Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczorna

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Jan Kasprowicz
- Casimir Delavigne
- Andrzej Frycz Modrzewski
- Léon Deubel
- Seweryn Goszczyński
- Miguel de Cervantes Saavedra
- Deotyma
- Charles Guérin
- E. T. A. Hoffmann
- Max Elskamp


Polecamy:

Ideał
o matce
knajpa
Stare miasto
Jasna niedziela
opowiadanie
Dym
Pod baldachimem drzew
Pieśń o Narodzeniu Pańskim
śpiewny pocałunek
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Pedro Calderón de la Barca, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Anatole France, Daniel Defoe, Stanisław Brzozowski, Charles Baudlaire, Anton Czechow, Fryderyk Hölderlin, Seweryn Goszczyński, E. T. A. Hoffmann, Michał Bałucki, Anatole le Braz, Hugo von Hofmannsthal, Tadeusz Boy-Żeleński, Fagus, Joseph Conrad, Charles Baudelaire, Alfred Jarry, Józef Czechowicz, Jacob i Wilhelm Grimm, Aleksander Fredro, Rudolf G. Binding, Eurypides, Miguel de Cervantes Saavedra, Aleksander Brückner, Wiktoras Gomulickis, Antonina Domańska, Alter Kacyzne, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Henry Bataille, Charles Guérin, Julius Hart, Alojzy Feliński, Léon Deubel, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Zygmunt Gloger, Maria Dąbrowska, Max Elskamp, Deotyma, Stanisław Korab-Brzozowski, Wiktor Gomulicki, Jean-Marc Bernard, Stefan George, Hans Christian Andersen, Gustave Kahn, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Aleksander Dumas, Théodore de Banville, Joachim Gasquet, Honore de Balzac, Dōgen Kigen, Fryderyk Hebbel, Maria De La Fayette, Björnstjerne Björnson, Max Dauthendey, George Gordon Byron, Maria Konopnicka, Rudyard Kipling, Jan Kasprowicz, Charles Cros, Władysław Anczyc, Casimir Delavigne, brak, Louis le Cardonnel, Klemensas Junoša, Aloysius Bertrand, Bolesław Prus, Johann Wolfgang von Goethe, Louis Gallet, James Oliver Curwood, Andrzej Frycz Modrzewski, Homer, Francis Jammes, Anatol France, Michaił Bułhakow, René Descartes, , Wincenty Korab-Brzozowski, Adam Asnyk, Guillaume Apollinaire, Theodor Däubler, Karl Gjellerup, Franciszek Karpiński, nieznany, Tristan Derème, Stefan Grabiński, Antoni Czechow, Frances Hodgson Burnett, Marija Konopnicka, Marceline Desbordes-Valmore, Konstanty Gaszyński, Denis Diderot,

więcej info
czytaj tutaj więcej
zarządzanie stronami www
© 2015 Zbiór książek.