Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniem

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Björnstjerne Björnson
- Władysław Anczyc
- Zygmunt Gloger
- Frances Hodgson Burnett
- Joseph Conrad
- Charles Guérin
- James Oliver Curwood
- Julius Hart
- Pedro Calderón de la Barca
- Joachim Gasquet


Polecamy:

Niepowrotne
Wańka
Śmierć nędzarzy
Łaskawi jako książęta
Plotka o Weselu Wyspiańskiego
przeczucia
imieniny
Ojciec Goriot
Był to Berko sławny Żyd
Czarna sukienka

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
nieznany, Michał Bałucki, Jean-Marc Bernard, Max Elskamp, Louis le Cardonnel, Stanisław Brzozowski, Seweryn Goszczyński, Aleksander Dumas, Théodore de Banville, Franciszek Karpiński, Aleksander Fredro, Antonina Domańska, Antoni Czechow, Józef Czechowicz, Hans Christian Andersen, Maria De La Fayette, Rudolf G. Binding, Klemensas Junoša, Denis Diderot, Johann Wolfgang von Goethe, Wiktoras Gomulickis, E. T. A. Hoffmann, Michaił Bułhakow, Guillaume Apollinaire, Charles Baudelaire, Aloysius Bertrand, Alojzy Feliński, Karl Gjellerup, Fagus, Maria Konopnicka, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Rudyard Kipling, Maria Dąbrowska, James Oliver Curwood, Stefan George, Honore de Balzac, Pedro Calderón de la Barca, Zygmunt Gloger, Henry Bataille, Alfred Jarry, Frances Hodgson Burnett, Dōgen Kigen, Joachim Gasquet, Władysław Anczyc, Homer, Björnstjerne Björnson, Aleksander Brückner, Daniel Defoe, Fryderyk Hölderlin, Konstanty Gaszyński, brak, Fryderyk Hebbel, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Max Dauthendey, Francis Jammes, George Gordon Byron, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Charles Guérin, Alter Kacyzne, Deotyma, Wincenty Korab-Brzozowski, Casimir Delavigne, Eurypides, Jacob i Wilhelm Grimm, Louis Gallet, Anatol France, Léon Deubel, Jan Kasprowicz, Adam Asnyk, Tristan Derème, Miguel de Cervantes Saavedra, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Anatole France, Stefan Grabiński, Charles Baudlaire, Julius Hart, Anton Czechow, Joseph Conrad, Stanisław Korab-Brzozowski, Charles Cros, Wiktor Gomulicki, Marceline Desbordes-Valmore, Tadeusz Boy-Żeleński, Bolesław Prus, Anatole le Braz, Hugo von Hofmannsthal, Gustave Kahn, Theodor Däubler, René Descartes, Andrzej Frycz Modrzewski, , Marija Konopnicka,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.