Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Czerwone buciki
Autor: Hans Christian Andersen

Była sobie mała dziewczynka, bardzo uboga i ładna. Nazywała się Karusia. W lecie chodziła boso, a na zimę miała duże drewniane saboty. Ale w tych było jej zimno, o zimno! Aż małe nożyny stawały się całkiem czerwone.Poczciwa szewcowa ulitowała się nad nią i ze starej czerwonej chustki uszyła jej pantofelki. Były brzydkie i niezgrabne, ale z dobrego serca pochodziły i dziewczynka ucieszyła się niezmiernie.Właśnie iść miała na pogrzeb matki, kiedy szewcowa przyniosła jej ten podarunek; włożyła je natychmiast na bose nożyny i szła tak ucieszona, iż zapomniała zupełnie, że w ubogiej trumnie spoczywa jej matka.Jakaś niemłoda pani jechała powozem i zdjęła ją litość nad biedną dziewczynką. Rzekła więc do proboszcza:— Zabiorę tę małą, chcę się nią opiekować.Zrobiła to przez dobroć, lecz Karusia pewna była, że tak ją zachwyciły czerwone trzewiczki. I później tak myślała, chociaż dobra pani powiedziała, że są szkaradne i kazała je spalić.Odtąd Karusia była zawsze czysto i porządnie ubrana, uczyła się czytać, szyć i wszystkiego, co jest dziewczynce potrzebne, a ludzie mówili o niej, że jest ładna.Lecz Karusia wierzyła temu, co jej mówiło zwierciadło, a ono jej szeptało co chwila zdradziecko: — Jesteś piękna, prześliczna, najpiękniejsza w świecie!Raz przyjechała do miasta królowa z małą córeczką i stanęły w zamku. Ciekawi ludzie zbiegali się zewsząd, żeby zobaczyć królową i królewnę, ale najwięcej po to, żeby się przekonać, jak obie są ubrane. I Karusi o to najwięcej chodziło, toteż nie wiedziała, co robić z radości, gdy ujrzała na ganku

Polecamy

Często przeprowadzki zamawia się w Krakowie między blokami. Rzadko tak że wyprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Nieczęsto przeprowadzka spowodowana jest nabyciem lokalizacji szkoły, tak by nie tracić zbyt długiego czasu w ciągu dnia na pędzenie w korkach na drugą stronę miasta.

Najczęstsze sama przeprowadzka wymuszona jest przerwą w nauce. Uczniowie na okres wolny od lekcji zwalniają mieszkania wyprowadzając się do rodzinnych miejscowości do rodzinnych domów.

Nieczęsto ale nadal cieszącymi się popularnością są przeprowadzki całych biur. Wpośród lokalami w różnych częściach Krakowa. Przeprowadzki Kraków nasza firma przy pomocy niezawodnych aut pickup'ów i busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do wyładunku w lokalizacjach wyznaczonych na czas załadowania i wyładowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Antonina Domańska, Rudolf G. Binding, Maria Konopnicka, Stanisław Brzozowski, Dōgen Kigen, Tadeusz Boy-Żeleński, Wincenty Korab-Brzozowski, Louis Gallet, Pedro Calderón de la Barca, Joachim Gasquet, Konstanty Gaszyński, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, George Gordon Byron, Jean-Marc Bernard, Alojzy Feliński, Bolesław Prus, James Oliver Curwood, E. T. A. Hoffmann, Alfred Jarry, Seweryn Goszczyński, Adam Asnyk, Zygmunt Gloger, Klemensas Junoša, Joseph Conrad, Antoni Czechow, Honore de Balzac, Charles Baudlaire, Alter Kacyzne, Max Dauthendey, Henry Bataille, Stefan George, Charles Baudelaire, Aleksander Dumas, Louis le Cardonnel, Maria Dąbrowska, Andrzej Frycz Modrzewski, Aloysius Bertrand, Aleksander Fredro, Léon Deubel, Casimir Delavigne, Wiktor Gomulicki, Frances Hodgson Burnett, Julius Hart, brak, Tristan Derème, Homer, Marceline Desbordes-Valmore, Daniel Defoe, Michał Bałucki, Marija Konopnicka, Björnstjerne Björnson, Eurypides, Aleksander Brückner, Anatol France, Wiktoras Gomulickis, Francis Jammes, Fagus, Max Elskamp, Stefan Grabiński, Fryderyk Hebbel, Miguel de Cervantes Saavedra, Anatole le Braz, Deotyma, Fryderyk Hölderlin, Rudyard Kipling, Władysław Anczyc, Franciszek Karpiński, Johann Wolfgang von Goethe, Charles Cros, Anton Czechow, Karl Gjellerup, Jan Kasprowicz, Maria De La Fayette, Hugo von Hofmannsthal, Guillaume Apollinaire, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Charles Guérin, Theodor Däubler, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, nieznany, Michaił Bułhakow, Gustave Kahn, Stanisław Korab-Brzozowski, René Descartes, Hans Christian Andersen, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anatole France, , Jacob i Wilhelm Grimm, Théodore de Banville, Denis Diderot, Józef Czechowicz,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Kopciuszek
jedyna
Małe niedole pożycia małżeńskiego
Śmierć nędzarzy
Das Majorat
elegia uśpienia
Ukrzyżowanie
ballada z tamtej strony
Śmierć kurki
Idzie stary wiarus

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.net
kolory sztuczne kwiaty na balkonie super opcja
schody katowice
praca poznań
© 2015 Zbiór książek.