Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Zaczarowana Królewna
Autor: Adam Asnyk

Zaczarowana królewna W mirtowym lasku drzemie; U nóg jej lutnia śpiewna Zsunęła się na ziemię; Niedokończona piosneczka Uśmiechem lśni na twarzy; Drżą jeszcze jej usteczka… O czymś rozkosznem marzy. Marzy o jednym z rycerzy, Że idąc przez odmęty, Do stóp jej tu przybieży I przerwie sen zaklęty. Lecz rycerz, co walczył dla niej — Ten męstwo swe przeceniał: Zabłąkał się w otchłani… I zwątpił… i

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Adam Asnyk <
Spis autorów:

- E. T. A. Hoffmann
- Anatole le Braz
- Aleksander Brückner
- Honore de Balzac
- Wiktor Gomulicki
- Alfred Jarry
- Max Dauthendey
- Francis Jammes
- Hans Christian Andersen
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz


Polecamy:

Żądza nicestwa
Zemsta
Już
ja karabin
Król zamczyska
Legenda Młodej Polski
Mazur z 1831 roku
westchnienie
Śpiewak spod strzechy
Pieśń maski
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Zygmunt Gloger, , Julius Hart, Hans Christian Andersen, Miguel de Cervantes Saavedra, Louis le Cardonnel, Aloysius Bertrand, Rudyard Kipling, Denis Diderot, Henry Bataille, Louis Gallet, Alfred Jarry, Johann Wolfgang von Goethe, Francis Jammes, Aleksander Brückner, Joseph Conrad, Theodor Däubler, Björnstjerne Björnson, George Gordon Byron, Marceline Desbordes-Valmore, Homer, brak, Bolesław Prus, Fryderyk Hebbel, Hugo von Hofmannsthal, Dōgen Kigen, Alter Kacyzne, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Anatole le Braz, Tristan Derème, Adam Asnyk, Jean-Marc Bernard, Wincenty Korab-Brzozowski, Antoni Czechow, Gustave Kahn, Deotyma, Stefan Grabiński, Józef Czechowicz, Charles Guérin, Charles Baudlaire, Casimir Delavigne, Stanisław Korab-Brzozowski, Wiktoras Gomulickis, Stanisław Brzozowski, Maria De La Fayette, Maria Konopnicka, Max Dauthendey, Pedro Calderón de la Barca, Fryderyk Hölderlin, Michaił Bułhakow, Antonina Domańska, Michał Bałucki, Tadeusz Boy-Żeleński, E. T. A. Hoffmann, Charles Baudelaire, Honore de Balzac, Wiktor Gomulicki, Marija Konopnicka, Rudolf G. Binding, Klemensas Junoša, Andrzej Frycz Modrzewski, James Oliver Curwood, Anatole France, Charles Cros, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Karl Gjellerup, Maria Dąbrowska, Fagus, Daniel Defoe, Aleksander Dumas, Aleksander Fredro, Anatol France, Anton Czechow, Jan Kasprowicz, Léon Deubel, nieznany, Guillaume Apollinaire, Théodore de Banville, Jacob i Wilhelm Grimm, Frances Hodgson Burnett, Stefan George, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Alojzy Feliński, Franciszek Karpiński, Max Elskamp, René Descartes, Konstanty Gaszyński, Eurypides, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Joachim Gasquet, Władysław Anczyc, Seweryn Goszczyński,

czytaj tutaj więcej
strona
pedicure ursynów
kolonoskopia toruń
© 2015 Zbiór książek.