Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Len
Autor: Hans Christian Andersen

Lato. Szumią lasy, kołyszą się zboża, pachną łąki kwieciste. Len zakwitł. Całe pole błękitnieje. Na zielonych łodyżkach patrzą w niebo kwiatki, drobne, błękitne, lekkie, delikatniejsze od skrzydeł motyla. Słońce je pieści, grzeje swymi promieniami, a chmury poją deszczem. I dobrze, miło zielonej roślince, jak dziecku, gdy je matka umyje, nakarmi i pocałuje. Len był bardzo szczęśliwy. — Mówią ludzie, że jestem piękny i wysoki — powtarzał sobie — że będzie ze mnie piękna sztuka płótna. Jak to przyjemnie. Na pewno jestem najszczęśliwszy w świecie! Tak mi dobrze. Nie jestem niczym i coś ze mnie będzie. Jak słońce ładnie świeci, jaki deszczyk słodki, ożywczy, ciepły! Szczęśliwy jestem, ogromnie szczęśliwy, najszczęśliwszy na świecie! Usłyszały jego słowa kołki w płocie i rozśmiały się głośno. — Co ty dzieciaku wiesz o szczęściu i o świecie? — zawołały. — Co ty znasz? Co widziałeś? My to co innego, stoimy tu tak dawno, mamy doświadczenie. Zaśpiewamy ci piosenkę, która cię wiele nauczy. I zaczęły żałosnym chórem: Stuk — puk, stuk — puk, Błysnęło! Stuk — puk, stuk — puk, Zniknęło… I nie ma nic — I nie ma nic! Tak ze wszystkim na świecie, mój kochany. — Nie, nie, nieprawda, wcale wam nie wierzę — odpowiedział len wesoło. — Dobrze i pięknie na tym Bożym świecie. Co rano słonko wstaje takie promienne i jasne lub z chmury deszczyk spada ożywczy, przyjemny i czuję, jak mi daje nowe siły, życie. Czuję, że rosnę, kwitnę, żem szczęśliwy, bardzo

Polecamy

Najczęstsze przeprowadzki w Krakowie między osiedlami. Nieczęsto występuje zdarzenie tak że przeprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Najczęściej przeprowadzka uwarunkowana jest nabyciem wygodą, tak by nie tracić nazbyt wiele czasu w rano na dojazd w korkach na drugą stronę miasta.

Czasami pojedyncza przeprowadzka podyktowana jest wolnym w nauce. Studenci na czas wolny od obowiązków zwalniają mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki lokali firmowych. Śród strefami ekonomicznymi w innych częściach Krakowa. Przewóz mebli Kraków nasza firma przy pomocy bezpiecznych aut pickup'ów lub busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy mają pozwolenie do zatrzymywania w lokalizacjach wyznaczonych na czas załadowania i wyładowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Andrzej Frycz Modrzewski, George Gordon Byron, Fagus, Stanisław Korab-Brzozowski, Max Dauthendey, Francis Jammes, Honore de Balzac, Maria Konopnicka, Maria De La Fayette, René Descartes, Henry Bataille, Rudolf G. Binding, Charles Baudelaire, Hans Christian Andersen, nieznany, Władysław Anczyc, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Théodore de Banville, , Joachim Gasquet, Charles Cros, Tadeusz Boy-Żeleński, Charles Baudlaire, Konstanty Gaszyński, Stanisław Brzozowski, Max Elskamp, Dōgen Kigen, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Eurypides, Rudyard Kipling, Pedro Calderón de la Barca, Björnstjerne Björnson, Anton Czechow, Franciszek Karpiński, Bolesław Prus, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Marceline Desbordes-Valmore, Louis Gallet, Anatol France, Fryderyk Hölderlin, Gustave Kahn, Marija Konopnicka, Michał Bałucki, Aleksander Brückner, Stefan George, Seweryn Goszczyński, Wiktoras Gomulickis, Miguel de Cervantes Saavedra, Alter Kacyzne, Stefan Grabiński, Józef Czechowicz, Charles Guérin, James Oliver Curwood, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Anatole le Braz, Klemensas Junoša, Antoni Czechow, Anatole France, Aleksander Fredro, Casimir Delavigne, brak, Aloysius Bertrand, Karl Gjellerup, Theodor Däubler, Antonina Domańska, Frances Hodgson Burnett, Denis Diderot, Michaił Bułhakow, Alojzy Feliński, Alfred Jarry, Aleksander Dumas, E. T. A. Hoffmann, Deotyma, Johann Wolfgang von Goethe, Zygmunt Gloger, Wincenty Korab-Brzozowski, Jan Kasprowicz, Jean-Marc Bernard, Julius Hart, Maria Dąbrowska, Daniel Defoe, Adam Asnyk, Louis le Cardonnel, Homer, Hugo von Hofmannsthal, Wiktor Gomulicki, Fryderyk Hebbel, Léon Deubel, Guillaume Apollinaire, Joseph Conrad, Tristan Derème, Jacob i Wilhelm Grimm,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Wyrzut pośmiertny
Marysieńka Sobieska
Słowa cienkie i grube
Gdy śliczna Panna
Olbrzymka
Reguły dla gospodarzów domu
śpiewny pocałunek
Diaboliada
Mała księżniczka
Rozmaryn

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.info
dreseo jest agencją internetową, która kompleksowo zajmuje się marketingiem https://dreseo-opole.pl/ wykonamy sklep internetowy, zajmiemy się pozycjonowaniem stron i grafiką
studio tatuażu Poznań
Готовите семейный отпуск? Выберите самые выгодные предложения на Oтeли Трибунь и наслаждайтесь временем, проведенным с детьми!
© 2015 Zbiór książek.