Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

LenListek z niebaMatkaMotylek
Pod starą wierzbąPolny kwiatekRopuchaSłowik
SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnika

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Pedro Calderón de la Barca
- Aleksander Brückner
- Joachim Gasquet
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Tadeusz Dołęga-Mostowicz
- Aleksander Dumas
- René Descartes
- Guillaume Apollinaire
- Deotyma
- Tristan Derème


Polecamy:

Małe niedole pożycia małżeńskiego
Latarnie
Kaprys
śmierć2
Akordy jesienne
O krasnoludkach i sierotce Marysi
Dziewczę ze Słonecznego Wzgórza
Dziwny Żyd
Wincenty Korab-Brzozowski
Wpatruj się co wieczor
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Daniel Defoe, Homer, Wincenty Korab-Brzozowski, Alfred Jarry, Michaił Bułhakow, Gustave Kahn, Charles Baudelaire, Maria Konopnicka, Charles Baudlaire, Hans Christian Andersen, Björnstjerne Björnson, René Descartes, Julius Hart, Casimir Delavigne, Bolesław Prus, Miguel de Cervantes Saavedra, Stanisław Brzozowski, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Hugo von Hofmannsthal, Alojzy Feliński, Johann Wolfgang von Goethe, Anatole France, Joachim Gasquet, Aleksander Fredro, Francis Jammes, Michał Bałucki, Alter Kacyzne, Konstanty Gaszyński, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Frances Hodgson Burnett, Fagus, Guillaume Apollinaire, Aleksander Brückner, , Zygmunt Gloger, Rudyard Kipling, Antonina Domańska, Anatole le Braz, Maria De La Fayette, Louis le Cardonnel, E. T. A. Hoffmann, Wiktoras Gomulickis, Henry Bataille, brak, James Oliver Curwood, Charles Cros, Jean-Marc Bernard, George Gordon Byron, Władysław Anczyc, Jan Kasprowicz, Antoni Czechow, Adam Asnyk, Theodor Däubler, Théodore de Banville, Karl Gjellerup, Maria Dąbrowska, Franciszek Karpiński, Fryderyk Hebbel, Denis Diderot, Jacob i Wilhelm Grimm, Anatol France, Honore de Balzac, Dōgen Kigen, Marija Konopnicka, Klemensas Junoša, Aleksander Dumas, Max Elskamp, Andrzej Frycz Modrzewski, Deotyma, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Joseph Conrad, Pedro Calderón de la Barca, Stefan George, Tadeusz Boy-Żeleński, Eurypides, Seweryn Goszczyński, Marceline Desbordes-Valmore, Aloysius Bertrand, Charles Guérin, Stanisław Korab-Brzozowski, Tristan Derème, Fryderyk Hölderlin, Anton Czechow, Léon Deubel, Rudolf G. Binding, Wiktor Gomulicki, Stefan Grabiński, nieznany, Józef Czechowicz, Louis Gallet, Max Dauthendey,

najlepszy w warszawie fotograf przedszkolny i w województwie mazowieckim
małopolska atrakcje turystyczne
aleksandra saletra
catering dietetyczny poznań
© 2015 Zbiór książek.