Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Tryumfy Króla niebieskiego
Autor: nieznany

Tryumfy Króla niebieskiego Zstąpiły z nieba wysokiego, Pobudziły pasterzów, Dobytku swego stróżów, śpiewając, śpiewając: Chwała bądź Bogu w wysokości, A ludziom pokój na niskości; Narodził się Zbawiciel, Dusz Odkupiciel, Na ziemi, na ziemi. Zrodziła Maryja Dziewica Wiecznego Boga bez rodzica, By nas piekła pozbawił A w niebieskich postawił Pałacach, pałacach. Pasterze w podziwieniu stają, Tryumfu przyczyną badają; Co się nowego dzieje, Że tak światłość jaśnieje, Nie wiedząc, nie wiedząc. Że to Bóg, gdy się dowiedzieli, Swej trzody w polu odbieżeli, Spiesząc na powitanie Do Betlejemskiej stajnie Dzieciątka, Dzieciątka. Niebieskim światłem oświeceni, Pokornie przed Nim uniżeni, Bogiem Go być prawdziwym Sercem a afektem żywym Wyznają, wyznają. I które mieli z sobą dary, Dzieciątku dają za ofiary: Przyjmij, o Narodzony, Nas i dar przyniesiony Z ochotą, z ochotą. A potem Maryi cześć dają, Za Matkę Boską ją uznają Razem z ojcem mniemanym, Józefem mianowanym, Serdecznie,

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- George Gordon Byron
- Jean-Marc Bernard
- Julius Hart
- Stefan Grabiński
- René Descartes
- Anatole le Braz
- Charles Guérin
- Antoni Czechow
- Pedro Calderón de la Barca
- Marceline Desbordes-Valmore


Polecamy:

Fragment
dom świętego kazimierza
Kapitan Lazare
Jasna niedziela
Komedia ludzka Jaszczur
Sprzeczność
śmierć
Ach! rzucić sieci zdarte
Nieszczęście
Jedna jeszcze wiosna
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Józef Czechowicz, Tadeusz Boy-Żeleński, Max Dauthendey, Charles Cros, Louis Gallet, Maria Konopnicka, James Oliver Curwood, Wincenty Korab-Brzozowski, Frances Hodgson Burnett, Wiktor Gomulicki, George Gordon Byron, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Miguel de Cervantes Saavedra, Alter Kacyzne, Anton Czechow, Maria De La Fayette, Pedro Calderón de la Barca, Konstanty Gaszyński, Theodor Däubler, brak, Stefan Grabiński, Zygmunt Gloger, Léon Deubel, Tristan Derème, Anatole France, Jacob i Wilhelm Grimm, Michał Bałucki, , Anatole le Braz, Fagus, Władysław Anczyc, Charles Guérin, Homer, Adam Asnyk, Karl Gjellerup, Wiktoras Gomulickis, Björnstjerne Björnson, Bolesław Prus, Marceline Desbordes-Valmore, Hans Christian Andersen, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, René Descartes, Stanisław Korab-Brzozowski, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Joachim Gasquet, Andrzej Frycz Modrzewski, Max Elskamp, Fryderyk Hölderlin, Aleksander Brückner, Louis le Cardonnel, Eurypides, Jan Kasprowicz, Rudyard Kipling, Stefan George, Klemensas Junoša, Michaił Bułhakow, Jean-Marc Bernard, Johann Wolfgang von Goethe, Honore de Balzac, Dōgen Kigen, Rudolf G. Binding, Julius Hart, Aleksander Dumas, Franciszek Karpiński, Gustave Kahn, Aloysius Bertrand, Stanisław Brzozowski, Joseph Conrad, Denis Diderot, Charles Baudlaire, Guillaume Apollinaire, Anatol France, Antoni Czechow, nieznany, Aleksander Fredro, E. T. A. Hoffmann, Hugo von Hofmannsthal, Marija Konopnicka, Henry Bataille, Charles Baudelaire, Francis Jammes, Casimir Delavigne, Deotyma, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Théodore de Banville, Fryderyk Hebbel, Alojzy Feliński, Seweryn Goszczyński, Maria Dąbrowska, Daniel Defoe, Antonina Domańska, Alfred Jarry,

learn
profesjonalne projektowanie stron www
wózek z półkami
© 2015 Zbiór książek.