Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczorna

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Jean-Marc Bernard
- James Oliver Curwood
- Maria De La Fayette
- Anatole le Braz
- Michał Bałucki
- Homer
- Léon Deubel
- Karl Gjellerup
- Alter Kacyzne
- Anton Czechow


Polecamy:

Pobudka grunwaldzka
Nasza szkapa
Zwierciadło
Das Majorat
Połowa życia
ja karabin
Kubuś fatalista i jego pan
Śmierć urzędnika
Złote sidła
Marsz weselny
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Honore de Balzac, Stanisław Brzozowski, George Gordon Byron, Zygmunt Gloger, Daniel Defoe, Théodore de Banville, Gustave Kahn, Guillaume Apollinaire, Anatole France, Francis Jammes, Andrzej Frycz Modrzewski, Seweryn Goszczyński, Wiktor Gomulicki, Johann Wolfgang von Goethe, Eurypides, Stanisław Korab-Brzozowski, Joseph Conrad, René Descartes, Wincenty Korab-Brzozowski, Julius Hart, Maria Dąbrowska, Adam Asnyk, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Deotyma, Klemensas Junoša, Tristan Derème, Max Elskamp, Fryderyk Hebbel, Björnstjerne Björnson, Maria Konopnicka, Louis Gallet, James Oliver Curwood, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Charles Guérin, Franciszek Karpiński, Władysław Anczyc, Konstanty Gaszyński, Marceline Desbordes-Valmore, Anatole le Braz, Antonina Domańska, Charles Cros, Max Dauthendey, Alojzy Feliński, Denis Diderot, Aleksander Dumas, Michaił Bułhakow, Jean-Marc Bernard, Miguel de Cervantes Saavedra, Dōgen Kigen, Hans Christian Andersen, Aleksander Brückner, Joachim Gasquet, Jacob i Wilhelm Grimm, Casimir Delavigne, Rudyard Kipling, Hugo von Hofmannsthal, Pedro Calderón de la Barca, Stefan Grabiński, Anatol France, Stefan George, Homer, Charles Baudlaire, Louis le Cardonnel, nieznany, Alter Kacyzne, Fryderyk Hölderlin, Bolesław Prus, E. T. A. Hoffmann, Marija Konopnicka, Fagus, Theodor Däubler, Antoni Czechow, Anton Czechow, Jan Kasprowicz, , brak, Léon Deubel, Charles Baudelaire, Tadeusz Boy-Żeleński, Frances Hodgson Burnett, Wiktoras Gomulickis, Henry Bataille, Aloysius Bertrand, Alfred Jarry, Maria De La Fayette, Aleksander Fredro, Rudolf G. Binding, Michał Bałucki, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Józef Czechowicz, Karl Gjellerup,

dekoracjemieszkaniowe.pl
www.ogrodzenia.edu.pl
szkolny.com.pl
© 2015 Zbiór książek.