Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Marsz strzelców
Autor: Władysław Anczyc

Hej, strzelcy wraz! nad nami Orzeł Biały,A przeciw nam śmiertelny stoi wróg,Wnet z naszych strzeb piorunne zagrzmią strzały,A lotem kul kieruje Zbawca Bóg,Więc gotuj broń i kule bij głęboko,O ojców grób bagnetów poostrz stal,Na odgłos trąb twój sztuciec bierz na oko,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej trąb! Hej trąb! strzelecka trąbko w dal,A kłuj, a rąb i w łeb lub serce pal.Wzrósł liściem bór, więc górą wiara strzelcy,Marsz, w ręku broń, a w piersiach święty żar.Hej, Moskwa tu! a nuże tu, wisielcy,Od naszych kul nie schroni kniaź i car.Raz przecie już zabrzmiały trąbek dźwięki,Lśni polska broń jak złotych kłosów fal,Dziś spłacim łzy sióstr, matek i wdów jęki,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej trąb! Hej trąb! strzelecka trąbko w dal,A kłuj, a rąb i w łeb lub serce pal.Chcesz zdurzyć nas, oszukać chcesz nas carze,Plujem ci w twarz za morze twoich łask;Amnestią twą owiniem nasze kule,Odpowiedź da huk armat, kurków trzask,Do Azji precz, potomku Dżengishana,Tam naród twój, tam ziemia carskich gal,Nie dla ciebie krwią ziemia nasza zlana,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej trąb! Hej trąb! strzelecka trąbko w dal,A kłuj, a rąb i w łeb lub serce pal.Do Azji precz, tyranie! tam siej mordy,Tam ziemia twa, tam panuj, tam twa śmierć.Tu Polska jest, tu zginiesz i twe hordyLub naród w pień wymorduj, wysiecz, zgnieć!O Boże nasz! o Matko z Jasnej Góry!Wysłuchaj nas! niech korna łza i żalPrzebłaga Cię, niewoli zerwij sznury,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej

Polecamy

Czasami przeprowadzki zamawia się w Krakowie pomiędzy osiedlami domów jednorodzinnych. Niekiedy zdarza się tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi osiedlami. Najczęściej przeprowadzka spowodowana jest nabyciem wydłużonym dojazdem, tak by nie tracić zbyt długiego czasu w popołudniu na przedostawanie się w korkach na w inne osiedle.

Nieczęsto pojedyncza przeprowadzka wynika przestojem w nauce. Studenci na okres wolny od lekcji rezygnują z mieszkania wyprowadzając się na drugi koniec Polski do rodzinnych domów.

Nieczęsto ale nadal popularnymi są przeprowadzki całych biur. Między parkami technologicznymi w innych stronach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy porządnych aut pickup'ów lub busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi kierowcy mają pozwolenie do załadunku w lokalizacjach wyznaczonych na czas rozpakowywania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 |
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Dzieje Tristana i Izoldy
Piosnka ułańska
Komedia ludzka Gobseck
Cień
Ropucha
Lutnista
Do Teodora De Banville
w kolorowej nocy
we czterech
Był to Berko sławny Żyd

Fotograf Warszawa
Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
itever.net


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Jean-Marc Bernard, Seweryn Goszczyński, Joseph Conrad, Honore de Balzac, Frances Hodgson Burnett, Joachim Gasquet, Konstanty Gaszyński, Aleksander Dumas, Andrzej Frycz Modrzewski, Józef Czechowicz, Julius Hart, Bolesław Prus, Antonina Domańska, Charles Cros, Stefan George, Alter Kacyzne, Zygmunt Gloger, Anton Czechow, Dōgen Kigen, Wincenty Korab-Brzozowski, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Klemensas Junoša, Aleksander Fredro, Fagus, Johann Wolfgang von Goethe, Charles Guérin, Homer, Hugo von Hofmannsthal, Léon Deubel, Eurypides, Charles Baudelaire, , Denis Diderot, Casimir Delavigne, Antoni Czechow, Aloysius Bertrand, Francis Jammes, Stefan Grabiński, Anatole le Braz, Tadeusz Boy-Żeleński, Wiktor Gomulicki, Björnstjerne Björnson, Adam Asnyk, E. T. A. Hoffmann, Maria Dąbrowska, Max Dauthendey, Stanisław Korab-Brzozowski, Marija Konopnicka, Theodor Däubler, Anatole France, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Deotyma, Franciszek Karpiński, Alojzy Feliński, Théodore de Banville, Michaił Bułhakow, Władysław Anczyc, Anatol France, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Michał Bałucki, Louis le Cardonnel, Fryderyk Hebbel, Alfred Jarry, Jan Kasprowicz, Gustave Kahn, Daniel Defoe, James Oliver Curwood, Marceline Desbordes-Valmore, Henry Bataille, George Gordon Byron, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Rudyard Kipling, Wiktoras Gomulickis, Jacob i Wilhelm Grimm, brak, Rudolf G. Binding, nieznany, Maria De La Fayette, Maria Konopnicka, Tristan Derème, Hans Christian Andersen, Miguel de Cervantes Saavedra, Charles Baudlaire, Louis Gallet, Stanisław Brzozowski, Pedro Calderón de la Barca, Aleksander Brückner, Karl Gjellerup, Guillaume Apollinaire, René Descartes, Fryderyk Hölderlin, Max Elskamp,

treppenhersteller aus polen
jak się odbywa transport wózka widłowego ?
© 2015 Zbiór książek.