Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Len
Autor: Hans Christian Andersen

Lato. Szumią lasy, kołyszą się zboża, pachną łąki kwieciste. Len zakwitł. Całe pole błękitnieje. Na zielonych łodyżkach patrzą w niebo kwiatki, drobne, błękitne, lekkie, delikatniejsze od skrzydeł motyla. Słońce je pieści, grzeje swymi promieniami, a chmury poją deszczem. I dobrze, miło zielonej roślince, jak dziecku, gdy je matka umyje, nakarmi i pocałuje. Len był bardzo szczęśliwy. — Mówią ludzie, że jestem piękny i wysoki — powtarzał sobie — że będzie ze mnie piękna sztuka płótna. Jak to przyjemnie. Na pewno jestem najszczęśliwszy w świecie! Tak mi dobrze. Nie jestem niczym i coś ze mnie będzie. Jak słońce ładnie świeci, jaki deszczyk słodki, ożywczy, ciepły! Szczęśliwy jestem, ogromnie szczęśliwy, najszczęśliwszy na świecie! Usłyszały jego słowa kołki w płocie i rozśmiały się głośno. — Co ty dzieciaku wiesz o szczęściu i o świecie? — zawołały. — Co ty znasz? Co widziałeś? My to co innego, stoimy tu tak dawno, mamy doświadczenie. Zaśpiewamy ci piosenkę, która cię wiele nauczy. I zaczęły żałosnym chórem: Stuk — puk, stuk — puk, Błysnęło! Stuk — puk, stuk — puk, Zniknęło… I nie ma nic — I nie ma nic! Tak ze wszystkim na świecie, mój kochany. — Nie, nie, nieprawda, wcale wam nie wierzę — odpowiedział len wesoło. — Dobrze i pięknie na tym Bożym świecie. Co rano słonko wstaje takie promienne i jasne lub z chmury deszczyk spada ożywczy, przyjemny i czuję, jak mi daje nowe siły, życie. Czuję, że rosnę, kwitnę, żem szczęśliwy, bardzo

Polecamy

Najczęstsze przeprowadzki w Krakowie między osiedlami. Nieczęsto występuje zdarzenie tak że przeprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Najczęściej przeprowadzka uwarunkowana jest nabyciem wygodą, tak by nie tracić nazbyt wiele czasu w rano na dojazd w korkach na drugą stronę miasta.

Czasami pojedyncza przeprowadzka podyktowana jest wolnym w nauce. Studenci na czas wolny od obowiązków zwalniają mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki lokali firmowych. Śród strefami ekonomicznymi w innych częściach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków nasza firma przy pomocy bezpiecznych aut pickup'ów lub busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy mają pozwolenie do zatrzymywania w lokalizacjach wyznaczonych na czas załadowania i wyładowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

https://mapa-przeprowadzek90235.bloginder.com/21457393/the-best-side-of-mapa-przychodni-olkusz-gynecologist
https://mapa56789.activablog.com/18590750/the-best-side-of-mapa-przeprowadzki-bieżanów-prokocim-kraków
https://andresqssqp.rimmablog.com/18999404/mapa-strony-for-dummies
https://mapa45667.blog-gold.com/21647211/considerations-to-know-about-mapa-przeprowadzki-zwierzyniec-kraków
https://prbookmarkingwebsites.com/story15017294/mapa-transportu
https://mapatransportu46789.designi1.com/37926410/top-latest-five-mapa-przychodni-olkusz-blood-tests-urban-news
https://mapatransportu34556.oblogation.com/18647388/how-much-you-need-to-expect-you-ll-pay-for-a-good-mapa-przychodni-endocrinologist-olkusz
https://webcastlist.com/story14185917/mapa-strony
https://mapatransportu47802.theideasblog.com/18967781/5-tips-about-mapa-przychodni-ultrasound-in-olkusz-you-can-use-today
https://keeganilfau.kylieblog.com/20286579/everything-about-mapa-przeprowadzki-swoszowice-kraków


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Jean-Marc Bernard, E. T. A. Hoffmann, Józef Czechowicz, Deotyma, Wiktor Gomulicki, Marceline Desbordes-Valmore, Alter Kacyzne, Seweryn Goszczyński, Anatol France, Charles Baudelaire, Denis Diderot, Michał Bałucki, Aleksander Brückner, Theodor Däubler, Eurypides, Johann Wolfgang von Goethe, Jacob i Wilhelm Grimm, Zygmunt Gloger, Guillaume Apollinaire, Bolesław Prus, Charles Guérin, Stefan George, Stanisław Korab-Brzozowski, Hugo von Hofmannsthal, Wiktoras Gomulickis, Andrzej Frycz Modrzewski, Björnstjerne Björnson, Klemensas Junoša, René Descartes, Antoni Czechow, Miguel de Cervantes Saavedra, Anatole France, Jan Kasprowicz, Stefan Grabiński, Louis Gallet, Max Dauthendey, Gustave Kahn, Max Elskamp, Konstanty Gaszyński, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Anatole le Braz, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Rudyard Kipling, Władysław Anczyc, Charles Cros, Tadeusz Boy-Żeleński, Aloysius Bertrand, Homer, Joachim Gasquet, Adam Asnyk, Casimir Delavigne, Pedro Calderón de la Barca, Stanisław Brzozowski, Antonina Domańska, Henry Bataille, Théodore de Banville, Michaił Bułhakow, Rudolf G. Binding, Maria Dąbrowska, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Fagus, nieznany, Wincenty Korab-Brzozowski, George Gordon Byron, Fryderyk Hölderlin, Joseph Conrad, Karl Gjellerup, Alfred Jarry, Daniel Defoe, Anton Czechow, Dōgen Kigen, Charles Baudlaire, Léon Deubel, Louis le Cardonnel, Hans Christian Andersen, brak, Julius Hart, Frances Hodgson Burnett, Tristan Derème, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, James Oliver Curwood, Aleksander Dumas, Aleksander Fredro, Franciszek Karpiński, Alojzy Feliński, Maria Konopnicka, Fryderyk Hebbel, Honore de Balzac, Maria De La Fayette, , Marija Konopnicka, Francis Jammes,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Moesta et errabunda
Życie-i-śmierć
Do młodych
Bachantki
Porta Nigra
Akordy jesienne
Skarbo
piłsudski
Kapitan Czart. Przygody Cyrana de Bergerac
Brzydkie kaczątko

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek itever.net
Napiser.pl
opinie airmax.pl dostawca internetu bezprzewodowego airmax internet opinie info na zaufanej stronie z opiniami
hurtownia dropshipping
kurs renowacji antyków
© 2015 Zbiór książek.