Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Był to Berko sławny Żyd
Autor: nieznany

Był to Berko, sławny Żyd!Człek sumienny — Polak prawy,Nie kwaterką, ni szacherką,Lecz się krwią dorobił sławy!Nikt sobie nie miał za wstydSłużyć pod nim; — bo choć Żyd,Był on tęgim wojownikiem, —Przy tym panem pułkownikiem. —Za Kościuszki zaczął służyćI Moskalom skórę łatał.Gdy nie stało naczelnika,Nie dał się pan Berko zdurzyć,W rękę pika, na konika,Z Francuzami wnet się zbrata,Bonapart zrobił go szefem,Więc Moskala znowu łoił,A którego tylko spłatał,Ten się pewno nie wygoił. —Potem pod księciem Józefem,Gdy przyszło na Austriaka,Bił w dwójnasób! bo wet za wet,Za Żyda i za Polaka!Szkody broił im niezmierne,Bez pardonu bił ich nawet,A co palnął w pysk lub głowę,”Na ci Sz…… za koszerne,”Na ci Sz…… za świeczkowe”.

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki wykonuje się w Krakowie między budynkami. Najczęstsze tak że klienci zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami miasta. Zwykle przeprowadzka podyktowana jest nabyciem miejsca pracy, tak by nie tracić czasu w popołudniu na dotarcie w korkach na w inne osiedle.

Często pojedyncza przeprowadzka spowodowana jest przestojem w nauce. Studentki na czas wolny od roku szkolnego zwalniają mieszkania wyprowadzając się daleko do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal popularnymi są przeprowadzki całych firm. Pomiędzy parkami technologicznymi w innych osiedlach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy trwałych aut pickup'ów i busów o ładunku do 3,5 tony. Nasi pracownicy mają pozwolenie do zatrzymywania w miejscach wyznaczonych na czas wyładowania i załadowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |

https://elliottqfwlb.dreamyblogs.com/20287278/the-definitive-guide-to-mapa-przeprowadzki-swoszowice-kraków
https://edgaryjznc.bloggazza.com/18991554/5-tips-about-mapa-you-can-use-today
https://bookmark-vip.com/story14021236/mapa
https://charliebfzsk.blogspothub.com/18825350/detailed-notes-on-mapa-przychodni-endocrinologist-olkusz
https://xavier5h75agm7.blog2news.com/profile
https://off-page38367.timeblog.net/51327630/jedna-z-wiodących-przychodni-w-mieście-olkusz-która-od-1999-roku-pomaga-państwu-w-profesjonalny-sposób-zadbać-o-zdrowie
https://mapaprzeprowadzek90123.blogoscience.com/21537736/the-5-second-trick-for-mapa-przeprowadzki-dębniki-kraków
https://mapatransportu46789.designi1.com/37926112/the-mapa-przychodni-ultrasound-in-olkusz-diaries
https://seo42487.blog-eye.com/16577366/jedna-z-wiodących-przychodni-w-mieście-olkusz-która-od-1999-roku-pomaga-państwu-w-profesjonalny-sposób-zadbać-o-zdrowie
https://mapa02457.oblogation.com/18641784/mapa-przeprowadzki-podgurze-duchackie-kraków-an-overview


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Alter Kacyzne, E. T. A. Hoffmann, Adam Asnyk, Hans Christian Andersen, Francis Jammes, Denis Diderot, Marija Konopnicka, Stanisław Korab-Brzozowski, Wiktoras Gomulickis, Władysław Anczyc, Henry Bataille, Bolesław Prus, Honore de Balzac, Aleksander Dumas, Theodor Däubler, Maria Konopnicka, Wincenty Korab-Brzozowski, Charles Baudlaire, Antoni Czechow, Franciszek Karpiński, Konstanty Gaszyński, Aloysius Bertrand, Johann Wolfgang von Goethe, Karl Gjellerup, Anton Czechow, Eurypides, Aleksander Brückner, Aleksander Fredro, Joseph Conrad, brak, Jacob i Wilhelm Grimm, Maria De La Fayette, Frances Hodgson Burnett, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anatole le Braz, Hugo von Hofmannsthal, Rudyard Kipling, Théodore de Banville, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Maria Dąbrowska, Józef Czechowicz, Max Dauthendey, Charles Baudelaire, Guillaume Apollinaire, Casimir Delavigne, Pedro Calderón de la Barca, Stanisław Brzozowski, Andrzej Frycz Modrzewski, Stefan Grabiński, George Gordon Byron, Louis le Cardonnel, Michał Bałucki, Anatole France, Stefan George, , Jan Kasprowicz, Louis Gallet, Fryderyk Hölderlin, Tristan Derème, Zygmunt Gloger, Daniel Defoe, René Descartes, Alojzy Feliński, Max Elskamp, Homer, Tadeusz Boy-Żeleński, Wiktor Gomulicki, Björnstjerne Björnson, Léon Deubel, Michaił Bułhakow, James Oliver Curwood, Charles Guérin, Rudolf G. Binding, Julius Hart, Jean-Marc Bernard, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Dōgen Kigen, Klemensas Junoša, Joachim Gasquet, Antonina Domańska, Marceline Desbordes-Valmore, Anatol France, nieznany, Charles Cros, Fagus, Fryderyk Hebbel, Alfred Jarry, Seweryn Goszczyński, Miguel de Cervantes Saavedra, Deotyma, Gustave Kahn,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Oj Maluśki, Maluśki
Projekcje
Lubię tych nagich epok bawić się wspomnieniem
Plotka o Weselu Wyspiańskiego
Wzlot
Listek z nieba
Życie poprzednie
Ślimak i róża
ampułki
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowi

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek itever.net
www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.