Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Pod starą wierzbą
Autor: Hans Christian Andersen

Duńskie miasteczko Kjöge leży nad brzegiem morza na równinie piaszczystej, jednostajnej; las duży widać wprawdzie w oddaleniu, ale droga do niego ciężka i daleka, a za miasteczkiem ciągną się pola i łąki, ot, jak zwyczajnie na wsi. Każdy wie jednak, że wszędzie można znaleźć coś ładnego, gdzie nam dobrze i miło i nieraz potem w najpiękniejszych krajach tęsknimy do zakątka, gdzieśmy się chowali szczęśliwie jako dzieci i wydaje się on nam piękniejszym od wspaniałych krajobrazów i ludnych stolic. To samo można powiedzieć Kjöge. Mieszkańcom podobało się czyste miasteczko, z szeregiem małych ogródków nad rzeczką, tu właśnie wpadającą do zatoki. Kochali je, bo tu im upłynęło życie przyjemnie i szczęśliwie, jak dziecięce lata dzieciom sąsiadów, o których właśnie chcemy opowiedzieć. Ogródki ich leżały tuż nad rzeczką; w jednym był bez wysoki, w drugim stara wierzba, trochę wypróchniała, lecz tutaj właśnie dzieci najlepiej bawić się lubiły, chociaż rosła nad wodą i łatwo któremu mógł się zdarzyć wypadek. Ale nad dziećmi Bóg czuwa, bez tego któż by je upilnował? Zresztą były ostrożne, a szczególniej mały Kanut, który tak lękał się wody, że nawet podczas lata nie można go było namówić, aby wszedł w morze. Inne dzieci lubiły pluskać się przy brzegu, wyśmiewały się też z niego, ale Kanut znosił cierpliwie ich żarty i nie przezwyciężał trwogi. Raz Joasi, córce sąsiada, śniło się, że sama płynęła czółenkiem, ale bała się i wzywała pomocy, a wtedy Kanut chciał się do niej dostać i wszedł odważnie w morze. Łódka była dosyć daleko od brzegu, więc woda dochodziła mu wkrótce

Polecamy

Zwykle przeprowadzki w Krakowie między budynkami. Czasami zdarza się tak że szukający zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Najczęściej przeprowadzka wymuszona jest zamianą lokalizacji szkoły, tak by nie tracić ciągle czasu w pod wieczór na przedostawanie się w korkach na w inną dzielnicę.

Nieczęsto pojedyncza przeprowadzka wynika urlopem dziekańskim w nauce. Studenci na czas wolny od zajęć zamieniają mieszkania wyprowadzając się do rodzinnych miejscowości do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal popularnymi są przeprowadzki lokali firmowych. Pomiędzy business parkami w różnych stronach Krakowa. Przeprowadzki Kraków nasza firma przy pomocy porządnych aut pickup'ów lub busów o ładunku do 3,5 tony. Nasi fachowcy uprawnieni są do zatrzymywania w lokalizacjach wyznaczonych na czas pakowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Maria Konopnicka, Rudolf G. Binding, Homer, George Gordon Byron, Jean-Marc Bernard, Charles Cros, Julius Hart, Marija Konopnicka, Hans Christian Andersen, E. T. A. Hoffmann, James Oliver Curwood, Michał Bałucki, Denis Diderot, Fryderyk Hölderlin, Aleksander Fredro, Frances Hodgson Burnett, Fagus, Max Dauthendey, Fryderyk Hebbel, Wiktor Gomulicki, Klemensas Junoša, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Zygmunt Gloger, Jan Kasprowicz, Józef Czechowicz, Stanisław Brzozowski, Björnstjerne Björnson, Francis Jammes, Bolesław Prus, Aleksander Brückner, Alter Kacyzne, Casimir Delavigne, Dōgen Kigen, Anatol France, René Descartes, Maria Dąbrowska, Max Elskamp, Miguel de Cervantes Saavedra, Tristan Derème, Théodore de Banville, Joachim Gasquet, Deotyma, Stefan George, Honore de Balzac, Aloysius Bertrand, Franciszek Karpiński, Andrzej Frycz Modrzewski, , Stanisław Korab-Brzozowski, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Guillaume Apollinaire, Wiktoras Gomulickis, Daniel Defoe, Rudyard Kipling, Władysław Anczyc, Maria De La Fayette, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Theodor Däubler, Johann Wolfgang von Goethe, Wincenty Korab-Brzozowski, Charles Baudelaire, Hugo von Hofmannsthal, Charles Baudlaire, Michaił Bułhakow, Antonina Domańska, Seweryn Goszczyński, Anatole France, Marceline Desbordes-Valmore, Alojzy Feliński, brak, Charles Guérin, Gustave Kahn, Louis Gallet, Eurypides, Henry Bataille, Anatole le Braz, Stefan Grabiński, Konstanty Gaszyński, Karl Gjellerup, Anton Czechow, Joseph Conrad, Pedro Calderón de la Barca, nieznany, Adam Asnyk, Tadeusz Boy-Żeleński, Aleksander Dumas, Jacob i Wilhelm Grimm, Léon Deubel, Antoni Czechow, Alfred Jarry, Louis le Cardonnel, Tadeusz Dołęga-Mostowicz,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Ojciec Goriot
Warkocz
Marzenie paryskie
Mogiła wyklętego poety
Ukrzyżowanie
Gdy się Chrystus rodzi
Pieśń o Narodzeniu Pańskim
Córa Albionu
ranek
Duch we flaszce

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
Fotowoltaika Rzeszów
it-ever.pl
pozycjonowanie tczew
osteotomia kości piszczelowej
zobacz więcej na: dobry-architekt.net.pl , codziennie ciekawe tematy oraz informacje.
zobacz więcej na: dobry-architekt , codziennie ciekawe tematy oraz informacje.
© 2015 Zbiór książek.