Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Pomoc dajcie mi, rodacy
Autor: nieznany

Pomoc dajcie mi, rodacy, Gdyż okrutny los mnie nęka, Żebrać muszę, gdyż do pracy Jedna została mi ręka. Ziomek nędzarz, tułacz bliźni, Głos błagalny do was wznosi, Żołnierz wierny dla ojczyzny, O jałmużnę ziomków prosi. Porzuciłem ojca, matkę, Porzuciłem żonę lubą, Porzuciłem dzieci, chatkę, Pogardziłem życia zgubą. Biegłem, kędy bój wrzał krwawy, Walczyć pod ojczyzny znakiem, Krew przelałem w polu sławy, A dziś muszę być żebrakiem. Zabrał sąsiad zły dostatki, Wiatry z ogniem dom zabrały, Nie mam żony, brata, matki, W grób przed nędzą się schowały. Mnie zawistny los tu gniecie, Znoszę nędzę, urągania, I nic nie mam na tym świecie Prócz tej ręki do żebrania. Bez nadziei, bez pociechy, Tak pędzę życie tułacze, Wzdycham do rodzinnej strzechy, Lecz jej pewnie nie zobaczę. Za mną w rodzinnym ustroniu, Może kto tam tęskni przecie, Może kto i łzę uroni, Smutne myśli śląc po świecie. Kiedy wrzała wojna mściwa, Kiedym z wrogiem staczał boje, Czemuż kula litościwa Nic trafiła w serce moje. Byłbym zginął z bronią w dłoni, Padł jak wolnym paść przystoi, Dziś tułacza smutek goni, Na ten ciężar nie mam

Polecamy

Rzadko przeprowadzki wykonuje się w Krakowie między budynkami. Często zdarza się sytuacja tak że przeprowadzający się zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi częściami Krakowa. Najczęściej przeprowadzka podyktowana jest zmianą miejsca pracy, tak by nie tracić zdędnego czasu w rano na dojazd w korkach na drugą stronę miasta.

Niekiedy szybka przeprowadzka spowodowana jest urlopem dziekańskim w nauce. Studenci na okres wolny od obowiązków zwalniają mieszkania wyprowadzając się niedaleko do rodzinnych domów.

Niekiedy ale nadal spotykanymi są przeprowadzki lokali biurowych. Śród strefami ekonomicznymi w innych stronach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków przyjmuje nasza firma przy pomocy niezawodnych samochodów pickup'ów oraz busów o ładowności do 3,5 tony. Nasi fachowcy mają pozwolenie do parkowania w strefach wyznaczonych na czas pakowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 |

https://advertisingagencybirmingh63951.blogdemls.com/18425877/not-known-facts-about-mapa-przychodni-olkusz-blood-tests
https://mapaprzeprowadzek25791.arwebo.com/38704834/5-tips-about-mapa-przeprowadzki-podgórze-kraków-you-can-use-today
https://dominickfdvoj.webdesign96.com/20367410/an-unbiased-view-of-mapa-przeprowadzki-krowodrza-kraków
https://lucas8z32cgi3.ltfblog.com/profile
https://offpageseo28758.blogunok.com/16702030/usg-olkusz
https://andersonmlgpt.blogprodesign.com/37608111/jedna-z-wiodących-przychodni-w-mieście-olkusz-która-od-1999-roku-pomaga-państwu-w-profesjonalny-sposób-zadbać-o-zdrowie
https://christopher6t91zyv0.wikinewspaper.com/user
https://advertisingagencybirmingh40628.dsiblogger.com/47486625/mapa-przychodni-olkusz-blood-tests-options
https://mapa-przeprowadzek57789.bloginder.com/21450737/mapa-przeprowadzki-podgurze-duchackie-kraków-an-overview
https://mapa34566.blogstival.com/38521709/a-review-of-mapa-przeprowadzki-podgurze-duchackie-kraków


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Julius Hart, Stanisław Brzozowski, Johann Wolfgang von Goethe, Rudyard Kipling, Anatole le Braz, Maria Konopnicka, Anton Czechow, Michaił Bułhakow, Miguel de Cervantes Saavedra, Wiktoras Gomulickis, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Homer, Jan Kasprowicz, Hugo von Hofmannsthal, Léon Deubel, Stanisław Korab-Brzozowski, Joachim Gasquet, Adam Asnyk, Władysław Anczyc, Francis Jammes, nieznany, Alfred Jarry, Charles Baudelaire, Théodore de Banville, Dōgen Kigen, Aloysius Bertrand, Casimir Delavigne, Anatole France, Honore de Balzac, Karl Gjellerup, , Fagus, Louis le Cardonnel, Aleksander Brückner, Charles Guérin, Henry Bataille, Zygmunt Gloger, Tristan Derème, Alter Kacyzne, E. T. A. Hoffmann, Aleksander Dumas, Seweryn Goszczyński, Michał Bałucki, Stefan Grabiński, Antonina Domańska, Denis Diderot, Stefan George, Maria De La Fayette, Aleksander Fredro, Alojzy Feliński, Björnstjerne Björnson, Konstanty Gaszyński, Louis Gallet, Marija Konopnicka, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Bolesław Prus, Tadeusz Boy-Żeleński, Guillaume Apollinaire, Jacob i Wilhelm Grimm, Rudolf G. Binding, Eurypides, Charles Baudlaire, Fryderyk Hebbel, Wincenty Korab-Brzozowski, Gustave Kahn, Max Elskamp, Deotyma, Fryderyk Hölderlin, René Descartes, Theodor Däubler, Antoni Czechow, Franciszek Karpiński, Maria Dąbrowska, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Pedro Calderón de la Barca, Max Dauthendey, Frances Hodgson Burnett, Józef Czechowicz, brak, Andrzej Frycz Modrzewski, Hans Christian Andersen, Joseph Conrad, Anatol France, Klemensas Junoša, Wiktor Gomulicki, James Oliver Curwood, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Marceline Desbordes-Valmore, Daniel Defoe, George Gordon Byron, Jean-Marc Bernard, Charles Cros,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Panna de Scudéry
Don Juan
Staruszki
Towarzysz podróży
Moje ustronie
Okna
zaułek
Zwierciadlana zagadka
Kara pychy
Żarcik

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek
Mapa wylewek
itever.net.pl
www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.