Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Z Narodzenia Pana
Autor: nieznany

Z Narodzenia Pana dzień dziś wesoły, Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły. Radość ludzi wszędzie słynie, Anioł budzi przy dolinie Pasterzy, co paśli pod borem woły. Wypada wśród nocy ogień z obłoku, Dumają pasterze w takim widoku. Każdy pyta, co się dzieje, Czy nie świta, czy nie dnieje? Skąd ta łuna bije, tak miła oku? Ale gdy anielskie głosy słyszeli, Zaraz do Betlejem prosto bieżeli; Tam witali w żłobie Pana, Poklękali na kolana I oddali dary, co z sobą wzięli. Potem wykrzyknęli w głos na przemiany: Żyj, Jezu maleńki, na świat zesłany. Niech Ci, Panie, od nas chwała Nie ustanie wiecznie trwała, Żyj, żyj, Zbawicielu, z nieba zesłany. Odchodzą z Betlejem pełni wesela, Że już Bóg wysłuchał próśb Izraela; Gdy tej nocy to widzieli, Co Prorocy widzieć chcieli - W ciele ludzkim Boga i Zbawiciela. I my z pastuszkami dziś się radujmy, Chwałę z Aniołami wraz wyśpiewujmy, Bo ten Jezus z nieba dany, Weźmie nas między niebiany, Tylko Go z całego serca

Czytaj dalej: 1 | 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Stanisław Korab-Brzozowski
- George Gordon Byron
- Anatol France
- Wiktor Gomulicki
- Rudyard Kipling
- Deotyma
- Hans Christian Andersen
- Rudolf G. Binding
- Charles Baudelaire
- E. T. A. Hoffmann


Polecamy:

pontorson
Flirt z Melpomeną
Kaprys
wigilia
Robinson Crusoe
Joja karan pats karalius
Heautontimoroumenos
Głos
Król Drozdobrody
Dzieje Tristana i Izoldy

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Johann Wolfgang von Goethe, Björnstjerne Björnson, Anatole le Braz, Wincenty Korab-Brzozowski, Konstanty Gaszyński, Léon Deubel, Eurypides, Charles Guérin, Hugo von Hofmannsthal, Karl Gjellerup, Władysław Anczyc, Charles Baudlaire, Józef Czechowicz, Aloysius Bertrand, Antonina Domańska, George Gordon Byron, Rudyard Kipling, brak, Stanisław Brzozowski, Bolesław Prus, Klemensas Junoša, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Théodore de Banville, Alojzy Feliński, Louis le Cardonnel, Dōgen Kigen, Franciszek Karpiński, Guillaume Apollinaire, Julius Hart, Stefan Grabiński, Aleksander Brückner, Anatole France, Anton Czechow, Hans Christian Andersen, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Adam Asnyk, Joachim Gasquet, Denis Diderot, Francis Jammes, Pedro Calderón de la Barca, Louis Gallet, Alter Kacyzne, Maria De La Fayette, Charles Baudelaire, Maria Dąbrowska, René Descartes, Marija Konopnicka, Jacob i Wilhelm Grimm, Seweryn Goszczyński, Wiktor Gomulicki, Theodor Däubler, Henry Bataille, Andrzej Frycz Modrzewski, Gustave Kahn, Stanisław Korab-Brzozowski, Aleksander Dumas, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Maria Konopnicka, James Oliver Curwood, Max Dauthendey, Michał Bałucki, Wiktoras Gomulickis, Homer, Honore de Balzac, Joseph Conrad, Rudolf G. Binding, Fagus, Antoni Czechow, Tadeusz Boy-Żeleński, Zygmunt Gloger, Michaił Bułhakow, Casimir Delavigne, Marceline Desbordes-Valmore, Fryderyk Hölderlin, Fryderyk Hebbel, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Charles Cros, Deotyma, Frances Hodgson Burnett, Alfred Jarry, Daniel Defoe, Jan Kasprowicz, E. T. A. Hoffmann, Aleksander Fredro, Max Elskamp, Tristan Derème, Jean-Marc Bernard, Stefan George, nieznany, Miguel de Cervantes Saavedra, Anatol France, ,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.