Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Rozmaryn
Autor: nieznany

O mój rozmarynie, rozwijaj się O mój rozmarynie, rozwijaj się Pójdę do dziewczyny, pójdę do jedynej — Zapytam się. A jak mi odpowie: nie kocham cię, A jak mi odpowie: nie kocham cię, Ułani werbują, strzelcy maszerują — Zaciągnę się. Dadzą mi buciki z ostrogami, Dadzą mi buciki z ostrogami I siwy kabacik, i siwy kabacik Z wyłogami. Dadzą mi konika cisawego, Dadzą mi konika cisawego I ostrą szabelkę, i ostrą szabelkę Do boku

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > nieznany <
Spis autorów:

- Charles Baudlaire
- James Oliver Curwood
- Marija Konopnicka
- Hans Christian Andersen
- Johann Wolfgang von Goethe
- nieznany
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Wiktoras Gomulickis
- Zygmunt Gloger
- Józef Czechowicz


Polecamy:

Mogiła wyklętego poety
Trzaska i Zbroja
świat
Daremne żale
Dzieło sztuki
Albatros
Są na pewno
Złote sidła
Powinowactwo cieni i kwiatów o zmierzchu
do tereski z lisieux
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Charles Baudlaire, Charles Cros, Zygmunt Gloger, Maria De La Fayette, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Tadeusz Boy-Żeleński, Adam Asnyk, Stefan George, Józef Czechowicz, Marija Konopnicka, Theodor Däubler, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Antonina Domańska, Stefan Grabiński, Guillaume Apollinaire, brak, Tristan Derème, Wiktor Gomulicki, Andrzej Frycz Modrzewski, Anatole France, Władysław Anczyc, Frances Hodgson Burnett, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Max Dauthendey, Max Elskamp, Bolesław Prus, Stanisław Brzozowski, Jacob i Wilhelm Grimm, Anatole le Braz, E. T. A. Hoffmann, Alojzy Feliński, Aleksander Dumas, George Gordon Byron, Rudyard Kipling, Francis Jammes, Michaił Bułhakow, Charles Guérin, Stanisław Korab-Brzozowski, Denis Diderot, Jean-Marc Bernard, Jan Kasprowicz, Wiktoras Gomulickis, Léon Deubel, Marceline Desbordes-Valmore, Fagus, Dōgen Kigen, Eurypides, Anton Czechow, , Henry Bataille, Deotyma, Homer, Maria Dąbrowska, Franciszek Karpiński, Louis le Cardonnel, Daniel Defoe, Louis Gallet, Klemensas Junoša, Aloysius Bertrand, Pedro Calderón de la Barca, Michał Bałucki, Konstanty Gaszyński, Wincenty Korab-Brzozowski, Alfred Jarry, Fryderyk Hebbel, Björnstjerne Björnson, Seweryn Goszczyński, Aleksander Fredro, Joachim Gasquet, Antoni Czechow, Joseph Conrad, Anatol France, Gustave Kahn, Casimir Delavigne, Johann Wolfgang von Goethe, Rudolf G. Binding, Miguel de Cervantes Saavedra, Karl Gjellerup, Hugo von Hofmannsthal, Alter Kacyzne, Fryderyk Hölderlin, Hans Christian Andersen, Honore de Balzac, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Aleksander Brückner, Théodore de Banville, Charles Baudelaire, Maria Konopnicka, James Oliver Curwood, Julius Hart, nieznany, René Descartes,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.