Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Bracia, patrzcie jeno…
Autor: nieznany

Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje! Znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga, pewnie dla uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym śpieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem. Wszakże powiedziałem, że cuda ujrzymy: Dziecię, Boga świata, w żłobie zobaczymy. Patrzcie, jak biednie okryte w żłobie Panię znakomite w szopie przy Betlejem. Jak prorok powiedział: Panna zrodzi syna, Dla ludu całego szczęśliwa nowina; Nam zas radość w tej tu chwili, Gdyśmy Pana zobaczyli, W szopie przy Betlejem. Betlejem miasteczko, w Juda sławnym będzie, Pamiętnym się stanie w tym kraju i wszędzie. Ucieszmy się więc ziomkowie, Pana tego już uczniowie, W szopie przy Betlejem. Obchodząc pamiątkę odwiedzin pasterzy, każdy czciciel Boga, co w Chrystusa wierzy, niech się cieszy i raduje, że Zbawcę swego znajduje w szopie przy

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

-
- Johann Wolfgang von Goethe
- Frances Hodgson Burnett
- Hans Christian Andersen
- Guillaume Apollinaire
- Michał Bałucki
- Daniel Defoe
- Henry Bataille
- Fryderyk Hölderlin
- Jacob i Wilhelm Grimm


Polecamy:

Okna
lato na wołyniu
polacy
Historia żółtej ciżemki
Przesłanie
Dym
Hej, w dzień narodzenia
Wzlot
Lietuvaitės
Żarcik

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Michał Bałucki, Deotyma, Tristan Derème, Alter Kacyzne, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Wincenty Korab-Brzozowski, Charles Baudlaire, Fryderyk Hebbel, Rudolf G. Binding, Maria Konopnicka, Klemensas Junoša, Alojzy Feliński, Aleksander Fredro, George Gordon Byron, Władysław Anczyc, E. T. A. Hoffmann, Stanisław Korab-Brzozowski, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Charles Baudelaire, Anatole France, brak, Aleksander Dumas, Franciszek Karpiński, Eurypides, Casimir Delavigne, Frances Hodgson Burnett, Tadeusz Boy-Żeleński, Stefan George, Björnstjerne Björnson, Charles Guérin, Jean-Marc Bernard, Hans Christian Andersen, Henry Bataille, Anatole le Braz, nieznany, Marija Konopnicka, Jan Kasprowicz, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Denis Diderot, Fagus, Maria Dąbrowska, Wiktoras Gomulickis, Max Elskamp, Michaił Bułhakow, Jacob i Wilhelm Grimm, Théodore de Banville, Marceline Desbordes-Valmore, Daniel Defoe, Antonina Domańska, Miguel de Cervantes Saavedra, Józef Czechowicz, Pedro Calderón de la Barca, Anatol France, Julius Hart, Fryderyk Hölderlin, Anton Czechow, Theodor Däubler, Alfred Jarry, Joseph Conrad, Gustave Kahn, James Oliver Curwood, Charles Cros, Johann Wolfgang von Goethe, Seweryn Goszczyński, Andrzej Frycz Modrzewski, Guillaume Apollinaire, Zygmunt Gloger, Homer, Léon Deubel, Max Dauthendey, Stanisław Brzozowski, Aloysius Bertrand, Bolesław Prus, Joachim Gasquet, Maria De La Fayette, Dōgen Kigen, René Descartes, Wiktor Gomulicki, Stefan Grabiński, Rudyard Kipling, Hugo von Hofmannsthal, Adam Asnyk, Louis le Cardonnel, Antoni Czechow, Louis Gallet, Konstanty Gaszyński, Karl Gjellerup, , Francis Jammes, Aleksander Brückner, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Honore de Balzac,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.