Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: ampułki
Autor: Józef Czechowicz

Nad pogrzebem balkony chorągwie i trumna w chmurze samolot w porównaniu z człowiekiem który to zrozumiał lokomotywa ekspresu — nie kolos we wsiach młocarnie nie dziwią krów, piosnka kabaretu od płotu do płotu jedyna rzeczywistość udręczeń ma coś ze snów każdy nie wierzyć jest gotów Reklama ryczy za reklamą sygnał świeci do sygnału z ostrych gwizdawek i kłębów pary wzlotu znać tempo życia wciąż to samo mimo szybkości obrotów kilkadziesiąt milionów łańcuchów ciągnie świat pomału wiadomo że nie ma prawieczystej jedni no i duchów w niezliczone dla oka strony rozpełza się życia proces wszędzie miliony biliony tryliony straszliwe noce Nory wilgną od płaczu nędzy w kawiarniach małej mieścinie na froncie tryska śmiechami literatura w pałacu zielony stolik stosy pieniędzy Gdybym to mógł zamącić już bym był górą Patrzcie za zamkniętymi drzwiami może naprawdę kolorowe drogi się palą dlaczegóżby wszystko co jest nie mogło się zmienić wraz z nami w świętość zapach ampułki

Czytaj dalej: 1 |
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

do tereski z lisieux
Wiersz ten ci święcę
Olbrzymka
Lilia
Motinai
Manekin trzcinowy
westchnienie
Wyrzut pośmiertny
Reguły dla gospodarzów domu
Druga księga dżungli

Fotograf Warszawa
Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Maria Dąbrowska, Fagus, Maria Konopnicka, Anatole France, Zygmunt Gloger, Frances Hodgson Burnett, Charles Guérin, Max Elskamp, Rudolf G. Binding, Tadeusz Boy-Żeleński, Marija Konopnicka, James Oliver Curwood, Karl Gjellerup, Stanisław Korab-Brzozowski, George Gordon Byron, Hans Christian Andersen, Deotyma, Gustave Kahn, Jacob i Wilhelm Grimm, Joachim Gasquet, Aloysius Bertrand, Seweryn Goszczyński, Aleksander Brückner, Louis Gallet, Klemensas Junoša, Rudyard Kipling, Julius Hart, Wiktoras Gomulickis, Anton Czechow, Guillaume Apollinaire, Józef Czechowicz, Honore de Balzac, René Descartes, Aleksander Dumas, brak, Max Dauthendey, nieznany, Léon Deubel, Miguel de Cervantes Saavedra, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Alter Kacyzne, Theodor Däubler, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Homer, Charles Baudelaire, Franciszek Karpiński, Anatole le Braz, Fryderyk Hebbel, Francis Jammes, Antoni Czechow, Joseph Conrad, Denis Diderot, Alfred Jarry, Władysław Anczyc, Daniel Defoe, Henry Bataille, Alojzy Feliński, Michaił Bułhakow, Aleksander Fredro, E. T. A. Hoffmann, Jan Kasprowicz, Eurypides, Théodore de Banville, Maria De La Fayette, Adam Asnyk, , Pedro Calderón de la Barca, Wiktor Gomulicki, Wincenty Korab-Brzozowski, Marceline Desbordes-Valmore, Charles Baudlaire, Anatol France, Jean-Marc Bernard, Bolesław Prus, Charles Cros, Antonina Domańska, Stefan George, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Stanisław Brzozowski, Dōgen Kigen, Andrzej Frycz Modrzewski, Hugo von Hofmannsthal, Björnstjerne Björnson, Konstanty Gaszyński, Fryderyk Hölderlin, Casimir Delavigne, Louis le Cardonnel, Stefan Grabiński, Johann Wolfgang von Goethe, Tristan Derème, Michał Bałucki,

Praktyczny prezent na chrzest dla dziewczynki
© 2015 Zbiór książek.