Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Tryumfy Króla niebieskiego
Autor: nieznany

Tryumfy Króla niebieskiego Zstąpiły z nieba wysokiego, Pobudziły pasterzów, Dobytku swego stróżów, śpiewając, śpiewając: Chwała bądź Bogu w wysokości, A ludziom pokój na niskości; Narodził się Zbawiciel, Dusz Odkupiciel, Na ziemi, na ziemi. Zrodziła Maryja Dziewica Wiecznego Boga bez rodzica, By nas piekła pozbawił A w niebieskich postawił Pałacach, pałacach. Pasterze w podziwieniu stają, Tryumfu przyczyną badają; Co się nowego dzieje, Że tak światłość jaśnieje, Nie wiedząc, nie wiedząc. Że to Bóg, gdy się dowiedzieli, Swej trzody w polu odbieżeli, Spiesząc na powitanie Do Betlejemskiej stajnie Dzieciątka, Dzieciątka. Niebieskim światłem oświeceni, Pokornie przed Nim uniżeni, Bogiem Go być prawdziwym Sercem a afektem żywym Wyznają, wyznają. I które mieli z sobą dary, Dzieciątku dają za ofiary: Przyjmij, o Narodzony, Nas i dar przyniesiony Z ochotą, z ochotą. A potem Maryi cześć dają, Za Matkę Boską ją uznają Razem z ojcem mniemanym, Józefem mianowanym, Serdecznie,

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Joseph Conrad
- brak
- Dōgen Kigen
- Franciszek Karpiński
- Hugo von Hofmannsthal
- Alter Kacyzne
-
- Aleksander Fredro
- Léon Deubel
- Józef Czechowicz


Polecamy:

Mała księżniczka
Połowa życia
Muza chora
Człowiek i morze
przeczucia
Pies i flakon
Samowiedzy! Boleści!
Chore perły i inne opowiadania
Rota
ballada z tamtej strony

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Jean-Marc Bernard, Dōgen Kigen, Charles Baudlaire, Joseph Conrad, Jan Kasprowicz, Léon Deubel, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Aleksander Brückner, , Konstanty Gaszyński, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Karl Gjellerup, Józef Czechowicz, Fagus, Aleksander Dumas, Bolesław Prus, Rudyard Kipling, Andrzej Frycz Modrzewski, Louis le Cardonnel, Daniel Defoe, Louis Gallet, Maria Konopnicka, Charles Cros, Anton Czechow, Guillaume Apollinaire, Pedro Calderón de la Barca, Anatole le Braz, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Michał Bałucki, Deotyma, Antoni Czechow, Wiktor Gomulicki, Michaił Bułhakow, E. T. A. Hoffmann, nieznany, Stefan George, Max Elskamp, Frances Hodgson Burnett, Alfred Jarry, Max Dauthendey, Aleksander Fredro, Alter Kacyzne, Stanisław Korab-Brzozowski, Fryderyk Hebbel, Wiktoras Gomulickis, Maria De La Fayette, Francis Jammes, Théodore de Banville, Marceline Desbordes-Valmore, Honore de Balzac, René Descartes, Hans Christian Andersen, Casimir Delavigne, Aloysius Bertrand, Fryderyk Hölderlin, Stanisław Brzozowski, Gustave Kahn, Franciszek Karpiński, Zygmunt Gloger, Marija Konopnicka, Stefan Grabiński, Rudolf G. Binding, Julius Hart, Johann Wolfgang von Goethe, Seweryn Goszczyński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Joachim Gasquet, Antonina Domańska, Klemensas Junoša, Homer, Wincenty Korab-Brzozowski, Anatol France, Denis Diderot, George Gordon Byron, Eurypides, Charles Guérin, Hugo von Hofmannsthal, Jacob i Wilhelm Grimm, Henry Bataille, Björnstjerne Björnson, Anatole France, Władysław Anczyc, Miguel de Cervantes Saavedra, James Oliver Curwood, Maria Dąbrowska, brak, Charles Baudelaire, Tristan Derème, Tadeusz Boy-Żeleński, Adam Asnyk, Alojzy Feliński, Theodor Däubler,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.