Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

LenListek z niebaMatkaMotylek
Pod starą wierzbąPolny kwiatekRopuchaSłowik
SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnika

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Charles Cros
- Aleksander Dumas
- Rudolf G. Binding
- Maria Konopnicka
- Homer
- Charles Guérin
- Julius Hart
- Honore de Balzac
- Tadeusz Boy-Żeleński
- Stefan George


Polecamy:

Pożegnanie z Lindorą w górach
Len
we czterech
Potwarz
Rocznica
Antoni Gorecki
Niepowrotne
Do młodych
Pieśń przyjacielska Przy kielichu
Dziadek do orzechów
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Jean-Marc Bernard, Léon Deubel, Fryderyk Hölderlin, Daniel Defoe, Pedro Calderón de la Barca, Max Dauthendey, Alfred Jarry, George Gordon Byron, Anatole le Braz, Marceline Desbordes-Valmore, Karl Gjellerup, Adam Asnyk, brak, Aleksander Fredro, Henry Bataille, Charles Cros, Zygmunt Gloger, Casimir Delavigne, Anton Czechow, Seweryn Goszczyński, Jacob i Wilhelm Grimm, nieznany, Deotyma, Rudyard Kipling, Michał Bałucki, Alter Kacyzne, Rudolf G. Binding, Joseph Conrad, Miguel de Cervantes Saavedra, Tristan Derème, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Hugo von Hofmannsthal, Fagus, Charles Baudelaire, Frances Hodgson Burnett, Stanisław Korab-Brzozowski, Klemensas Junoša, Maria De La Fayette, Aleksander Brückner, Björnstjerne Björnson, Michaił Bułhakow, Wiktoras Gomulickis, Bolesław Prus, Aloysius Bertrand, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, René Descartes, , Johann Wolfgang von Goethe, Antoni Czechow, Louis Gallet, Honore de Balzac, Maria Dąbrowska, Dōgen Kigen, Francis Jammes, Eurypides, Maria Konopnicka, Anatole France, Stefan Grabiński, Charles Guérin, Andrzej Frycz Modrzewski, Gustave Kahn, Charles Baudlaire, Tadeusz Boy-Żeleński, Louis le Cardonnel, Denis Diderot, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Jan Kasprowicz, Władysław Anczyc, E. T. A. Hoffmann, Stanisław Brzozowski, Aleksander Dumas, James Oliver Curwood, Hans Christian Andersen, Józef Czechowicz, Guillaume Apollinaire, Théodore de Banville, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Marija Konopnicka, Joachim Gasquet, Fryderyk Hebbel, Antonina Domańska, Julius Hart, Homer, Max Elskamp, Wiktor Gomulicki, Anatol France, Konstanty Gaszyński, Alojzy Feliński, Stefan George, Theodor Däubler, Franciszek Karpiński, Wincenty Korab-Brzozowski,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.