Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Z Narodzenia Pana
Autor: nieznany

Z Narodzenia Pana dzień dziś wesoły, Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły. Radość ludzi wszędzie słynie, Anioł budzi przy dolinie Pasterzy, co paśli pod borem woły. Wypada wśród nocy ogień z obłoku, Dumają pasterze w takim widoku. Każdy pyta, co się dzieje, Czy nie świta, czy nie dnieje? Skąd ta łuna bije, tak miła oku? Ale gdy anielskie głosy słyszeli, Zaraz do Betlejem prosto bieżeli; Tam witali w żłobie Pana, Poklękali na kolana I oddali dary, co z sobą wzięli. Potem wykrzyknęli w głos na przemiany: Żyj, Jezu maleńki, na świat zesłany. Niech Ci, Panie, od nas chwała Nie ustanie wiecznie trwała, Żyj, żyj, Zbawicielu, z nieba zesłany. Odchodzą z Betlejem pełni wesela, Że już Bóg wysłuchał próśb Izraela; Gdy tej nocy to widzieli, Co Prorocy widzieć chcieli - W ciele ludzkim Boga i Zbawiciela. I my z pastuszkami dziś się radujmy, Chwałę z Aniołami wraz wyśpiewujmy, Bo ten Jezus z nieba dany, Weźmie nas między niebiany, Tylko Go z całego serca

Czytaj dalej: 1 | 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Wiktor Gomulicki
- Jan Kasprowicz
- Aleksander Fredro
- Max Dauthendey
- Antoni Czechow
- Charles Cros
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Honore de Balzac
- Wiktoras Gomulickis


Polecamy:

Brzydkie kaczątko
lato na wołyniu
Reguły dla gospodarzów domu
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowi
Chore perły i inne opowiadania
Blask księżyca
Ropucha
Listek z nieba
daleko
Żądza nicestwa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Rudyard Kipling, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Wiktoras Gomulickis, Konstanty Gaszyński, Michaił Bułhakow, Wiktor Gomulicki, Rudolf G. Binding, Fryderyk Hebbel, Marija Konopnicka, Charles Cros, Jacob i Wilhelm Grimm, Dōgen Kigen, Adam Asnyk, Joachim Gasquet, Gustave Kahn, Max Elskamp, Léon Deubel, Fagus, Hans Christian Andersen, Seweryn Goszczyński, E. T. A. Hoffmann, Casimir Delavigne, Alter Kacyzne, Theodor Däubler, , Eurypides, Maria Dąbrowska, Tadeusz Boy-Żeleński, Karl Gjellerup, Aleksander Brückner, Honore de Balzac, Stanisław Korab-Brzozowski, Anatole le Braz, Maria De La Fayette, Stefan Grabiński, Louis le Cardonnel, George Gordon Byron, Daniel Defoe, Bolesław Prus, Michał Bałucki, Hugo von Hofmannsthal, Anatol France, Marceline Desbordes-Valmore, Aleksander Fredro, brak, Pedro Calderón de la Barca, Homer, Antoni Czechow, Guillaume Apollinaire, Jean-Marc Bernard, Björnstjerne Björnson, Miguel de Cervantes Saavedra, Zygmunt Gloger, Aloysius Bertrand, Alojzy Feliński, Denis Diderot, Anton Czechow, Aleksander Dumas, Anatole France, Julius Hart, Max Dauthendey, James Oliver Curwood, Józef Czechowicz, Henry Bataille, Alfred Jarry, Klemensas Junoša, Antonina Domańska, nieznany, Johann Wolfgang von Goethe, Andrzej Frycz Modrzewski, Charles Guérin, Stanisław Brzozowski, Francis Jammes, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Tristan Derème, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Joseph Conrad, Stefan George, Władysław Anczyc, Maria Konopnicka, Charles Baudelaire, Frances Hodgson Burnett, Fryderyk Hölderlin, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Franciszek Karpiński, Louis Gallet, Théodore de Banville, Jan Kasprowicz, Charles Baudlaire, Deotyma, Wincenty Korab-Brzozowski, René Descartes,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.