Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Marsz strzelców
Autor: Władysław Anczyc

Hej, strzelcy wraz! nad nami Orzeł Biały,A przeciw nam śmiertelny stoi wróg,Wnet z naszych strzeb piorunne zagrzmią strzały,A lotem kul kieruje Zbawca Bóg,Więc gotuj broń i kule bij głęboko,O ojców grób bagnetów poostrz stal,Na odgłos trąb twój sztuciec bierz na oko,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej trąb! Hej trąb! strzelecka trąbko w dal,A kłuj, a rąb i w łeb lub serce pal.Wzrósł liściem bór, więc górą wiara strzelcy,Marsz, w ręku broń, a w piersiach święty żar.Hej, Moskwa tu! a nuże tu, wisielcy,Od naszych kul nie schroni kniaź i car.Raz przecie już zabrzmiały trąbek dźwięki,Lśni polska broń jak złotych kłosów fal,Dziś spłacim łzy sióstr, matek i wdów jęki,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej trąb! Hej trąb! strzelecka trąbko w dal,A kłuj, a rąb i w łeb lub serce pal.Chcesz zdurzyć nas, oszukać chcesz nas carze,Plujem ci w twarz za morze twoich łask;Amnestią twą owiniem nasze kule,Odpowiedź da huk armat, kurków trzask,Do Azji precz, potomku Dżengishana,Tam naród twój, tam ziemia carskich gal,Nie dla ciebie krwią ziemia nasza zlana,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej trąb! Hej trąb! strzelecka trąbko w dal,A kłuj, a rąb i w łeb lub serce pal.Do Azji precz, tyranie! tam siej mordy,Tam ziemia twa, tam panuj, tam twa śmierć.Tu Polska jest, tu zginiesz i twe hordyLub naród w pień wymorduj, wysiecz, zgnieć!O Boże nasz! o Matko z Jasnej Góry!Wysłuchaj nas! niech korna łza i żalPrzebłaga Cię, niewoli zerwij sznury,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej

Polecamy

Czasami przeprowadzki zamawia się w Krakowie pomiędzy osiedlami domów jednorodzinnych. Niekiedy zdarza się tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi osiedlami. Najczęściej przeprowadzka spowodowana jest nabyciem wydłużonym dojazdem, tak by nie tracić zbyt długiego czasu w popołudniu na przedostawanie się w korkach na w inne osiedle.

Nieczęsto pojedyncza przeprowadzka wynika przestojem w nauce. Studenci na okres wolny od lekcji rezygnują z mieszkania wyprowadzając się na drugi koniec Polski do rodzinnych domów.

Nieczęsto ale nadal popularnymi są przeprowadzki całych biur. Między parkami technologicznymi w innych stronach Krakowa. Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy porządnych aut pickup'ów lub busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi kierowcy mają pozwolenie do załadunku w lokalizacjach wyznaczonych na czas rozpakowywania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Władysław Anczyc, Michał Bałucki, Casimir Delavigne, Anton Czechow, Julius Hart, George Gordon Byron, Marceline Desbordes-Valmore, Antonina Domańska, Fagus, Marija Konopnicka, Stefan Grabiński, Charles Baudelaire, Dōgen Kigen, Hugo von Hofmannsthal, Charles Cros, Aloysius Bertrand, Adam Asnyk, Francis Jammes, Anatole le Braz, Anatol France, Fryderyk Hebbel, E. T. A. Hoffmann, Homer, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Theodor Däubler, René Descartes, Pedro Calderón de la Barca, nieznany, Rudolf G. Binding, Anatole France, Karl Gjellerup, Eurypides, Alfred Jarry, Aleksander Dumas, Bolesław Prus, Maria De La Fayette, Alter Kacyzne, Maria Konopnicka, Fryderyk Hölderlin, Gustave Kahn, Frances Hodgson Burnett, Honore de Balzac, Guillaume Apollinaire, Max Elskamp, Klemensas Junoša, brak, Seweryn Goszczyński, Michaił Bułhakow, Johann Wolfgang von Goethe, Konstanty Gaszyński, Jacob i Wilhelm Grimm, Joachim Gasquet, Wiktoras Gomulickis, James Oliver Curwood, , Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Tadeusz Boy-Żeleński, Józef Czechowicz, Deotyma, Andrzej Frycz Modrzewski, Rudyard Kipling, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Björnstjerne Björnson, Miguel de Cervantes Saavedra, Jan Kasprowicz, Charles Guérin, Aleksander Fredro, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Tristan Derème, Franciszek Karpiński, Charles Baudlaire, Alojzy Feliński, Hans Christian Andersen, Daniel Defoe, Henry Bataille, Jean-Marc Bernard, Zygmunt Gloger, Wiktor Gomulicki, Théodore de Banville, Max Dauthendey, Louis Gallet, Stanisław Brzozowski, Maria Dąbrowska, Joseph Conrad, Louis le Cardonnel, Léon Deubel, Antoni Czechow, Stanisław Korab-Brzozowski, Stefan George, Wincenty Korab-Brzozowski, Aleksander Brückner, Denis Diderot,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

In memoriam trzech wielkich aktorów
dno
Zemsta
W biurze pocztowym
Joja karan pats karalius
Listek z nieba
Flirt z Melpomeną
Mysikrólik i niedźwiedź
Mazurek
więzienie

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.info
studio z najwyzszej jakosćią dzwięku w przegrywaniu kaset przegrywanie kaset magnetofonowych audio warszawa zapraszamy 10-23.00 7 dni w tygodniu na przegranie muzyki
przegrywanie kaset minidv na bemowie https://wymarzonezdjecia.pl/przegrywanie-minidv-be minidv na bemowie
pozycjonowanie nowe warpno
autokary śląsk
zobacz więcej na: ekorekcja-wzroku.edu.pl , codziennie ciekawe tematy oraz informacje.
© 2015 Zbiór książek.