Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

LenListek z niebaMatkaMotylek
Pod starą wierzbąPolny kwiatekRopuchaSłowik
SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnika

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Pedro Calderón de la Barca
- Wiktoras Gomulickis
- Michaił Bułhakow
- Józef Czechowicz
- René Descartes
- Björnstjerne Björnson
- Daniel Defoe
- Deotyma
- Honore de Balzac
- Liudvika Didžiulienė-Žmona


Polecamy:

Nim próg przestąpiłem celi
O pierwszej nad ranem
knajpa
Damy
Do P. Davida, snycerza posągów
Pastuszka gęsi
Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca komedia w 5 aktach wierszem
Zaczarowana Królewna
polacy
Krasnoludki
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Bolesław Prus, Frances Hodgson Burnett, Jacob i Wilhelm Grimm, Hugo von Hofmannsthal, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Alojzy Feliński, Franciszek Karpiński, Dōgen Kigen, Max Elskamp, E. T. A. Hoffmann, Fagus, Maria Dąbrowska, Aleksander Fredro, Joachim Gasquet, brak, Marija Konopnicka, James Oliver Curwood, Hans Christian Andersen, Wincenty Korab-Brzozowski, Aleksander Dumas, , Stanisław Korab-Brzozowski, Pedro Calderón de la Barca, Alter Kacyzne, Karl Gjellerup, Léon Deubel, Louis le Cardonnel, Deotyma, Stefan Grabiński, Max Dauthendey, George Gordon Byron, Rudolf G. Binding, Zygmunt Gloger, Henry Bataille, Björnstjerne Björnson, Honore de Balzac, Andrzej Frycz Modrzewski, Marceline Desbordes-Valmore, Théodore de Banville, Władysław Anczyc, Miguel de Cervantes Saavedra, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Guillaume Apollinaire, Jean-Marc Bernard, Louis Gallet, Wiktor Gomulicki, Aloysius Bertrand, Charles Guérin, Seweryn Goszczyński, Aleksander Brückner, Tadeusz Boy-Żeleński, Klemensas Junoša, Charles Baudelaire, Charles Cros, Józef Czechowicz, Casimir Delavigne, Wiktoras Gomulickis, Konstanty Gaszyński, Tristan Derème, René Descartes, nieznany, Maria De La Fayette, Eurypides, Anatole le Braz, Charles Baudlaire, Fryderyk Hebbel, Maria Konopnicka, Joseph Conrad, Rudyard Kipling, Stefan George, Antonina Domańska, Anton Czechow, Theodor Däubler, Fryderyk Hölderlin, Antoni Czechow, Alfred Jarry, Johann Wolfgang von Goethe, Adam Asnyk, Homer, Anatole France, Daniel Defoe, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Gustave Kahn, Jan Kasprowicz, Michaił Bułhakow, Anatol France, Francis Jammes, Julius Hart, Michał Bałucki, Stanisław Brzozowski, Denis Diderot, Tadeusz Dołęga-Mostowicz,

komentarz z strony
smakoszy.com.pl
© 2015 Zbiór książek.