Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

LenListek z niebaMatkaMotylek
Pod starą wierzbąPolny kwiatekRopuchaSłowik
SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnika

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Léon Deubel
- Homer
- Maria Konopnicka
- George Gordon Byron
- Konstanty Gaszyński
- Fryderyk Hebbel
- Aleksander Brückner
- Aleksander Dumas
- Gustave Kahn
- Tadeusz Boy-Żeleński


Polecamy:

Życie snem
Do czytelnika
Zwierciadło
Północ już była
Bracia, patrzcie jeno…
Wszystko na swoim miejscu
Zamek kaniowski
Cyganie w podróży
imieniny
Samowiedzy! Boleści!

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Henry Bataille, Hans Christian Andersen, Konstanty Gaszyński, Michał Bałucki, E. T. A. Hoffmann, Francis Jammes, Marceline Desbordes-Valmore, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Alfred Jarry, Max Elskamp, Rudolf G. Binding, Alter Kacyzne, Franciszek Karpiński, Jacob i Wilhelm Grimm, Johann Wolfgang von Goethe, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Antoni Czechow, Wiktor Gomulicki, , brak, Guillaume Apollinaire, René Descartes, Joachim Gasquet, Stanisław Brzozowski, Aloysius Bertrand, Louis le Cardonnel, Aleksander Brückner, Aleksander Fredro, Seweryn Goszczyński, Wiktoras Gomulickis, Klemensas Junoša, Antonina Domańska, Pedro Calderón de la Barca, Tristan Derème, Władysław Anczyc, Miguel de Cervantes Saavedra, Frances Hodgson Burnett, Louis Gallet, Wincenty Korab-Brzozowski, Maria Dąbrowska, Honore de Balzac, Denis Diderot, Fryderyk Hebbel, Eurypides, Anatole le Braz, Deotyma, Adam Asnyk, Michaił Bułhakow, Aleksander Dumas, Józef Czechowicz, Théodore de Banville, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Stefan George, Homer, Léon Deubel, Charles Baudlaire, Maria De La Fayette, Jan Kasprowicz, Marija Konopnicka, Rudyard Kipling, Karl Gjellerup, Anton Czechow, Stefan Grabiński, Tadeusz Boy-Żeleński, Maria Konopnicka, Max Dauthendey, Bolesław Prus, James Oliver Curwood, Fagus, Daniel Defoe, Andrzej Frycz Modrzewski, Björnstjerne Björnson, Jean-Marc Bernard, nieznany, Charles Cros, Charles Guérin, Theodor Däubler, Gustave Kahn, Joseph Conrad, Hugo von Hofmannsthal, Fryderyk Hölderlin, Zygmunt Gloger, Anatol France, Stanisław Korab-Brzozowski, George Gordon Byron, Julius Hart, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Anatole France, Charles Baudelaire, Dōgen Kigen, Casimir Delavigne, Alojzy Feliński,

Producent szamb betonowych i innych prefabrykatów:
http://biznesolawa24hat.eu
© 2015 Zbiór książek.