Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniemMarzenie ciekawegoMarzenie paryskie
Moesta et errabundaMogiła wyklętego poetyMuza choraMuza sprzedajna
NiepowrotneNieszczęście

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Józef Czechowicz
- Fryderyk Hebbel
- Alter Kacyzne
- Stefan Grabiński
- E. T. A. Hoffmann
- Henry Bataille
- Charles Guérin
- Anton Czechow
- Miguel de Cervantes Saavedra
- Marija Konopnicka


Polecamy:

Flirt z Melpomeną
Tryumfy Króla niebieskiego
Staruszki
Calineczka
Hej, w dzień narodzenia
Zmora
Otchłań
Mogiła wyklętego poety
nic więcej
śpiewny pocałunek
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Frances Hodgson Burnett, Alfred Jarry, Joseph Conrad, Stanisław Korab-Brzozowski, Marceline Desbordes-Valmore, Maria Dąbrowska, Fagus, René Descartes, Stefan George, Wiktor Gomulicki, Homer, Charles Baudlaire, Anton Czechow, Tadeusz Boy-Żeleński, Władysław Anczyc, Johann Wolfgang von Goethe, Michał Bałucki, Wiktoras Gomulickis, Józef Czechowicz, Stanisław Brzozowski, James Oliver Curwood, Karl Gjellerup, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Anatole le Braz, Fryderyk Hebbel, Franciszek Karpiński, Fryderyk Hölderlin, Antonina Domańska, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Théodore de Banville, , Eurypides, Léon Deubel, Rudolf G. Binding, Antoni Czechow, Hugo von Hofmannsthal, Klemensas Junoša, Gustave Kahn, Max Dauthendey, Tristan Derème, Konstanty Gaszyński, Aloysius Bertrand, Wincenty Korab-Brzozowski, Seweryn Goszczyński, Daniel Defoe, brak, Jan Kasprowicz, Louis le Cardonnel, Michaił Bułhakow, Adam Asnyk, Alter Kacyzne, Rudyard Kipling, Alojzy Feliński, Zygmunt Gloger, Joachim Gasquet, Hans Christian Andersen, Deotyma, Maria Konopnicka, Maria De La Fayette, Björnstjerne Björnson, Marija Konopnicka, Theodor Däubler, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Francis Jammes, Aleksander Dumas, Dōgen Kigen, Charles Cros, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Guillaume Apollinaire, E. T. A. Hoffmann, Julius Hart, Aleksander Brückner, George Gordon Byron, Andrzej Frycz Modrzewski, Louis Gallet, Pedro Calderón de la Barca, Henry Bataille, Bolesław Prus, Jean-Marc Bernard, Jacob i Wilhelm Grimm, Anatole France, Denis Diderot, Charles Baudelaire, nieznany, Casimir Delavigne, Stefan Grabiński, Miguel de Cervantes Saavedra, Honore de Balzac, Max Elskamp, Anatol France, Aleksander Fredro, Charles Guérin,

a!konto - biuro rachunkowe kraków
© 2015 Zbiór książek.