Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Z Narodzenia Pana
Autor: nieznany

Z Narodzenia Pana dzień dziś wesoły, Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły. Radość ludzi wszędzie słynie, Anioł budzi przy dolinie Pasterzy, co paśli pod borem woły. Wypada wśród nocy ogień z obłoku, Dumają pasterze w takim widoku. Każdy pyta, co się dzieje, Czy nie świta, czy nie dnieje? Skąd ta łuna bije, tak miła oku? Ale gdy anielskie głosy słyszeli, Zaraz do Betlejem prosto bieżeli; Tam witali w żłobie Pana, Poklękali na kolana I oddali dary, co z sobą wzięli. Potem wykrzyknęli w głos na przemiany: Żyj, Jezu maleńki, na świat zesłany. Niech Ci, Panie, od nas chwała Nie ustanie wiecznie trwała, Żyj, żyj, Zbawicielu, z nieba zesłany. Odchodzą z Betlejem pełni wesela, Że już Bóg wysłuchał próśb Izraela; Gdy tej nocy to widzieli, Co Prorocy widzieć chcieli - W ciele ludzkim Boga i Zbawiciela. I my z pastuszkami dziś się radujmy, Chwałę z Aniołami wraz wyśpiewujmy, Bo ten Jezus z nieba dany, Weźmie nas między niebiany, Tylko Go z całego serca

Czytaj dalej: 1 | 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Léon Deubel
- Rudolf G. Binding
- James Oliver Curwood
- Joachim Gasquet
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Aleksander Brückner
- Fagus
- Fryderyk Hölderlin
- Jean-Marc Bernard
- Tristan Derème


Polecamy:

Słowik
Gaj święcony
Obrachunki fredrowskie
Żarcik
Kapitan Czart. Przygody Cyrana de Bergerac
Jak skończyć z piekłem kobiet?
Królowa śniegu
O poprawie Rzeczypospolitej
Córa Albionu
Łuk miłości
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Casimir Delavigne, Józef Czechowicz, George Gordon Byron, Aloysius Bertrand, Louis le Cardonnel, Fryderyk Hebbel, Marija Konopnicka, Charles Baudlaire, Jean-Marc Bernard, Michaił Bułhakow, Jan Kasprowicz, Marceline Desbordes-Valmore, Anatol France, Frances Hodgson Burnett, Johann Wolfgang von Goethe, Charles Guérin, Fryderyk Hölderlin, Eurypides, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Louis Gallet, Klemensas Junoša, , Michał Bałucki, Fagus, Hugo von Hofmannsthal, Théodore de Banville, nieznany, Deotyma, Gustave Kahn, Antoni Czechow, Stanisław Brzozowski, Alfred Jarry, Guillaume Apollinaire, Honore de Balzac, Tristan Derème, Adam Asnyk, Anton Czechow, Theodor Däubler, Maria Konopnicka, Maria De La Fayette, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Alter Kacyzne, Denis Diderot, Max Dauthendey, Stefan George, Bolesław Prus, Jacob i Wilhelm Grimm, Maria Dąbrowska, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Konstanty Gaszyński, Henry Bataille, Daniel Defoe, brak, René Descartes, Wincenty Korab-Brzozowski, Charles Cros, Aleksander Fredro, Stanisław Korab-Brzozowski, Julius Hart, Karl Gjellerup, Joseph Conrad, Seweryn Goszczyński, Aleksander Brückner, Antonina Domańska, Rudyard Kipling, Franciszek Karpiński, Alojzy Feliński, Wiktoras Gomulickis, Björnstjerne Björnson, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Pedro Calderón de la Barca, E. T. A. Hoffmann, Miguel de Cervantes Saavedra, Joachim Gasquet, Anatole le Braz, Léon Deubel, Aleksander Dumas, Tadeusz Boy-Żeleński, Max Elskamp, Dōgen Kigen, Rudolf G. Binding, Andrzej Frycz Modrzewski, James Oliver Curwood, Homer, Hans Christian Andersen, Władysław Anczyc, Anatole France, Wiktor Gomulicki, Francis Jammes, Zygmunt Gloger, Charles Baudelaire, Stefan Grabiński,

najlepsze i profesjonalne usługi pogrzebpwe warszawa doswiadczenie i praktyka na rynku
© 2015 Zbiór książek.