Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniemMarzenie ciekawegoMarzenie paryskie
Moesta et errabundaMogiła wyklętego poetyMuza choraMuza sprzedajna
NiepowrotneNieszczęścieO pierwszej nad ranemOddźwięki
OknaOlbrzymkaOtchłańPęknięty dzwon
Pies i flakonPieśń jesienna

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Homer
- Bolesław Prus
- Aleksander Dumas
- Aloysius Bertrand
- Denis Diderot
- Miguel de Cervantes Saavedra
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Alojzy Feliński
- Władysław Anczyc
- Maria De La Fayette


Polecamy:

toruń
Do P. Davida, snycerza posągów
Dym
Dziennik Franciszki
Przesolił
Zaproszenie do podróży
Antoni Gorecki
Mysikrólik i niedźwiedź
o matce
Nasza szkapa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Gustave Kahn, , Louis Gallet, Louis le Cardonnel, Anatol France, Charles Baudelaire, Pedro Calderón de la Barca, Bolesław Prus, Konstanty Gaszyński, Tadeusz Boy-Żeleński, Rudyard Kipling, James Oliver Curwood, Stanisław Korab-Brzozowski, Hugo von Hofmannsthal, Aleksander Fredro, Tristan Derème, Marceline Desbordes-Valmore, Julius Hart, Antonina Domańska, Stefan George, Denis Diderot, Theodor Däubler, Maria Dąbrowska, Charles Guérin, Zygmunt Gloger, Andrzej Frycz Modrzewski, Aleksander Dumas, Adam Asnyk, Franciszek Karpiński, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Frances Hodgson Burnett, brak, Michał Bałucki, Guillaume Apollinaire, Björnstjerne Björnson, Charles Cros, Daniel Defoe, Joachim Gasquet, Anatole le Braz, Théodore de Banville, Antoni Czechow, Charles Baudlaire, Alter Kacyzne, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Stanisław Brzozowski, Fryderyk Hölderlin, Honore de Balzac, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Stefan Grabiński, Joseph Conrad, Max Elskamp, Max Dauthendey, E. T. A. Hoffmann, Anton Czechow, Klemensas Junoša, Wiktoras Gomulickis, Jean-Marc Bernard, Maria Konopnicka, Władysław Anczyc, Alojzy Feliński, Léon Deubel, Fryderyk Hebbel, Dōgen Kigen, Henry Bataille, Wiktor Gomulicki, Karl Gjellerup, Homer, Deotyma, Casimir Delavigne, Jacob i Wilhelm Grimm, Józef Czechowicz, nieznany, Maria De La Fayette, Aleksander Brückner, Anatole France, Wincenty Korab-Brzozowski, George Gordon Byron, Eurypides, Seweryn Goszczyński, Hans Christian Andersen, Alfred Jarry, Rudolf G. Binding, Jan Kasprowicz, Fagus, Francis Jammes, Miguel de Cervantes Saavedra, Aloysius Bertrand, Marija Konopnicka, René Descartes, Michaił Bułhakow, Johann Wolfgang von Goethe,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.