Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Tryumfy Króla niebieskiego
Autor: nieznany

Tryumfy Króla niebieskiego Zstąpiły z nieba wysokiego, Pobudziły pasterzów, Dobytku swego stróżów, śpiewając, śpiewając: Chwała bądź Bogu w wysokości, A ludziom pokój na niskości; Narodził się Zbawiciel, Dusz Odkupiciel, Na ziemi, na ziemi. Zrodziła Maryja Dziewica Wiecznego Boga bez rodzica, By nas piekła pozbawił A w niebieskich postawił Pałacach, pałacach. Pasterze w podziwieniu stają, Tryumfu przyczyną badają; Co się nowego dzieje, Że tak światłość jaśnieje, Nie wiedząc, nie wiedząc. Że to Bóg, gdy się dowiedzieli, Swej trzody w polu odbieżeli, Spiesząc na powitanie Do Betlejemskiej stajnie Dzieciątka, Dzieciątka. Niebieskim światłem oświeceni, Pokornie przed Nim uniżeni, Bogiem Go być prawdziwym Sercem a afektem żywym Wyznają, wyznają. I które mieli z sobą dary, Dzieciątku dają za ofiary: Przyjmij, o Narodzony, Nas i dar przyniesiony Z ochotą, z ochotą. A potem Maryi cześć dają, Za Matkę Boską ją uznają Razem z ojcem mniemanym, Józefem mianowanym, Serdecznie,

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Wincenty Korab-Brzozowski
- Julius Hart
- Józef Czechowicz
- Marceline Desbordes-Valmore
- Charles Baudelaire
- Charles Guérin
- Rudyard Kipling
- Deotyma
- Władysław Anczyc
- Pedro Calderón de la Barca


Polecamy:

Zagubienie aureoli
Pięć palców dłoni
In memoriam Böcklina
Don Juan
Pies i flakon
Order
Mazur z 1831 roku
Sprzeczność
Miłość godnym nie nazwie
Porta Nigra

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Karl Gjellerup, Stanisław Brzozowski, Guillaume Apollinaire, Anatole le Braz, Théodore de Banville, Wiktoras Gomulickis, Dōgen Kigen, Anatole France, Aleksander Fredro, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Joachim Gasquet, Francis Jammes, nieznany, Jan Kasprowicz, Hans Christian Andersen, Homer, Aleksander Brückner, Max Dauthendey, Alter Kacyzne, Fryderyk Hölderlin, Konstanty Gaszyński, Max Elskamp, Henry Bataille, Casimir Delavigne, Louis Gallet, Deotyma, Léon Deubel, Rudyard Kipling, Charles Cros, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Aleksander Dumas, Alfred Jarry, Wincenty Korab-Brzozowski, Franciszek Karpiński, Maria Konopnicka, Hugo von Hofmannsthal, Antonina Domańska, Rudolf G. Binding, Michał Bałucki, Julius Hart, Stanisław Korab-Brzozowski, Fagus, Maria De La Fayette, Bolesław Prus, Klemensas Junoša, Tristan Derème, Zygmunt Gloger, Theodor Däubler, E. T. A. Hoffmann, James Oliver Curwood, Louis le Cardonnel, Alojzy Feliński, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Władysław Anczyc, Frances Hodgson Burnett, Seweryn Goszczyński, Honore de Balzac, Charles Guérin, Aloysius Bertrand, Gustave Kahn, Charles Baudelaire, Andrzej Frycz Modrzewski, Tadeusz Boy-Żeleński, Anatol France, Charles Baudlaire, Wiktor Gomulicki, Miguel de Cervantes Saavedra, Maria Dąbrowska, Stefan George, Johann Wolfgang von Goethe, George Gordon Byron, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Marceline Desbordes-Valmore, brak, Marija Konopnicka, Jacob i Wilhelm Grimm, René Descartes, , Adam Asnyk, Anton Czechow, Stefan Grabiński, Pedro Calderón de la Barca, Antoni Czechow, Eurypides, Fryderyk Hebbel, Józef Czechowicz, Jean-Marc Bernard, Daniel Defoe, Björnstjerne Björnson, Joseph Conrad, Michaił Bułhakow, Denis Diderot,

najładniejsza i profesjonalna sztukateria w najniższych cenach na rynku
beaver shot
© 2015 Zbiór książek.