Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Polny kwiatek
Autor: Hans Christian Andersen

Posłuchajcie bajeczki.Niedaleko od gościńca, za zieloną łączką, stał drewniany dworek wiejski pośród dużego ogrodu, otoczonego zielonymi sztachetami. Dworek wyglądał bardzo ładnie wśród zieleni, na ogrodzonych grządkach kwitły najpiękniejsze kwiaty, a na łączce, nad rowem, między najbujniejszą, ciemnozieloną trawą zakwitł polny kwiatek — o złocistym środku i śnieżnobiałych płatkach gwiaździstej korony. Ciepłe, ożywcze słońce zlewało nań promienie równie szczodre, jak na kwiaty ogrodowe, więc skromna roślinka nie czuła się bynajmniej pokrzywdzona; nie myślała też o tym, że jej nikt nie widzi w trawie nad rowem, że jest nędznym kwiatkiem, pogardzonym od ludzi; nie — polny kwiatek był zadowolony ze swego losu, odwracał ku słońcu złocistą główkę, patrzał na nie z miłością, z wielką rozkoszą pił światło i ciepło i słuchał śpiewu skowronka wysoko unoszącego się pod obłokami.Szczęśliwym był kwiatek polny. — Tak jasno, uroczyście i pięknie dokoła, chyba to święto wielkie — myślał sobie. A tymczasem był to zwykły poniedziałek i wiejskie dzieci uczyły się w szkółce, głośno powtarzając za nauczycielem wyrazy i całe zdania. I polny kwiatek uczył się prawd wielkich o Bogu i Jego dobroci od słońca, od błękitu powietrza, od trawy zielonej, od wszystkiego, co otaczało go dokoła. I wdzięczny był małemu skowronkowi, że to wszystko tak pięknie wyśpiewał tam w górze, co on czuł tylko niejasno w milczeniu. Spojrzał na ptaszka z nieśmiałym podziwem i ogromną miłością: on tam buja wysoko, swobodny, rozgłośny, umie wyrazić, co czuje! W sercu polnego kwiatka nie

Polecamy

Zwykle przeprowadzki organizuje się w Krakowie między blokami. Czasami tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi osiedlami. Zwykle przeprowadzka spowodowana jest zmianą miejsca pracy, tak by nie tracić nazbyt wiele czasu w popołudniu na dotarcie w korkach na drugą stronę miasta.

Często tylko przeprowadzka spowodowana jest dziekanką w nauce. Studentki na okres wolny od zajęć zamieniają mieszkania wyprowadzając się do swoich miejscowości do rodzinnych domów.

Czasami ale nadal częstymi są przeprowadzki biur. Wśród parkami technologicznymi w innych stronach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków realizuje nasza firma przy pomocy trwałych aut pickup'ów i busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do postoju w strefach wyznaczonych na czas załadowania i wyładowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

https://mapa-przeprowadzek91345.full-design.com/Detailed-Notes-on-Mapa-przychodni-Endocrinologist-Olkusz-58973897
https://offpage78700.ampedpages.com/Olkusz-gynecologist-43517339
https://usa-insurance-leads28491.shotblogs.com/top-latest-five-mapa-przychodni-olkusz-blood-tests-urban-news-30379022
https://ticketsbookmarks.com/story13931401/mapa
https://mapa-transportu24567.59bloggers.com/20173146/top-latest-five-mapa-przychodni-olkusz-blood-tests-urban-news
https://mapaprzeprowadzek14567.daneblogger.com/18630511/not-known-factual-statements-about-mapa-przychodni-endocrinologist-olkusz
https://mapatransportu57801.dsiblogger.com/47485143/an-unbiased-view-of-mapa-przeprowadzki-Łagiewniki-borek-kraków
https://mapatransportu34567.vblogetin.com/21177411/the-single-best-strategy-to-use-for-mapa-przeprowadzki-prądnik-czerwony-kraków
https://mapa-przeprowadzek14691.livebloggs.com/21676274/mapa-fundamentals-explained
https://mapa-przeprowadzek47802.mpeblog.com/38896975/the-mapa-przeprowadzki-grzegórzki-kraków-diaries


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Alojzy Feliński, Anatole le Braz, Tristan Derème, Eurypides, Karl Gjellerup, Björnstjerne Björnson, Alter Kacyzne, Pedro Calderón de la Barca, Honore de Balzac, Louis Gallet, Frances Hodgson Burnett, Dōgen Kigen, , Wincenty Korab-Brzozowski, Louis le Cardonnel, Homer, Bolesław Prus, Anatole France, Konstanty Gaszyński, Fagus, Franciszek Karpiński, Stanisław Korab-Brzozowski, Adam Asnyk, Antonina Domańska, Théodore de Banville, Władysław Anczyc, René Descartes, Stefan George, Alfred Jarry, Aleksander Dumas, Wiktoras Gomulickis, Miguel de Cervantes Saavedra, E. T. A. Hoffmann, Henry Bataille, Rudolf G. Binding, Aloysius Bertrand, James Oliver Curwood, Daniel Defoe, Charles Cros, Józef Czechowicz, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Stanisław Brzozowski, Tadeusz Boy-Żeleński, Maria Dąbrowska, Rudyard Kipling, Gustave Kahn, Léon Deubel, Max Dauthendey, Jan Kasprowicz, Anatol France, Max Elskamp, Hans Christian Andersen, Johann Wolfgang von Goethe, Julius Hart, Deotyma, Charles Baudelaire, George Gordon Byron, Zygmunt Gloger, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Marija Konopnicka, Aleksander Fredro, Fryderyk Hölderlin, Denis Diderot, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Marceline Desbordes-Valmore, Hugo von Hofmannsthal, Klemensas Junoša, Francis Jammes, Aleksander Brückner, Joseph Conrad, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Antoni Czechow, Jean-Marc Bernard, Andrzej Frycz Modrzewski, nieznany, Michał Bałucki, Jacob i Wilhelm Grimm, Seweryn Goszczyński, Maria Konopnicka, Theodor Däubler, Joachim Gasquet, brak, Guillaume Apollinaire, Stefan Grabiński, Michaił Bułhakow, Casimir Delavigne, Wiktor Gomulicki, Fryderyk Hebbel, Charles Guérin, Anton Czechow, Charles Baudlaire, Maria De La Fayette,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

O poprawie Rzeczypospolitej
erotyk
Idzie stary wiarus
Dyrektor pod kanapą
Profesor Wilczur
Księga dżungli
Anioł Pański
śmierć
Syrena
Barwy, głosy, wonie

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek itever.info
opinie klientów internetu od dostawcy airmax internet informacje o cenach airmax.pl - internet air
urządzenie do drenażu limfatycznego
hurtownia dropshipping
© 2015 Zbiór książek.