Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Wszystko na swoim miejscu
Autor: Hans Christian Andersen

Dawno już, sto lat temu — może więcej — stało się, co wam opowiem. Za ciemnym lasem, na wielkim jeziorze stał wspaniały zamek; dokoła oblewała go woda, zarosła koło brzegów trzciną i sitowiem. Tuż przy moście zwodzonym rosła stara wierzba i schylała giętkie gałęzie ku trzcinie i niżej jeszcze, aż do samej wody. Piękny był dzień słoneczny, kiedy w pobliskim wąwozie rozległ się tętent koni i dźwięk myśliwskich rogów: świetne towarzystwo, goście jaśnie pana, powracali widocznie z łowów. Mała gęsiareczka szła przez most z gęsiami, więc przestraszona, szybko zaczęła je spędzać, lecz nie zdążyła. Na widok koni pędzących galopem gęsi rzuciły się z krzykiem do wody, a dziewczynka stanęła z boku na kamieniu, żeby jak najbardziej usunąć się z drogi. Ładne to było dziecko — szczupła lecz wysoka, o twarzyczce opalonej i jasnym spojrzeniu dużych, niewinnych oczu. Lecz jaśnie pan nie przyglądał się małej gęsiarce, tylko ze śmiechem uderzył ją rączką batożka, aż się zachwiała i wpadła do wody. — Na swoje miejsce — zawołał wesoło i roześmiał się głośno, a myśliwi śmiali się także. Całe towarzystwo z hałasem i tętentem przebiegło most i skierowało się do bramy zamku. Przestraszona dziewczynka na szczęście upadła niedaleko od brzegu, pomiędzy sitowie i zdołała uchwycić gałązkę wierzbową. Przeczekała ze drżeniem, aż państwo zniknęli poza drzewami, ucichło szczekanie psów i tętent koni, a wtedy zapragnęła wydostać się na brzeg. Ale gałąź oderwała się od drzewa i biedna gęsiareczka znów wpadła do wody. Wtem usłyszała nad sobą głos

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Hans Christian Andersen <
Spis autorów:

- Jean-Marc Bernard
- Klemensas Junoša
- Józef Czechowicz
- Jacob i Wilhelm Grimm
- Aleksander Brückner
- Franciszek Karpiński
- Alfred Jarry
- Maria Dąbrowska
- Anatole le Braz
-


Polecamy:

Dym
W knajpie
Nasza szkapa
samobójstwo
Coś
Kapitan Lazare
Zwierciadlana zagadka
Słowa cienkie i grube
Krasnoludki
Historia żółtej ciżemki

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Dōgen Kigen, Francis Jammes, Joseph Conrad, Aleksander Brückner, Stefan Grabiński, Hans Christian Andersen, Honore de Balzac, Alfred Jarry, Louis Gallet, Aleksander Dumas, Tadeusz Boy-Żeleński, Johann Wolfgang von Goethe, Tristan Derème, Eurypides, nieznany, Maria Konopnicka, Rudolf G. Binding, Théodore de Banville, Stanisław Brzozowski, Jacob i Wilhelm Grimm, Anatole le Braz, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Pedro Calderón de la Barca, Joachim Gasquet, Deotyma, Alter Kacyzne, Stefan George, Bolesław Prus, Hugo von Hofmannsthal, Jean-Marc Bernard, Casimir Delavigne, Alojzy Feliński, Denis Diderot, René Descartes, Aleksander Fredro, Maria De La Fayette, Liudvika Didžiulienė-Žmona, James Oliver Curwood, Rudyard Kipling, Charles Baudlaire, Wiktoras Gomulickis, Theodor Däubler, Jan Kasprowicz, Charles Baudelaire, Aloysius Bertrand, Michaił Bułhakow, Gustave Kahn, Henry Bataille, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Maria Dąbrowska, Józef Czechowicz, Marija Konopnicka, Max Dauthendey, Franciszek Karpiński, Homer, Adam Asnyk, Seweryn Goszczyński, Władysław Anczyc, Fryderyk Hölderlin, Daniel Defoe, Michał Bałucki, Andrzej Frycz Modrzewski, Julius Hart, E. T. A. Hoffmann, Max Elskamp, Antonina Domańska, Wincenty Korab-Brzozowski, , Anatol France, Anton Czechow, Björnstjerne Björnson, Léon Deubel, Marceline Desbordes-Valmore, Klemensas Junoša, Charles Guérin, brak, Konstanty Gaszyński, Zygmunt Gloger, Fryderyk Hebbel, Guillaume Apollinaire, Stanisław Korab-Brzozowski, Louis le Cardonnel, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Fagus, Antoni Czechow, Anatole France, Charles Cros, Frances Hodgson Burnett, Karl Gjellerup, Wiktor Gomulicki, Miguel de Cervantes Saavedra, George Gordon Byron,

Całej Polski ceny producenta
http://mduda.pl
http://www.idealdomicil.eu
http://anmar-vip.pl
beaver shot
© 2015 Zbiór książek.