Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Z Narodzenia Pana
Autor: nieznany

Z Narodzenia Pana dzień dziś wesoły, Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły. Radość ludzi wszędzie słynie, Anioł budzi przy dolinie Pasterzy, co paśli pod borem woły. Wypada wśród nocy ogień z obłoku, Dumają pasterze w takim widoku. Każdy pyta, co się dzieje, Czy nie świta, czy nie dnieje? Skąd ta łuna bije, tak miła oku? Ale gdy anielskie głosy słyszeli, Zaraz do Betlejem prosto bieżeli; Tam witali w żłobie Pana, Poklękali na kolana I oddali dary, co z sobą wzięli. Potem wykrzyknęli w głos na przemiany: Żyj, Jezu maleńki, na świat zesłany. Niech Ci, Panie, od nas chwała Nie ustanie wiecznie trwała, Żyj, żyj, Zbawicielu, z nieba zesłany. Odchodzą z Betlejem pełni wesela, Że już Bóg wysłuchał próśb Izraela; Gdy tej nocy to widzieli, Co Prorocy widzieć chcieli - W ciele ludzkim Boga i Zbawiciela. I my z pastuszkami dziś się radujmy, Chwałę z Aniołami wraz wyśpiewujmy, Bo ten Jezus z nieba dany, Weźmie nas między niebiany, Tylko Go z całego serca

Czytaj dalej: 1 | 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Rudolf G. Binding
- Alojzy Feliński
- George Gordon Byron
- Théodore de Banville
- Maria Dąbrowska
- Tristan Derème
- brak
- René Descartes
- Aloysius Bertrand
- Adam Asnyk


Polecamy:

Piekło kobiet
Mędrcy świata
A cóż z tą Dzieciną…
Patmos
Der goldne Topf
Piosnka ułańska
Potwarz
Moesta et errabunda
Akordy jesienne
Pod baldachimem drzew
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Deotyma, Marija Konopnicka, Fryderyk Hebbel, brak, Théodore de Banville, Klemensas Junoša, Denis Diderot, Gustave Kahn, James Oliver Curwood, Francis Jammes, Jan Kasprowicz, Hans Christian Andersen, Léon Deubel, Jean-Marc Bernard, Tristan Derème, Konstanty Gaszyński, Daniel Defoe, Adam Asnyk, Julius Hart, Rudolf G. Binding, Franciszek Karpiński, Antoni Czechow, Stefan George, Anatole France, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Maria De La Fayette, Casimir Delavigne, E. T. A. Hoffmann, Józef Czechowicz, Maria Dąbrowska, Charles Cros, Charles Guérin, Homer, Honore de Balzac, Wiktor Gomulicki, Louis le Cardonnel, Bolesław Prus, Anatole le Braz, Anton Czechow, Fryderyk Hölderlin, Pedro Calderón de la Barca, Johann Wolfgang von Goethe, Max Elskamp, Tadeusz Boy-Żeleński, Jacob i Wilhelm Grimm, Marceline Desbordes-Valmore, Eurypides, Władysław Anczyc, Seweryn Goszczyński, Andrzej Frycz Modrzewski, Joseph Conrad, Karl Gjellerup, Wiktoras Gomulickis, Michał Bałucki, , Michaił Bułhakow, Frances Hodgson Burnett, Maria Konopnicka, Guillaume Apollinaire, Charles Baudelaire, Theodor Däubler, Henry Bataille, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Alfred Jarry, Max Dauthendey, Alter Kacyzne, Charles Baudlaire, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Wincenty Korab-Brzozowski, Stefan Grabiński, Aleksander Fredro, Stanisław Brzozowski, Rudyard Kipling, nieznany, Stanisław Korab-Brzozowski, René Descartes, Hugo von Hofmannsthal, Aleksander Brückner, Aloysius Bertrand, Antonina Domańska, George Gordon Byron, Anatol France, Alojzy Feliński, Joachim Gasquet, Miguel de Cervantes Saavedra, Fagus, Aleksander Dumas, Dōgen Kigen, Louis Gallet, Zygmunt Gloger, Björnstjerne Björnson,

opublikowany tutaj
komputerek.info.pl
© 2015 Zbiór książek.