Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Mazurek młodzieży
Autor: nieznany

Jeszcze Polska nie zginęła, Póki młodzież żyje! Nasza wolność nie minęła, Gdy w niej serce bije. Marsz, marsz młodzieży Przodem, jak należy; Za twoim przewodem, Będziem znów narodem. Młodzież polska, wiara lacka, Ma serce z płomieni; Dusza żyje w niej sarmacka I twarz się rumieni. Marsz… itd. Nikt goręcej nie pojmuje, Czym Ojczyzna święta; Młodzież jedna nam rozkuje Niewolnicze pęta. Marsz… itd. Starodawna ojców wiara I obyczaj stary, To nie pusta u nich mara, Ale dogmat wiary. Marsz… itd. A więc szumno, a więc dumno Młode sokolęta, Mężnie, krewko, a rozumno, Niech was świat pamięta. Marsz…

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki zamawia się w Krakowie pomiędzy osiedlami. Często tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Niekiedy przeprowadzka wynika zmianą wygodą, tak by nie tracić czasu w rano na przedostawanie się w korkach na w inne osiedle.

Zwykle tylko przeprowadzka spowodowana jest wolnym w nauce. Studentki na czas wolny od roku szkolnego opuszczają mieszkania wyprowadzając się daleko do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal zarejestrowanymi są przeprowadzki całych biur. Pomiędzy business parkami w różnych stronach Krakowa. Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych aut pickup'ów lub busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do parkowania w parkingach wyznaczonych na czas wyładunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Anatole France, Jan Kasprowicz, James Oliver Curwood, Aloysius Bertrand, , Honore de Balzac, Guillaume Apollinaire, Joachim Gasquet, Dōgen Kigen, Fagus, Jacob i Wilhelm Grimm, Tristan Derème, Adam Asnyk, Henry Bataille, Rudyard Kipling, Fryderyk Hebbel, Aleksander Dumas, brak, Stanisław Brzozowski, Alfred Jarry, Deotyma, Maria Konopnicka, Antonina Domańska, Charles Baudelaire, Seweryn Goszczyński, Eurypides, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Antoni Czechow, Charles Guérin, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Daniel Defoe, Fryderyk Hölderlin, Michaił Bułhakow, Józef Czechowicz, Pedro Calderón de la Barca, Aleksander Fredro, Miguel de Cervantes Saavedra, Andrzej Frycz Modrzewski, Théodore de Banville, Charles Baudlaire, Alojzy Feliński, Anatole le Braz, Max Elskamp, Marceline Desbordes-Valmore, nieznany, Denis Diderot, Louis le Cardonnel, Aleksander Brückner, Alter Kacyzne, E. T. A. Hoffmann, Maria Dąbrowska, Stefan Grabiński, Léon Deubel, Anatol France, Konstanty Gaszyński, Rudolf G. Binding, René Descartes, Anton Czechow, Władysław Anczyc, Casimir Delavigne, Johann Wolfgang von Goethe, Michał Bałucki, Hans Christian Andersen, Max Dauthendey, Wincenty Korab-Brzozowski, Tadeusz Boy-Żeleński, Julius Hart, Wiktor Gomulicki, Stanisław Korab-Brzozowski, Joseph Conrad, Francis Jammes, Charles Cros, Homer, Marija Konopnicka, Zygmunt Gloger, Frances Hodgson Burnett, Stefan George, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Louis Gallet, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Hugo von Hofmannsthal, Karl Gjellerup, George Gordon Byron, Franciszek Karpiński, Maria De La Fayette, Klemensas Junoša, Wiktoras Gomulickis, Jean-Marc Bernard, Bolesław Prus, Gustave Kahn, Björnstjerne Björnson, Theodor Däubler,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Pieśń o Narodzeniu Pańskim
Dziewczynka i lalka
Nieszczęście
Bywaj dziewczę zdrowe
Zwierciadlana zagadka
Piosnka ułańska
Są na pewno
Zemsta
Źrałe są w ogniu nurzane
Sed non satiata

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
it-ever.pl
pozycjonowanie nasielsk
wynajem autokarów warszawa
zobacz więcej na: osk-ekspress.pl , codziennie ciekawe tematy oraz informacje.
© 2015 Zbiór książek.