Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

SyrenaŚlimak i różaŚpiewak spod strzechyTowarzysz podróży
U króla OlchWszystko na swoim miejscuZ jednego gniazdaMarsz strzelców
O, jak się trapięDaremne żaleDo młodychZaczarowana Królewna
A cóż z tą Dzieciną…BogurodzicaBracia, patrzcie jeno…Był to Berko sławny Żyd
Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczorna

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Aleksander Fredro
- Aloysius Bertrand
- Konstanty Gaszyński
- Anatole France
- Frances Hodgson Burnett
- Daniel Defoe
- Stefan George
- Stefan Grabiński
- Jacob i Wilhelm Grimm
- Björnstjerne Björnson


Polecamy:

lato na wołyniu
Dzieje Tristana i Izoldy
Hanusia Wierzynkówna
O przyjmowaniu wskazań
Październik
Wiersz ten ci święcę
Trzej bracia
Stare miasto
Dzisiaj w Betlejem
Lśniąco w luny się kołyszę

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Daniel Defoe, Björnstjerne Björnson, Fryderyk Hölderlin, Aleksander Fredro, Antoni Czechow, Francis Jammes, Anton Czechow, Charles Cros, Antonina Domańska, Hans Christian Andersen, Homer, Anatol France, Marija Konopnicka, Józef Czechowicz, Hugo von Hofmannsthal, Tadeusz Boy-Żeleński, Gustave Kahn, Bolesław Prus, Jean-Marc Bernard, Louis le Cardonnel, Franciszek Karpiński, Stanisław Korab-Brzozowski, Léon Deubel, Fagus, Denis Diderot, Anatole le Braz, E. T. A. Hoffmann, Joseph Conrad, Johann Wolfgang von Goethe, Max Elskamp, James Oliver Curwood, Maria De La Fayette, Dōgen Kigen, Jacob i Wilhelm Grimm, George Gordon Byron, Rudolf G. Binding, Henry Bataille, Alojzy Feliński, Max Dauthendey, Stanisław Brzozowski, Deotyma, Michaił Bułhakow, Eurypides, Michał Bałucki, , Casimir Delavigne, Théodore de Banville, Miguel de Cervantes Saavedra, Adam Asnyk, Andrzej Frycz Modrzewski, Joachim Gasquet, Theodor Däubler, Karl Gjellerup, Wincenty Korab-Brzozowski, Władysław Anczyc, Charles Baudlaire, Frances Hodgson Burnett, Anatole France, Zygmunt Gloger, Guillaume Apollinaire, Alfred Jarry, nieznany, Stefan George, Stefan Grabiński, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Aloysius Bertrand, Fryderyk Hebbel, Maria Dąbrowska, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Aleksander Brückner, Julius Hart, René Descartes, Charles Baudelaire, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Honore de Balzac, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Rudyard Kipling, Tristan Derème, Maria Konopnicka, Wiktor Gomulicki, Pedro Calderón de la Barca, Charles Guérin, Marceline Desbordes-Valmore, Wiktoras Gomulickis, Seweryn Goszczyński, Aleksander Dumas, Louis Gallet, brak, Alter Kacyzne, Klemensas Junoša, Jan Kasprowicz, Konstanty Gaszyński,

Ivnice septiky výroba a prodej
http://www.lightcrew.eu
Ser du etter et 4 stjerner hotell i De
najładniejsza i profesjonalna sztukateria w najniższych cenach na rynku
© 2015 Zbiór książek.