Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Matka
Autor: Hans Christian Andersen

Przy kolebce chorego dziecka siedziała matka bardzo niespokojna o swoje ukochane maleństwo. Ze smutkiem patrzyła na bladą twarzyczkę i zamknięte oczy dzieciny, z niepokojem śledziła jego ciężki oddech, to znów zwracała oczy łez pełne ku niebu.Wtem ktoś zapukał do drzwi. Był to ubogi staruszek otulony derką, jaką otulają konie, gdyż na świecie mróz był potężny, a wiatr ostry siekł po twarzy jakby nożem.Dziecię zasnęło właśnie, a że staruszek drżał z zimna, więc poczciwa kobieta prędko zagrzała piwa, aby ubogi miał się czym rozgrzać choć trochę. Usiadł on obok kołyski dziecięcia i patrzył na nie długo i uważnie; matka usiadła także z drugiej strony i gładziła chudą, maleńką rączynę.— Prawda, że ono wyzdrowieje? — rzekła. — Jak ci się zdaje? Przecież Bóg jest dobry, więc mi go nie zabierze?Staruszek skinął głową jakoś dziwnie i nic nie odpowiedział. Po twarzy kobiety łzy spływały powoli, pochyliła głowę i zasnęła.Przez trzy dni i trzy noce czuwała przy dziecku, a teraz zasnęła na jedną chwileczkę. Zbudziła się natychmiast przestraszona, drżąc z zimna.— Co to jest? — zapytała, oglądając się na wszystkie strony. Staruszek zniknął i dziecka nie było w kołysce: zabrał je z sobą.Stary zegar w kącie odezwał się głuchym mruczeniem, ciężka waga osunęła się do samej ziemi i — bum! Upadła. Stary zegar stanął.Biedna matka z krzykiem wybiegła z pokoju, wołając dziecka swego.Ale nikogo nie było na ulicy, tylko śnieg biały, miękki.Pod ścianą jednak siedziała kobieta w długiej, żałobnej sukni.— Nie wołaj

Polecamy

Czasami przeprowadzki wykonuje się w Krakowie pomiędzy osiedlami. Często występuje zdarzenie tak że przeprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi dzielnicami. Zwykle przeprowadzka wynika zdobyciem lokalizacji szkoły, tak by nie tracić cennego czasu w ciągu dnia na pędzenie w korkach na drugą stronę miasta.

Najczęstsze pojedyncza przeprowadzka podyktowana jest wolnym w nauce. Uczniowie na okres wolny od obowiązków zwalniają mieszkania wyprowadzając się niedaleko do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal popularnymi są przeprowadzki lokali firmowych. Wśród business parkami w innych osiedlach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków nasza firma przy pomocy sprawdzonych samochodów pickup'ów i busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do załadunku w miejscach wyznaczonych na czas załadowania i wyładowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

https://mapa56789.blogkoo.com/getting-my-mapa-przychodni-ultrasound-in-olkusz-to-work-35683588
https://griffinjfwne.buyoutblog.com/17173282/a-review-of-mapa-przeprowadzki-prądnik-czerwony-kraków
https://oliver8l74bij4.verybigblog.com/profile
https://jaxon5b46pop3.wikijm.com/user
https://damienatkbt.blog-a-story.com/21633813/not-known-factual-statements-about-mapa-przychodni-olkusz-blood-tests
https://mapatransportu67902.prublogger.com/18607512/considerations-to-know-about-mapa-przeprowadzki-zwierzyniec-kraków
https://mapa-przeprowadzek13457.wssblogs.com/17187825/mapa-przeprowadzki-podgurze-duchackie-kraków-an-overview
https://nolan9l79uxv0.bleepblogs.com/profile
https://thefairlist.com/story3271764/mapa
https://mapaprzeprowadzek60245.dgbloggers.com/20398716/mapa-przychodni-no-further-a-mystery


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
George Gordon Byron, Rudyard Kipling, Louis le Cardonnel, Aleksander Dumas, Wincenty Korab-Brzozowski, Deotyma, Bolesław Prus, Jacob i Wilhelm Grimm, Marija Konopnicka, Anton Czechow, Pedro Calderón de la Barca, Hans Christian Andersen, Louis Gallet, Honore de Balzac, Aleksander Fredro, Homer, Léon Deubel, Joachim Gasquet, Charles Guérin, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Konstanty Gaszyński, Alfred Jarry, Max Elskamp, Klemensas Junoša, Wiktoras Gomulickis, Henry Bataille, Max Dauthendey, Eurypides, nieznany, Anatole le Braz, brak, Andrzej Frycz Modrzewski, Frances Hodgson Burnett, Tristan Derème, Guillaume Apollinaire, Maria De La Fayette, Alter Kacyzne, Stefan Grabiński, Tadeusz Boy-Żeleński, Dōgen Kigen, Jan Kasprowicz, Franciszek Karpiński, Anatol France, Aloysius Bertrand, Fryderyk Hebbel, Charles Cros, Adam Asnyk, , Theodor Däubler, Aleksander Brückner, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Karl Gjellerup, Stanisław Korab-Brzozowski, Alojzy Feliński, James Oliver Curwood, Michaił Bułhakow, E. T. A. Hoffmann, Anatole France, Maria Dąbrowska, Daniel Defoe, Charles Baudelaire, Francis Jammes, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Miguel de Cervantes Saavedra, Maria Konopnicka, Józef Czechowicz, Marceline Desbordes-Valmore, Zygmunt Gloger, Björnstjerne Björnson, Wiktor Gomulicki, Joseph Conrad, Antoni Czechow, Charles Baudlaire, Stefan George, Stanisław Brzozowski, Antonina Domańska, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Fryderyk Hölderlin, Casimir Delavigne, Jean-Marc Bernard, Johann Wolfgang von Goethe, Seweryn Goszczyński, Gustave Kahn, Michał Bałucki, Denis Diderot, Władysław Anczyc, Fagus, René Descartes, Julius Hart, Hugo von Hofmannsthal, Rudolf G. Binding, Théodore de Banville,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Epigraf na potępioną książkę
Charaktery i anegdoty
Kariera Nikodema Dyzmy
Ach! rzucić sieci zdarte
Komedia ludzka Gobseck
Kubuś fatalista i jego pan
W moje oczy — popiół prószy
Pobudka grunwaldzka
Dusza wina
Sprzeczność

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek itever.net
www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.