Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Rozmaryn
Autor: nieznany

O mój rozmarynie, rozwijaj się O mój rozmarynie, rozwijaj się Pójdę do dziewczyny, pójdę do jedynej — Zapytam się. A jak mi odpowie: nie kocham cię, A jak mi odpowie: nie kocham cię, Ułani werbują, strzelcy maszerują — Zaciągnę się. Dadzą mi buciki z ostrogami, Dadzą mi buciki z ostrogami I siwy kabacik, i siwy kabacik Z wyłogami. Dadzą mi konika cisawego, Dadzą mi konika cisawego I ostrą szabelkę, i ostrą szabelkę Do boku

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- E. T. A. Hoffmann
- Pedro Calderón de la Barca
- Daniel Defoe
- Björnstjerne Björnson
- Homer
- Michaił Bułhakow
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Charles Baudelaire
- Joseph Conrad
- nieznany


Polecamy:

Jednooczka, Dwuoczka, Trzyoczka
Z Narodzenia Pana
Antoni Gorecki
wieczorem
Cyganie w podróży
Ptaszki
Testament
Reguły dla gospodarzów domu
w boju
Puk z Pukowej Górki
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
brak, Michał Bałucki, Jean-Marc Bernard, Hugo von Hofmannsthal, Franciszek Karpiński, Honore de Balzac, Miguel de Cervantes Saavedra, Zygmunt Gloger, René Descartes, Joachim Gasquet, Maria Dąbrowska, Tadeusz Boy-Żeleński, Eurypides, Anatol France, Stefan George, Homer, Seweryn Goszczyński, Johann Wolfgang von Goethe, Anatole France, Tristan Derème, Alojzy Feliński, , Marceline Desbordes-Valmore, Denis Diderot, Jan Kasprowicz, Théodore de Banville, Deotyma, Antoni Czechow, Francis Jammes, Hans Christian Andersen, Frances Hodgson Burnett, Léon Deubel, Charles Baudelaire, Aloysius Bertrand, Casimir Delavigne, Stefan Grabiński, Władysław Anczyc, Dōgen Kigen, Maria Konopnicka, Charles Baudlaire, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Józef Czechowicz, Klemensas Junoša, Daniel Defoe, Adam Asnyk, Theodor Däubler, nieznany, Michaił Bułhakow, Stanisław Brzozowski, Fryderyk Hebbel, Bolesław Prus, Karl Gjellerup, Henry Bataille, Maria De La Fayette, Rudyard Kipling, Antonina Domańska, Aleksander Fredro, Louis Gallet, Charles Guérin, Joseph Conrad, Wiktoras Gomulickis, Andrzej Frycz Modrzewski, Anton Czechow, Guillaume Apollinaire, Aleksander Brückner, Björnstjerne Björnson, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Konstanty Gaszyński, Alter Kacyzne, Stanisław Korab-Brzozowski, Julius Hart, Max Dauthendey, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Alfred Jarry, Rudolf G. Binding, E. T. A. Hoffmann, Jacob i Wilhelm Grimm, Fryderyk Hölderlin, George Gordon Byron, Wincenty Korab-Brzozowski, Charles Cros, Fagus, James Oliver Curwood, Max Elskamp, Marija Konopnicka, Aleksander Dumas, Anatole le Braz, Wiktor Gomulicki, Louis le Cardonnel, Pedro Calderón de la Barca, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Gustave Kahn,

polish
mapa lokalizacji https://wymarzonezdjecia.pl/sitemaps/ w polsce
pensjonaty barlinek
© 2015 Zbiór książek.