Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniem

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Konstanty Gaszyński
- Antoni Czechow
- Daniel Defoe
- Max Dauthendey
- Charles Baudlaire
- brak
- George Gordon Byron
- Max Elskamp
-
- Wiktoras Gomulickis


Polecamy:

Paziowie króla Zygmunta opowiadanie obyczajowe na tle dawnych wieków
wigilia
Troškimas
Wilk i człowiek
Księga dżungli
Bracia, patrzcie jeno…
Flirt z Melpomeną
Król Drozdobrody
bez nut
Mogiła wyklętego poety

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Marija Konopnicka, Karl Gjellerup, Rudyard Kipling, Casimir Delavigne, Stanisław Korab-Brzozowski, Tadeusz Boy-Żeleński, Léon Deubel, Maria Konopnicka, Wincenty Korab-Brzozowski, Jean-Marc Bernard, Konstanty Gaszyński, Frances Hodgson Burnett, René Descartes, Alfred Jarry, James Oliver Curwood, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Guillaume Apollinaire, Antoni Czechow, nieznany, Fryderyk Hölderlin, Aleksander Brückner, Władysław Anczyc, Jan Kasprowicz, Louis Gallet, Anatole le Braz, Pedro Calderón de la Barca, Charles Cros, Dōgen Kigen, Aleksander Fredro, Fryderyk Hebbel, Honore de Balzac, Homer, Wiktoras Gomulickis, Max Dauthendey, , Franciszek Karpiński, Seweryn Goszczyński, Charles Baudlaire, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Anatole France, Fagus, Francis Jammes, Marceline Desbordes-Valmore, Joachim Gasquet, Anatol France, Stefan Grabiński, Adam Asnyk, Rudolf G. Binding, E. T. A. Hoffmann, Andrzej Frycz Modrzewski, Michaił Bułhakow, Aleksander Dumas, Charles Baudelaire, Deotyma, Miguel de Cervantes Saavedra, Stanisław Brzozowski, Maria Dąbrowska, Antonina Domańska, Charles Guérin, Maria De La Fayette, Józef Czechowicz, Alojzy Feliński, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Louis le Cardonnel, Zygmunt Gloger, Björnstjerne Björnson, Julius Hart, Klemensas Junoša, Jacob i Wilhelm Grimm, Theodor Däubler, Aloysius Bertrand, brak, Théodore de Banville, Eurypides, Tristan Derème, Daniel Defoe, Johann Wolfgang von Goethe, Michał Bałucki, Stefan George, Wiktor Gomulicki, Gustave Kahn, Bolesław Prus, Hans Christian Andersen, Max Elskamp, Denis Diderot, Henry Bataille, Hugo von Hofmannsthal, Joseph Conrad, George Gordon Byron, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Alter Kacyzne, Anton Czechow,

http://mduda.pl
http://www.advertplus.pl
http://www.lightcrew.eu
beaver shot
© 2015 Zbiór książek.