Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniemMarzenie ciekawegoMarzenie paryskie
Moesta et errabundaMogiła wyklętego poetyMuza choraMuza sprzedajna
NiepowrotneNieszczęścieO pierwszej nad ranemOddźwięki
OknaOlbrzymkaOtchłańPęknięty dzwon
Pies i flakonPieśń jesienna

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Maria Dąbrowska
- Jean-Marc Bernard
- Wiktor Gomulicki
- Józef Czechowicz
- Bolesław Prus
- Rudolf G. Binding
- Jacob i Wilhelm Grimm
- Frances Hodgson Burnett
- Charles Guérin
- Anton Czechow


Polecamy:

Malcy
pod dworcem głównym w warszawie
Robinson Crusoe
Pieśń o Narodzeniu Pańskim
W złym humorze
Ojciec Goriot
Opuszczenie
Życie snem
Pamiątka
Oj Maluśki, Maluśki
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Anatole le Braz, Bolesław Prus, , Joseph Conrad, Max Dauthendey, Marija Konopnicka, James Oliver Curwood, Anatol France, Franciszek Karpiński, Björnstjerne Björnson, Stanisław Brzozowski, Francis Jammes, Julius Hart, Antonina Domańska, Johann Wolfgang von Goethe, Hans Christian Andersen, Léon Deubel, Frances Hodgson Burnett, Andrzej Frycz Modrzewski, Karl Gjellerup, Honore de Balzac, Rudyard Kipling, Marceline Desbordes-Valmore, Charles Baudelaire, Konstanty Gaszyński, Stanisław Korab-Brzozowski, Stefan Grabiński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Klemensas Junoša, Maria Konopnicka, Charles Cros, Jean-Marc Bernard, Louis Gallet, Théodore de Banville, Tadeusz Boy-Żeleński, Gustave Kahn, Michał Bałucki, Daniel Defoe, Charles Baudlaire, Stefan George, Dōgen Kigen, Aleksander Dumas, Antoni Czechow, Wincenty Korab-Brzozowski, Maria De La Fayette, Fryderyk Hebbel, Jacob i Wilhelm Grimm, Deotyma, Aleksander Fredro, Jan Kasprowicz, Józef Czechowicz, Wiktoras Gomulickis, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Charles Guérin, Alter Kacyzne, René Descartes, Aloysius Bertrand, Guillaume Apollinaire, Anton Czechow, Anatole France, Maria Dąbrowska, Adam Asnyk, Theodor Däubler, George Gordon Byron, Homer, Alojzy Feliński, Eurypides, Pedro Calderón de la Barca, Michaił Bułhakow, Fryderyk Hölderlin, E. T. A. Hoffmann, Louis le Cardonnel, Władysław Anczyc, Henry Bataille, Wiktor Gomulicki, Fagus, Hugo von Hofmannsthal, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, brak, Zygmunt Gloger, Alfred Jarry, Casimir Delavigne, Seweryn Goszczyński, Rudolf G. Binding, Aleksander Brückner, Tristan Derème, Miguel de Cervantes Saavedra, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, nieznany, Max Elskamp, Denis Diderot, Joachim Gasquet,

warsztat samochodowy lublin, bogucin
dekoracjemieszkaniowe.pl
akupunktura poznań
najtąńszy w warszawie tani fotograf oraz wideofilmowanie ślubów i wesel
Get monthly loan with licensed moneylenders https://moneylendersingapore.org/
© 2015 Zbiór książek.