Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Nim próg przestąpiłem celi
Autor: Guillaume Apollinaire

Nim próg przestąpiłem celi Obnażyć kazano ciało Wyją sępy lub anieli Poeto! co ci się stało Łazarz wstępuje na schody Zamiast opuścić mogiłę Żegnajcie o korowody W młode lata pewnie

Polecamy

Czasami przeprowadzki wykonuje się w Krakowie pomiędzy osieldami domów jednorodzinnych. Czasami zdarza się tak że wyprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi dzielnicami. Nieczęsto przeprowadzka podyktowana jest zmianą miejsca pracy, tak by nie tracić czasu w pod wieczór na dotarcie do w korkach na w inne osiedle.

Czasami tylko przeprowadzka wynika wolnym w nauce. Studenci na czas wolny od roku szkolnego zamieniają mieszkania wyprowadzając się na drugi koniec Polski do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal zarezerwowanymi są przeprowadzki całych biur. Pośród biurowcami w różnych dzielnicach Krakowa. Przewóz mebli Kraków realizuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych samochodów pickup'ów oraz busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do parkowania w parkingach wyznaczonych na czas wyładowania i załadowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Hugo von Hofmannsthal, Wiktoras Gomulickis, Joachim Gasquet, Léon Deubel, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Stefan George, Louis Gallet, Anatol France, Tristan Derème, Aleksander Dumas, Wincenty Korab-Brzozowski, Anatole France, Michał Bałucki, Adam Asnyk, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Bolesław Prus, Seweryn Goszczyński, Casimir Delavigne, Louis le Cardonnel, Henry Bataille, Daniel Defoe, Alfred Jarry, Honore de Balzac, Marija Konopnicka, Władysław Anczyc, Théodore de Banville, Aloysius Bertrand, Frances Hodgson Burnett, Maria Konopnicka, Tadeusz Boy-Żeleński, Alter Kacyzne, Franciszek Karpiński, Alojzy Feliński, Dōgen Kigen, Jan Kasprowicz, Fryderyk Hebbel, Björnstjerne Björnson, Guillaume Apollinaire, Stanisław Korab-Brzozowski, Charles Baudelaire, brak, nieznany, Konstanty Gaszyński, , Homer, E. T. A. Hoffmann, Joseph Conrad, Fagus, Fryderyk Hölderlin, René Descartes, Gustave Kahn, Anton Czechow, Francis Jammes, Miguel de Cervantes Saavedra, Max Dauthendey, Hans Christian Andersen, Michaił Bułhakow, Theodor Däubler, Karl Gjellerup, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Stanisław Brzozowski, Rudolf G. Binding, Charles Cros, Andrzej Frycz Modrzewski, Eurypides, George Gordon Byron, Anatole le Braz, Antoni Czechow, Klemensas Junoša, Antonina Domańska, Aleksander Fredro, Julius Hart, Stefan Grabiński, Johann Wolfgang von Goethe, Jean-Marc Bernard, Aleksander Brückner, Maria Dąbrowska, Maria De La Fayette, Rudyard Kipling, Pedro Calderón de la Barca, Marceline Desbordes-Valmore, James Oliver Curwood, Max Elskamp, Jacob i Wilhelm Grimm, Charles Guérin, Józef Czechowicz, Wiktor Gomulicki, Deotyma, Denis Diderot, Charles Baudlaire, Zygmunt Gloger,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Cień
Trzej bracia
Pomoc dajcie mi, rodacy
Gdy się Chrystus rodzi
Dolinami rzek Opisy podróży wzdłuż Niemna, Wisły, Bugu i Biebrzy
światło popołudniu
O krasnoludkach i sierotce Marysi
Ach! rzucić sieci zdarte
Poglądy księdza Hieronima Coignarda
Order

kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
it-ever.pl
Vous planifiez un voyage d'affaires ? Trouvez l'hôtel idéal sur Hôtels Chumpon et soyez prêt pour les réunions importantes !
© 2015 Zbiór książek.