Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Bracia, patrzcie jeno…
Autor: nieznany

Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje! Znać, że coś dziwnego w Betlejem się dzieje. Rzućmy budy, warty, stada, niechaj nimi Pan Bóg włada, a my do Betlejem. Patrzcie, jak tam gwiazda światłem swoim miga, pewnie dla uczczenia Pana swego ściga. Krokiem śmiałym i wesołym śpieszmy i uderzmy czołem przed Panem w Betlejem. Wszakże powiedziałem, że cuda ujrzymy: Dziecię, Boga świata, w żłobie zobaczymy. Patrzcie, jak biednie okryte w żłobie Panię znakomite w szopie przy Betlejem. Jak prorok powiedział: Panna zrodzi syna, Dla ludu całego szczęśliwa nowina; Nam zas radość w tej tu chwili, Gdyśmy Pana zobaczyli, W szopie przy Betlejem. Betlejem miasteczko, w Juda sławnym będzie, Pamiętnym się stanie w tym kraju i wszędzie. Ucieszmy się więc ziomkowie, Pana tego już uczniowie, W szopie przy Betlejem. Obchodząc pamiątkę odwiedzin pasterzy, każdy czciciel Boga, co w Chrystusa wierzy, niech się cieszy i raduje, że Zbawcę swego znajduje w szopie przy

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- nieznany
- James Oliver Curwood
- Antonina Domańska
- Wiktor Gomulicki
- Gustave Kahn
- Tristan Derème
- Homer
- Henry Bataille
- Anton Czechow
- René Descartes


Polecamy:

Dzisiaj w Betlejem
lato na wołyniu
Kubuś fatalista i jego pan
Robinson Crusoe
Porta Nigra
Podróż
In memoriam Böcklina
Muza chora
Do Malabarki
o matce

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Antoni Czechow, Francis Jammes, Aleksander Dumas, Klemensas Junoša, Aloysius Bertrand, Konstanty Gaszyński, Deotyma, Daniel Defoe, Charles Baudlaire, Stanisław Korab-Brzozowski, René Descartes, Bolesław Prus, Seweryn Goszczyński, Władysław Anczyc, Casimir Delavigne, Alojzy Feliński, Michał Bałucki, Fagus, Fryderyk Hebbel, Fryderyk Hölderlin, Pedro Calderón de la Barca, Maria De La Fayette, Charles Guérin, brak, Wiktor Gomulicki, , Antonina Domańska, Max Dauthendey, Tadeusz Boy-Żeleński, Maria Konopnicka, Eurypides, Jean-Marc Bernard, Jan Kasprowicz, Hans Christian Andersen, Anatole le Braz, Stefan George, Johann Wolfgang von Goethe, Aleksander Brückner, Anatole France, Michaił Bułhakow, Andrzej Frycz Modrzewski, Wiktoras Gomulickis, Stanisław Brzozowski, Charles Cros, Józef Czechowicz, Jacob i Wilhelm Grimm, Théodore de Banville, Karl Gjellerup, Henry Bataille, James Oliver Curwood, Wincenty Korab-Brzozowski, Maria Dąbrowska, Dōgen Kigen, Max Elskamp, Frances Hodgson Burnett, Alter Kacyzne, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Denis Diderot, Alfred Jarry, Stefan Grabiński, Marija Konopnicka, Hugo von Hofmannsthal, Franciszek Karpiński, Julius Hart, Joseph Conrad, Rudyard Kipling, George Gordon Byron, Honore de Balzac, Marceline Desbordes-Valmore, Anton Czechow, E. T. A. Hoffmann, Louis Gallet, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, nieznany, Zygmunt Gloger, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Homer, Léon Deubel, Miguel de Cervantes Saavedra, Rudolf G. Binding, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Louis le Cardonnel, Aleksander Fredro, Anatol France, Guillaume Apollinaire, Theodor Däubler, Adam Asnyk, Joachim Gasquet, Björnstjerne Björnson, Gustave Kahn, Tristan Derème, Charles Baudelaire,

http://www.advertplus.pl
© 2015 Zbiór książek.