Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Marsz strzelców
Autor: Władysław Anczyc

Hej, strzelcy wraz! nad nami Orzeł Biały,A przeciw nam śmiertelny stoi wróg,Wnet z naszych strzeb piorunne zagrzmią strzały,A lotem kul kieruje Zbawca Bóg,Więc gotuj broń i kule bij głęboko,O ojców grób bagnetów poostrz stal,Na odgłos trąb twój sztuciec bierz na oko,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej trąb! Hej trąb! strzelecka trąbko w dal,A kłuj, a rąb i w łeb lub serce pal.Wzrósł liściem bór, więc górą wiara strzelcy,Marsz, w ręku broń, a w piersiach święty żar.Hej, Moskwa tu! a nuże tu, wisielcy,Od naszych kul nie schroni kniaź i car.Raz przecie już zabrzmiały trąbek dźwięki,Lśni polska broń jak złotych kłosów fal,Dziś spłacim łzy sióstr, matek i wdów jęki,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej trąb! Hej trąb! strzelecka trąbko w dal,A kłuj, a rąb i w łeb lub serce pal.Chcesz zdurzyć nas, oszukać chcesz nas carze,Plujem ci w twarz za morze twoich łask;Amnestią twą owiniem nasze kule,Odpowiedź da huk armat, kurków trzask,Do Azji precz, potomku Dżengishana,Tam naród twój, tam ziemia carskich gal,Nie dla ciebie krwią ziemia nasza zlana,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej trąb! Hej trąb! strzelecka trąbko w dal,A kłuj, a rąb i w łeb lub serce pal.Do Azji precz, tyranie! tam siej mordy,Tam ziemia twa, tam panuj, tam twa śmierć.Tu Polska jest, tu zginiesz i twe hordyLub naród w pień wymorduj, wysiecz, zgnieć!O Boże nasz! o Matko z Jasnej Góry!Wysłuchaj nas! niech korna łza i żalPrzebłaga Cię, niewoli zerwij sznury,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej

Polecamy

Czasami przeprowadzki zamawia się w Krakowie pomiędzy osiedlami domów jednorodzinnych. Niekiedy zdarza się tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi osiedlami. Najczęściej przeprowadzka spowodowana jest nabyciem wydłużonym dojazdem, tak by nie tracić zbyt długiego czasu w popołudniu na przedostawanie się w korkach na w inne osiedle.

Nieczęsto pojedyncza przeprowadzka wynika przestojem w nauce. Studenci na okres wolny od lekcji rezygnują z mieszkania wyprowadzając się na drugi koniec Polski do rodzinnych domów.

Nieczęsto ale nadal popularnymi są przeprowadzki całych biur. Między parkami technologicznymi w innych stronach Krakowa. Przewóz mebli Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy porządnych aut pickup'ów lub busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi kierowcy mają pozwolenie do załadunku w lokalizacjach wyznaczonych na czas rozpakowywania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Daniel Defoe, Charles Baudlaire, brak, Alojzy Feliński, Fagus, Joachim Gasquet, Antonina Domańska, Władysław Anczyc, Charles Baudelaire, Charles Cros, Miguel de Cervantes Saavedra, , Denis Diderot, Frances Hodgson Burnett, Andrzej Frycz Modrzewski, Zygmunt Gloger, Pedro Calderón de la Barca, Wincenty Korab-Brzozowski, Marceline Desbordes-Valmore, Wiktor Gomulicki, Hugo von Hofmannsthal, Max Elskamp, Louis le Cardonnel, Rudolf G. Binding, Jean-Marc Bernard, Julius Hart, Theodor Däubler, Seweryn Goszczyński, E. T. A. Hoffmann, Tadeusz Boy-Żeleński, Jan Kasprowicz, Rudyard Kipling, nieznany, Wiktoras Gomulickis, Marija Konopnicka, Anton Czechow, Stefan George, Konstanty Gaszyński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Klemensas Junoša, Aleksander Brückner, Guillaume Apollinaire, Fryderyk Hebbel, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, James Oliver Curwood, Adam Asnyk, Eurypides, Stefan Grabiński, Théodore de Banville, Jacob i Wilhelm Grimm, Anatole France, Homer, Hans Christian Andersen, Michał Bałucki, Stanisław Korab-Brzozowski, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Deotyma, George Gordon Byron, Björnstjerne Björnson, Fryderyk Hölderlin, Léon Deubel, Aleksander Fredro, Aleksander Dumas, Gustave Kahn, Karl Gjellerup, Johann Wolfgang von Goethe, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Maria Dąbrowska, Louis Gallet, Henry Bataille, Tristan Derème, Franciszek Karpiński, Stanisław Brzozowski, Dōgen Kigen, Józef Czechowicz, Honore de Balzac, Maria De La Fayette, Bolesław Prus, Anatole le Braz, Michaił Bułhakow, Casimir Delavigne, Charles Guérin, Anatol France, Max Dauthendey, René Descartes, Francis Jammes, Alfred Jarry, Maria Konopnicka, Antoni Czechow, Joseph Conrad, Alter Kacyzne, Aloysius Bertrand,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Wszechwiedzący doktór
Blask księżyca
Pęknięty dzwon
Wyznanie
Śmierć urzędnika
Żarcik
toruń
Mazurek
O przyjmowaniu wskazań
Szydło w worku

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.eu
fotowoltaika lublin
Dreaming of a mountain vacation? Find the perfect hotels at Kapeta Cabin and enjoy beautiful views!
Ищете идеальный отель? Найдите лучшие предложения на Проживание Zudar и наслаждайтесь вашим пребыванием!
Planlegger du ferie med venner? Bestill det perfekte hotellet på ehotelsreviews og tilbring uforglemmelige øyeblikk i godt selskap!
© 2015 Zbiór książek.