Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Północ już była
Autor: nieznany

Północ już była, gdy się zjawiłaNad bliską doliną jasna łuna;Którą zoczywszy i zobaczywszy,Krzyknął mocno Wojtek na Szymona:Szymonie kochany, znak to niewidziany,Że całe niebo czerwone.Na braci zawołaj, niechaj wstawają;Kuba i Mikołaj niech wypędzająBarany i capy, owce, kozły, skopyZamknione.Na te wołania z smacznego spaniaPorwał się Stach z Grześkiem i spadł z broga;Maciek truchleje, od strachu mdleje,Woła: uciekajcie, ach dla Boga!Grześko nogę złamał, Stach na nogę chromał,Bo ją w kolanie wywinął.Oj oj oj, dla Boga! Pawełek woła:Uciekajcie prędko, gore stodoła;Pogorzały szopy i pszeniczne snopy,Jam zginął.Leżąc w stodole, patrząc na pole,Ujrzał Bartos stary anioły,Którzy wdzięcznymi głosami swymi,Okrzyknęli ziemskie padoły:Na niebie niech chwała Bogu będzie trwała,A ludziom pokój na ziemi.Pasterze wstawajcie, witajcie Pana;Pokłon Mu oddajcie, wziąwszy barana;Skoczno Mu zagrajcie, głosy zaśpiewajcieZgodnymi.Więc ich tamuje i perswadujeBartos jako stary w te słowa:Czego krzyczycie, gwałty czynicie?Nie gore, lecz to rzecz nowa:Bóg się na świat rodzi, witać się Go godzi,Pójdźmyż do Niego z darami.Weź Kuba jędyka, ty Wojtku cielę;Ja Mu poduszeczkę z puchu uścielę;Grześko zagra w dudki, by skakał malutkiWraz z nami.Biegną więc w skoki, nabrawszy w trokiJabłek, obwarzanków i gruszek:Miodu praśnego, masła młodego,Mleka i śmietany dzbanuszek:Kurcząt młodych czworo,kur starych ośmioro,Przy tym jaj świeżych dwie kopy.Dwie kozy dla mleka i jagniąteczko,Jędyka, kapłona i

Polecamy

Zwykle przeprowadzki organizuje się w Krakowie między budynkami. Często zdarza się sytuacja tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Nieczęsto przeprowadzka podyktowana jest zamianą wygodą, tak by nie tracić czasu w popołudniu na dojazd w korkach na w inne osiedle.

Niekiedy szybka przeprowadzka wynika wakacjami w nauce. Uczniowie na okres wolny od wykładów rezygnują z mieszkania wyprowadzając się do swoich miejscowości do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal popularnymi są przeprowadzki całych firm. Pośród strefami business w różnych połówkach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy sprawdzonych samochodów pickup'ów lub busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi kierowcy uprawnieni są do zatrzymywania w lokalizacjach wyznaczonych na czas załadunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 |

https://seo09819.bloggazza.com/18387661/olkusz-gynecologist
https://augustkharj.blog5star.com/20535300/mapa-przeprowadzki-stare-miasto-kraków-options
https://hudson4p79zcd0.smblogsites.com/profile
https://mapa-transportu46791.uzblog.net/the-mapa-przychodni-ultrasound-in-olkusz-diaries-30892499
https://mapa-transportu47913.buyoutblog.com/17170549/a-review-of-mapa-przeprowadzki-prądnik-czerwony-kraków
https://lucas0n80dcc3.azuria-wiki.com/user
https://us-health-insurance-leads02346.review-blogger.com/38140927/an-unbiased-view-of-przychodnia-olkusz-pro-familia-mapa
https://seo36897.blogpayz.com/16595733/olkusz-gynecologist
https://manuelqojdx.acidblog.net/47026445/mapa-strony-for-dummies
https://mapaprzeprowadzek90123.blogsidea.com/21697720/the-single-best-strategy-to-use-for-mapa-przeprowadzki-grzegórzki-kraków


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Honore de Balzac, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Joachim Gasquet, Antoni Czechow, Antonina Domańska, Władysław Anczyc, Konstanty Gaszyński, Jacob i Wilhelm Grimm, Frances Hodgson Burnett, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anatol France, Aleksander Dumas, Charles Cros, Aleksander Fredro, Michaił Bułhakow, Marceline Desbordes-Valmore, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Francis Jammes, Zygmunt Gloger, Stefan George, Wincenty Korab-Brzozowski, Karl Gjellerup, Tristan Derème, Aloysius Bertrand, nieznany, Stanisław Korab-Brzozowski, Andrzej Frycz Modrzewski, Anatole France, Maria Dąbrowska, Charles Guérin, Hans Christian Andersen, Maria Konopnicka, Rudolf G. Binding, Julius Hart, Józef Czechowicz, Stanisław Brzozowski, Rudyard Kipling, Wiktoras Gomulickis, Casimir Delavigne, Pedro Calderón de la Barca, René Descartes, Joseph Conrad, Deotyma, Homer, Alter Kacyzne, Eurypides, Adam Asnyk, Léon Deubel, Denis Diderot, Miguel de Cervantes Saavedra, Johann Wolfgang von Goethe, Maria De La Fayette, Seweryn Goszczyński, Wiktor Gomulicki, Louis Gallet, Anatole le Braz, Louis le Cardonnel, James Oliver Curwood, Fryderyk Hölderlin, George Gordon Byron, Daniel Defoe, Charles Baudelaire, Bolesław Prus, Franciszek Karpiński, E. T. A. Hoffmann, Michał Bałucki, Fryderyk Hebbel, Max Dauthendey, Dōgen Kigen, Fagus, Jean-Marc Bernard, Tadeusz Boy-Żeleński, Jan Kasprowicz, Max Elskamp, Gustave Kahn, Alojzy Feliński, Guillaume Apollinaire, Klemensas Junoša, , Hugo von Hofmannsthal, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Stefan Grabiński, Aleksander Brückner, Henry Bataille, Björnstjerne Björnson, Alfred Jarry, brak, Theodor Däubler, Théodore de Banville, Charles Baudlaire, Marija Konopnicka, Anton Czechow,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Wieniec z liści odarty
preludium
Pan Grubas
Księga dżungli
Cudzoziemiec
Fragment
Ach! rzucić sieci zdarte
Mała księżniczka
Kapitanowie zuchy
Zagadkowa natura

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek itever.eu
taxi kołobrzeg
montaż pomp ciepła bełchatów
© 2015 Zbiór książek.