Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Anioł
Autor: Hans Christian Andersen

— Kiedy dobre dziecię umiera na ziemi, zstępuje z nieba biały anioł Boży, łagodnie bierze je w ramiona, rozpościera jasne skrzydła i unosi czystą duszyczkę do Boga. Na pożegnanie przelatuje cicho ponad tymi miejscami, które dziecię za życia lubiło i zrywa najpiękniejsze, najmilsze mu kwiaty, aby tam na tamtym świecie jeszcze piękniej kwitły. Dobry Bóg bierze je z ręki anioła i przyciska do serca, a na najdroższym dla dzieciny kwiatku składa pocałunek. Wtedy zaczyna on także śpiewać chwałę Bożą wraz z jasnymi aniołami. Tak opowiadał anioł czystej duszy dziecka, którą uniósł do nieba; a dziecię go słuchało niby we śnie. Przelatywali cicho niewidzialni nad pięknym miastem, w którym mieszkało za życia i nad ogrodem pełnym ślicznych kwiatów. — Które chcesz zabrać z sobą, aby je mieć w niebie? — zapytał anioł.

Polecamy

Rzadko przeprowadzki zamawia się w Krakowie między blokami. Niekiedy zdarza się sytuacja tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami miasta. Nieczęsto przeprowadzka podyktowana jest zdobyciem wydłużonym dojazdem, tak by nie tracić cennego czasu w pod wieczór na dojazd w korkach na w inną dzielnicę.

Niekiedy szybka przeprowadzka podyktowana jest przestojem w nauce. Studenci na czas wolny od roku szkolnego zwalniają mieszkania wyprowadzając się niedaleko do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal zarejestrowanymi są przeprowadzki całych firm. Wśród strefami ekonomicznymi w innych dzielnicach Krakowa. Przewóz mebli Kraków nasza firma przy pomocy porządnych samochodów pickup'ów i busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi kierowcy uprawnieni są do załadunku w miejscach wyznaczonych na czas rozpakowywania przeprowadzanego mienia. Na jednym z klombów rosła piękna róża, lecz ktoś ją złamał i biedne gałązki wisiały smutnie, pełne wpół rozwiniętych pączków, które więdnąć zaczęły. — Biedna róża — rzekło dziecię. — Zabierzmy ją, w niebie odżyje na nowo. I anioł zerwał różę, a na czole dziecka złożył leciuchny, słodki pocałunek, tak słodki, że dziecina na wpół podniosła znużone powieki i uśmiechnęła się do niego. Zerwali potem jeszcze wiele kwiatów i nie tylko wspaniałe, ogrodowe, ale i skromne jaskry, polne bławatki i niezapominajki. — No, mamy dosyć kwiatów — rzekło dziecię i anioł skinął głową, ale nie wzleciał ku niebu. Była to noc pogodna, jasna, bardzo cicha; płynęli niewidzialni ponad wielkim miastem, lecz minęli piękne, bogate

Polecamy

Najczęstsze przeprowadzki realizuje się w Krakowie pomiędzy osiedlami. Najczęstsze występuje zdarzenie tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Nieczęsto przeprowadzka uwarunkowana jest zdobyciem wygodą, tak by nie tracić nazbyt wiele czasu w popołudniu na dotarcie do w korkach na w inne osiedle.

Zwykle szybka przeprowadzka uwarunkowana jest feriami w nauce. Uczniowie na czas wolny od lekcji zwalniają mieszkania wyprowadzając się na drugi koniec Polski do rodzinnych domów.

Nieczęsto ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki biur. Pośród strefami business w różnych stronach Krakowa. Przewóz mebli Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy niezawodnych aut pickup'ów lub busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi fachowcy mają pozwolenie do zatrzymywania w parkingach wyznaczonych na czas rozpakowywania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Stefan George, James Oliver Curwood, Franciszek Karpiński, Seweryn Goszczyński, Fryderyk Hebbel, Maria Dąbrowska, Władysław Anczyc, Deotyma, Jan Kasprowicz, Homer, Wiktoras Gomulickis, Marija Konopnicka, Francis Jammes, Klemensas Junoša, Hans Christian Andersen, Daniel Defoe, Max Dauthendey, Theodor Däubler, Karl Gjellerup, Anton Czechow, Théodore de Banville, Konstanty Gaszyński, Fagus, Aloysius Bertrand, Aleksander Fredro, Casimir Delavigne, Zygmunt Gloger, Charles Baudlaire, Józef Czechowicz, Charles Baudelaire, Bolesław Prus, Dōgen Kigen, Michaił Bułhakow, Alfred Jarry, Jean-Marc Bernard, Anatol France, Adam Asnyk, Björnstjerne Björnson, Louis Gallet, Guillaume Apollinaire, Rudyard Kipling, Honore de Balzac, Henry Bataille, Andrzej Frycz Modrzewski, Alojzy Feliński, Michał Bałucki, Stanisław Korab-Brzozowski, Tristan Derème, Anatole France, Maria De La Fayette, brak, Jacob i Wilhelm Grimm, Wiktor Gomulicki, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Eurypides, Louis le Cardonnel, E. T. A. Hoffmann, Pedro Calderón de la Barca, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Denis Diderot, Fryderyk Hölderlin, nieznany, Marceline Desbordes-Valmore, Hugo von Hofmannsthal, Wincenty Korab-Brzozowski, Johann Wolfgang von Goethe, Joachim Gasquet, René Descartes, Gustave Kahn, , Charles Guérin, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Antonina Domańska, Antoni Czechow, Frances Hodgson Burnett, Rudolf G. Binding, George Gordon Byron, Anatole le Braz, Tadeusz Boy-Żeleński, Aleksander Brückner, Stanisław Brzozowski, Maria Konopnicka, Aleksander Dumas, Max Elskamp, Charles Cros, Julius Hart, Joseph Conrad, Alter Kacyzne, Stefan Grabiński, Léon Deubel, Miguel de Cervantes Saavedra,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Utwory drobne
świat
Do Justyny
mózg lat 12
Latarnie
Marzenie paryskie
Lutnista
Dziewczę ze Słonecznego Wzgórza
Dzisiaj w Betlejem
Duch we flaszce

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
it-ever.pl
Planujesz romantyczny weekend? Znajdź najlepsze noclegi na Saints Apartment - Free unlimited WIFI i zrób wrażenie na swojej drugiej połówce!
Vous planifiez des vacances en famille ? Trouvez des hôtels adaptés aux enfants sur Silberstedt et passez du temps actif avec vos proches !
Ищете недорогой отель? Найдите лучшие предложения на ehotelsreviews и сэкономьте деньги на жилье!
Ищете идеальный отель? Найдите лучшие предложения на https://www.hotelstayfinder.com/ и наслаждайтесь вашим пребыванием!
© 2015 Zbiór książek.