Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Rozmaryn
Autor: nieznany

O mój rozmarynie, rozwijaj się O mój rozmarynie, rozwijaj się Pójdę do dziewczyny, pójdę do jedynej — Zapytam się. A jak mi odpowie: nie kocham cię, A jak mi odpowie: nie kocham cię, Ułani werbują, strzelcy maszerują — Zaciągnę się. Dadzą mi buciki z ostrogami, Dadzą mi buciki z ostrogami I siwy kabacik, i siwy kabacik Z wyłogami. Dadzą mi konika cisawego, Dadzą mi konika cisawego I ostrą szabelkę, i ostrą szabelkę Do boku

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Rudyard Kipling
- Karl Gjellerup
- Frances Hodgson Burnett
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Alojzy Feliński
- Wiktoras Gomulickis
- Théodore de Banville
- Charles Baudelaire
- Antonina Domańska
- Stefan George


Polecamy:

westchnienie
Do Justyny O wdzięczności
Laura i Filon
Niepowrotne
Gdy śliczna Panna
Joja karan pats karalius
Do Teodora De Banville
Dzisiaj w Betlejem
Starożytna Litwa
Marsz ślubny

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Władysław Anczyc, Zygmunt Gloger, Alfred Jarry, Stefan Grabiński, Gustave Kahn, Wiktoras Gomulickis, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Björnstjerne Björnson, Louis Gallet, Rudyard Kipling, Pedro Calderón de la Barca, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Joachim Gasquet, Charles Cros, Tristan Derème, Francis Jammes, Aleksander Brückner, Casimir Delavigne, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Tadeusz Boy-Żeleński, Julius Hart, Daniel Defoe, Anatole le Braz, Denis Diderot, Maria De La Fayette, Michaił Bułhakow, E. T. A. Hoffmann, Honore de Balzac, Karl Gjellerup, Anatole France, nieznany, Klemensas Junoša, Aleksander Dumas, Anatol France, Theodor Däubler, Max Dauthendey, Eurypides, Marceline Desbordes-Valmore, Wiktor Gomulicki, Jacob i Wilhelm Grimm, Rudolf G. Binding, , Charles Guérin, Józef Czechowicz, Frances Hodgson Burnett, René Descartes, Fagus, Fryderyk Hebbel, Stanisław Korab-Brzozowski, Louis le Cardonnel, Antoni Czechow, Wincenty Korab-Brzozowski, James Oliver Curwood, Aleksander Fredro, George Gordon Byron, Marija Konopnicka, Deotyma, Joseph Conrad, Hans Christian Andersen, brak, Adam Asnyk, Léon Deubel, Jean-Marc Bernard, Charles Baudlaire, Andrzej Frycz Modrzewski, Dōgen Kigen, Charles Baudelaire, Antonina Domańska, Jan Kasprowicz, Alojzy Feliński, Maria Konopnicka, Max Elskamp, Hugo von Hofmannsthal, Miguel de Cervantes Saavedra, Guillaume Apollinaire, Alter Kacyzne, Michał Bałucki, Homer, Bolesław Prus, Maria Dąbrowska, Konstanty Gaszyński, Fryderyk Hölderlin, Stefan George, Stanisław Brzozowski, Anton Czechow, Franciszek Karpiński, Théodore de Banville, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Henry Bataille, Johann Wolfgang von Goethe, Seweryn Goszczyński, Aloysius Bertrand,

Producent szamb betonowych i innych prefabrykatów:
http://biznesolawa24hat.eu
covid 19 poszewki jedwabne na czas kwarantanny covid
© 2015 Zbiór książek.