Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Zaczarowana Królewna
Autor: Adam Asnyk

Zaczarowana królewna W mirtowym lasku drzemie; U nóg jej lutnia śpiewna Zsunęła się na ziemię; Niedokończona piosneczka Uśmiechem lśni na twarzy; Drżą jeszcze jej usteczka… O czymś rozkosznem marzy. Marzy o jednym z rycerzy, Że idąc przez odmęty, Do stóp jej tu przybieży I przerwie sen zaklęty. Lecz rycerz, co walczył dla niej — Ten męstwo swe przeceniał: Zabłąkał się w otchłani… I zwątpił… i

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Adam Asnyk <
Spis autorów:

- Alfred Jarry
- Michał Bałucki
- Björnstjerne Björnson
- Klemensas Junoša
- nieznany
- Honore de Balzac
- Guillaume Apollinaire
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Max Elskamp
- Charles Guérin


Polecamy:

Zemsta
piłsudski
Porta Nigra
Oj Maluśki, Maluśki
Pęknięty dzwon
Kaprys
przedświt
Przybieżeli do Betlejem
Ptaszki
elegia uśpienia

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Miguel de Cervantes Saavedra, René Descartes, Hugo von Hofmannsthal, Dōgen Kigen, Marceline Desbordes-Valmore, Michał Bałucki, Anatol France, Rudyard Kipling, Zygmunt Gloger, Maria Konopnicka, Stefan Grabiński, Fryderyk Hebbel, Casimir Delavigne, Anatole le Braz, Anton Czechow, Francis Jammes, Joseph Conrad, Louis le Cardonnel, Aloysius Bertrand, Wincenty Korab-Brzozowski, Józef Czechowicz, Antonina Domańska, Alojzy Feliński, Pedro Calderón de la Barca, nieznany, Tadeusz Boy-Żeleński, Alter Kacyzne, Adam Asnyk, Björnstjerne Björnson, Guillaume Apollinaire, Stanisław Korab-Brzozowski, Seweryn Goszczyński, Bolesław Prus, Anatole France, Charles Guérin, Władysław Anczyc, Andrzej Frycz Modrzewski, George Gordon Byron, Konstanty Gaszyński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Max Elskamp, Charles Baudelaire, Aleksander Brückner, Aleksander Fredro, Michaił Bułhakow, Maria De La Fayette, Joachim Gasquet, Karl Gjellerup, Maria Dąbrowska, E. T. A. Hoffmann, Max Dauthendey, Gustave Kahn, Aleksander Dumas, Henry Bataille, Stanisław Brzozowski, Antoni Czechow, Jacob i Wilhelm Grimm, Deotyma, Julius Hart, , Léon Deubel, Denis Diderot, Stefan George, Charles Baudlaire, Fagus, Jan Kasprowicz, Alfred Jarry, Franciszek Karpiński, Charles Cros, Wiktor Gomulicki, Wiktoras Gomulickis, Klemensas Junoša, Tristan Derème, Marija Konopnicka, brak, Eurypides, Fryderyk Hölderlin, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, James Oliver Curwood, Théodore de Banville, Frances Hodgson Burnett, Theodor Däubler, Hans Christian Andersen, Homer, Daniel Defoe, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Jean-Marc Bernard, Louis Gallet, Honore de Balzac, Rudolf G. Binding, Johann Wolfgang von Goethe,

Nabízíme samonosné betonové nádrže vhodné
© 2015 Zbiór książek.