Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Ropucha
Autor: Hans Christian Andersen

Studnia była głęboka i na długim sznurze musiano spuszczać wiadro, aby dosięgło wody; ciężko też było pełne wyciągnąć do góry i ręka zabolała, zanim stanęło na zrębie. Woda w studni była chłodna, a przezroczysta, jak kryształ, ale słońce w jej zwierciadle nie przeglądało się nigdy; żaden promyk nie dosięgał do dna studni, choć zaglądał do środka ciekawie, podziwiając zielony mech i wodorosty, którymi porastały kamienne jej ściany.W studni mieszkała z dawna cała rodzina ropuch. Dostały się tu przed laty przypadkiem, dzięki babce, która przyjechała w wiadrze i nie miały zamiaru powracać na ziemię. Zielone żabki, które jeszcze dawniej założyły tutaj swoje państwo, gościnnie powitały przybyszów, uznały w nich krewnych i nazwały ich gośćmi. Ale goście osiedlili się jakoś na dobre utrzymując, że nie tak łatwo o przyjemniejsze mieszkanie na świecie, że tutaj mają zupełną swobodę, mogąc przebywać z równym bezpieczeństwem i w wodzie i na lądzie. Lądem nazywały one wilgotne i porosłe mchem kamienie, stanowiące ściany studni.Razu jednego babka ich, stara ropucha, dostała się przypadkiem wraz z wodą do wiadra. Nie wiedziała, co począć, kiedy ciągnięto ją w górę. Nagle oślepiający blask słońca pozbawił ją prawie wzroku, uczuła ból w oczach, a więc przerażona wyskoczyła z wiadra, uderzyła o kamień i z wielkim pluskiem i hałasem wpadła znowu do wody. Przez trzy dni po tym wypadku leżała chora na ból krzyża, ale przyszła do siebie i odzyskała zdrowie.Rozumie się, że niewiele mogła ona opowiedzieć wnukom o tej podróży i o nieznanym świecie, który się rozpoczynał poza studnią,

Polecamy

Najczęstsze przeprowadzki w Krakowie między blokami. Najczęstsze występuje zdarzenie tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Często przeprowadzka podyktowana jest zmianą wygodą, tak by nie tracić nazbyt wiele czasu w pod wieczór na dojazd w korkach na w inną dzielnicę.

Czasami sama przeprowadzka uwarunkowana jest urlopem dziekańskim w nauce. Studenci na czas wolny od zajęć zmieniają mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal cieszącymi się popularnością są przeprowadzki lokali biurowych. Śród strefami ekonomicznymi w nie tychsamych stronach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy trwałych samochodów pickup'ów i busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do wyładunku w parkingach wyznaczonych na czas wyładowania i załadowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

https://nicholas0k51ysj2.therainblog.com/profile
https://mapa-transportu70235.blogzet.com/mapa-przeprowadzki-podgurze-duchackie-krak-w-an-overview-31114989
https://judahvqhyp.digiblogbox.com/41824881/details-fiction-and-mapa-przeprowadzki-prądnik-czerwony-kraków
https://louispixmc.buyoutblog.com/17176584/5-tips-about-mapa-przychodni-endocrinologist-olkusz-you-can-use-today
https://ushealthinsuranceleads38488.vblogetin.com/21180452/everything-about-mapa-przychodni-ultrasound-in-olkusz
https://lorenzoybavp.answerblogs.com/17253998/mapa-przychodni-olkusz-blood-tests-no-further-a-mystery
https://mapatransportu35678.blogmazing.com/18591864/mapa-przeprowadzki-bieżanów-prokocim-kraków-can-be-fun-for-anyone
https://elliottmgype.blogdeazar.com/17204314/the-ultimate-guide-to-mapa-przeprowadzki-krowodrza-kraków
https://getsocialpr.com/story13550503/mapa-transportu
https://remingtonsayvn.rimmablog.com/18334897/jedna-z-wiodących-przychodni-w-mieście-olkusz-która-od-1999-roku-pomaga-państwu-w-profesjonalny-sposób-zadbać-o-zdrowie


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Maria Konopnicka, Jean-Marc Bernard, brak, Johann Wolfgang von Goethe, Julius Hart, Karl Gjellerup, Léon Deubel, Hans Christian Andersen, Anatol France, Homer, Stanisław Brzozowski, Franciszek Karpiński, Charles Cros, Théodore de Banville, Frances Hodgson Burnett, Daniel Defoe, Max Dauthendey, Alter Kacyzne, Marceline Desbordes-Valmore, Wiktoras Gomulickis, Władysław Anczyc, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Louis Gallet, Björnstjerne Björnson, Joseph Conrad, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Seweryn Goszczyński, Fryderyk Hölderlin, Alfred Jarry, nieznany, Marija Konopnicka, Charles Baudlaire, Anton Czechow, Tristan Derème, Anatole France, Wiktor Gomulicki, Maria Dąbrowska, Zygmunt Gloger, Pedro Calderón de la Barca, Francis Jammes, Fagus, Bolesław Prus, Jan Kasprowicz, Stanisław Korab-Brzozowski, James Oliver Curwood, Józef Czechowicz, Deotyma, Louis le Cardonnel, Adam Asnyk, Hugo von Hofmannsthal, Rudolf G. Binding, Antonina Domańska, Casimir Delavigne, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, E. T. A. Hoffmann, Maria De La Fayette, Aleksander Dumas, Stefan George, Wincenty Korab-Brzozowski, René Descartes, Rudyard Kipling, Charles Guérin, Klemensas Junoša, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Theodor Däubler, Michaił Bułhakow, Andrzej Frycz Modrzewski, Stefan Grabiński, Guillaume Apollinaire, Aloysius Bertrand, Michał Bałucki, Henry Bataille, Antoni Czechow, Max Elskamp, Jacob i Wilhelm Grimm, Denis Diderot, Charles Baudelaire, Miguel de Cervantes Saavedra, Alojzy Feliński, , Anatole le Braz, Konstanty Gaszyński, George Gordon Byron, Dōgen Kigen, Aleksander Brückner, Eurypides, Tadeusz Boy-Żeleński, Joachim Gasquet, Honore de Balzac, Gustave Kahn, Aleksander Fredro, Fryderyk Hebbel,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Białośnieżka i Różanka
Don Juan
Łaskawi jako książęta
Brzydkie kaczątko
Pięć palców dłoni
A cóż z tą Dzieciną…
Dziewczynka i lalka
Bezbronna istota
jednakowo
Mendel Gdański

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek itever.com.pl
www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.