Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Choinka
Autor: Hans Christian Andersen

Rosła w lesie choinka, mała, ale śliczna. Miała też dobre miejsce: dużo powietrza, słońca i przyjemne towarzystwo starszych od siebie jodełek i sosen. Dobrze jej było, a jednak marzyła ciągle tylko o tym, aby wyrosnąć i być dużą, wielką. Nic jej przeto nie cieszyło: ani piękne słońce, ani powietrze czyste i pachnące, ani zabawy dzieci wiejskich, które przychodziły tu zbierać jagody. Biegały wtedy, śmiejąc się, dokoła drzewka, rozmawiały wesoło, albo siadały z pełnym garnuszkiem na ziemi i nawlekały czerwone poziomki niby korale na cieniutką słomkę.— Jaka ta mała choinka prześliczna — mówiły często, ale drzewko tylko się o to gniewało.— Długo też jeszcze będę taka mała? — myślało sobie.Gdyby umiało westchnąć, pewno by wzdychało, ale na to było za wcześnie.W następnym roku było znacznie większe. I znowu rok upłynął, i znowu przybyło mu gałęzi i wysokości. Aż poweselało.— Ach, jakbym chciała już być taka duża jak inne drzewa! — mówiło do siebie. — Wtedy bym rozpostarła szeroko konary, a z wierzchołka mogłabym patrzeć w świat daleko! Ptaki słałyby gniazda na moich gałęziach, które kołysałabym poważnie, wspaniale, z każdym powiewem wiatru! Tak jak inne drzewa.I znów zaczęło tęsknić i martwić się o to, że tak powoli rośnie. Nie cieszyło go ani słonko jasne, ani wesołe ptaki, ani purpurowe i złote chmurki wieczorem i rano po błękitnym niebie płynące.Potem nadeszła zima i śnieg biały grubo pokrył dokoła ziemię, iskrząc się w słońcu jak drobne diamenty. Wówczas choinka zmniejszyła się bardzo, zaledwo wystawała z

Polecamy

Rzadko przeprowadzki organizuje się w Krakowie pomiędzy osiedlami. Rzadko zdarza się sytuacja tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Rzadko przeprowadzka podyktowana jest zmianą wydłużonym dojazdem, tak by nie tracić cennego czasu w pod wieczór na dotarcie w korkach na w inne osiedle.

Najczęstsze pojedyncza przeprowadzka wymuszona jest urlopem dziekańskim w nauce. Studenci na czas wolny od wykładów rezygnują z mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal zarejestrowanymi są przeprowadzki biur. Śród parkami technologcznymi w nie tychsamych dzielnicach Krakowa. Przeprowadzki Kraków nasza firma przy pomocy porządnych samochodów pickup'ów i busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do zatrzymywania w parkingach wyznaczonych na czas pakowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Franciszek Karpiński, Charles Baudlaire, Anatole France, Dōgen Kigen, Tadeusz Boy-Żeleński, Joachim Gasquet, Anatol France, Julius Hart, Michał Bałucki, Alfred Jarry, Casimir Delavigne, Honore de Balzac, brak, Deotyma, James Oliver Curwood, Charles Cros, Jan Kasprowicz, E. T. A. Hoffmann, Miguel de Cervantes Saavedra, nieznany, Joseph Conrad, Denis Diderot, Anton Czechow, Frances Hodgson Burnett, Anatole le Braz, Antonina Domańska, Rudyard Kipling, Aleksander Dumas, Maria Dąbrowska, Wiktor Gomulicki, Henry Bataille, Björnstjerne Björnson, Louis Gallet, Fryderyk Hebbel, Wincenty Korab-Brzozowski, Jean-Marc Bernard, Aloysius Bertrand, Theodor Däubler, Adam Asnyk, Bolesław Prus, Pedro Calderón de la Barca, Guillaume Apollinaire, Max Dauthendey, Stanisław Korab-Brzozowski, Michaił Bułhakow, Józef Czechowicz, Konstanty Gaszyński, Fagus, Stanisław Brzozowski, Francis Jammes, Seweryn Goszczyński, Johann Wolfgang von Goethe, Władysław Anczyc, Stefan George, Gustave Kahn, Marija Konopnicka, Fryderyk Hölderlin, René Descartes, Léon Deubel, Andrzej Frycz Modrzewski, Alter Kacyzne, Daniel Defoe, Liudvika Didžiulienė-Žmona, , Louis le Cardonnel, Max Elskamp, Marceline Desbordes-Valmore, George Gordon Byron, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Maria Konopnicka, Tristan Derème, Zygmunt Gloger, Antoni Czechow, Wiktoras Gomulickis, Rudolf G. Binding, Eurypides, Hans Christian Andersen, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Charles Baudelaire, Homer, Aleksander Fredro, Théodore de Banville, Charles Guérin, Maria De La Fayette, Stefan Grabiński, Alojzy Feliński, Aleksander Brückner, Klemensas Junoša, Jacob i Wilhelm Grimm, Hugo von Hofmannsthal, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Karl Gjellerup,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

piosenka czeski domek
Stare miasto
Muza chora
Zwierciadło
Październik
Wino samotnika
Hymn do piękna
erotyk
Lord Jim
Rupiec Kopeć

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
it-ever.eu
pozycjonowanie świdnik
pozycjonowanie olecko
pozycjonowanie niemcza
zabiegi operacyjne stawów rzeszów
pozycjonowanie olsztyn
© 2015 Zbiór książek.