Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Katarynka
Autor: Bolesław Prus

Na ulicy Miodowej co dzień około południa można było spotkać jegomościa w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskiej. Latem nosił on wykwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połyskujące jak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder. Jegomość miał twarz rumianą, szpakowate faworytyi siwe, łagodne oczy. Chodził pochylony, trzymając ręce w kieszeniach. W dzień pogodny nosił pod pachą laskę; w pochmurny — dźwigał jedwabny parasol angielski. Był zawsze głęboko zamyślony i posuwał się z wolna. Około Kapucynów dotykał pobożnie ręką kapelusza i przechodził na drugą stronę ulicy, ażeby zobaczyć u Pika, jak stoi barometr i termometr, potem znowu zawracał na prawy chodnik, zatrzymywał się przed wystawą Mieczkowskiego, oglądał fotografie Modrzejewskiej —- i szedł dalej. W drodze ustępował każdemu, a potrącony uśmiechał się życzliwie. Jeżeli kiedy spostrzegał ładną kobietę, zakładał binokle, aby przypatrzeć się jej. Ale że robił to flegmatycznie, więc zwykle spotykał go zawód. Ten jegomość był to — pan Tomasz. Pan Tomasz trzydzieści lat chodził ulicą Miodową i nieraz myślał, że się na niej wiele rzeczy zmieniło. Toż samo ulica Miodowa pomyśleć by mogła o nim. Gdy był jeszcze obrońcą, biegał tak prędko, że nie uciekłaby przed nim żadna szwaczka wracająca z magazynu do domu. Był wesoły, rozmowny, trzymał się prosto, miał czuprynę i nosił wąsy zakręcone ostro do góry. Już wówczas sztuki piękne robiły na nim wrażenie, ale czasu im nie poświęcał, bo szalał — za

Polecamy

Rzadko przeprowadzki organizuje się w Krakowie między osiedlami. Nieczęsto zdarza się tak że pytający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi dzielnicami. Niekiedy przeprowadzka spowodowana jest nabyciem lokalizacji szkoły, tak by nie tracić zbyt długiego czasu w ciągu dnia na dojazd w korkach na w inną dzielnicę.

Czasami tylko przeprowadzka wymuszona jest dziekanką w nauce. Uczniowie na czas wolny od obowiązków zmieniają mieszkania wyprowadzając się niedaleko do rodzinnych domów.

Nieczęsto ale nadal popularnymi są przeprowadzki całych biur. Pomiędzy lokalami w nie tychsamych połówkach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych aut pickup'ów i busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi pracownicy mają pozwolenie do załadunku w lokalizacjach wyznaczonych na czas wyładunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

https://mapa-transportu35791.bloggerswise.com/21554473/an-unbiased-view-of-mapa-przeprowadzki-nowa-huta-kraków
https://simonlyoak.affiliatblogger.com/67012189/olkusz-gynecologist
https://keeganpuxyc.blog2freedom.com/17165000/not-known-details-about-mapa-przychodni-ultrasound-in-olkusz
https://mapa-transportu24678.xzblogs.com/57794225/mapa-przeprowadzki-podgurze-duchackie-kraków-an-overview
https://mapaprzeprowadzek01345.eedblog.com/17179461/5-tips-about-mapa-you-can-use-today
https://setbookmarks.com/story13996395/mapa-strony
https://mapa58090.59bloggers.com/20166244/how-mapa-przeprowadzki-zwierzyniec-kraków-can-save-you-time-stress-and-money
https://mapatransportu70123.blog2news.com/20551466/5-tips-about-mapa-przeprowadzki-podgórze-kraków-you-can-use-today
https://cruzdnuag.blog-kids.com/19289687/výsledok-prekladu-can-be-fun-for-anyone
https://ezmarkbookmarks.com/story13999971/mapa-strony


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Francis Jammes, Andrzej Frycz Modrzewski, Stefan George, Stefan Grabiński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Anatole France, Maria De La Fayette, Frances Hodgson Burnett, Michał Bałucki, Louis Gallet, Homer, Fryderyk Hebbel, Fagus, Charles Cros, Alojzy Feliński, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Théodore de Banville, Guillaume Apollinaire, Władysław Anczyc, Antonina Domańska, Józef Czechowicz, Konstanty Gaszyński, nieznany, Marija Konopnicka, Fryderyk Hölderlin, Anatole le Braz, Franciszek Karpiński, Aleksander Dumas, Miguel de Cervantes Saavedra, Charles Baudelaire, Hans Christian Andersen, Max Elskamp, Wincenty Korab-Brzozowski, Bolesław Prus, Daniel Defoe, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Klemensas Junoša, Marceline Desbordes-Valmore, Dōgen Kigen, Henry Bataille, E. T. A. Hoffmann, Antoni Czechow, Rudolf G. Binding, Max Dauthendey, Wiktoras Gomulickis, brak, Denis Diderot, Louis le Cardonnel, Adam Asnyk, René Descartes, James Oliver Curwood, Jacob i Wilhelm Grimm, Maria Konopnicka, Tadeusz Boy-Żeleński, Aleksander Fredro, Aleksander Brückner, Rudyard Kipling, Honore de Balzac, George Gordon Byron, Pedro Calderón de la Barca, Zygmunt Gloger, Hugo von Hofmannsthal, Karl Gjellerup, Casimir Delavigne, Theodor Däubler, Julius Hart, Aloysius Bertrand, Joachim Gasquet, , Michaił Bułhakow, Joseph Conrad, Gustave Kahn, Anton Czechow, Maria Dąbrowska, Charles Guérin, Björnstjerne Björnson, Anatol France, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Stanisław Korab-Brzozowski, Jean-Marc Bernard, Stanisław Brzozowski, Léon Deubel, Wiktor Gomulicki, Tristan Derème, Alter Kacyzne, Alfred Jarry, Johann Wolfgang von Goethe, Eurypides, Deotyma, Seweryn Goszczyński, Jan Kasprowicz, Charles Baudlaire,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Nieszczęście
W knajpie
Reguły dla gospodarzów domu
De profundis
Obrachunki fredrowskie
Warkocz
Zmrok poranny
Mali czarodzieje
Czarna sukienka
Projekcje

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
itever.com.pl
www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.