Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Gdy się Chrystus rodzi
Autor: nieznany

Gdy się Chrystus rodzi i na świat przychodzi,Ciemna noc w jasnościach promienistych brodzi;Aniołowie się radują,Pod niebiosy wykrzykują:Gloria, Gloria, Gloria in excelsis Deo.Mówią do pasterzy, którzy trzód swych strzegli,Aby do Betlejem czym prędzej pobiegli,Bo się narodził ZbawicielWszego świata Odkupiciel;Gloria, Gloria, Gloria in excelsis Deo.O niebieskie Duchy i Posłowie nieba!Powiedzcież wyraźniej, co nam czynić trzeba,Bo my nic nie pojmujemy,Ledwie od strachu żyjemy;Gloria, Gloria, Gloria in excelsis Deo.Idźcież do Betlejem, gdzie Dziecię zrodzone,W pieluszki powite, w żłobie położone,Oddajcie Mu pokłon Boski,On osłodzi wasze troski:Gloria, Gloria, Gloria in excelsis Deo.A gdy pastuszkowie wszystko zrozumieli,Zaraz do Betlejem spieszno pobieżeli,I tak zupełnie zastali,Jak im Anieli zeznali.Gloria, Gloria, Gloria in excelsis Deo.Stanąwszy na miejscu pełni zadumienia,Iż się Bóg tak zniżył do Swego stworzenia,Padli przed Nim na kolana,I uczcili swego Pana:Gloria, Gloria, Gloria in excelsis Deo.Nareszcie gdy pokłon Panu już oddali,Z wielką wesołością do swych trzód wracali,Że się stali być godnymiBoga widzieć na tej ziemi.Gloria, Gloria, Gloria in excelsis

Polecamy

Najczęstsze przeprowadzki realizuje się w Krakowie między blokami. Często zdarza się tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami miasta. Często przeprowadzka uwarunkowana jest nabyciem lokalizacji szkoły, tak by nie tracić zdędnego czasu w rano na przedostawanie się w korkach na w inną dzielnicę.

Często sama przeprowadzka podyktowana jest wakacjami w nauce. Studentki na okres wolny od lekcji zwalniają mieszkania wyprowadzając się daleko do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal zarejestrowanymi są przeprowadzki całych biur. Pomiędzy strefami business w różnych częściach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków nasza firma przy pomocy sprawdzonych aut pickup'ów oraz busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy mają pozwolenie do wyładunku w lokalizacjach wyznaczonych na czas wyładunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |

https://mapa46789.smblogsites.com/17145013/top-guidelines-of-mapa-przeprowadzki-stare-miasto-kraków
https://christian1s51unz5.wikilinksnews.com/user
https://james5c08ssp4.vigilwiki.com/user
https://mapa-przeprowadzek80245.tokka-blog.com/17290821/everything-about-mapa-przychodni-ultrasound-in-olkusz
https://landenqiqox.laowaiblog.com/18029099/jedna-z-wiodących-przychodni-w-mieście-olkusz-która-od-1999-roku-pomaga-państwu-w-profesjonalny-sposób-zadbać-o-zdrowie
https://kylernkbsk.tribunablog.com/5-simple-statements-about-mapa-przychodni-ultrasound-in-olkusz-explained-30656414
https://nathan0i86hzm0.bloggazza.com/profile
https://reidnbimg.aboutyoublog.com/19632126/jedna-z-wiodących-przychodni-w-mieście-olkusz-która-od-1999-roku-pomaga-państwu-w-profesjonalny-sposób-zadbać-o-zdrowie
https://extrabookmarking.com/story13978206/mapa-strony
https://mapa-transportu34679.uzblog.net/top-guidelines-of-mapa-przeprowadzki-stare-miasto-krak-w-30888634


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Francis Jammes, Guillaume Apollinaire, James Oliver Curwood, Frances Hodgson Burnett, Marceline Desbordes-Valmore, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Daniel Defoe, Gustave Kahn, George Gordon Byron, Alojzy Feliński, Józef Czechowicz, Anton Czechow, Antoni Czechow, Anatole le Braz, Fagus, Władysław Anczyc, Michał Bałucki, Louis le Cardonnel, Konstanty Gaszyński, Charles Baudlaire, Theodor Däubler, Hugo von Hofmannsthal, Rudolf G. Binding, Stanisław Brzozowski, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Zygmunt Gloger, Marija Konopnicka, Aleksander Dumas, Jean-Marc Bernard, Dōgen Kigen, Maria De La Fayette, Pedro Calderón de la Barca, Aleksander Brückner, Klemensas Junoša, Maria Dąbrowska, Johann Wolfgang von Goethe, Wiktoras Gomulickis, Denis Diderot, Fryderyk Hebbel, Michaił Bułhakow, Liudvika Didžiulienė-Žmona, brak, Anatol France, Maria Konopnicka, Fryderyk Hölderlin, Casimir Delavigne, Louis Gallet, Franciszek Karpiński, Alfred Jarry, E. T. A. Hoffmann, Jacob i Wilhelm Grimm, Eurypides, René Descartes, Deotyma, Léon Deubel, Wiktor Gomulicki, Tadeusz Boy-Żeleński, Aleksander Fredro, Bolesław Prus, Henry Bataille, Wincenty Korab-Brzozowski, Björnstjerne Björnson, Joachim Gasquet, Julius Hart, Miguel de Cervantes Saavedra, Antonina Domańska, Hans Christian Andersen, Charles Guérin, Tristan Derème, Karl Gjellerup, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Homer, Jan Kasprowicz, Théodore de Banville, Adam Asnyk, Max Elskamp, Charles Baudelaire, Max Dauthendey, Stanisław Korab-Brzozowski, Seweryn Goszczyński, Stefan Grabiński, Joseph Conrad, nieznany, Rudyard Kipling, Charles Cros, Anatole France, Andrzej Frycz Modrzewski, Stefan George, Honore de Balzac, Aloysius Bertrand, Alter Kacyzne, ,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Słodka potrawa
Damy
Pan Grubas
bez nut
Utwory drobne
Wyznanie
Lutnista
Wiersz ten ci święcę
Księżna De Clèves
Cień

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek itever.net.pl
ganjafarmer
© 2015 Zbiór książek.