Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Idzie stary wiarus
Autor: nieznany

(Na nutę: Hej kolęda, kolęda) Idzie stary wiarus do ludzi w kolędzie, Witać nowe latko i śpiewać wam będzie. Słuchajcie, ludkowie! Na kolędę, kolędę. Małe dziecię Jezus w stajence się rodzi, Wszystkich wyswobodził, Polskę wyswobodzi. Jezus przybądź mały! Woła naród cały Na kolędę, kolędę. Oj przyjdzie do nas niebieska dziecina Zyska wolność Polska, Litwa, Ukraina; Tylko z Nim trzymajmy, Jemu chwałę dajmy Na kolędę, kolędę. Ślicznie słońce bije na niebie wysokim, Skrzy się śnieżek biały na polu szerokim. Bądź jak śnieżek biały, Słońce naród cały Na kolędę, kolędę. Ojcze, idź do pracy, domu pilnuj, matko, Dzieci hyc do szkoły, przyjdzie nowe latko Wolności, swobody, Jedności i zgody. Na kolędę, kolędę. Żyje ojciec wielki, żyje ojciec w niebie, Wie, że naród Polski w ostatniej potrzebie. Zeszle nam ratunek Na ciężki frasunek. Na kolędę, kolędę. Wtedy to dopiero przyjdzie wiarus stary Powinszować wszystkim wolności i wiary! Wykrzykniemy razem Gardłem i żelazem Hej kolęda,

Polecamy

Niekiedy przeprowadzki zamawia się w Krakowie pomiędzy blokami. Najczęstsze tak że dzwoniący zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi osiedlami. Czasami przeprowadzka wynika zdobyciem wygodą, tak by nie tracić zdędnego czasu w pod wieczór na pędzienie w korkach na drugą stronę miasta.

Rzadko tylko przeprowadzka wynika urlopem dziekańskim w nauce. Studenci na czas wolny od lekcji zmieniają mieszkania wyprowadzając się na drugi koniec Polski do rodzinnych domów.

Czasami ale nadal spotykanymi są przeprowadzki lokali biurowych. Śród strefami ekonomicznymi w innych dzielnicach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków realizuje nasza firma przy pomocy sprawdzonych samochodów pickup'ów oraz busów o pojemności do 3,5 tony. Nasi fachowcy mają pozwolenie do postoju w miejscach wyznaczonych na czas wyładunku przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |

https://mapa-przeprowadzek89012.idblogz.com/20201770/mapa-przeprowadzki-podgurze-duchackie-kraków-an-overview
https://mapa-transportu58024.bligblogging.com/20850009/top-mapa-przychodni-endocrinologist-olkusz-secrets
https://mapa-przeprowadzek83603.blog-a-story.com/21633316/the-best-side-of-mapa-strony
https://us-insurance-leads38270.blogripley.com/20658751/mapa-strony-an-overview
https://lincoln4t83zds5.get-blogging.com/profile
https://rank72217.daneblogger.com/17964487/usg-olkusz
https://advertisingagencybirmingh51730.blogmazing.com/18597282/not-known-facts-about-mapa-przychodni-olkusz-blood-tests
https://mapaprzeprowadzek01345.eedblog.com/17173292/not-known-factual-statements-about-mapa-przeprowadzki-dębniki-kraków
https://jaidenrjzpd.review-blogger.com/38138997/about-mapa-przeprowadzki-zwierzyniec-kraków
https://captainbookmark.com/story13982992/mapa-transportu


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Louis le Cardonnel, Stanisław Brzozowski, Stefan George, Bolesław Prus, Gustave Kahn, Zygmunt Gloger, Anatol France, Maria De La Fayette, nieznany, Frances Hodgson Burnett, Alter Kacyzne, Hugo von Hofmannsthal, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Anatole France, Henry Bataille, Miguel de Cervantes Saavedra, Pedro Calderón de la Barca, brak, Charles Cros, Alfred Jarry, Charles Guérin, Klemensas Junoša, Stanisław Korab-Brzozowski, Théodore de Banville, Aleksander Dumas, Stefan Grabiński, Charles Baudelaire, Daniel Defoe, Anatole le Braz, Józef Czechowicz, Fryderyk Hebbel, Andrzej Frycz Modrzewski, Antoni Czechow, Julius Hart, Guillaume Apollinaire, Władysław Anczyc, Franciszek Karpiński, Honore de Balzac, Tadeusz Boy-Żeleński, Marceline Desbordes-Valmore, Anton Czechow, Karl Gjellerup, Aleksander Brückner, Casimir Delavigne, Charles Baudlaire, E. T. A. Hoffmann, , Max Elskamp, George Gordon Byron, Rudyard Kipling, Maria Konopnicka, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Dōgen Kigen, Antonina Domańska, Francis Jammes, Louis Gallet, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Aleksander Fredro, Wincenty Korab-Brzozowski, Michaił Bułhakow, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Adam Asnyk, Homer, Wiktoras Gomulickis, Marija Konopnicka, Johann Wolfgang von Goethe, Maria Dąbrowska, Aloysius Bertrand, Joseph Conrad, Theodor Däubler, Jan Kasprowicz, Konstanty Gaszyński, Hans Christian Andersen, Tristan Derème, Jacob i Wilhelm Grimm, Alojzy Feliński, Léon Deubel, Joachim Gasquet, Denis Diderot, Seweryn Goszczyński, Wiktor Gomulicki, René Descartes, Max Dauthendey, Jean-Marc Bernard, Björnstjerne Björnson, Fagus, Deotyma, Fryderyk Hölderlin, Rudolf G. Binding, James Oliver Curwood, Michał Bałucki, Eurypides,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Bachantki
Sprzeczność
Len
Harmonia wieczorna
mózg lat 12
Nim próg przestąpiłem celi
Słowa cienkie i grube
Niepowrotne
Życie wymarzone
Iliada

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek it-ever.eu
najtansze o najwyższej jakości studio digitalizacji przegrywanie kaset vhs cyfryzujemy kazdy typ nośników audio wideo
montaż pomp ciepła bełchatów
kurs renowacji antyków
© 2015 Zbiór książek.