Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Mędrcy świata
Autor: nieznany

Mędrcy świata, monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie? Powiedzcież nam, Trzej Królowie, chcecie widzieć Dziecię? Ono w żłobie, nie ma tronu i berła nie dzierży, a proroctwo Jego zgonu już się w świecie szerzy. Mędrcy świata, złość okrutna Dziecię prześladuje, wieść okropna, wieść to smutna, Herod spisek knuje. Nic monarchów nie odstrasza, do Betlejem śpieszą, gwiazda Zbawcę im ogłasza, nadzieją się cieszą. Przed Maryją stają społem, niosą Panu dary, przed Jezusem biją czołem, składają ofiary. Trzykroć szczęśliwi Królowie, któż wam nie zazdrości? Cóż my damy, kto nam powie, pałając z miłości? Oto jak każą nam kapłani, Damy dar troisty, Modły, pracę niosąc w dani I żar serca czysty. To kadzidło, mirrę, złoto, Niesiem, Jezu, szczerze. Dajem to z serca ochotą, Przyjm od nas w

Polecamy

Często przeprowadzki w Krakowie pomiędzy budynkami. Najczęstsze zdarza się tak że klienci zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi osiedlami. Często przeprowadzka uwarunkowana jest zmianą miejsca pracy, tak by nie tracić zdędnego czasu w rano na pędzienie w korkach na drugą stronę miasta.

Niekiedy szybka przeprowadzka podyktowana jest przerwą w nauce. Uczniowie na okres wolny od roku szkolnego zmieniają mieszkania wyprowadzając się do swoich miejscowości do rodzinnych domów.

Czasami ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki całych biur. Wśród strefami business w innych dzielnicach Krakowa. Przewóz mebli Kraków przyjmuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych samochodów pickup'ów oraz busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi kierowcy mają pozwolenie do zatrzymywania w miejscach wyznaczonych na czas załadunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Jean-Marc Bernard, Antonina Domańska, Zygmunt Gloger, Wiktoras Gomulickis, Tadeusz Boy-Żeleński, James Oliver Curwood, Maria Dąbrowska, , nieznany, Anton Czechow, Francis Jammes, Miguel de Cervantes Saavedra, Aleksander Brückner, Jan Kasprowicz, Théodore de Banville, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Marija Konopnicka, Andrzej Frycz Modrzewski, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Homer, Max Elskamp, Daniel Defoe, Dōgen Kigen, Michaił Bułhakow, Honore de Balzac, brak, Fryderyk Hebbel, George Gordon Byron, Maria Konopnicka, Henry Bataille, Tristan Derème, Aleksander Dumas, Stanisław Brzozowski, Deotyma, Frances Hodgson Burnett, Louis le Cardonnel, Józef Czechowicz, Gustave Kahn, Karl Gjellerup, Theodor Däubler, Charles Baudlaire, Marceline Desbordes-Valmore, Charles Guérin, Björnstjerne Björnson, Władysław Anczyc, Stefan George, Seweryn Goszczyński, René Descartes, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Rudyard Kipling, Joachim Gasquet, Franciszek Karpiński, Louis Gallet, Casimir Delavigne, Pedro Calderón de la Barca, Charles Baudelaire, Alfred Jarry, Michał Bałucki, Anatol France, Anatole France, Jacob i Wilhelm Grimm, Léon Deubel, Alojzy Feliński, Maria De La Fayette, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Stefan Grabiński, Aloysius Bertrand, Anatole le Braz, E. T. A. Hoffmann, Aleksander Fredro, Alter Kacyzne, Julius Hart, Charles Cros, Antoni Czechow, Fryderyk Hölderlin, Denis Diderot, Wincenty Korab-Brzozowski, Fagus, Hugo von Hofmannsthal, Konstanty Gaszyński, Eurypides, Stanisław Korab-Brzozowski, Johann Wolfgang von Goethe, Klemensas Junoša, Bolesław Prus, Rudolf G. Binding, Joseph Conrad, Wiktor Gomulicki, Adam Asnyk, Max Dauthendey, Hans Christian Andersen, Guillaume Apollinaire,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Bursztyn, żyto dojrzałe
Historia żółtej ciżemki
westchnienie
Chore perły i inne opowiadania
ranek
Albatros
Kameleon
Plotka o Weselu Wyspiańskiego
Między siebie a życie
Kubuś fatalista i jego pan

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
itever.com.pl
Мечтаете о роскошном отеле для романтических выходных? Посмотрите предложения на www.worldhotels-in.com и почувствуйте себя особенным!
Sníte o dovolené v horách? Najděte ideální hotely na https://www.worldhotels-in.com a užijte si dechberoucí výhledy!
© 2015 Zbiór książek.