Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniemMarzenie ciekawegoMarzenie paryskie
Moesta et errabundaMogiła wyklętego poetyMuza choraMuza sprzedajna
NiepowrotneNieszczęście

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Władysław Anczyc
- Daniel Defoe
- Michaił Bułhakow
- Rudyard Kipling
- Wiktor Gomulicki
- Franciszek Karpiński
- Charles Baudlaire
- Anton Czechow
- Anatol France
- Anatole France


Polecamy:

Krasnoludek
Manekin trzcinowy
Człowiek i morze
Powinowactwo cieni i kwiatów o zmierzchu
Wzlot
Północ już była
toruń
Zwierciadło
Pastuszka gęsi
Biedny młynarczyk i kotek

Fotograf Warszawa

Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Denis Diderot, Józef Czechowicz, Maria Konopnicka, Hans Christian Andersen, James Oliver Curwood, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Antoni Czechow, Antonina Domańska, Władysław Anczyc, Johann Wolfgang von Goethe, Andrzej Frycz Modrzewski, Joachim Gasquet, Louis Gallet, Tristan Derème, Alfred Jarry, Deotyma, Björnstjerne Björnson, Max Dauthendey, Henry Bataille, Aleksander Brückner, Alojzy Feliński, Frances Hodgson Burnett, Julius Hart, Jacob i Wilhelm Grimm, Klemensas Junoša, Fagus, Honore de Balzac, Anatole le Braz, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Daniel Defoe, Homer, Zygmunt Gloger, Louis le Cardonnel, Tadeusz Boy-Żeleński, Gustave Kahn, Pedro Calderón de la Barca, Karl Gjellerup, Joseph Conrad, Marija Konopnicka, Anatole France, Aloysius Bertrand, Bolesław Prus, Fryderyk Hebbel, Stanisław Korab-Brzozowski, Miguel de Cervantes Saavedra, Jan Kasprowicz, Stefan George, Stanisław Brzozowski, Aleksander Fredro, Maria Dąbrowska, Adam Asnyk, Franciszek Karpiński, Anatol France, Dōgen Kigen, Casimir Delavigne, Max Elskamp, Anton Czechow, Théodore de Banville, George Gordon Byron, Charles Cros, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Seweryn Goszczyński, Rudolf G. Binding, Jean-Marc Bernard, Wiktor Gomulicki, Aleksander Dumas, Guillaume Apollinaire, Charles Baudelaire, Wiktoras Gomulickis, Eurypides, Marceline Desbordes-Valmore, Michaił Bułhakow, E. T. A. Hoffmann, Theodor Däubler, brak, , Wincenty Korab-Brzozowski, Charles Guérin, Léon Deubel, René Descartes, Francis Jammes, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Hugo von Hofmannsthal, Rudyard Kipling, Alter Kacyzne, Konstanty Gaszyński, Maria De La Fayette, Michał Bałucki, nieznany, Stefan Grabiński, Fryderyk Hölderlin, Charles Baudlaire,

Producent szamb betonowych i innych prefabrykatów:
http://biznesolawa24hat.eu
Jímky Středočeský kraj - spolehlivé řešení na
Nabízíme samonosné betonové nádrže vhodné
covid 19 poszewki jedwabne na czas kwarantanny covid
© 2015 Zbiór książek.