Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Tytuł: Towarzysz podróży
Autor: Hans Christian Andersen

Biedny Janek! Ojciec jego umierał po długiej i ciężkiej chorobie, lampa gasła na stole w ubogiej izdebce i nikogo z nim tu nie było. — Byłeś dobrym synem, Janku — rzekł umierający — i Bóg cię nie opuści, chociaż sam zostaniesz. Pamiętaj tylko zawsze kochać ludzi i czynić im tyle dobrego, ile będzie w twej mocy. Chory spojrzał na syna łagodnie, serdecznie i zamknął oczy — już na zawsze. Wyglądał, jakby zasnął. Janek płakał, bo nie miał nikogo na świecie, był zupełnie sierotą bez rodziny. Długo klęczał przy łóżku umarłego, całował rękę ojca, aż wreszcie znużony oparł głowę na twardej poręczy i zasnął. Dziwny miał sen. Śniło mu się, że był w niebie, słońce i księżyc wyszły na jego spotkanie i witały go pięknie; ojciec zdrów śmiał się jak dawniej wesoło, a królewna w złotej koronie na głowie z uśmiechem podała mu rekę. — Oto twoja narzeczona — rzekł mu ojciec — najpiękniejsza i najlepsza królewna na świecie. Ale trzeba na nią zasłużyć. Wtem Janek się obudził i wszystko zniknęło; ojciec leżał zimny i martwy na łóżku, w ciemnym pokoju nie było nikogo. W parę dni potem pochowano nieboszczyka. Biedny Janek szedł za trumną, gorzko płacząc; nie mógł się z tym pogodzić, że już nigdy w życiu nie zobaczy drogiego ojca. Trumnę złożono w głębokiej mogile i zasypano ziemią; Janek słyszał, jak ziemia padała na wieko, zakryła je i czuł tak wielki ból w sercu, jak gdyby pęknąć miało. Lecz zaśpiewano piękną pieśń pobożną, tak smutną, iż Jankowi łzy spłynęły z oczu i lżej mu było. Słońce świeciło na czystym błękicie, a drzewa

Polecamy

Nieczęsto przeprowadzki zamawia się w Krakowie między osieldami domów jednorodzinnych. Zwykle tak że klienci zmieniają mieszkania pomiędzy różnymi regionami. Często przeprowadzka wymuszona jest zamianą miejsca pracy, tak by nie tracić zdędnego czasu w rano na pędzienie w korkach na w inne osiedle.

Czasami pojedyncza przeprowadzka podyktowana jest feriami w nauce. Uczniowie na okres wolny od lekcji rezygnują z mieszkania wyprowadzając się w swoje rodzinne strony do rodzinnych domów.

Rzadko ale nadal spotykanymi są przeprowadzki biur. Wpośród strefami ekonomicznymi w różnych połówkach Krakowa. https://bestprzeprowadzki.pl/przeprowadzki-krakow Przeprowadzki Kraków wykonuje nasza firma przy pomocy bezpiecznych samochodów pickup'ów i busów o pojemności towaru do 3,5 tony. Nasi pracownicy uprawnieni są do wyładunku w parkingach wyznaczonych na czas wyładowania i załadowania przeprowadzanego mienia.

Czytaj dalej: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |

https://mapatransportu45678.blogthisbiz.com/21393767/little-known-facts-about-mapa-przychodni
https://caidenekifz.blogadvize.com/21669850/5-tips-about-mapa-you-can-use-today
https://bookmarkyourpage.com/story14297238/mapa-transportu
https://rylanibtka.is-blog.com/21782333/details-fiction-and-mapa-przeprowadzki-prądnik-czerwony-kraków
https://mapaprzeprowadzek02456.oblogation.com/18640357/everything-about-mapa-przeprowadzki-swoszowice-kraków
https://mapa-transportu23568.blogolenta.com/20926376/about-mapa-przeprowadzki-zwierzyniec-kraków
https://mapaprzeprowadzek47802.59bloggers.com/20170672/about-mapa-przeprowadzki-zwierzyniec-kraków
https://off-page-seo97219.blogdosaga.com/16619357/olkusz-gynecologist
https://angel1k68rpm6.levitra-wiki.com/user
https://deanczqiy.blog5star.com/20534539/an-unbiased-view-of-mapa-przeprowadzki-Łagiewniki-borek-kraków


Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Maria Dąbrowska, Franciszek Karpiński, Marija Konopnicka, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Frances Hodgson Burnett, Władysław Anczyc, René Descartes, Michał Bałucki, Henry Bataille, Bolesław Prus, Théodore de Banville, Anatole le Braz, Max Elskamp, Julius Hart, Stefan Grabiński, Alfred Jarry, Anton Czechow, brak, Francis Jammes, , Homer, Pedro Calderón de la Barca, Charles Guérin, Wiktor Gomulicki, Aleksander Dumas, Deotyma, Charles Baudelaire, Marceline Desbordes-Valmore, Joseph Conrad, Charles Baudlaire, Guillaume Apollinaire, Rudyard Kipling, Jacob i Wilhelm Grimm, Zygmunt Gloger, Klemensas Junoša, Tadeusz Boy-Żeleński, Joachim Gasquet, Antoni Czechow, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Aleksander Brückner, Fryderyk Hebbel, Maria Konopnicka, Stanisław Brzozowski, Max Dauthendey, Antonina Domańska, Andrzej Frycz Modrzewski, Alter Kacyzne, Adam Asnyk, Fagus, Wincenty Korab-Brzozowski, Louis Gallet, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anatole France, Dōgen Kigen, Daniel Defoe, Anatol France, Konstanty Gaszyński, Seweryn Goszczyński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Jan Kasprowicz, Wiktoras Gomulickis, Maria De La Fayette, Denis Diderot, Michaił Bułhakow, Charles Cros, Björnstjerne Björnson, Karl Gjellerup, Jean-Marc Bernard, Theodor Däubler, Louis le Cardonnel, Johann Wolfgang von Goethe, Tristan Derème, Fryderyk Hölderlin, Stefan George, James Oliver Curwood, Léon Deubel, E. T. A. Hoffmann, Stanisław Korab-Brzozowski, Aleksander Fredro, Gustave Kahn, Eurypides, Aloysius Bertrand, Casimir Delavigne, George Gordon Byron, Honore de Balzac, Hans Christian Andersen, Alojzy Feliński, Miguel de Cervantes Saavedra, Józef Czechowicz, Hugo von Hofmannsthal, Rudolf G. Binding, nieznany,
Spis autorów:

-
- Adam Asnyk
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Aleksander Fredro
- Alfred Jarry
- Alojzy Feliński
- Aloysius Bertrand
- Alter Kacyzne
- Anatol France
- Anatole France
- Anatole le Braz
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Anton Czechow
- Antoni Czechow
- Antonina Domańska
- Björnstjerne Björnson
- Bolesław Prus
- brak
- Casimir Delavigne
- Charles Baudelaire
- Charles Baudlaire
- Charles Cros
- Charles Guérin
- Dōgen Kigen
- Daniel Defoe
- Denis Diderot
- Deotyma
- E. T. A. Hoffmann
- Eurypides
- Fagus
- Frances Hodgson Burnett
- Francis Jammes
- Franciszek Karpiński
- Fryderyk Hebbel
- Fryderyk Hölderlin
- George Gordon Byron
- Guillaume Apollinaire
- Gustave Kahn
- Hans Christian Andersen
- Henry Bataille
- Homer
- Honore de Balzac
- Hugo von Hofmannsthal
- Jacob i Wilhelm Grimm
- James Oliver Curwood
- Jan Kasprowicz
- Jean-Marc Bernard
- Joachim Gasquet
- Johann Wolfgang von Goethe
- Joseph Conrad
- Józef Czechowicz
- Julius Hart
- Karl Gjellerup
- Klemensas Junoša
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Konstanty Gaszyński
- Léon Deubel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis Gallet
- Louis le Cardonnel
- Marceline Desbordes-Valmore
- Maria Dąbrowska
- Maria De La Fayette
- Maria Konopnicka
- Marija Konopnicka
- Max Dauthendey
- Max Elskamp
- Michaił Bułhakow
- Michał Bałucki
- Miguel de Cervantes Saavedra
- nieznany
- Pedro Calderón de la Barca
- René Descartes
- Rudolf G. Binding
- Rudyard Kipling
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort
- Seweryn Goszczyński
- Stanisław Brzozowski
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Theodor Däubler
- Théodore de Banville
- Tristan Derème
- Wiktor Gomulicki
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger


Polecamy:

Albatros
Motylek
Patmos
Z jednego gniazda
Stare miasto
bez nut
Pod starą wierzbą
Słońce powstanie znowu…
pamięci zniknionego
Projekcje

Taxi bagażowe kraków
kostka granitowa
Przeprowadzki Kraków
Mapa przychodni Olkusz
Mapa przeprowadzek itever.com.pl
www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.