Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Z Narodzenia Pana
Autor: nieznany

Z Narodzenia Pana dzień dziś wesoły, Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły. Radość ludzi wszędzie słynie, Anioł budzi przy dolinie Pasterzy, co paśli pod borem woły. Wypada wśród nocy ogień z obłoku, Dumają pasterze w takim widoku. Każdy pyta, co się dzieje, Czy nie świta, czy nie dnieje? Skąd ta łuna bije, tak miła oku? Ale gdy anielskie głosy słyszeli, Zaraz do Betlejem prosto bieżeli; Tam witali w żłobie Pana, Poklękali na kolana I oddali dary, co z sobą wzięli. Potem wykrzyknęli w głos na przemiany: Żyj, Jezu maleńki, na świat zesłany. Niech Ci, Panie, od nas chwała Nie ustanie wiecznie trwała, Żyj, żyj, Zbawicielu, z nieba zesłany. Odchodzą z Betlejem pełni wesela, Że już Bóg wysłuchał próśb Izraela; Gdy tej nocy to widzieli, Co Prorocy widzieć chcieli - W ciele ludzkim Boga i Zbawiciela. I my z pastuszkami dziś się radujmy, Chwałę z Aniołami wraz wyśpiewujmy, Bo ten Jezus z nieba dany, Weźmie nas między niebiany, Tylko Go z całego serca

Czytaj dalej: 1 | 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Maria Dąbrowska
- Stefan George
- Rudyard Kipling
- Daniel Defoe
- Max Elskamp
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Hugo von Hofmannsthal
- Jan Kasprowicz
- Théodore de Banville


Polecamy:

Bogurodzica
śmierć
Dolinami rzek Opisy podróży wzdłuż Niemna, Wisły, Bugu i Biebrzy
dno
Porta Nigra
Małe niedole pożycia małżeńskiego
Jezus malusieńki
Zagubienie aureoli
Giaur
Nie udało się

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Władysław Anczyc, Jacob i Wilhelm Grimm, Bolesław Prus, Charles Baudlaire, nieznany, Adam Asnyk, René Descartes, Daniel Defoe, Denis Diderot, Tristan Derème, Frances Hodgson Burnett, Léon Deubel, Andrzej Frycz Modrzewski, George Gordon Byron, Louis le Cardonnel, Stanisław Brzozowski, Marija Konopnicka, Casimir Delavigne, Jan Kasprowicz, Hugo von Hofmannsthal, Anton Czechow, Michał Bałucki, Alfred Jarry, Wiktor Gomulicki, Homer, Théodore de Banville, Aleksander Fredro, Johann Wolfgang von Goethe, Fagus, Alojzy Feliński, Antonina Domańska, Konstanty Gaszyński, Maria Dąbrowska, brak, Tadeusz Boy-Żeleński, Björnstjerne Björnson, James Oliver Curwood, Henry Bataille, Michaił Bułhakow, Karl Gjellerup, Franciszek Karpiński, Aleksander Dumas, Stanisław Korab-Brzozowski, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Hans Christian Andersen, Joseph Conrad, Charles Baudelaire, Fryderyk Hebbel, Aleksander Brückner, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Julius Hart, Charles Cros, Dōgen Kigen, Zygmunt Gloger, , Antoni Czechow, Seweryn Goszczyński, Aloysius Bertrand, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Anatole France, Stefan George, Anatol France, Rudyard Kipling, Pedro Calderón de la Barca, Max Elskamp, Eurypides, Alter Kacyzne, Fryderyk Hölderlin, Honore de Balzac, Marceline Desbordes-Valmore, Wincenty Korab-Brzozowski, Józef Czechowicz, Louis Gallet, Maria De La Fayette, Guillaume Apollinaire, Miguel de Cervantes Saavedra, Anatole le Braz, Jean-Marc Bernard, Deotyma, Stefan Grabiński, Francis Jammes, Charles Guérin, Klemensas Junoša, Rudolf G. Binding, Theodor Däubler, Wiktoras Gomulickis, Max Dauthendey, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Joachim Gasquet, Maria Konopnicka, E. T. A. Hoffmann, Gustave Kahn,

Ivnice septiky výroba a prodej
Szamba betonowe Ustka
http://gameball.pl
http://www.lightcrew.eu
© 2015 Zbiór książek.