Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowi
Autor: nieznany

Tego pamięć wiecznie droga,Kto od strzały poległ wroga,Kupi śmiercią za krew, bliznyŁaskę nieba, żal Ojczyzny. Już nie wstaniesz, wodzu młody, Ni na łowy, ni na gody, Szabla w polu nie zaświeci — Wolny sokół niech odleci.Twa mogiła dla nauki,Przetrwa wnuków naszych wnuki,I z latami w każdej wiośnie,Coraz wyżej, wyżej wzrośnie. Będą śpiewać twoje czyny, W naszej ziemi nasze syny, I po bojach, w błogą chwilę Wieszać zbroje na

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki zamawia się w Krakowie pomiędzy blokami. Najczęstsze występuje zdarzenie tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Rzadko przeprowadzka uwarunkowana jest nabyciem lokalizacji szkoły, tak by nie tracić zbyt wiele czasu w rano na dotarcie w korkach na w inną dzielnicę.

Rzadko pojedyncza przeprowadzka wymuszona jest przestojem w nauce. Uczniowie na czas wolny od roku szkolnego zamieniają mieszkania wyprowadzając się na drugi koniec Polski do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal spotykanymi są przeprowadzki lokali firmowych. Śród lokalami w nie tychsamych stronach Krakowa. Przewóz mebli Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych samochodów pickup'ów lub busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do parkowania w lokalizacjach wyznaczonych na czas pakowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Honore de Balzac, Hans Christian Andersen, Alfred Jarry, René Descartes, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Tadeusz Boy-Żeleński, Hugo von Hofmannsthal, Björnstjerne Björnson, Wiktor Gomulicki, Stefan George, Michał Bałucki, Théodore de Banville, Józef Czechowicz, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Jan Kasprowicz, Klemensas Junoša, Henry Bataille, Wincenty Korab-Brzozowski, Johann Wolfgang von Goethe, Franciszek Karpiński, Andrzej Frycz Modrzewski, Adam Asnyk, Rudyard Kipling, Gustave Kahn, Pedro Calderón de la Barca, Zygmunt Gloger, Homer, Aleksander Fredro, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Daniel Defoe, E. T. A. Hoffmann, Maria Dąbrowska, Antonina Domańska, Dōgen Kigen, Frances Hodgson Burnett, Max Dauthendey, nieznany, Maria Konopnicka, Denis Diderot, George Gordon Byron, Anatole le Braz, Theodor Däubler, Michaił Bułhakow, Charles Baudlaire, Anatol France, Deotyma, Anatole France, Konstanty Gaszyński, James Oliver Curwood, Seweryn Goszczyński, Louis le Cardonnel, Casimir Delavigne, Jean-Marc Bernard, Antoni Czechow, Max Elskamp, Eurypides, Charles Cros, Louis Gallet, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, , Stanisław Brzozowski, Joachim Gasquet, Tristan Derème, Aleksander Brückner, Charles Guérin, Anton Czechow, Marceline Desbordes-Valmore, Bolesław Prus, Jacob i Wilhelm Grimm, Fryderyk Hebbel, Miguel de Cervantes Saavedra, Władysław Anczyc, Alter Kacyzne, Stefan Grabiński, Fryderyk Hölderlin, Marija Konopnicka, Rudolf G. Binding, Léon Deubel, Fagus, Aloysius Bertrand, Francis Jammes, Aleksander Dumas, Wiktoras Gomulickis, Stanisław Korab-Brzozowski, Alojzy Feliński, Karl Gjellerup, brak, Maria De La Fayette, Julius Hart, Guillaume Apollinaire, Charles Baudelaire, Joseph Conrad,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Fatalne jaja
Bezbronna istota
deszcz w concarneau
jesień
Oj Maluśki, Maluśki
Pieśń o Rolandzie
zaułek
Rozmaryn
Dziewczynka z zapałkami
Calineczka

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.net
Dreaming of a mountain vacation? Find the perfect hotels at Kapeta Cabin and enjoy beautiful views!
Looking for a budget accommodation for a spontaneous getaway? Find the best offers at Hermoso Apartamento al Norte cerca de la Embajada. and save money!
Busques l'allotjament perfecte a Kampango Classic Hotel ? Descobreix les millors ofertes al nostre lloc web i gaudeix d'un hotel confortable!
© 2015 Zbiór książek.