebbel, Henry Bataille, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Zygmunt Gloger, Andrzej Frycz Modrzewski, Anatole le Braz, Dōgen Kigen, Stanisław Brzozowski, Gustave Kahn, Homer, nieznany, Eurypides, René Descartes, Hugo von Hofmannsthal, Wiktoras Gomulickis, Klemensas Junoša, Antonina Domańska, E. T. A. Hoffmann, Stanisław Korab-Brzozowski, Pedro Calderón de la Barca, Charles Baudlaire, Honore de Balzac, Rudolf G. Binding, Denis Diderot, Władysław Anczyc, Guillaume Apollinaire, Johann Wolfgang von Goethe, Léon Deubel, Marceline Desbordes-Valmore, Alter Kacyzne, Stefan Grabiński, Casimir Delavigne, Aloysius Bertrand, Miguel de Cervantes Saavedra, Stefan George, George Gordon Byron, Hans Christian Andersen, Anatole France, Aleksander Fredro, Michaił Bułhakow, Charles Cros, James Oliver Curwood, Charles Guérin, Jean-Marc Bernard, Alfred Jarry, Maria De La Fayette, Joseph Conrad, Deotyma,

Mikołajki zbiorniki Betonowe
© 2015 Zbiór książek.