Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Upiór
Autor: Charles Baudelaire

Ty, co niby stal niemylna, Wnikłaś w pierś mą udręczoną, Co jak czartów zgraja silna, Zbiegłaś strojną i szaloną, Czyniąc sobie tron i łoże, Z upadłego mego ducha, Żem skut z tobą, podły tworze, Jak galernik do łańcucha, Gracz namiętny do gry pęta, Opój do swej butelczyny, Jak robactwo do padliny, — O! przeklęta, bądź przeklęta! I błagałem ostre miecze: „Wyswobódźcie mię z niewoli!” I zatrutem błagał ciecze: „Niech jad słabość mą wyzwoli!” Lecz, wzgardziwszy mną w niedoli, Rzekły do mnie jad i miecze: „Tyś niegodzien, by z niewoli Wyswobadzać cię, człowiecze! Gdybyś, głupcze, pęt się zbawił, Naszych starań wysiłkami, Ty byś wskrzesił całusami Wampira, który cię

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Stefan George, Franciszek Karpiński, Miguel de Cervantes Saavedra, Anatole le Braz, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Léon Deubel, Charles Baudelaire, Johann Wolfgang von Goethe, Aloysius Bertrand, Denis Diderot, George Gordon Byron, Anton Czechow, Dōgen Kigen, Alojzy Feliński, Rudolf G. Binding, Wiktoras Gomulickis, Julius Hart, Rudyard Kipling, E. T. A. Hoffmann, Bolesław Prus, Antoni Czechow, Frances Hodgson Burnett, Gustave Kahn, Charles Guérin, Maria Dąbrowska, Wiktor Gomulicki, Charles Cros, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Jean-Marc Bernard, Karl Gjellerup, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Fryderyk Hölderlin, Pedro Calderón de la Barca, Björnstjerne Björnson, Hugo von Hofmannsthal, Joseph Conrad, Homer, Zygmunt Gloger, Guillaume Apollinaire, Charles Baudlaire, Aleksander Fredro, Theodor Däubler, James Oliver Curwood, , Stefan Grabiński, Marceline Desbordes-Valmore, Anatole France, Konstanty Gaszyński, Fagus, René Descartes, Maria De La Fayette, Tristan Derème, Joachim Gasquet, Klemensas Junoša, Deotyma, Seweryn Goszczyński, Władysław Anczyc, Théodore de Banville, Aleksander Dumas, Michaił Bułhakow, Casimir Delavigne, brak, Francis Jammes, Fryderyk Hebbel, Eurypides, Daniel Defoe, Adam Asnyk, Jacob i Wilhelm Grimm, Wincenty Korab-Brzozowski, Jan Kasprowicz, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Stanisław Korab-Brzozowski, Louis Gallet, Anatol France, Andrzej Frycz Modrzewski, nieznany, Max Elskamp, Marija Konopnicka, Hans Christian Andersen, Alter Kacyzne, Max Dauthendey, Henry Bataille, Maria Konopnicka, Alfred Jarry, Honore de Balzac, Louis le Cardonnel, Aleksander Brückner, Antonina Domańska, Michał Bałucki, Tadeusz Boy-Żeleński, Stanisław Brzozowski, Józef Czechowicz,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Łuk miłości
ballada z tamtej strony
Asyż
Wspomnienia niebieskiego mundurka
Hanusia Wierzynkówna
Trzaska i Zbroja
Paziowie króla Zygmunta opowiadanie obyczajowe na tle dawnych wieków
Muza sprzedajna
Warkocz
Modlitwa estety

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.net
www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.