Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

LenListek z niebaMatkaMotylek
Pod starą wierzbąPolny kwiatekRopuchaSłowik
SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnika

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Daniel Defoe
- Charles Cros
- Marceline Desbordes-Valmore
- Władysław Anczyc
- Charles Baudlaire
- Fryderyk Hebbel
- Bolesław Prus
- Wincenty Korab-Brzozowski
- brak
- Henry Bataille


Polecamy:

Pójdźmy wszyscy do stajenki
Snycerzu, szukaj bacznie
Sen
Śpiewaj wolno
Krasnoludki
Pieśń przyjacielska Przy kielichu
Oczarowały noce letnie
Reineke-Lis
ballada z tamtej strony
Dym

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Zygmunt Gloger, Henry Bataille, Antonina Domańska, Stefan George, Antoni Czechow, Rudolf G. Binding, , Klemensas Junoša, Pedro Calderón de la Barca, Johann Wolfgang von Goethe, Homer, René Descartes, Anatol France, Fagus, Rudyard Kipling, Jean-Marc Bernard, Frances Hodgson Burnett, Charles Cros, E. T. A. Hoffmann, Marija Konopnicka, Eurypides, Théodore de Banville, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Karl Gjellerup, Józef Czechowicz, Casimir Delavigne, Tadeusz Boy-Żeleński, Dōgen Kigen, Franciszek Karpiński, Léon Deubel, brak, Aleksander Brückner, Anatole le Braz, Hugo von Hofmannsthal, Stefan Grabiński, Guillaume Apollinaire, Aleksander Dumas, Joachim Gasquet, Maria Konopnicka, Konstanty Gaszyński, Julius Hart, Stanisław Korab-Brzozowski, nieznany, Hans Christian Andersen, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Fryderyk Hölderlin, Stanisław Brzozowski, Honore de Balzac, Aloysius Bertrand, Louis Gallet, Bolesław Prus, Adam Asnyk, Wiktoras Gomulickis, Alojzy Feliński, Björnstjerne Björnson, Marceline Desbordes-Valmore, Charles Guérin, Anatole France, Daniel Defoe, Charles Baudelaire, Władysław Anczyc, Francis Jammes, Miguel de Cervantes Saavedra, Theodor Däubler, Charles Baudlaire, George Gordon Byron, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Fryderyk Hebbel, Max Dauthendey, Jacob i Wilhelm Grimm, Michaił Bułhakow, Maria De La Fayette, Maria Dąbrowska, Denis Diderot, Michał Bałucki, Joseph Conrad, Aleksander Fredro, Alter Kacyzne, Jan Kasprowicz, Deotyma, Seweryn Goszczyński, Wincenty Korab-Brzozowski, Max Elskamp, Anton Czechow, Andrzej Frycz Modrzewski, Louis le Cardonnel, Gustave Kahn, Wiktor Gomulicki, Alfred Jarry, James Oliver Curwood, Tristan Derème, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa,

Całej Polski ceny producenta
Szamba betonowe Ustka
najładniejsza i profesjonalna sztukateria w najniższych cenach na rynku
sennik znaczenia snów
© 2015 Zbiór książek.