Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniem

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Eurypides
- Wiktoras Gomulickis
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Frances Hodgson Burnett
- Björnstjerne Björnson
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Stanisław Brzozowski
- Stefan George
- Denis Diderot
- Klementyna z Tańskich Hoffmanowa


Polecamy:

Są na pewno
Cudzoziemiec
legenda
Syrena
Na Wzgórzu Śmierci
Pęknięty dzwon
preludium
Niepowrotne
Człowiek i kamień
Ach! rzucić sieci zdarte
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Wiktor Gomulicki, Aleksander Dumas, brak, Klemensas Junoša, Marceline Desbordes-Valmore, Zygmunt Gloger, Michaił Bułhakow, Franciszek Karpiński, Joachim Gasquet, Marija Konopnicka, Tristan Derème, Charles Baudelaire, Seweryn Goszczyński, Daniel Defoe, Karl Gjellerup, Wincenty Korab-Brzozowski, E. T. A. Hoffmann, Theodor Däubler, Anatole France, Charles Guérin, Fryderyk Hebbel, Dōgen Kigen, Max Dauthendey, Théodore de Banville, Francis Jammes, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Henry Bataille, Louis Gallet, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Maria De La Fayette, Johann Wolfgang von Goethe, Anatole le Braz, Alojzy Feliński, Andrzej Frycz Modrzewski, Louis le Cardonnel, Aloysius Bertrand, Rudolf G. Binding, Adam Asnyk, , Eurypides, Miguel de Cervantes Saavedra, Björnstjerne Björnson, Guillaume Apollinaire, Bolesław Prus, Charles Baudlaire, Max Elskamp, Fryderyk Hölderlin, Casimir Delavigne, Fagus, Julius Hart, Stanisław Korab-Brzozowski, James Oliver Curwood, Hans Christian Andersen, Jan Kasprowicz, Konstanty Gaszyński, Anton Czechow, Gustave Kahn, Hugo von Hofmannsthal, Aleksander Fredro, Charles Cros, Homer, Frances Hodgson Burnett, Rudyard Kipling, Stefan George, Stanisław Brzozowski, Alter Kacyzne, nieznany, Maria Konopnicka, George Gordon Byron, Maria Dąbrowska, Antonina Domańska, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Michał Bałucki, Tadeusz Boy-Żeleński, Stefan Grabiński, Denis Diderot, Aleksander Brückner, Jean-Marc Bernard, Anatol France, Antoni Czechow, Pedro Calderón de la Barca, René Descartes, Léon Deubel, Deotyma, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Alfred Jarry, Honore de Balzac, Joseph Conrad, Wiktoras Gomulickis, Józef Czechowicz, Jacob i Wilhelm Grimm, Władysław Anczyc,

https://josilq.pl
dekoracjemieszkaniowe.pl
www.staremosty.pl
© 2015 Zbiór książek.