Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: W knajpie
Autor: Charles Cros

Marzeniem: nie zawsze jadać, Ale żartować, pić, gadać, Gdy noc zapada; Na dnie szklanki śledzić rysy, Śmiać się z was, dumne cyprysy, Mogiło blada! Nie przeczyć racji nikomu I w niczym, kiedy tam w domu Znów zupa stygnie; Zapomnieć, o, wielkie słowa, Że kędyś tacza się głowa Dzieci w malignie. Mija się, gubiąc wśród drogi, Przyjacioły, mija wrogi, Czułości płoną! Lepiej zagrać sobie w kości, Słowa to chwyty miłości, Z której się kona. Ich — nigdy nic nie przemienia, Znalazłem w chwilach natchnienia Smętek tych rzeczy, Których nie pojmą gamonie: Wzgardliwy, przybieram skronie W laur, który

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Tristan Derème, Max Elskamp, Władysław Anczyc, René Descartes, Anatol France, Homer, Andrzej Frycz Modrzewski, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Aleksander Dumas, Stefan George, nieznany, Hans Christian Andersen, Antoni Czechow, Louis le Cardonnel, Stefan Grabiński, Léon Deubel, Johann Wolfgang von Goethe, Max Dauthendey, George Gordon Byron, Casimir Delavigne, Franciszek Karpiński, Maria Dąbrowska, Alojzy Feliński, Jan Kasprowicz, Bolesław Prus, Theodor Däubler, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Rudolf G. Binding, Antonina Domańska, Björnstjerne Björnson, Aleksander Fredro, , Seweryn Goszczyński, Henry Bataille, Jacob i Wilhelm Grimm, Anatole le Braz, Konstanty Gaszyński, Gustave Kahn, Théodore de Banville, Dōgen Kigen, Aloysius Bertrand, Michaił Bułhakow, Fagus, Honore de Balzac, Miguel de Cervantes Saavedra, Marceline Desbordes-Valmore, Eurypides, Anatole France, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Stanisław Brzozowski, Adam Asnyk, Fryderyk Hölderlin, Deotyma, Zygmunt Gloger, Jean-Marc Bernard, Pedro Calderón de la Barca, Charles Baudlaire, Charles Guérin, Julius Hart, Guillaume Apollinaire, Fryderyk Hebbel, Karl Gjellerup, Alfred Jarry, Daniel Defoe, brak, Aleksander Brückner, Tadeusz Boy-Żeleński, Maria De La Fayette, Louis Gallet, Maria Konopnicka, Joseph Conrad, Michał Bałucki, Klemensas Junoša, Frances Hodgson Burnett, James Oliver Curwood, Anton Czechow, Charles Cros, Hugo von Hofmannsthal, Wiktor Gomulicki, E. T. A. Hoffmann, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Stanisław Korab-Brzozowski, Marija Konopnicka, Alter Kacyzne, Wiktoras Gomulickis, Francis Jammes, Rudyard Kipling, Joachim Gasquet, Denis Diderot, Charles Baudelaire, Józef Czechowicz, Wincenty Korab-Brzozowski,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Do Justyny
Lutnista
Marsz ślubny
Lulajże, Jezuniu
Kariera Nikodema Dyzmy
Trzej bracia
więzienie
Wykrzyknik
Pies i flakon
Cyganie w podróży

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.net
www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.