Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniemMarzenie ciekawegoMarzenie paryskie
Moesta et errabundaMogiła wyklętego poetyMuza choraMuza sprzedajna
NiepowrotneNieszczęścieO pierwszej nad ranemOddźwięki
OknaOlbrzymkaOtchłańPęknięty dzwon
Pies i flakonPieśń jesienna

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Karl Gjellerup
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Daniel Defoe
- Louis le Cardonnel
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Frances Hodgson Burnett
- Joseph Conrad
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Miguel de Cervantes Saavedra


Polecamy:

Pieśń o Narodzeniu Pańskim
Projekcje
Mazur z 1831 roku
Źrałe są w ogniu nurzane
Modlitwa estety
Lśniąco w luny się kołyszę
Die Leiden des jungen Werther
Dym
Olbrzymka
Przeżycie
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Anatol France, Dōgen Kigen, Alter Kacyzne, Casimir Delavigne, Louis Gallet, Rudyard Kipling, Julius Hart, Jacob i Wilhelm Grimm, Antoni Czechow, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Adam Asnyk, Anatole le Braz, Max Elskamp, Franciszek Karpiński, Fagus, Johann Wolfgang von Goethe, Theodor Däubler, Wiktoras Gomulickis, Karl Gjellerup, Théodore de Banville, Björnstjerne Björnson, Henry Bataille, George Gordon Byron, Rudolf G. Binding, Wincenty Korab-Brzozowski, Aleksander Fredro, Marija Konopnicka, Frances Hodgson Burnett, Joseph Conrad, Stefan George, Konstanty Gaszyński, Charles Baudelaire, Antonina Domańska, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, nieznany, Stanisław Korab-Brzozowski, Anton Czechow, Daniel Defoe, Pedro Calderón de la Barca, Tristan Derème, Charles Guérin, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Hugo von Hofmannsthal, Tadeusz Boy-Żeleński, Władysław Anczyc, Aleksander Brückner, Louis le Cardonnel, Deotyma, Maria De La Fayette, Eurypides, , James Oliver Curwood, Bolesław Prus, Jan Kasprowicz, Józef Czechowicz, Charles Cros, Michał Bałucki, Wiktor Gomulicki, Zygmunt Gloger, Hans Christian Andersen, Alfred Jarry, Léon Deubel, brak, Marceline Desbordes-Valmore, Homer, Denis Diderot, Charles Baudlaire, Maria Konopnicka, Andrzej Frycz Modrzewski, Aloysius Bertrand, Joachim Gasquet, Fryderyk Hebbel, Miguel de Cervantes Saavedra, Anatole France, René Descartes, Max Dauthendey, Jean-Marc Bernard, Guillaume Apollinaire, Alojzy Feliński, Honore de Balzac, Gustave Kahn, Aleksander Dumas, Seweryn Goszczyński, E. T. A. Hoffmann, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Stefan Grabiński, Maria Dąbrowska, Michaił Bułhakow, Francis Jammes, Fryderyk Hölderlin, Stanisław Brzozowski, Klemensas Junoša,

fizjoterapia sandomierz
© 2015 Zbiór książek.