Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Bracia, patrzcie jeno…
Autor: nieznany

Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje! Znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga, pewnie dla uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym śpieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem. Wszakże powiedziałem, że cuda ujrzymy: Dziecię, Boga świata, w żłobie zobaczymy. Patrzcie, jak biednie okryte w żłobie Panię znakomite w szopie przy Betlejem. Jak prorok powiedział: Panna zrodzi syna, Dla ludu całego szczęśliwa nowina; Nam zas radość w tej tu chwili, Gdyśmy Pana zobaczyli, W szopie przy Betlejem. Betlejem miasteczko, w Juda sławnym będzie, Pamiętnym się stanie w tym kraju i wszędzie. Ucieszmy się więc ziomkowie, Pana tego już uczniowie, W szopie przy Betlejem. Obchodząc pamiątkę odwiedzin pasterzy, każdy czciciel Boga, co w Chrystusa wierzy, niech się cieszy i raduje, że Zbawcę swego znajduje w szopie przy

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Michał Bałucki
- Alojzy Feliński
- Johann Wolfgang von Goethe
- Théodore de Banville
- Maria Konopnicka
- Stefan George
- Jean-Marc Bernard
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Karl Gjellerup
- Alter Kacyzne


Polecamy:

Życie poprzednie
Nie udało się
w pejzażu
Powrót z Warszawy na wieś
Marsz strzelców
dno
Jezus malusieńki
świat
Do Justyny O wdzięczności
Damy
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Anatole France, Miguel de Cervantes Saavedra, Maria Konopnicka, Daniel Defoe, Henry Bataille, Charles Baudlaire, Anatol France, Michał Bałucki, Théodore de Banville, Fryderyk Hölderlin, Stanisław Korab-Brzozowski, Jacob i Wilhelm Grimm, George Gordon Byron, Anton Czechow, Bolesław Prus, Casimir Delavigne, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Deotyma, Max Dauthendey, Fryderyk Hebbel, Aleksander Fredro, René Descartes, Johann Wolfgang von Goethe, Karl Gjellerup, Pedro Calderón de la Barca, Guillaume Apollinaire, Joseph Conrad, Józef Czechowicz, Seweryn Goszczyński, Hugo von Hofmannsthal, Rudyard Kipling, Hans Christian Andersen, Stefan Grabiński, Björnstjerne Björnson, Liudvika Didžiulienė-Žmona, , Adam Asnyk, Alter Kacyzne, Fagus, Alfred Jarry, James Oliver Curwood, Louis le Cardonnel, Wincenty Korab-Brzozowski, Denis Diderot, Maria De La Fayette, Charles Guérin, Marceline Desbordes-Valmore, Stefan George, Jan Kasprowicz, E. T. A. Hoffmann, Andrzej Frycz Modrzewski, Frances Hodgson Burnett, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Konstanty Gaszyński, nieznany, Aleksander Brückner, Stanisław Brzozowski, Aloysius Bertrand, Anatole le Braz, Léon Deubel, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Wiktoras Gomulickis, Franciszek Karpiński, Eurypides, Maria Dąbrowska, Michaił Bułhakow, Alojzy Feliński, Charles Cros, Francis Jammes, Tristan Derème, Honore de Balzac, Julius Hart, Marija Konopnicka, Zygmunt Gloger, Aleksander Dumas, Joachim Gasquet, Antonina Domańska, Jean-Marc Bernard, Gustave Kahn, Rudolf G. Binding, Antoni Czechow, Klemensas Junoša, Wiktor Gomulicki, Charles Baudelaire, Max Elskamp, Homer, Władysław Anczyc, brak, Tadeusz Boy-Żeleński, Theodor Däubler, Louis Gallet, Dōgen Kigen,

mystic festival bilety
strona
zarządzanie stronami www
jazdy doszkalające kraków
wizytówki katowice
© 2015 Zbiór książek.