Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowi
Autor: nieznany

Tego pamięć wiecznie droga,Kto od strzały poległ wroga,Kupi śmiercią za krew, bliznyŁaskę nieba, żal Ojczyzny. Już nie wstaniesz, wodzu młody, Ni na łowy, ni na gody, Szabla w polu nie zaświeci — Wolny sokół niech odleci.Twa mogiła dla nauki,Przetrwa wnuków naszych wnuki,I z latami w każdej wiośnie,Coraz wyżej, wyżej wzrośnie. Będą śpiewać twoje czyny, W naszej ziemi nasze syny, I po bojach, w błogą chwilę Wieszać zbroje na

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki zamawia się w Krakowie pomiędzy blokami. Najczęstsze występuje zdarzenie tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Rzadko przeprowadzka uwarunkowana jest nabyciem lokalizacji szkoły, tak by nie tracić zbyt wiele czasu w rano na dotarcie w korkach na w inną dzielnicę.

Rzadko pojedyncza przeprowadzka wymuszona jest przestojem w nauce. Uczniowie na czas wolny od roku szkolnego zamieniają mieszkania wyprowadzając się na drugi koniec Polski do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal spotykanymi są przeprowadzki lokali firmowych. Śród lokalami w nie tychsamych stronach Krakowa. Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych samochodów pickup'ów lub busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do parkowania w lokalizacjach wyznaczonych na czas pakowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Louis le Cardonnel, Rudolf G. Binding, Michał Bałucki, Wiktor Gomulicki, Wiktoras Gomulickis, Charles Baudelaire, Gustave Kahn, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Stefan Grabiński, Henry Bataille, Seweryn Goszczyński, Antonina Domańska, Józef Czechowicz, E. T. A. Hoffmann, Daniel Defoe, Honore de Balzac, Denis Diderot, Homer, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Johann Wolfgang von Goethe, Zygmunt Gloger, Tadeusz Boy-Żeleński, Wincenty Korab-Brzozowski, Stanisław Brzozowski, Hugo von Hofmannsthal, Jean-Marc Bernard, Bolesław Prus, James Oliver Curwood, Deotyma, Jan Kasprowicz, Franciszek Karpiński, Aleksander Brückner, Charles Baudlaire, Alter Kacyzne, Casimir Delavigne, Louis Gallet, Fryderyk Hölderlin, Fryderyk Hebbel, Max Elskamp, Julius Hart, Karl Gjellerup, Stefan George, Joseph Conrad, , Fagus, Aloysius Bertrand, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Francis Jammes, Alfred Jarry, Jacob i Wilhelm Grimm, Alojzy Feliński, Dōgen Kigen, Tristan Derème, Théodore de Banville, Andrzej Frycz Modrzewski, Theodor Däubler, Eurypides, Stanisław Korab-Brzozowski, Anatole France, Anatol France, nieznany, Frances Hodgson Burnett, Léon Deubel, Charles Guérin, Charles Cros, Aleksander Fredro, Marija Konopnicka, Maria De La Fayette, Joachim Gasquet, Anton Czechow, Pedro Calderón de la Barca, brak, Aleksander Dumas, Björnstjerne Björnson, Max Dauthendey, Marceline Desbordes-Valmore, Maria Dąbrowska, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Hans Christian Andersen, René Descartes, Anatole le Braz, Miguel de Cervantes Saavedra, George Gordon Byron, Władysław Anczyc, Michaił Bułhakow, Rudyard Kipling, Antoni Czechow, Maria Konopnicka, Konstanty Gaszyński, Adam Asnyk, Klemensas Junoša, Guillaume Apollinaire,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Fatalne jaja
Jeszcześ Polsko nie zginęła
Śmierć kochanków
Wieczory
prowincja noc
Kwiaty
zdrada
Próżnia
knajpa
Trzy pióra

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.net.pl
praca warszawa
zobacz więcej na: osk-ekspress , codziennie ciekawe tematy oraz informacje.
zobacz więcej na: ekorekcja-wzroku.edu.pl , codziennie ciekawe tematy oraz informacje.
pozycjonowanie odolanów
© 2015 Zbiór książek.