Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Rozmaryn
Autor: nieznany

O mój rozmarynie, rozwijaj się O mój rozmarynie, rozwijaj się Pójdę do dziewczyny, pójdę do jedynej — Zapytam się. A jak mi odpowie: nie kocham cię, A jak mi odpowie: nie kocham cię, Ułani werbują, strzelcy maszerują — Zaciągnę się. Dadzą mi buciki z ostrogami, Dadzą mi buciki z ostrogami I siwy kabacik, i siwy kabacik Z wyłogami. Dadzą mi konika cisawego, Dadzą mi konika cisawego I ostrą szabelkę, i ostrą szabelkę Do boku

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Adam Asnyk
- Michał Bałucki
- Fagus
- Hugo von Hofmannsthal
- Eurypides
- Joachim Gasquet
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Julius Hart
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Antoni Czechow


Polecamy:

Das Fräulein von Scuderi
Hanusia Wierzynkówna
Brzydkie kaczątko
Malcy
Komedia ludzka Jaszczur
jednakowo
Hej, w dzień narodzenia
Pójdźmy wszyscy do stajenki
Mazurek młodzieży
Z Narodzenia Pana

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Homer, nieznany, Honore de Balzac, Stanisław Korab-Brzozowski, Aleksander Brückner, Gustave Kahn, Charles Guérin, Aleksander Fredro, Alojzy Feliński, Jan Kasprowicz, Louis Gallet, Michaił Bułhakow, Konstanty Gaszyński, Franciszek Karpiński, Joseph Conrad, Max Elskamp, Wiktoras Gomulickis, Björnstjerne Björnson, Alter Kacyzne, Theodor Däubler, Wiktor Gomulicki, Hans Christian Andersen, Maria Dąbrowska, Casimir Delavigne, Johann Wolfgang von Goethe, Henry Bataille, Charles Baudelaire, Max Dauthendey, Jacob i Wilhelm Grimm, Julius Hart, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Antonina Domańska, E. T. A. Hoffmann, George Gordon Byron, Charles Cros, brak, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Rudyard Kipling, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Antoni Czechow, Marija Konopnicka, Dōgen Kigen, Anton Czechow, Frances Hodgson Burnett, Anatole France, Stefan Grabiński, René Descartes, , Maria De La Fayette, Léon Deubel, Anatol France, Rudolf G. Binding, Maria Konopnicka, Alfred Jarry, Fryderyk Hebbel, Eurypides, Zygmunt Gloger, Tristan Derème, Théodore de Banville, Fryderyk Hölderlin, Joachim Gasquet, Charles Baudlaire, Pedro Calderón de la Barca, Aleksander Dumas, Fagus, Stanisław Brzozowski, Daniel Defoe, Miguel de Cervantes Saavedra, Francis Jammes, Hugo von Hofmannsthal, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Deotyma, Andrzej Frycz Modrzewski, Bolesław Prus, Józef Czechowicz, Anatole le Braz, Jean-Marc Bernard, Guillaume Apollinaire, Marceline Desbordes-Valmore, Wincenty Korab-Brzozowski, James Oliver Curwood, Stefan George, Michał Bałucki, Louis le Cardonnel, Tadeusz Boy-Żeleński, Klemensas Junoša, Adam Asnyk, Aloysius Bertrand, Seweryn Goszczyński, Władysław Anczyc, Karl Gjellerup, Denis Diderot,

http://www.advertplus.pl
http://www.idealdomicil.eu
http://anmar-vip.pl
najładniejsza i profesjonalna sztukateria w najniższych cenach na rynku
© 2015 Zbiór książek.