Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Siedmiośpiochy
Autor: Jacob i Wilhelm Grimm

Było raz trzech Siedmiośpiochów, którzy bez przebudzenia spali siedem lat z rzędu i dlatego otrzymali nazwę Siedmiośpiochów. Gdy siedem lat upłynęło, obudził się najprzód jeden, przetarł oczy, ziewnął potężnie i rzekł: — Ryczy wół. Po czym odwrócił się i zaraz zasnął. Gdy jeszcze upłynęło lat siedem, obudził się drugi, przeciera oczy, ziewa potężnie i mówi: — Nie, to była krowa. Co powiedziawszy, odwrócił się znowu i zasnął. Po siedmiu latach budzi się trzeci, przeciera oczy, ziewa potężnie i mówi, jak dwaj tamci: „Jaki wół, co za krowa, Och, gadacie puste słowa. A człowiekowi przecie, Spać nie dajecie!”. Takimi byli Siedmiośpiochy, jeżeli się nie obudzili, to pewno śpią jeszcze

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Jacob i Wilhelm Grimm <
Spis autorów:

- Aleksander Brückner
- Max Dauthendey
- Aleksander Dumas
- Zygmunt Gloger
- Maria De La Fayette
- Michał Bałucki
- Charles Cros
- Joachim Gasquet
- Anatole le Braz
- Marija Konopnicka


Polecamy:

Wańka
Na jagody
Marsz weselny
dom świętego kazimierza
Pieśń przyjacielska Przy kielichu
Duch we flaszce
Jak skończyć z piekłem kobiet?
Harlem
Młyn na wzgórzu
Oczarowały noce letnie

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Hans Christian Andersen, Théodore de Banville, Gustave Kahn, Adam Asnyk, Bolesław Prus, Konstanty Gaszyński, Pedro Calderón de la Barca, Joseph Conrad, Marceline Desbordes-Valmore, Miguel de Cervantes Saavedra, Wiktor Gomulicki, Jean-Marc Bernard, Stanisław Korab-Brzozowski, Alfred Jarry, Theodor Däubler, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Wincenty Korab-Brzozowski, Daniel Defoe, Max Dauthendey, E. T. A. Hoffmann, Józef Czechowicz, Fryderyk Hölderlin, Klemensas Junoša, Anatole France, Deotyma, Charles Baudelaire, Stefan Grabiński, nieznany, Karl Gjellerup, Michaił Bułhakow, Johann Wolfgang von Goethe, Jacob i Wilhelm Grimm, Louis le Cardonnel, Louis Gallet, Charles Guérin, brak, Eurypides, Björnstjerne Björnson, Maria Konopnicka, Władysław Anczyc, Rudyard Kipling, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Denis Diderot, Tristan Derème, , Seweryn Goszczyński, Antoni Czechow, Charles Baudlaire, Casimir Delavigne, Rudolf G. Binding, Aloysius Bertrand, Stefan George, Stanisław Brzozowski, Anton Czechow, Alter Kacyzne, Aleksander Dumas, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Julius Hart, Francis Jammes, Henry Bataille, Aleksander Fredro, Guillaume Apollinaire, Anatol France, Max Elskamp, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Andrzej Frycz Modrzewski, Michał Bałucki, René Descartes, Maria De La Fayette, Fagus, Wiktoras Gomulickis, Dōgen Kigen, George Gordon Byron, Franciszek Karpiński, Aleksander Brückner, Alojzy Feliński, Marija Konopnicka, Antonina Domańska, Maria Dąbrowska, Homer, Frances Hodgson Burnett, Jan Kasprowicz, Honore de Balzac, Anatole le Braz, Zygmunt Gloger, Charles Cros, Hugo von Hofmannsthal, Léon Deubel, Fryderyk Hebbel, Joachim Gasquet, Tadeusz Boy-Żeleński, James Oliver Curwood,

Szamba betonowe Dąbrowa Górnicza
© 2015 Zbiór książek.