Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Marsz strzelców
Autor: Władysław Anczyc

Hej, strzelcy wraz! nad nami Orzeł Biały,A przeciw nam śmiertelny stoi wróg,Wnet z naszych strzeb piorunne zagrzmią strzały,A lotem kul kieruje Zbawca Bóg,Więc gotuj broń i kule bij głęboko,O ojców grób bagnetów poostrz stal,Na odgłos trąb twój sztuciec bierz na oko,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej trąb! Hej trąb! strzelecka trąbko w dal,A kłuj, a rąb i w łeb lub serce pal.Wzrósł liściem bór, więc górą wiara strzelcy,Marsz, w ręku broń, a w piersiach święty żar.Hej, Moskwa tu! a nuże tu, wisielcy,Od naszych kul nie schroni kniaź i car.Raz przecie już zabrzmiały trąbek dźwięki,Lśni polska broń jak złotych kłosów fal,Dziś spłacim łzy sióstr, matek i wdów jęki,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej trąb! Hej trąb! strzelecka trąbko w dal,A kłuj, a rąb i w łeb lub serce pal.Chcesz zdurzyć nas, oszukać chcesz nas carze,Plujem ci w twarz za morze twoich łask;Amnestią twą owiniem nasze kule,Odpowiedź da huk armat, kurków trzask,Do Azji precz, potomku Dżengishana,Tam naród twój, tam ziemia carskich gal,Nie dla ciebie krwią ziemia nasza zlana,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej trąb! Hej trąb! strzelecka trąbko w dal,A kłuj, a rąb i w łeb lub serce pal.Do Azji precz, tyranie! tam siej mordy,Tam ziemia twa, tam panuj, tam twa śmierć.Tu Polska jest, tu zginiesz i twe hordyLub naród w pień wymorduj, wysiecz, zgnieć!O Boże nasz! o Matko z Jasnej Góry!Wysłuchaj nas! niech korna łza i żalPrzebłaga Cię, niewoli zerwij sznury,Hej, baczność! cel i w łeb lub serce pal.Hej

Polecamy

Czasami przeprowadzki zamawia się w Krakowie pomiędzy osiedlami domów jednorodzinnych. Niekiedy zdarza się tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi osiedlami. Najczęściej przeprowadzka spowodowana jest nabyciem wydłużonym dojazdem, tak by nie tracić zbyt długiego czasu w popołudniu na przedostawanie się w korkach na w inne osiedle.

Nieczęsto pojedyncza przeprowadzka wynika przestojem w nauce. Studenci na okres wolny od lekcji rezygnują z mieszkania wyprowadzając się na drugi koniec Polski do rodzinnych domów.

Nieczęsto ale nadal popularnymi są przeprowadzki całych biur. Między parkami technologicznymi w innych stronach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy porządnych aut pickup'ów lub busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi kierowcy mają pozwolenie do załadunku w lokalizacjach wyznaczonych na czas rozpakowywania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 |

https://mapatransportu57801.bloggerswise.com/21556859/a-review-of-mapa-przeprowadzki-bieżanów-prokocim-kraków
https://checkbookmarks.com/story14309592/mapa-przeprowadzek
https://andersonmlgpt.blogprodesign.com/37612575/usg-olkusz
https://ushealthinsuranceleads73737.blogsumer.com/19152435/5-tips-about-mapa-you-can-use-today
https://mapa-transportu57902.thezenweb.com/Mapa-przychodni-No-Further-a-Mystery-53097468
https://letusbookmark.com/story14878817/mapa
https://beckettomicw.life3dblog.com/18591165/about-mapa-przeprowadzki-zwierzyniec-kraków
https://bookmarksbay.com/story13991136/mapa
https://daltontkbqf.laowaiblog.com/18676454/a-review-of-mapa-przeprowadzki-bieżanów-prokocim-kraków
https://mapa-transportu01234.blogozz.com/18606055/5-essential-elements-for-mapa-przeprowadzki-dębniki-kraków


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Joseph Conrad, Franciszek Karpiński, Hans Christian Andersen, Anatole le Braz, Jan Kasprowicz, Antoni Czechow, Zygmunt Gloger, Björnstjerne Björnson, Tristan Derème, James Oliver Curwood, Gustave Kahn, Fagus, René Descartes, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Michał Bałucki, Max Dauthendey, Casimir Delavigne, Wincenty Korab-Brzozowski, Homer, E. T. A. Hoffmann, Frances Hodgson Burnett, Anton Czechow, Charles Baudlaire, Wiktoras Gomulickis, Maria De La Fayette, brak, Miguel de Cervantes Saavedra, Henry Bataille, Andrzej Frycz Modrzewski, Rudolf G. Binding, Aleksander Dumas, Stanisław Korab-Brzozowski, Max Elskamp, Antonina Domańska, Théodore de Banville, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Aleksander Fredro, Hugo von Hofmannsthal, Klemensas Junoša, Karl Gjellerup, Stefan Grabiński, Jacob i Wilhelm Grimm, Aleksander Brückner, Honore de Balzac, Daniel Defoe, Fryderyk Hölderlin, Marceline Desbordes-Valmore, Pedro Calderón de la Barca, Seweryn Goszczyński, Léon Deubel, Alojzy Feliński, Tadeusz Boy-Żeleński, Charles Cros, Denis Diderot, Julius Hart, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Francis Jammes, Konstanty Gaszyński, Rudyard Kipling, Maria Konopnicka, Wiktor Gomulicki, Adam Asnyk, Eurypides, Maria Dąbrowska, Guillaume Apollinaire, Theodor Däubler, George Gordon Byron, Alter Kacyzne, Fryderyk Hebbel, Władysław Anczyc, Stanisław Brzozowski, Louis Gallet, Anatol France, Deotyma, Stefan George, Aloysius Bertrand, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Joachim Gasquet, Marija Konopnicka, Charles Baudelaire, Alfred Jarry, Dōgen Kigen, , Charles Guérin, Jean-Marc Bernard, Anatole France, Józef Czechowicz, Michaił Bułhakow, Johann Wolfgang von Goethe, nieznany, Bolesław Prus, Louis le Cardonnel,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Lulajże, Jezuniu
bez nut
Warkocz
w kolorowej nocy
Zemsta
Miłosierdzie gminy
Reineke-Lis
Człowiek i kamień
Niepowrotne
Fragment

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek itever.biz
www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.