Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Zaczarowana Królewna
Autor: Adam Asnyk

Zaczarowana królewna W mirtowym lasku drzemie; U nóg jej lutnia śpiewna Zsunęła się na ziemię; Niedokończona piosneczka Uśmiechem lśni na twarzy; Drżą jeszcze jej usteczka… O czymś rozkosznem marzy. Marzy o jednym z rycerzy, Że idąc przez odmęty, Do stóp jej tu przybieży I przerwie sen zaklęty. Lecz rycerz, co walczył dla niej — Ten męstwo swe przeceniał: Zabłąkał się w otchłani… I zwątpił… i

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Adam Asnyk <
Spis autorów:

- Tadeusz Boy-Żeleński
- Stanisław Brzozowski
- Joachim Gasquet
- Max Elskamp
- Denis Diderot
- Alfred Jarry
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Eurypides
- George Gordon Byron
- Pedro Calderón de la Barca


Polecamy:

Duch we flaszce
Znachor
Dziadek do orzechów
Pójdźmy wszyscy do stajenki
Druga księga dżungli
Nasi okupanci
Patmos
Wśród nocnej ciszy
Między siebie a życie
Lutnista
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Liudvika Didžiulienė-Žmona, Wincenty Korab-Brzozowski, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Konstanty Gaszyński, nieznany, Aloysius Bertrand, Michaił Bułhakow, Stefan Grabiński, Aleksander Brückner, Wiktor Gomulicki, Władysław Anczyc, Daniel Defoe, Klemensas Junoša, Jean-Marc Bernard, Deotyma, Andrzej Frycz Modrzewski, Adam Asnyk, James Oliver Curwood, Björnstjerne Björnson, Franciszek Karpiński, Michał Bałucki, Stanisław Brzozowski, Anatole le Braz, Julius Hart, Jacob i Wilhelm Grimm, Maria De La Fayette, Marceline Desbordes-Valmore, Charles Baudelaire, Charles Baudlaire, Seweryn Goszczyński, Rudolf G. Binding, Francis Jammes, Hugo von Hofmannsthal, Maria Konopnicka, Henry Bataille, Karl Gjellerup, Fryderyk Hebbel, Fryderyk Hölderlin, Tadeusz Boy-Żeleński, Guillaume Apollinaire, Joseph Conrad, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Léon Deubel, Maria Dąbrowska, Dōgen Kigen, E. T. A. Hoffmann, Honore de Balzac, Rudyard Kipling, Casimir Delavigne, René Descartes, Homer, Hans Christian Andersen, brak, Eurypides, Aleksander Fredro, Louis le Cardonnel, , Stefan George, Fagus, Pedro Calderón de la Barca, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Max Elskamp, Gustave Kahn, Theodor Däubler, Jan Kasprowicz, Charles Guérin, George Gordon Byron, Alfred Jarry, Alojzy Feliński, Wiktoras Gomulickis, Józef Czechowicz, Denis Diderot, Johann Wolfgang von Goethe, Anton Czechow, Théodore de Banville, Louis Gallet, Tristan Derème, Joachim Gasquet, Aleksander Dumas, Anatole France, Alter Kacyzne, Stanisław Korab-Brzozowski, Bolesław Prus, Zygmunt Gloger, Marija Konopnicka, Antonina Domańska, Miguel de Cervantes Saavedra, Anatol France, Antoni Czechow, Frances Hodgson Burnett, Max Dauthendey, Charles Cros,

komentarz z strony
www.wymiana-walut.info.pl
fajnezoo.eu
gwiazdka.net.pl
wedkujemy.com.pl
© 2015 Zbiór książek.