Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Bracia, patrzcie jeno…
Autor: nieznany

Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje! Znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga, pewnie dla uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym śpieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem. Wszakże powiedziałem, że cuda ujrzymy: Dziecię, Boga świata, w żłobie zobaczymy. Patrzcie, jak biednie okryte w żłobie Panię znakomite w szopie przy Betlejem. Jak prorok powiedział: Panna zrodzi syna, Dla ludu całego szczęśliwa nowina; Nam zas radość w tej tu chwili, Gdyśmy Pana zobaczyli, W szopie przy Betlejem. Betlejem miasteczko, w Juda sławnym będzie, Pamiętnym się stanie w tym kraju i wszędzie. Ucieszmy się więc ziomkowie, Pana tego już uczniowie, W szopie przy Betlejem. Obchodząc pamiątkę odwiedzin pasterzy, każdy czciciel Boga, co w Chrystusa wierzy, niech się cieszy i raduje, że Zbawcę swego znajduje w szopie przy

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Wiktor Gomulicki
- Max Elskamp
- Anton Czechow
- Konstanty Gaszyński
- Denis Diderot
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Theodor Däubler
- Henry Bataille
- Björnstjerne Björnson
- Pedro Calderón de la Barca


Polecamy:

Wśród nocnej ciszy
Półkula w lokach
Pomoc dajcie mi, rodacy
Chore perły i inne opowiadania
Bracia, patrzcie jeno…
Dziadek do orzechów
Manekin trzcinowy
Śmierć nędzarzy
Lubię tych nagich epok bawić się wspomnieniem
wieczorem
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Adam Asnyk, Alfred Jarry, Antoni Czechow, Konstanty Gaszyński, Théodore de Banville, Max Elskamp, brak, Anton Czechow, Johann Wolfgang von Goethe, Henry Bataille, Józef Czechowicz, Homer, Karl Gjellerup, Michaił Bułhakow, James Oliver Curwood, Marceline Desbordes-Valmore, Wincenty Korab-Brzozowski, Maria De La Fayette, Jan Kasprowicz, nieznany, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Klemensas Junoša, Louis le Cardonnel, , Charles Cros, Zygmunt Gloger, Anatole le Braz, Antonina Domańska, Bolesław Prus, Pedro Calderón de la Barca, Aloysius Bertrand, Stefan Grabiński, Rudyard Kipling, E. T. A. Hoffmann, George Gordon Byron, Wiktoras Gomulickis, Léon Deubel, Aleksander Fredro, Eurypides, Wiktor Gomulicki, Louis Gallet, Stanisław Brzozowski, Fagus, Jacob i Wilhelm Grimm, Seweryn Goszczyński, Anatole France, Joachim Gasquet, Joseph Conrad, Hugo von Hofmannsthal, Hans Christian Andersen, Aleksander Brückner, Max Dauthendey, René Descartes, Tadeusz Boy-Żeleński, Maria Dąbrowska, Dōgen Kigen, Władysław Anczyc, Denis Diderot, Stanisław Korab-Brzozowski, Michał Bałucki, Andrzej Frycz Modrzewski, Casimir Delavigne, Fryderyk Hebbel, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Rudolf G. Binding, Björnstjerne Björnson, Alter Kacyzne, Stefan George, Jean-Marc Bernard, Charles Baudlaire, Deotyma, Daniel Defoe, Francis Jammes, Franciszek Karpiński, Charles Baudelaire, Aleksander Dumas, Honore de Balzac, Marija Konopnicka, Frances Hodgson Burnett, Charles Guérin, Julius Hart, Gustave Kahn, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Alojzy Feliński, Miguel de Cervantes Saavedra, Maria Konopnicka, Anatol France, Fryderyk Hölderlin, Theodor Däubler, Guillaume Apollinaire, Tristan Derème,

sztuka365.info.pl
ksiegowych.net.pl
album na zamówienie
www.staremosty.pl
© 2015 Zbiór książek.