Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Dzisiaj w Betlejem
Autor: nieznany

Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem wesoła nowina,Że Panna czysta, że Panna czysta porodziła Syna.Chrystus się rodzi, Pan oswobodzi,Anieli grają, Króle witają,Pasterze śpiewają, bydlęta klękają,Cuda, cuda ogłaszają.Maryja Panna, Maryja Panna Dzieciątko piastuje,I Józef stary, i Józef stary Ono pielęgnuje.Chrystus się rodzi itd.Chociaż w stajence, chociaż w stajence Panna Syna rodzi,Przecież on wkrótce, przecież on wkrótce ludzi oswobodzi.Chrystus się rodzi itd.I trzej królowie, i trzej królowie od wschodu przybyliI dary Panu, i dary Panu kosztowne złożyli.Chrystus się rodzi itd.Pójdźmy też i my, pójdźmy też i my przywitać Jezusa,Króla nad królmi, króla nad królmi uwielbić Chrystusa.Chrystus się rodzi itd.Bądźże pochwalon, bądźże pochwalon dziś nasz wieczny Panie,Któryś złożony, któryś złożony na zielonym sianie.Chrystus się rodzi itd.Bądź pozdrowiony, bądź pozdrowiony Boże nieskończony,Sławimy Ciebie, sławimy Ciebie Jezu niezmierzony.Chrystus się rodzi

Polecamy

Często przeprowadzki zamawia się w Krakowie między osieldami domów jednorodzinnych. Zwykle zdarza się tak że przeprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Czasami przeprowadzka wynika zamianą miejsca pracy, tak by nie tracić ciągle czasu w popołudniu na dotarcie w korkach na drugą stronę miasta.

Najczęstsze pojedyncza przeprowadzka uwarunkowana jest dziekanką w nauce. Studenci na czas wolny od roku szkolnego rezygnują z mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Czasami ale nadal popularnymi są przeprowadzki lokali biurowych. Między lokalami w różnych osiedlach Krakowa. Przewóz mebli Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy trwałych samochodów pickup'ów oraz busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do postoju w parkingach wyznaczonych na czas wyładunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Pedro Calderón de la Barca, Charles Baudelaire, Charles Baudlaire, Anatol France, Anatole France, Gustave Kahn, Bolesław Prus, Dōgen Kigen, Jacob i Wilhelm Grimm, Johann Wolfgang von Goethe, Michał Bałucki, Aloysius Bertrand, Anatole le Braz, Joachim Gasquet, Józef Czechowicz, Wiktor Gomulicki, Marija Konopnicka, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Guillaume Apollinaire, brak, Antoni Czechow, Fryderyk Hölderlin, Louis Gallet, Aleksander Brückner, Max Elskamp, Théodore de Banville, Stanisław Korab-Brzozowski, Rudyard Kipling, Aleksander Fredro, Wincenty Korab-Brzozowski, Fryderyk Hebbel, Jean-Marc Bernard, Maria Konopnicka, Fagus, Maria De La Fayette, Casimir Delavigne, Louis le Cardonnel, Honore de Balzac, Rudolf G. Binding, E. T. A. Hoffmann, Marceline Desbordes-Valmore, Władysław Anczyc, Wiktoras Gomulickis, Tristan Derème, René Descartes, Alfred Jarry, Franciszek Karpiński, Eurypides, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Zygmunt Gloger, George Gordon Byron, Alter Kacyzne, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Hugo von Hofmannsthal, Francis Jammes, Tadeusz Boy-Żeleński, Alojzy Feliński, Frances Hodgson Burnett, Klemensas Junoša, Karl Gjellerup, Anton Czechow, Theodor Däubler, James Oliver Curwood, , Stefan George, Maria Dąbrowska, Andrzej Frycz Modrzewski, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Daniel Defoe, Michaił Bułhakow, Julius Hart, Léon Deubel, Adam Asnyk, Miguel de Cervantes Saavedra, Max Dauthendey, Hans Christian Andersen, Stanisław Brzozowski, Homer, Charles Cros, Antonina Domańska, Björnstjerne Björnson, Charles Guérin, Joseph Conrad, nieznany, Aleksander Dumas, Jan Kasprowicz, Seweryn Goszczyński, Deotyma, Denis Diderot, Henry Bataille, Konstanty Gaszyński, Stefan Grabiński,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

świat
Pies i wróbel
Nasi okupanci
Komedia ludzka Jaszczur
Starożytna Litwa
Do młodych
Mała księżniczka
o matce
Historia żółtej ciżemki
Słońce powstanie znowu…

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.eu
Мечтаете о роскошном отеле для романтических выходных? Посмотрите предложения на https://www.worldhotels-in.com/ и почувствуйте себя особенным!
Hledáte hotel s bazénem pro letní odpočinek? Objevte nejlepší nabídky na Suites & apartments Fderik a relaxujte jako ve wellness!
Looking for a budget-friendly stay for a spontaneous trip? Check out offers on Jing Pin Hotel and save on your stay!
Ищете отель для отпуска? Откройте для себя лучшие предложения на Проживание Калимпонг и сэкономьте на проживании!
Hledáte cenově dostupné ubytování pro spontánní výlet? Podívejte se na nabídky na Ubytování Montélimar a ušetřete na pobytu!
© 2015 Zbiór książek.