Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniemMarzenie ciekawegoMarzenie paryskie
Moesta et errabundaMogiła wyklętego poetyMuza choraMuza sprzedajna
NiepowrotneNieszczęścieO pierwszej nad ranemOddźwięki
OknaOlbrzymkaOtchłańPęknięty dzwon
Pies i flakonPieśń jesienna

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Konstanty Gaszyński
- Anatole le Braz
-
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Władysław Anczyc
- Casimir Delavigne
- Francis Jammes
- Denis Diderot
- Wiktoras Gomulickis


Polecamy:

Reineke-Lis
Cyganie w podróży
Żarcik
Syrena
Pies i wróbel
Znachor
opowiadanie
Pęknięty dzwon
Marsz strzelców
Harmonia wieczorna

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Joachim Gasquet, Władysław Anczyc, Jacob i Wilhelm Grimm, Alter Kacyzne, Anatole le Braz, Johann Wolfgang von Goethe, Karl Gjellerup, Miguel de Cervantes Saavedra, Adam Asnyk, Wincenty Korab-Brzozowski, Marija Konopnicka, Gustave Kahn, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Louis le Cardonnel, Maria De La Fayette, Zygmunt Gloger, Alojzy Feliński, Eurypides, Casimir Delavigne, Charles Cros, Francis Jammes, George Gordon Byron, nieznany, Henry Bataille, Charles Baudelaire, Théodore de Banville, Seweryn Goszczyński, Björnstjerne Björnson, James Oliver Curwood, Honore de Balzac, Aleksander Fredro, Bolesław Prus, Aloysius Bertrand, Rudolf G. Binding, Anatol France, Maria Konopnicka, Aleksander Dumas, Frances Hodgson Burnett, Charles Baudlaire, Louis Gallet, René Descartes, Fagus, Konstanty Gaszyński, Charles Guérin, Józef Czechowicz, Homer, Stanisław Brzozowski, Antonina Domańska, , Dōgen Kigen, Tadeusz Boy-Żeleński, Jan Kasprowicz, Andrzej Frycz Modrzewski, Stefan Grabiński, Theodor Däubler, Max Elskamp, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Hugo von Hofmannsthal, Pedro Calderón de la Barca, Antoni Czechow, Klemensas Junoša, Fryderyk Hölderlin, Hans Christian Andersen, Daniel Defoe, Michał Bałucki, Joseph Conrad, Franciszek Karpiński, Léon Deubel, Aleksander Brückner, Denis Diderot, Marceline Desbordes-Valmore, Fryderyk Hebbel, Julius Hart, E. T. A. Hoffmann, Alfred Jarry, Maria Dąbrowska, Rudyard Kipling, Max Dauthendey, Michaił Bułhakow, Tristan Derème, Guillaume Apollinaire, Wiktoras Gomulickis, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Deotyma, Anatole France, Anton Czechow, brak, Stefan George, Wiktor Gomulicki, Stanisław Korab-Brzozowski, Jean-Marc Bernard,

Szamba betonowe Ustka
http://www.lightcrew.eu
Ser du etter et 4 stjerner hotell i De
najładniejsza i profesjonalna sztukateria w najniższych cenach na rynku
© 2015 Zbiór książek.