Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Tryumfy Króla niebieskiego
Autor: nieznany

Tryumfy Króla niebieskiego Zstąpiły z nieba wysokiego, Pobudziły pasterzów, Dobytku swego stróżów, śpiewając, śpiewając: Chwała bądź Bogu w wysokości, A ludziom pokój na niskości; Narodził się Zbawiciel, Dusz Odkupiciel, Na ziemi, na ziemi. Zrodziła Maryja Dziewica Wiecznego Boga bez rodzica, By nas piekła pozbawił A w niebieskich postawił Pałacach, pałacach. Pasterze w podziwieniu stają, Tryumfu przyczyną badają; Co się nowego dzieje, Że tak światłość jaśnieje, Nie wiedząc, nie wiedząc. Że to Bóg, gdy się dowiedzieli, Swej trzody w polu odbieżeli, Spiesząc na powitanie Do Betlejemskiej stajnie Dzieciątka, Dzieciątka. Niebieskim światłem oświeceni, Pokornie przed Nim uniżeni, Bogiem Go być prawdziwym Sercem a afektem żywym Wyznają, wyznają. I które mieli z sobą dary, Dzieciątku dają za ofiary: Przyjmij, o Narodzony, Nas i dar przyniesiony Z ochotą, z ochotą. A potem Maryi cześć dają, Za Matkę Boską ją uznają Razem z ojcem mniemanym, Józefem mianowanym, Serdecznie,

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Anatol France
- Karl Gjellerup
- Franciszek Karpiński
- Wiktoras Gomulickis
- Rudolf G. Binding
- Casimir Delavigne
- Gustave Kahn
- Stefan George
- Maria De La Fayette
- Hans Christian Andersen


Polecamy:

preludium
Młyn na wzgórzu
Bursztyn, żyto dojrzałe
Trzej bracia
Dzieło sztuki
w boju
Brzydkie kaczątko
Polny kwiatek
U króla Olch
Głos
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Józef Czechowicz, Charles Baudelaire, Alter Kacyzne, Pedro Calderón de la Barca, Max Elskamp, Theodor Däubler, Aleksander Dumas, Marija Konopnicka, Stefan George, Jan Kasprowicz, Wiktoras Gomulickis, Konstanty Gaszyński, Aleksander Brückner, Henry Bataille, Deotyma, Casimir Delavigne, Charles Baudlaire, Rudolf G. Binding, Wiktor Gomulicki, Zygmunt Gloger, Stanisław Brzozowski, Marceline Desbordes-Valmore, Anatol France, Karl Gjellerup, Wincenty Korab-Brzozowski, James Oliver Curwood, nieznany, Frances Hodgson Burnett, Louis le Cardonnel, Francis Jammes, Björnstjerne Björnson, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Joseph Conrad, Guillaume Apollinaire, Fagus, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Antoni Czechow, Michaił Bułhakow, Michał Bałucki, Alfred Jarry, Bolesław Prus, Adam Asnyk, Max Dauthendey, Rudyard Kipling, Aloysius Bertrand, brak, Charles Cros, Klemensas Junoša, Jacob i Wilhelm Grimm, Fryderyk Hölderlin, Franciszek Karpiński, Julius Hart, Andrzej Frycz Modrzewski, Homer, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Miguel de Cervantes Saavedra, Anton Czechow, Hans Christian Andersen, Tristan Derème, Gustave Kahn, Théodore de Banville, Honore de Balzac, Jean-Marc Bernard, Louis Gallet, Seweryn Goszczyński, Maria Konopnicka, Stefan Grabiński, Antonina Domańska, Denis Diderot, Tadeusz Boy-Żeleński, Anatole France, Léon Deubel, Aleksander Fredro, Hugo von Hofmannsthal, Dōgen Kigen, Maria Dąbrowska, René Descartes, Joachim Gasquet, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Fryderyk Hebbel, Charles Guérin, Anatole le Braz, Władysław Anczyc, Stanisław Korab-Brzozowski, , Daniel Defoe, Maria De La Fayette, Alojzy Feliński, Eurypides, E. T. A. Hoffmann, Johann Wolfgang von Goethe, George Gordon Byron,

www.projekty-domow.org.pl
© 2015 Zbiór książek.