Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Mędrcy świata
Autor: nieznany

Mędrcy świata, monarchowie, gdzie śpiesznie dążycie? Powiedzcież nam, Trzej Królowie, chcecie widzieć Dziecię? Ono w żłobie, nie ma tronu i berła nie dzierży, a proroctwo Jego zgonu już się w świecie szerzy. Mędrcy świata, złość okrutna Dziecię prześladuje, wieść okropna, wieść to smutna, Herod spisek knuje. Nic monarchów nie odstrasza, do Betlejem śpieszą, gwiazda Zbawcę im ogłasza, nadzieją się cieszą. Przed Maryją stają społem, niosą Panu dary, przed Jezusem biją czołem, składają ofiary. Trzykroć szczęśliwi Królowie, któż wam nie zazdrości? Cóż my damy, kto nam powie, pałając z miłości? Oto jak każą nam kapłani, Damy dar troisty, Modły, pracę niosąc w dani I żar serca czysty. To kadzidło, mirrę, złoto, Niesiem, Jezu, szczerze. Dajem to z serca ochotą, Przyjm od nas w

Polecamy

Często przeprowadzki w Krakowie pomiędzy budynkami. Najczęstsze zdarza się tak że klienci zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi osiedlami. Często przeprowadzka uwarunkowana jest zmianą miejsca pracy, tak by nie tracić zdędnego czasu w rano na pędzienie w korkach na drugą stronę miasta.

Niekiedy szybka przeprowadzka podyktowana jest przerwą w nauce. Uczniowie na okres wolny od roku szkolnego zmieniają mieszkania wyprowadzając się do swoich miejscowości do rodzinnych domów.

Czasami ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki całych biur. Wśród strefami business w innych dzielnicach Krakowa. Przeprowadzki Kraków przyjmuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych samochodów pickup'ów oraz busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi kierowcy mają pozwolenie do zatrzymywania w miejscach wyznaczonych na czas załadunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Maria De La Fayette, Joseph Conrad, Wiktor Gomulicki, Stanisław Brzozowski, Anton Czechow, Aleksander Dumas, Denis Diderot, Charles Baudlaire, Julius Hart, Alter Kacyzne, Fryderyk Hebbel, Wincenty Korab-Brzozowski, Hans Christian Andersen, Marceline Desbordes-Valmore, Konstanty Gaszyński, Maria Dąbrowska, James Oliver Curwood, Fagus, Wiktoras Gomulickis, Aleksander Fredro, Klemensas Junoša, Fryderyk Hölderlin, Antoni Czechow, Joachim Gasquet, Aleksander Brückner, Theodor Däubler, Władysław Anczyc, Anatole le Braz, Aloysius Bertrand, Michaił Bułhakow, Frances Hodgson Burnett, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anatol France, Casimir Delavigne, Franciszek Karpiński, Louis Gallet, Tristan Derème, Józef Czechowicz, Antonina Domańska, Honore de Balzac, Maria Konopnicka, , Charles Cros, Alfred Jarry, Jan Kasprowicz, Théodore de Banville, Max Dauthendey, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, René Descartes, Jacob i Wilhelm Grimm, Bolesław Prus, Jean-Marc Bernard, Stefan Grabiński, Gustave Kahn, Guillaume Apollinaire, Eurypides, Björnstjerne Björnson, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Andrzej Frycz Modrzewski, Zygmunt Gloger, Dōgen Kigen, Stefan George, Rudolf G. Binding, Adam Asnyk, Alojzy Feliński, Karl Gjellerup, Anatole France, Pedro Calderón de la Barca, Tadeusz Boy-Żeleński, E. T. A. Hoffmann, Henry Bataille, brak, Marija Konopnicka, Léon Deubel, Charles Guérin, Deotyma, Michał Bałucki, Max Elskamp, George Gordon Byron, nieznany, Louis le Cardonnel, Hugo von Hofmannsthal, Daniel Defoe, Francis Jammes, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Charles Baudelaire, Homer, Seweryn Goszczyński, Rudyard Kipling, Stanisław Korab-Brzozowski, Johann Wolfgang von Goethe, Miguel de Cervantes Saavedra,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Wino gałganiarza
ja karabin
Dym
Tam na błoniu błyszczy kwiecieq
Wstęp do filozofii
Pójdźmy wszyscy do stajenki
Mazurek
Źrałe są w ogniu nurzane
Między siebie a życie
Patmos

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
it-ever.pl
żłobek prywatny piaseczno
zobacz więcej na: ekorekcja-wzroku.edu.pl , codziennie ciekawe tematy oraz informacje.
pozycjonowanie trzemeszno
© 2015 Zbiór książek.