Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Rozmaryn
Autor: nieznany

O mój rozmarynie, rozwijaj się O mój rozmarynie, rozwijaj się Pójdę do dziewczyny, pójdę do jedynej — Zapytam się. A jak mi odpowie: nie kocham cię, A jak mi odpowie: nie kocham cię, Ułani werbują, strzelcy maszerują — Zaciągnę się. Dadzą mi buciki z ostrogami, Dadzą mi buciki z ostrogami I siwy kabacik, i siwy kabacik Z wyłogami. Dadzą mi konika cisawego, Dadzą mi konika cisawego I ostrą szabelkę, i ostrą szabelkę Do boku

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Władysław Anczyc
- René Descartes
- Charles Guérin
- Louis Gallet
- Anatole le Braz
- Józef Czechowicz
- Fryderyk Hölderlin
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Seweryn Goszczyński
- nieznany


Polecamy:

Bursztyn, żyto dojrzałe
Próżnia
Wodotrysk
O krasnoludkach i sierotce Marysi
pontorson
Trzaska i Zbroja
Zaczarowana Królewna
Biedny młynarczyk i kotek
Do Kreolki
Robinson Crusoe
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Zygmunt Gloger, Frances Hodgson Burnett, Alojzy Feliński, Stefan Grabiński, Charles Baudelaire, Wiktoras Gomulickis, René Descartes, Rudolf G. Binding, Alter Kacyzne, Jacob i Wilhelm Grimm, Karl Gjellerup, Guillaume Apollinaire, Wincenty Korab-Brzozowski, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Stefan George, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Jean-Marc Bernard, E. T. A. Hoffmann, James Oliver Curwood, Marija Konopnicka, Miguel de Cervantes Saavedra, Marceline Desbordes-Valmore, Joseph Conrad, Aleksander Dumas, Anatole le Braz, Adam Asnyk, Maria Konopnicka, Jan Kasprowicz, Tristan Derème, Konstanty Gaszyński, Michał Bałucki, Rudyard Kipling, Eurypides, Anton Czechow, Stanisław Brzozowski, Gustave Kahn, Maria Dąbrowska, Anatole France, Fryderyk Hebbel, Aloysius Bertrand, nieznany, Antonina Domańska, Charles Cros, Fryderyk Hölderlin, Björnstjerne Björnson, Charles Baudlaire, Bolesław Prus, Antoni Czechow, Maria De La Fayette, Max Dauthendey, Aleksander Brückner, Louis le Cardonnel, Deotyma, Hugo von Hofmannsthal, , George Gordon Byron, Max Elskamp, Seweryn Goszczyński, Franciszek Karpiński, Józef Czechowicz, Tadeusz Boy-Żeleński, Daniel Defoe, Théodore de Banville, Andrzej Frycz Modrzewski, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Pedro Calderón de la Barca, Denis Diderot, Henry Bataille, Aleksander Fredro, Władysław Anczyc, Louis Gallet, Homer, Joachim Gasquet, Johann Wolfgang von Goethe, brak, Dōgen Kigen, Francis Jammes, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Alfred Jarry, Theodor Däubler, Wiktor Gomulicki, Honore de Balzac, Charles Guérin, Léon Deubel, Julius Hart, Fagus, Anatol France, Michaił Bułhakow, Casimir Delavigne, Hans Christian Andersen, Klemensas Junoša, Stanisław Korab-Brzozowski,

warsztat samochodowy lublin, bogucin
© 2015 Zbiór książek.