Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniemMarzenie ciekawegoMarzenie paryskie
Moesta et errabundaMogiła wyklętego poetyMuza choraMuza sprzedajna
NiepowrotneNieszczęścieO pierwszej nad ranemOddźwięki
OknaOlbrzymkaOtchłańPęknięty dzwon
Pies i flakonPieśń jesienna

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Klemensas Junoša
- Antonina Domańska
- Stefan Grabiński
-
- Aloysius Bertrand
- Tristan Derème
- Michaił Bułhakow
- Alojzy Feliński
- Charles Cros
- brak


Polecamy:

dno
światło popołudniu
Sen
Rocznica
Jeszcześ Polsko nie zginęła
Pies i flakon
Dolinami rzek Opisy podróży wzdłuż Niemna, Wisły, Bugu i Biebrzy
elegia uśpienia
Znachor
Pastuszka gęsi

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
brak, Johann Wolfgang von Goethe, Max Elskamp, Seweryn Goszczyński, Aloysius Bertrand, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Jean-Marc Bernard, Miguel de Cervantes Saavedra, Eurypides, Adam Asnyk, E. T. A. Hoffmann, Aleksander Fredro, Deotyma, Frances Hodgson Burnett, Antonina Domańska, Aleksander Dumas, Rudolf G. Binding, Antoni Czechow, Charles Baudlaire, Anatole France, Józef Czechowicz, Franciszek Karpiński, Andrzej Frycz Modrzewski, Henry Bataille, Michał Bałucki, Michaił Bułhakow, Wincenty Korab-Brzozowski, Pedro Calderón de la Barca, Karl Gjellerup, Gustave Kahn, Alojzy Feliński, Hans Christian Andersen, Anatol France, Francis Jammes, Jacob i Wilhelm Grimm, George Gordon Byron, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Joseph Conrad, Léon Deubel, Charles Baudelaire, Theodor Däubler, Fagus, Klemensas Junoša, Casimir Delavigne, , Charles Cros, Stefan George, Dōgen Kigen, Guillaume Apollinaire, Władysław Anczyc, Stefan Grabiński, Honore de Balzac, Julius Hart, Fryderyk Hebbel, Denis Diderot, Stanisław Korab-Brzozowski, Bolesław Prus, Théodore de Banville, René Descartes, Charles Guérin, Anton Czechow, Marija Konopnicka, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Joachim Gasquet, Maria Konopnicka, Anatole le Braz, Homer, Wiktoras Gomulickis, Max Dauthendey, Konstanty Gaszyński, Alter Kacyzne, Rudyard Kipling, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Maria De La Fayette, Aleksander Brückner, Hugo von Hofmannsthal, Marceline Desbordes-Valmore, Alfred Jarry, Wiktor Gomulicki, Louis Gallet, Maria Dąbrowska, Stanisław Brzozowski, nieznany, Daniel Defoe, Zygmunt Gloger, Björnstjerne Björnson, James Oliver Curwood, Tadeusz Boy-Żeleński, Fryderyk Hölderlin, Jan Kasprowicz, Louis le Cardonnel, Tristan Derème,

Producent szamb betonowych i innych prefabrykatów:
Jímky Středočeský kraj - spolehlivé řešení na
Nabízíme samonosné betonové nádrže vhodné
covid 19 poszewki jedwabne na czas kwarantanny covid
© 2015 Zbiór książek.