Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczorna

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Johann Wolfgang von Goethe
- Wiktor Gomulicki
- Anatole le Braz
- Daniel Defoe
- Antoni Czechow
- nieznany
- Joseph Conrad
- Konstanty Gaszyński
- Jean-Marc Bernard
- Józef Czechowicz


Polecamy:

Jeszcześ Polsko nie zginęła
Gaśnięcie
Patmos
Komedia ludzka Córka Ewy
Wśród nocnej ciszy
Robinson Crusoe
Pójdźmy wszyscy do stajenki
Włóczęgi
Królowa śniegu
Charaktery i anegdoty

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Tadeusz Boy-Żeleński, Hugo von Hofmannsthal, Stanisław Brzozowski, René Descartes, Deotyma, Stanisław Korab-Brzozowski, Andrzej Frycz Modrzewski, Anatol France, Klemensas Junoša, James Oliver Curwood, Maria De La Fayette, Honore de Balzac, Aleksander Brückner, Maria Dąbrowska, Francis Jammes, Hans Christian Andersen, Casimir Delavigne, Anton Czechow, Michał Bałucki, Karl Gjellerup, Aleksander Fredro, Tristan Derème, Bolesław Prus, Rudyard Kipling, Fagus, Alfred Jarry, Władysław Anczyc, Björnstjerne Björnson, Julius Hart, Marceline Desbordes-Valmore, Stefan Grabiński, Max Elskamp, brak, Pedro Calderón de la Barca, Antoni Czechow, Maria Konopnicka, Fryderyk Hebbel, Konstanty Gaszyński, Zygmunt Gloger, Joseph Conrad, Seweryn Goszczyński, George Gordon Byron, Charles Cros, Miguel de Cervantes Saavedra, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Marija Konopnicka, Louis Gallet, Wiktor Gomulicki, Jean-Marc Bernard, Anatole le Braz, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Léon Deubel, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Alojzy Feliński, Jan Kasprowicz, nieznany, , Théodore de Banville, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Dōgen Kigen, Denis Diderot, Charles Baudelaire, Adam Asnyk, Wiktoras Gomulickis, Michaił Bułhakow, Alter Kacyzne, Gustave Kahn, Franciszek Karpiński, Charles Guérin, Aloysius Bertrand, Charles Baudlaire, Rudolf G. Binding, Henry Bataille, Max Dauthendey, Theodor Däubler, Antonina Domańska, E. T. A. Hoffmann, Frances Hodgson Burnett, Eurypides, Aleksander Dumas, Johann Wolfgang von Goethe, Stefan George, Anatole France, Wincenty Korab-Brzozowski, Homer, Jacob i Wilhelm Grimm, Joachim Gasquet, Guillaume Apollinaire, Louis le Cardonnel, Daniel Defoe, Fryderyk Hölderlin, Józef Czechowicz,

Jímky Středočeský kraj - spolehlivé řešení na
Nabízíme samonosné betonové nádrže vhodné
covid 19 poszewki jedwabne na czas kwarantanny covid
© 2015 Zbiór książek.