Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniem

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Joachim Gasquet
- Józef Czechowicz
- Charles Cros
- Max Dauthendey
- Władysław Anczyc
- Honore de Balzac
- Aloysius Bertrand
- Hans Christian Andersen
- Deotyma
- Stanisław Brzozowski


Polecamy:

Daremne żale
Życie wymarzone
Wpatruj się co wieczor
ranek
przedświt
Śmierć kurki
Harmonia wieczorna
Idzie stary wiarus
w kolorowej nocy
Moesta et errabunda
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Zygmunt Gloger, Charles Guérin, Théodore de Banville, Daniel Defoe, Alojzy Feliński, Bolesław Prus, Klemensas Junoša, Władysław Anczyc, Marceline Desbordes-Valmore, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Francis Jammes, Fryderyk Hebbel, Homer, Casimir Delavigne, Aleksander Fredro, brak, Guillaume Apollinaire, Adam Asnyk, Max Elskamp, Maria Konopnicka, Joseph Conrad, Antoni Czechow, Michał Bałucki, Jean-Marc Bernard, Louis Gallet, Alter Kacyzne, Eurypides, Józef Czechowicz, Julius Hart, Charles Cros, Charles Baudelaire, Marija Konopnicka, Aleksander Brückner, Stanisław Brzozowski, Maria De La Fayette, Stefan George, Franciszek Karpiński, Denis Diderot, Antonina Domańska, Deotyma, Karl Gjellerup, Rudolf G. Binding, Rudyard Kipling, nieznany, Wiktoras Gomulickis, Pedro Calderón de la Barca, Wiktor Gomulicki, Jan Kasprowicz, René Descartes, Joachim Gasquet, Björnstjerne Björnson, James Oliver Curwood, Theodor Däubler, Fagus, Dōgen Kigen, Aloysius Bertrand, Tadeusz Boy-Żeleński, Maria Dąbrowska, Stefan Grabiński, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Jacob i Wilhelm Grimm, Anatole le Braz, Michaił Bułhakow, Louis le Cardonnel, Andrzej Frycz Modrzewski, Fryderyk Hölderlin, Anton Czechow, Honore de Balzac, , Léon Deubel, E. T. A. Hoffmann, Aleksander Dumas, Charles Baudlaire, George Gordon Byron, Anatole France, Johann Wolfgang von Goethe, Stanisław Korab-Brzozowski, Max Dauthendey, Miguel de Cervantes Saavedra, Anatol France, Gustave Kahn, Hugo von Hofmannsthal, Tristan Derème, Seweryn Goszczyński, Frances Hodgson Burnett, Hans Christian Andersen, Henry Bataille, Wincenty Korab-Brzozowski, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Konstanty Gaszyński, Alfred Jarry,

więcej info
najlepszy i najbardziej profesjonalny dom pogrzebowy warszawa w którym panuje profesjonalna obsługa
© 2015 Zbiór książek.