Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczorna

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Rudolf G. Binding
- Frances Hodgson Burnett
- Liudvika Didžiulienė-Žmona
- Louis le Cardonnel
- Stefan George
- Antoni Czechow
- E. T. A. Hoffmann
- Homer
- Anatole le Braz
- Charles Guérin


Polecamy:

o matce
Trzy pióra
Das Fräulein von Scuderi
Utwory drobne
daleko
front
Nim próg przestąpiłem celi
Dziennik Franciszki
Historia roku
Do czytelnika
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Liudvika Didžiulienė-Žmona, Michał Bałucki, Fryderyk Hebbel, Anatole le Braz, Maria Dąbrowska, Hans Christian Andersen, Johann Wolfgang von Goethe, Honore de Balzac, Karl Gjellerup, Alojzy Feliński, Rudolf G. Binding, Charles Baudelaire, Marceline Desbordes-Valmore, Miguel de Cervantes Saavedra, Joachim Gasquet, Hugo von Hofmannsthal, Daniel Defoe, Jan Kasprowicz, Francis Jammes, Joseph Conrad, Max Dauthendey, Frances Hodgson Burnett, Maria Konopnicka, Björnstjerne Björnson, Władysław Anczyc, Fagus, Theodor Däubler, Jean-Marc Bernard, Aleksander Brückner, Stefan George, nieznany, Wiktoras Gomulickis, Antonina Domańska, Léon Deubel, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Eurypides, Julius Hart, Zygmunt Gloger, Fryderyk Hölderlin, Rudyard Kipling, Aloysius Bertrand, Wincenty Korab-Brzozowski, Klemensas Junoša, Alter Kacyzne, Wiktor Gomulicki, Louis Gallet, George Gordon Byron, Aleksander Dumas, Deotyma, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Michaił Bułhakow, Stefan Grabiński, Tristan Derème, Anatol France, Adam Asnyk, Louis le Cardonnel, Jacob i Wilhelm Grimm, E. T. A. Hoffmann, Homer, Charles Baudlaire, Charles Cros, Aleksander Fredro, Alfred Jarry, Andrzej Frycz Modrzewski, Denis Diderot, Bolesław Prus, René Descartes, Casimir Delavigne, Pedro Calderón de la Barca, Seweryn Goszczyński, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, brak, Konstanty Gaszyński, Théodore de Banville, , Guillaume Apollinaire, Charles Guérin, Max Elskamp, Henry Bataille, Józef Czechowicz, James Oliver Curwood, Marija Konopnicka, Anatole France, Franciszek Karpiński, Antoni Czechow, Gustave Kahn, Anton Czechow, Dōgen Kigen, Tadeusz Boy-Żeleński, Stanisław Korab-Brzozowski, Maria De La Fayette, Stanisław Brzozowski,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.