Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Zaczarowana Królewna
Autor: Adam Asnyk

Zaczarowana królewna W mirtowym lasku drzemie; U nóg jej lutnia śpiewna Zsunęła się na ziemię; Niedokończona piosneczka Uśmiechem lśni na twarzy; Drżą jeszcze jej usteczka… O czymś rozkosznem marzy. Marzy o jednym z rycerzy, Że idąc przez odmęty, Do stóp jej tu przybieży I przerwie sen zaklęty. Lecz rycerz, co walczył dla niej — Ten męstwo swe przeceniał: Zabłąkał się w otchłani… I zwątpił… i

Czytaj dalej: 1 |
Powrót do wykazu prac niniejszego autora: > Adam Asnyk <
Spis autorów:

- Theodor Däubler
- Pedro Calderón de la Barca
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Alojzy Feliński
- Anatole France
- Józef Czechowicz
- Fryderyk Hölderlin
- Franciszek Karpiński
- Frances Hodgson Burnett
- Fryderyk Hebbel


Polecamy:

Mali czarodzieje
sam
we czterech
Trzaska i Zbroja
Hymn do piękna
Księżna De Clèves
Do Malabarki
Dyrektor pod kanapą
Pan Grubas
Kwiaty

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Casimir Delavigne, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Alojzy Feliński, Joseph Conrad, Daniel Defoe, Alfred Jarry, Théodore de Banville, Bolesław Prus, Tadeusz Boy-Żeleński, Tristan Derème, Karl Gjellerup, Charles Guérin, Stanisław Korab-Brzozowski, Wincenty Korab-Brzozowski, Louis le Cardonnel, Aleksander Fredro, Maria De La Fayette, Anatole France, Marceline Desbordes-Valmore, James Oliver Curwood, Charles Cros, Stanisław Brzozowski, E. T. A. Hoffmann, Francis Jammes, George Gordon Byron, Julius Hart, Aleksander Dumas, Johann Wolfgang von Goethe, Anatole le Braz, Frances Hodgson Burnett, Dōgen Kigen, Michaił Bułhakow, Zygmunt Gloger, brak, Max Dauthendey, Aleksander Brückner, Klemensas Junoša, Max Elskamp, Miguel de Cervantes Saavedra, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Jean-Marc Bernard, Stefan George, Rudolf G. Binding, Alter Kacyzne, Léon Deubel, Hugo von Hofmannsthal, Adam Asnyk, Charles Baudelaire, , Denis Diderot, Theodor Däubler, Konstanty Gaszyński, nieznany, Aloysius Bertrand, René Descartes, Björnstjerne Björnson, Antoni Czechow, Jan Kasprowicz, Homer, Wiktor Gomulicki, Marija Konopnicka, Andrzej Frycz Modrzewski, Antonina Domańska, Honore de Balzac, Wiktoras Gomulickis, Hans Christian Andersen, Józef Czechowicz, Michał Bałucki, Franciszek Karpiński, Joachim Gasquet, Stefan Grabiński, Henry Bataille, Seweryn Goszczyński, Charles Baudlaire, Anton Czechow, Fagus, Władysław Anczyc, Deotyma, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Anatol France, Maria Dąbrowska, Louis Gallet, Guillaume Apollinaire, Rudyard Kipling, Fryderyk Hebbel, Pedro Calderón de la Barca, Maria Konopnicka, Eurypides, Gustave Kahn, Jacob i Wilhelm Grimm, Fryderyk Hölderlin,

Ivnice septiky výroba a prodej
http://www.advertplus.pl
http://gameball.pl
najładniejsza i profesjonalna sztukateria w najniższych cenach na rynku
sennik znaczenia snów
© 2015 Zbiór książek.