Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Daremne żale
Autor: Adam Asnyk

Daremne żale, próżny trud, Bezsilne złorzeczenia!Przeżytych kształtów żaden cud Nie wróci do istnienia.Świat wam nie odda, idąc wstecz, Zniknionych mar szeregu:Nie zdoła ogień ani miecz Powstrzymać myśli w biegu.Trzeba z Żywymi naprzód iść, Po życie sięgać nowe:A nie w uwiędłych laurów liść Z uporem stroić głowę!Wy nie cofniecie życia fal! Nic skargi nie pomogą!Bezsilne gniewy, próżny żal! Świat pójdzie swoją

Polecamy

Rzadko przeprowadzki zamawia się w Krakowie między osieldami domów jednorodzinnych. Niekiedy tak że wyprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Zwykle przeprowadzka uwarunkowana jest zmianą wygodą, tak by nie tracić zbyt długiego czasu w ciągu dnia na dotarcie w korkach na drugą stronę miasta.

Nieczęsto tylko przeprowadzka uwarunkowana jest urlopem dziekańskim w nauce. Studenci na okres wolny od wykładów zmieniają mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki biur. Wpośród strefami ekonomicznymi w innych stronach Krakowa. Przewóz mebli Kraków realizuje nasza firma przy pomocy sprawdzonych aut pickup'ów lub busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do zatrzymywania w miejscach wyznaczonych na czas załadunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Wiktor Gomulicki, Casimir Delavigne, brak, Stefan George, Zygmunt Gloger, Joseph Conrad, Maria De La Fayette, Seweryn Goszczyński, Louis le Cardonnel, Max Dauthendey, René Descartes, Michaił Bułhakow, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Anatole le Braz, Tristan Derème, Hans Christian Andersen, Jean-Marc Bernard, Homer, Fagus, Charles Guérin, Pedro Calderón de la Barca, Marceline Desbordes-Valmore, Denis Diderot, Johann Wolfgang von Goethe, Maria Konopnicka, Jacob i Wilhelm Grimm, Adam Asnyk, Francis Jammes, Wiktoras Gomulickis, Maria Dąbrowska, Frances Hodgson Burnett, Dōgen Kigen, Rudyard Kipling, Aleksander Dumas, Honore de Balzac, Aloysius Bertrand, Anatol France, Alter Kacyzne, Bolesław Prus, Joachim Gasquet, Klemensas Junoša, Michał Bałucki, Stanisław Korab-Brzozowski, Rudolf G. Binding, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Daniel Defoe, Deotyma, Wincenty Korab-Brzozowski, Henry Bataille, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Théodore de Banville, Andrzej Frycz Modrzewski, Max Elskamp, nieznany, Aleksander Brückner, Antoni Czechow, Alfred Jarry, Tadeusz Boy-Żeleński, Louis Gallet, Fryderyk Hölderlin, Konstanty Gaszyński, E. T. A. Hoffmann, Julius Hart, Charles Baudlaire, Alojzy Feliński, Anton Czechow, Antonina Domańska, Marija Konopnicka, Eurypides, Józef Czechowicz, Charles Baudelaire, Miguel de Cervantes Saavedra, Anatole France, Gustave Kahn, Władysław Anczyc, , Guillaume Apollinaire, Björnstjerne Björnson, Stanisław Brzozowski, Liudvika Didžiulienė-Žmona, James Oliver Curwood, Aleksander Fredro, Franciszek Karpiński, Theodor Däubler, Fryderyk Hebbel, Charles Cros, George Gordon Byron, Hugo von Hofmannsthal, Stefan Grabiński, Jan Kasprowicz, Léon Deubel, Karl Gjellerup,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Śmierć kochanków
Dzwony
Na skraju łączki mokrej
piłsudski
Gaśnięcie
Len
Der goldne Topf
dom świętego kazimierza
Szydło w worku
Słowik

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.info
fotowoltaika kielce
fotowoltaika białystok
Vous planifiez un voyage d'affaires ? Trouvez l'hôtel idéal sur Hôtels Chumpon et soyez prêt pour les réunions importantes !
¿Buscas un hotel económico? ¡Encuentra las mejores ofertas en Alojamiento Holbæk y ahorra dinero en alojamiento!
Busques l'allotjament perfecte a Kampango Classic Hotel ? Descobreix les millors ofertes al nostre lloc web i gaudeix d'un hotel confortable!
© 2015 Zbiór książek.