Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: O, jak się trapię
Autor: Guillaume Apollinaire

O, jak się trapię, zamknięty w te mury, W odór nagości nieświeży;Mucha przez papier, potrącając wióry, Po liniach nierównych bieży.Kim będę, Boże wielki, znający boleści, Któryś udzielił ich hojnie;Użal się oczu moich, w których szloch szeleści, Krwi, tętniącej niespokojnie.Wszystkich serc, których rozpacz w ściany białe tłucze, Miłości, co towarzyszy,Niechaj się w lochu mrocznym rozwagi wyuczę Łańcuchów, dzwoniących w

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki wykonuje się w Krakowie pomiędzy osieldami domów jednorodzinnych. Często zdarza się sytuacja tak że szukający usług przeprowadzek zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi osiedlami. Nieczęsto przeprowadzka wynika zamianą miejsca pracy, tak by nie tracić ciągle czasu w rano na dotarcie do w korkach na drugą stronę miasta.

Najczęstsze jedynie przeprowadzka podyktowana jest przerwą w nauce. Studenci na okres wolny od roku szkolnego zamieniają mieszkania wyprowadzając się do rodzinnych miejscowości do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal spotykanymi są przeprowadzki całych firm. Wśród biurowcami w nie tychsamych częściach Krakowa. Przewóz mebli Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy niezawodnych aut pickup'ów oraz busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do załadunku w parkingach wyznaczonych na czas wyładunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Konstanty Gaszyński, Maria Dąbrowska, Theodor Däubler, Fagus, Alter Kacyzne, nieznany, Björnstjerne Björnson, Andrzej Frycz Modrzewski, Stanisław Korab-Brzozowski, Anton Czechow, René Descartes, Louis le Cardonnel, Charles Baudlaire, Wiktor Gomulicki, Antonina Domańska, Maria Konopnicka, Louis Gallet, George Gordon Byron, Stanisław Brzozowski, Karl Gjellerup, Józef Czechowicz, Max Elskamp, Johann Wolfgang von Goethe, Klemensas Junoša, Aleksander Brückner, Léon Deubel, Guillaume Apollinaire, Stefan George, Théodore de Banville, Jan Kasprowicz, Rudyard Kipling, Hugo von Hofmannsthal, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Tristan Derème, E. T. A. Hoffmann, Michaił Bułhakow, Anatole France, Anatol France, Dōgen Kigen, Fryderyk Hebbel, Frances Hodgson Burnett, Francis Jammes, brak, Michał Bałucki, Adam Asnyk, Jacob i Wilhelm Grimm, Seweryn Goszczyński, Wincenty Korab-Brzozowski, Alojzy Feliński, Władysław Anczyc, Rudolf G. Binding, Deotyma, Jean-Marc Bernard, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Gustave Kahn, Hans Christian Andersen, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Joseph Conrad, Bolesław Prus, Anatole le Braz, Stefan Grabiński, Casimir Delavigne, Fryderyk Hölderlin, Julius Hart, Eurypides, Miguel de Cervantes Saavedra, Zygmunt Gloger, Franciszek Karpiński, Wiktoras Gomulickis, Maria De La Fayette, Alfred Jarry, Marija Konopnicka, Charles Guérin, Charles Cros, Homer, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Aleksander Dumas, James Oliver Curwood, Pedro Calderón de la Barca, Charles Baudelaire, Henry Bataille, Honore de Balzac, Daniel Defoe, Joachim Gasquet, Max Dauthendey, Marceline Desbordes-Valmore, , Denis Diderot, Aloysius Bertrand, Tadeusz Boy-Żeleński, Aleksander Fredro, Antoni Czechow,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Bezbronna istota
Szydło w worku
Pożegnanie z Lindorą w górach
Jednooczka, Dwuoczka, Trzyoczka
Gaj święcony
Gaśnięcie
Historia żółtej ciżemki
Boże Narodzenie
Wieczory
Gdy się Chrystus rodzi

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
it-ever.eu
fotowoltaika gdańsk
fotowoltaika bydgoszcz
Planujesz romantyczny weekend? Znajdź najlepsze noclegi na Saints Apartment - Free unlimited WIFI i zrób wrażenie na swojej drugiej połówce!
¿Buscas un hotel económico? ¡Encuentra las mejores ofertas en Alojamiento Holbæk y ahorra dinero en alojamiento!
¿Quieres reservar un hotel en el centro de la ciudad? ¡Consulta las ofertas en https://www.ehotelsreviews.com/ y quédate cerca de las atracciones!
© 2015 Zbiór książek.