Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Tryumfy Króla niebieskiego
Autor: nieznany

Tryumfy Króla niebieskiego Zstąpiły z nieba wysokiego, Pobudziły pasterzów, Dobytku swego stróżów, śpiewając, śpiewając: Chwała bądź Bogu w wysokości, A ludziom pokój na niskości; Narodził się Zbawiciel, Dusz Odkupiciel, Na ziemi, na ziemi. Zrodziła Maryja Dziewica Wiecznego Boga bez rodzica, By nas piekła pozbawił A w niebieskich postawił Pałacach, pałacach. Pasterze w podziwieniu stają, Tryumfu przyczyną badają; Co się nowego dzieje, Że tak światłość jaśnieje, Nie wiedząc, nie wiedząc. Że to Bóg, gdy się dowiedzieli, Swej trzody w polu odbieżeli, Spiesząc na powitanie Do Betlejemskiej stajnie Dzieciątka, Dzieciątka. Niebieskim światłem oświeceni, Pokornie przed Nim uniżeni, Bogiem Go być prawdziwym Sercem a afektem żywym Wyznają, wyznają. I które mieli z sobą dary, Dzieciątku dają za ofiary: Przyjmij, o Narodzony, Nas i dar przyniesiony Z ochotą, z ochotą. A potem Maryi cześć dają, Za Matkę Boską ją uznają Razem z ojcem mniemanym, Józefem mianowanym, Serdecznie,

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Rudyard Kipling
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Michaił Bułhakow
- Louis Gallet
- Frances Hodgson Burnett
- Honore de Balzac
- Eurypides
- Fryderyk Hebbel
- Charles Guérin
- Max Dauthendey


Polecamy:

Bąk i piłka
Przesolił
Towarzysz podróży
Oddźwięki
jednakowo
Pies i flakon
ta chwila
Przypomnienie dawnej miłości Pieśń pasterska
Dusza wina
Życie snem
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Louis Gallet, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Johann Wolfgang von Goethe, E. T. A. Hoffmann, Alfred Jarry, Denis Diderot, Joseph Conrad, Théodore de Banville, Fagus, Wiktoras Gomulickis, Hans Christian Andersen, Aleksander Dumas, Henry Bataille, Seweryn Goszczyński, Theodor Däubler, Stanisław Korab-Brzozowski, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Tristan Derème, René Descartes, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Władysław Anczyc, Julius Hart, Joachim Gasquet, Wincenty Korab-Brzozowski, Deotyma, Alojzy Feliński, , Klemensas Junoša, nieznany, Anatole France, Tadeusz Boy-Żeleński, Charles Cros, Stanisław Brzozowski, Anatole le Braz, George Gordon Byron, Wiktor Gomulicki, Antoni Czechow, Bolesław Prus, Stefan George, Stefan Grabiński, Adam Asnyk, Maria Dąbrowska, Jacob i Wilhelm Grimm, Jan Kasprowicz, Léon Deubel, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, James Oliver Curwood, Marceline Desbordes-Valmore, Anton Czechow, Rudolf G. Binding, Guillaume Apollinaire, Alter Kacyzne, Marija Konopnicka, Björnstjerne Björnson, Konstanty Gaszyński, Maria De La Fayette, Andrzej Frycz Modrzewski, Dōgen Kigen, Fryderyk Hölderlin, Miguel de Cervantes Saavedra, Daniel Defoe, Aleksander Brückner, Homer, Charles Guérin, Aloysius Bertrand, Aleksander Fredro, Charles Baudlaire, Casimir Delavigne, Anatol France, Karl Gjellerup, Fryderyk Hebbel, Rudyard Kipling, Eurypides, Francis Jammes, Gustave Kahn, brak, Antonina Domańska, Frances Hodgson Burnett, Michaił Bułhakow, Michał Bałucki, Pedro Calderón de la Barca, Max Dauthendey, Franciszek Karpiński, Louis le Cardonnel, Jean-Marc Bernard, Hugo von Hofmannsthal, Zygmunt Gloger, Maria Konopnicka, Józef Czechowicz, Honore de Balzac, Max Elskamp, Charles Baudelaire,

komentarz z strony
Get monthly loan with licensed moneylenders https://moneylendersingapore.org/
optymalizowanie wordpresa
© 2015 Zbiór książek.