Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Idzie żołnierz borem, lasem
Autor: nieznany

Idzie żołnierz borem, lasem,Przymierając z głodu czasem;Chleba, soli nie żałować,Trza żołnierza poratować. Suknia na nim poblakuje, Wiatr dziurami przelatuje, Jadą, jadą, wywijają, Na wojenkę wysyłają.I jać bym też z wami jechałGdyby mi kto konia siodłał.Starsza siostra wyskoczyła,Konika mu kulbaczyła. A ta średnia miecz podaje, A ta młodsza krzyczy, łaje: Wy nie płaczcie siostry brata, Wróci wam się za trzy lata.Tu nadchodzi rok, półtora,Huzarowie jadą z pola:Witajcie wy, huzarowie,Daleko tam brat na wojnie? My z wojenki też jedziemy, Twego brata nie wieziemy, Leżyć on tam na Wołyniu, Trzyma głowę na kamieniu.Konik jego koło niego,Grzebie nogą, żałuje go,Już wygrzebał po kolana,Żałujący swego pana. Pókiś ty był, panie, zdrowy, Jadał ci ja owies goły. Teraz nie mam rżanej słomy; Rozwleką mnie kruki, wrony!Kruki, wrony oblatująI oczy mu wydziobują.Lepsze w domu groch, kapusta,Niż na wojnie kura tłusta. Lepsza w domu kapuścina, Niż na wojnie cielęcina, Wolałbym ja łąkę kosić, Niż na wojnie szablę nosić.Lepiej w domu pługiem orać,Niż na wojnie szablą dołać,Bo na wojnie szable kruszą,Niejeden się żegna z duszą.Jest to sławna pieśń wojska polskiego, o której tak pięknie wspomina Mickiewicz w Panu

Polecamy

Zwykle przeprowadzki organizuje się w Krakowie między budynkami. Często zdarza się sytuacja tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Nieczęsto przeprowadzka podyktowana jest zamianą wygodą, tak by nie tracić czasu w popołudniu na dojazd w korkach na w inne osiedle.

Niekiedy szybka przeprowadzka wynika wakacjami w nauce. Uczniowie na okres wolny od wykładów rezygnują z mieszkania wyprowadzając się do swoich miejscowości do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal popularnymi są przeprowadzki całych firm. Pośród strefami business w różnych połówkach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy sprawdzonych samochodów pickup'ów lub busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi kierowcy uprawnieni są do zatrzymywania w lokalizacjach wyznaczonych na czas załadunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |

https://andersonbvndt.blog-gold.com/21650990/the-greatest-guide-to-mapa-przychodni-endocrinologist-olkusz
https://mapaprzeprowadzek80123.get-blogging.com/21805564/the-mapa-przeprowadzki-grzegórzki-kraków-diaries
https://enrollbookmarks.com/story13991533/mapa-przeprowadzek
https://oliver4w85fda5.wonderkingwiki.com/user
https://mapa-transportu47913.buyoutblog.com/17170549/a-review-of-mapa-przeprowadzki-prądnik-czerwony-kraków
https://troyjubjv.blogsidea.com/21700193/5-simple-statements-about-mapa-przychodni-ultrasound-in-olkusz-explained
https://advertising-agency-birmin17406.theobloggers.com/21670003/mapa-przychodni-olkusz-gynecologist-no-further-a-mystery
https://mapatransportu23456.post-blogs.com/38115092/mapa-strony-an-overview
https://mapaprzeprowadzek91345.angelinsblog.com/18392856/mapa-przeprowadzki-stare-miasto-kraków-options
https://off-page10685.blogdiloz.com/17706155/olkusz-gynecologist


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Tristan Derème, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anatole France, Władysław Anczyc, Charles Baudlaire, Stefan Grabiński, Charles Cros, Aleksander Dumas, nieznany, Théodore de Banville, brak, Fryderyk Hölderlin, Charles Baudelaire, Rudyard Kipling, Antonina Domańska, Charles Guérin, Anton Czechow, Zygmunt Gloger, Jacob i Wilhelm Grimm, Alojzy Feliński, Karl Gjellerup, Björnstjerne Björnson, Michaił Bułhakow, Antoni Czechow, , Pedro Calderón de la Barca, Wincenty Korab-Brzozowski, Stanisław Brzozowski, Fagus, Daniel Defoe, Jan Kasprowicz, Max Elskamp, Maria Konopnicka, Anatol France, Dōgen Kigen, Michał Bałucki, Max Dauthendey, Aleksander Fredro, Miguel de Cervantes Saavedra, Jean-Marc Bernard, Joseph Conrad, Marija Konopnicka, Denis Diderot, James Oliver Curwood, Louis le Cardonnel, Stefan George, E. T. A. Hoffmann, Rudolf G. Binding, Wiktoras Gomulickis, Fryderyk Hebbel, Deotyma, Alter Kacyzne, Alfred Jarry, Honore de Balzac, Aloysius Bertrand, Henry Bataille, Klemensas Junoša, Homer, Francis Jammes, Frances Hodgson Burnett, Casimir Delavigne, Léon Deubel, Adam Asnyk, Theodor Däubler, George Gordon Byron, Józef Czechowicz, Eurypides, Anatole le Braz, Franciszek Karpiński, Konstanty Gaszyński, Guillaume Apollinaire, Joachim Gasquet, Maria De La Fayette, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Johann Wolfgang von Goethe, Aleksander Brückner, Hans Christian Andersen, Bolesław Prus, Tadeusz Boy-Żeleński, Gustave Kahn, Louis Gallet, Stanisław Korab-Brzozowski, Wiktor Gomulicki, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Marceline Desbordes-Valmore, Maria Dąbrowska, Andrzej Frycz Modrzewski, Hugo von Hofmannsthal, René Descartes, Seweryn Goszczyński, Julius Hart,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Zagubienie aureoli
Poglądy księdza Hieronima Coignarda
Małe niedole pożycia małżeńskiego
o matce
melancholia
Zając i jeż
Cyganie w podróży
Hymn do piękna
przedświt
Reguły dla gospodarzów domu

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek Przychodnia Olkusz
kurs koparko ładowarki poznań
sklep z nasionami konopi
modern gate
thc-thc
© 2015 Zbiór książek.