Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Zaczarowana Królewna
Autor: Adam Asnyk

Zaczarowana królewna W mirtowym lasku drzemie; U nóg jej lutnia śpiewna Zsunęła się na ziemię; Niedokończona piosneczka Uśmiechem lśni na twarzy; Drżą jeszcze jej usteczka… O czymś rozkosznem marzy. Marzy o jednym z rycerzy, Że idąc przez odmęty, Do stóp jej tu przybieży I przerwie sen zaklęty. Lecz rycerz, co walczył dla niej — Ten męstwo swe przeceniał: Zabłąkał się w otchłani… I zwątpił… i

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Adam Asnyk <
Spis autorów:

- Wiktoras Gomulickis
- Michał Bałucki
- Konstanty Gaszyński
- Stefan George
- Władysław Anczyc
- Henry Bataille
- Joachim Gasquet
- Karl Gjellerup
- Léon Deubel
- Miguel de Cervantes Saavedra


Polecamy:

Cierpienia młodego Wertera
O, jak się trapię
Kwiaty
Sed non satiata
Cudzoziemiec
ta chwila
Marsz ślubny
Opuszczenie
Syrena
Pod baldachimem drzew
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Honore de Balzac, Władysław Anczyc, Jan Kasprowicz, Andrzej Frycz Modrzewski, Rudolf G. Binding, James Oliver Curwood, Fagus, Charles Baudelaire, Anatol France, Stefan George, Joachim Gasquet, Adam Asnyk, Hans Christian Andersen, Louis le Cardonnel, Max Dauthendey, Alojzy Feliński, Franciszek Karpiński, Bolesław Prus, Max Elskamp, Theodor Däubler, Eurypides, Fryderyk Hölderlin, Karl Gjellerup, Charles Baudlaire, Louis Gallet, Konstanty Gaszyński, Zygmunt Gloger, Anatole France, Charles Cros, Fryderyk Hebbel, Liudvika Didžiulienė-Žmona, René Descartes, Henry Bataille, Stanisław Korab-Brzozowski, Johann Wolfgang von Goethe, Wiktor Gomulicki, Daniel Defoe, E. T. A. Hoffmann, Julius Hart, Francis Jammes, brak, Dōgen Kigen, Klemensas Junoša, Michał Bałucki, Joseph Conrad, Antonina Domańska, Tristan Derème, Aleksander Brückner, Björnstjerne Björnson, Antoni Czechow, nieznany, , Casimir Delavigne, Alter Kacyzne, Marija Konopnicka, Wincenty Korab-Brzozowski, Théodore de Banville, Denis Diderot, Aloysius Bertrand, Rudyard Kipling, Stefan Grabiński, Wiktoras Gomulickis, Tadeusz Boy-Żeleński, Michaił Bułhakow, Anatole le Braz, Alfred Jarry, Homer, Pedro Calderón de la Barca, Aleksander Dumas, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, George Gordon Byron, Maria Dąbrowska, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Aleksander Fredro, Marceline Desbordes-Valmore, Seweryn Goszczyński, Léon Deubel, Gustave Kahn, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Deotyma, Stanisław Brzozowski, Jean-Marc Bernard, Guillaume Apollinaire, Miguel de Cervantes Saavedra, Charles Guérin, Józef Czechowicz, Frances Hodgson Burnett, Maria Konopnicka, Jacob i Wilhelm Grimm, Maria De La Fayette, Anton Czechow, Hugo von Hofmannsthal,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.