Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Calineczka
Autor: Hans Christian Andersen

polecę z tobą — rzekła Calineczka. Jaskółka przytuliła się do ziemi, dziewczynka weszła na nią i przywiązała się paskiem do mocniejszych piórek. Potem ptaszek wzleciał w powietrze i płynął ponad lasami, morzami, wznosił się ponad góry, wiecznym okryte śniegiem. Tam było zimno, lecz dziewczynka skryła się pod skrzydełka ptaszka i tylko małą główkę wysunęła, aby widzieć te cuda, jakich pełno na świecie Bożym. Doleciały na koniec do cieplejszych krajów. Tutaj słońce świeciło jaśniej i goręcej, niebo było wyższe i dziwnie błękitne, a po rowach i płotach rosły najpiękniejsze zielone i granatowe winogrona. W lasach było pełno cytryn i pomarańcz, w powietrzu zapach kwiatów, prześliczne dzieci biegały po drodze, goniąc się z motylami. Ale jaskółka leciała wciąż dalej, gdzie jeszcze piękniej było, jeszcze cieplej. Zatrzymała się wreszcie nad dużym, błękitnym jeziorem, otoczonym drzewami zielonymi, wśród których widać było biały pałac marmurowy. Wino oplatało wysokie kolumny wkoło pałacu, a w górze pod dachem kryły się gniazda jaskółek. — Oto mój dom — rzeki ptaszek. — Ale nie wypada, abyśmy mieszkali razem. Zresztą niema potrzeby. Gniazdo nie urządzone odpowiednio, byłoby ci w niem ciasno, niewygodnie i za wysoko. Wybierz sobie lepiej który z tych wspaniałych kwiatów, co tu rosną na klombach, a od razu tam cię zaniosę, i będzie ci dobrze, jak w raju. Calineczka klasnęła w dłonie. — Ach, to będzie prześlicznie! I wybrała wielki kwiat biały, rosnący między odłamami skruszonej przez czas kolumny. Jaskółka podfrunęła i posadziła

Polecamy

Rzadko przeprowadzki zamawia się w Krakowie pomiędzy osieldami domów jednorodzinnych. Rzadko tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami miasta. Rzadko przeprowadzka uwarunkowana jest nabyciem wygodą, tak by nie tracić czasu w rano na pędzienie w korkach na w inne osiedle. Rzadko tylko przeprowadzka podyktowana jest urlopem dziekańskim w nauce. Uczniowie na czas wolny od obowiązków rezygnują z mieszkania wyprowadzając się do rodzinnych miejscowości do rodzinnych domów. Czasami ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki lokali biurowych. Pośród parkami technologcznymi w nie tychsamych osiedlach Krakowa. Przeprowadzki Kraków przyjmuje nasza firma przy pomocy porządnych aut pickupów oraz busów o ładunku do trzech i pół tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do wyładunku w miejscach wyznaczonych na czas wyładowania i załadowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |


Podstawy księgowości w organizacjach pozarządowych

dotacje i darowizny w organizacjach pozarządowych

sprawozdawczość finansowa ngo

podatki w ngo

koszty działalności ngo

rozliczanie projektów unijnych

vat w ngo

prowadzenie ksiąg w ngo

obowiązki księgowe w organizacjach charytatywnych

ngo do kontroli

kpir w ngo

fundusze w ngo

dokumentacja w ngo

wynagrodzenia w ngo

audyt w ngo


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Władysław Anczyc, Hugo von Hofmannsthal, Julius Hart, Stanisław Korab-Brzozowski, Miguel de Cervantes Saavedra, Charles Baudlaire, nieznany, Frances Hodgson Burnett, Fagus, Fryderyk Hölderlin, Gustave Kahn, Joseph Conrad, E. T. A. Hoffmann, Fryderyk Hebbel, Zygmunt Gloger, Björnstjerne Björnson, Marija Konopnicka, Michał Bałucki, Seweryn Goszczyński, Maria Konopnicka, Wincenty Korab-Brzozowski, Louis le Cardonnel, Casimir Delavigne, George Gordon Byron, Alter Kacyzne, Stefan George, Francis Jammes, Antonina Domańska, Dōgen Kigen, Theodor Däubler, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Franciszek Karpiński, Honore de Balzac, Stanisław Brzozowski, Anatole France, Adam Asnyk, Anton Czechow, Jean-Marc Bernard, Wiktoras Gomulickis, Andrzej Frycz Modrzewski, Tristan Derème, Józef Czechowicz, Anatole le Braz, Rudyard Kipling, Jan Kasprowicz, Antoni Czechow, Johann Wolfgang von Goethe, Léon Deubel, Stefan Grabiński, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Joachim Gasquet, Jacob i Wilhelm Grimm, , René Descartes, Max Elskamp, Charles Guérin, Charles Cros, Henry Bataille, Charles Baudelaire, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Rudolf G. Binding, Bolesław Prus, Aloysius Bertrand, Maria Dąbrowska, Aleksander Brückner, Louis Gallet, Max Dauthendey, Alfred Jarry, Denis Diderot, Anatol France, Marceline Desbordes-Valmore, Hans Christian Andersen, Homer, Konstanty Gaszyński, Daniel Defoe, Aleksander Fredro, Michaił Bułhakow, Maria De La Fayette, James Oliver Curwood, Tadeusz Boy-Żeleński, Aleksander Dumas, Alojzy Feliński, Deotyma, Guillaume Apollinaire, Théodore de Banville, Klemensas Junoša, brak, Wiktor Gomulicki, Pedro Calderón de la Barca, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Karl Gjellerup, Eurypides,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

legenda
Wszechwiedzący doktór
Pieśń o Rolandzie
śmierć2
wieczorem
Idzie żołnierz borem, lasem
Wieczory
pamięci zniknionego
O przyjdź
Antoni Gorecki

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Montaż i instalacja ogrodzeń
Otoczenie ogrodzenia
itever
bestrolety fanpage
bdb-biuro.net.pl




http://environmentalmonitoring.2mnet.eu
zobacz zrodlo oraz inne
© 2015 Zbiór książek.