Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Dzwony
Autor: Hans Christian Andersen

W wielkim mieście, wśród gwaru i wrzawy ulicznej, w chwili, gdy słońce kryło się za domy i tylko niebo jaśniało jak złote pomiędzy kominami, słychać było czasem dźwięk szczególny, podobny do odgłosu dzwonu. Zdarzało się to rzadko i na krótką chwilę, gdyż turkot głuszył tajemnicze tony, a ludzie tak byli zajęci rozmaitymi sprawami, iż nie zawsze zwracali uwagę na wszystko, co dokoła nich brzmiało. Dziś ten usłyszał ów dzwon, jutro inny, każdy spoglądał w górę i powtarzał: — Słońce zachodzi.Ci jednak, którzy mieszkali za miastem lub byli przed wieczorem na przechadzce między małymi wiejskimi domkami, pośród pól i ogrodów, ci lepiej widzieli prześliczne niebo złoto-purpurowe i wyraźniej słyszeli odgłos dzwonu. I zdawało się wszystkim, że to dzwon kościelny, płynący z głębi lasu, który czernił się w oddali, i w tę stronę zwracały się wszystkie spojrzenia.Na koniec ludzie zaczęli rozmawiać o tajemniczym dźwięku, który nie był przecież złudzeniem, choć nie wiadomo, skąd pochodził, skoro go słyszało tylu. Bardzo wiele osób żartowało z tej historii, dowodząc, że nigdy, pomimo uwagi, nigdy nie słyszeli podobnego głosu ani o zachodzie, ani o wschodzie słońca.— A jednakże coś dźwięczy — odpowiadali inni. — Tylko — czy to dzwony? Czy kościelne? Czy naprawdę płyną z tego cichego lasu? Dźwięk jest jakiś dziwny, dziwnie potężny, silny, chociaż niby daleki.Można by to sprawdzić.Bogaci i biedni zapragnęli jednocześnie udać się do lasu, jedni wyruszyli powozami, piechotą drudzy. Droga okazała się jednak daleka i wielu powróciło

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki w Krakowie między osiedlami. Nieczęsto występuje zdarzenie tak że szukający usług przeprowadzek zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami miasta. Rzadko przeprowadzka spowodowana jest zmianą wygodą, tak by nie tracić zbyt wiele czasu w popołudniu na dotarcie do w korkach na w inne osiedle.

Często szybka przeprowadzka spowodowana jest wolnym w nauce. Studenci na okres wolny od lekcji zamieniają mieszkania wyprowadzając się do swoich miejscowości do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal częstymi są przeprowadzki lokali firmowych. Pomiędzy strefami ekonomicznymi w nie tychsamych osiedlach Krakowa. Przewóz mebli Kraków przyjmuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych samochodów pickup'ów oraz busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do załadunku w parkingach wyznaczonych na czas rozpakowywania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Johann Wolfgang von Goethe, Michaił Bułhakow, Guillaume Apollinaire, Marija Konopnicka, Franciszek Karpiński, Miguel de Cervantes Saavedra, Stanisław Brzozowski, Louis Gallet, Jacob i Wilhelm Grimm, Joseph Conrad, Alter Kacyzne, Björnstjerne Björnson, Antoni Czechow, Casimir Delavigne, Wiktoras Gomulickis, Henry Bataille, Hans Christian Andersen, Wincenty Korab-Brzozowski, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Jan Kasprowicz, Dōgen Kigen, Daniel Defoe, brak, Charles Baudelaire, James Oliver Curwood, Anton Czechow, Aleksander Fredro, Seweryn Goszczyński, Aleksander Dumas, Alfred Jarry, Léon Deubel, Julius Hart, George Gordon Byron, Fryderyk Hebbel, Józef Czechowicz, Tristan Derème, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Rudolf G. Binding, Eurypides, Fagus, Hugo von Hofmannsthal, Fryderyk Hölderlin, Charles Cros, Louis le Cardonnel, , Francis Jammes, Honore de Balzac, Deotyma, Stanisław Korab-Brzozowski, Alojzy Feliński, Denis Diderot, René Descartes, Pedro Calderón de la Barca, Adam Asnyk, Klemensas Junoša, Maria Konopnicka, Aleksander Brückner, Wiktor Gomulicki, E. T. A. Hoffmann, Antonina Domańska, Maria Dąbrowska, Joachim Gasquet, Marceline Desbordes-Valmore, Władysław Anczyc, Andrzej Frycz Modrzewski, Stefan Grabiński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Anatole France, Karl Gjellerup, Michał Bałucki, Théodore de Banville, Charles Baudlaire, Rudyard Kipling, nieznany, Anatole le Braz, Tadeusz Boy-Żeleński, Max Dauthendey, Zygmunt Gloger, Theodor Däubler, Maria De La Fayette, Jean-Marc Bernard, Gustave Kahn, Bolesław Prus, Charles Guérin, Stefan George, Aloysius Bertrand, Homer, Frances Hodgson Burnett, Max Elskamp, Anatol France, Konstanty Gaszyński,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Giaur
Trzy pióra
Śnieg spadnie
Smutek księżyca
na wsi
Kwiaty
śmierć2
Jezus malusieńki
Harlem
Przybieżeli do Betlejem

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.eu
Мечтаете о отдыхе в Карибском бассейне? Посмотрите предложения на Проживание Сьерра-Леоне , выберите свой мечтаемый отдых и забронируйте уже сегодня!
Hledáte cenově dostupné ubytování pro spontánní výlet? Podívejte se na nabídky na Hotel la chaumiere a ušetřete na pobytu!
Найдите идеальное место для проживания на Ocean Village Royal Gibraltar и наслаждайтесь комфортом отельного размещения!
Planujesz romantyczny weekend we dwoje? Wybierz najlepsze noclegi na Hotele Chiny i zaskocz swoją drugą połówkę!
© 2015 Zbiór książek.