Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Historia roku
Autor: Hans Christian Andersen

Był styczeń. Od rana srożyła się straszna zadymka, śnieg pędził przez ulice całymi chmurami, sypał z dachów, uderzał w szyby, bił przechodniów po twarzy, to znowu wirował w powietrzu, wichrem kręcony. Ludzie biegli skuleni, śpiesząc niesłychanie, mrużąc oczy, wpadając na siebie co chwila i ostrożnie rozchodząc się w strony przeciwne, aby nie upaść od zdradzieckich, silnych porywów wiatru. Powozy i konie wyglądały jak cukrem posypane, lokaje odwracali się bokiem do wiatru, stangreci wytężali siłę i uwagę, aby kogo nie przejechać, choć konie posuwały się bardzo powoli, tonąc w głębokich zaspach.Prawdziwa burza śnieżna.Uspokoiła się wreszcie pod wieczór, odmieciono ścieżki pod ścianami domów, ale tak wąskie, że jeśli na której spotkało się dwóch ludzi, to stali dość długo naprzeciw siebie, gdyż żaden z nich nie miał odwagi wstąpić w śnieg głęboki.Wieczór był już pogodny, ani cienia wiatru, niebo czyste, jakby kto wymiótł obłoki, usypane gwiazdami, które świeciły tak jasno, jak gdyby je wyczyszczono świeżo podczas burzy. Mróz ścinał śnieg, który skrzypiał pod stopami. Nad ranem był tak twardy i ścięty skorupą lodową, że wróble mogły skakać po nim, szukając pożywienia, którego nie było.— Pi, pi! — odezwał się jeden żałośnie — to mi piękny Rok Nowy! Stary był daleko lepszy i mógł sobie zostać jeszcze. Ten mi się wcale nie podoba i mam chyba prawo na niego narzekać.— Tak, tak — potwierdził drugi — ludzie narobili tyle hałasu, witając go aż wystrzałami. Nie wiedzieli sami, co robić z radości, że sobie stary poszedł. Ja

Polecamy

Zwykle przeprowadzki zamawia się w Krakowie między blokami. Często tak że przeprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Często przeprowadzka podyktowana jest zmianą wygodą, tak by nie tracić nazbyt wiele czasu w rano na dojazd w korkach na drugą stronę miasta.

Niekiedy szybka przeprowadzka uwarunkowana jest przerwą w nauce. Studentki na czas wolny od lekcji zwalniają mieszkania wyprowadzając się na drugi koniec Polski do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal cieszącymi się popularnością są przeprowadzki biur. Wpośród lokalami w różnych połówkach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków realizuje nasza firma przy pomocy niezawodnych aut pickup'ów lub busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi kierowcy mają pozwolenie do wyładunku w parkingach wyznaczonych na czas pakowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

https://elias5m52yti0.wikitelevisions.com/user
https://usainsuranceleads39236.laowaiblog.com/18683121/5-tips-about-mapa-przychodni-endocrinologist-olkusz-you-can-use-today
https://milousnha.webbuzzfeed.com/20549167/top-mapa-przeprowadzki-podgórze-kraków-secrets
https://bookmarkblast.com/story14018720/mapa-transportu
https://mapa57801.bloggazzo.com/18591988/mapa-przychodni-ultrasound-in-olkusz-can-be-fun-for-anyone
https://mapatransportu71358.blogsumer.com/19151667/an-unbiased-view-of-mapa-przeprowadzki-krowodrza-kraków
https://mapaprzeprowadzek91245.blogdiloz.com/18311242/mapa-przychodni-no-further-a-mystery
https://off-page75670.blogs-service.com/46249462/usg-olkusz
https://mapa-przeprowadzek03456.blogginaway.com/20610263/the-ultimate-guide-to-mapa-przeprowadzki-bronowice-kraków
https://peakbookmarks.com/story13986380/mapa-transportu


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Antoni Czechow, Joachim Gasquet, Zygmunt Gloger, Björnstjerne Björnson, Bolesław Prus, Theodor Däubler, Stefan George, Karl Gjellerup, Pedro Calderón de la Barca, Louis Gallet, Tadeusz Boy-Żeleński, Stefan Grabiński, Charles Baudlaire, Wiktoras Gomulickis, Rudolf G. Binding, Miguel de Cervantes Saavedra, Jacob i Wilhelm Grimm, Honore de Balzac, Aleksander Fredro, Jean-Marc Bernard, Konstanty Gaszyński, Marija Konopnicka, Aleksander Dumas, Denis Diderot, , Aloysius Bertrand, Daniel Defoe, Jan Kasprowicz, Adam Asnyk, Gustave Kahn, Charles Guérin, Julius Hart, Seweryn Goszczyński, Antonina Domańska, Eurypides, Alter Kacyzne, Johann Wolfgang von Goethe, Max Dauthendey, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, George Gordon Byron, Homer, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Anton Czechow, Francis Jammes, Andrzej Frycz Modrzewski, Michał Bałucki, Dōgen Kigen, Fryderyk Hebbel, Fryderyk Hölderlin, René Descartes, Hans Christian Andersen, Théodore de Banville, Louis le Cardonnel, Aleksander Brückner, Hugo von Hofmannsthal, Deotyma, Guillaume Apollinaire, Frances Hodgson Burnett, Anatole le Braz, Charles Baudelaire, Wiktor Gomulicki, Casimir Delavigne, Franciszek Karpiński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Max Elskamp, Alojzy Feliński, Anatol France, Henry Bataille, Léon Deubel, Józef Czechowicz, Maria De La Fayette, Marceline Desbordes-Valmore, Klemensas Junoša, nieznany, Fagus, Charles Cros, Stanisław Korab-Brzozowski, Michaił Bułhakow, Anatole France, Tristan Derème, E. T. A. Hoffmann, Władysław Anczyc, Stanisław Brzozowski, Wincenty Korab-Brzozowski, Maria Dąbrowska, Joseph Conrad, brak, Rudyard Kipling, Maria Konopnicka, Alfred Jarry, James Oliver Curwood,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Das Majorat
Gdy śliczna Panna
Herman i Dorota
Kwiaty Idalki
Historia żółtej ciżemki
w kolorowej nocy
Modlitwa estety
Dym
Towarzysz podróży
Paziowie króla Zygmunta opowiadanie obyczajowe na tle dawnych wieków

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek itever.net.pl
studio tatuażu Poznań
czyszczenie zębów bytom
sklep numizmatyczny warszawa
© 2015 Zbiór książek.