Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniemMarzenie ciekawegoMarzenie paryskie
Moesta et errabundaMogiła wyklętego poetyMuza choraMuza sprzedajna
NiepowrotneNieszczęście

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Théodore de Banville
- Stanisław Korab-Brzozowski
- Alfred Jarry
- E. T. A. Hoffmann
- Denis Diderot
- Casimir Delavigne
- Michaił Bułhakow
- Daniel Defoe
- René Descartes
- Guillaume Apollinaire


Polecamy:

w boju
miłość
Mogiła wyklętego poety
Za Niemen hen precz
Okna
Łuk miłości
Das Majorat
Robinson Crusoe
Śluby panieńskie czyli Magnetyzm serca komedia w 5 aktach wierszem
wieczorem
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Antoni Czechow, Léon Deubel, Joseph Conrad, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Wiktoras Gomulickis, René Descartes, Casimir Delavigne, Miguel de Cervantes Saavedra, Aloysius Bertrand, Daniel Defoe, Stanisław Brzozowski, Tadeusz Boy-Żeleński, James Oliver Curwood, Antonina Domańska, Konstanty Gaszyński, Władysław Anczyc, Adam Asnyk, Anton Czechow, Alter Kacyzne, Klemensas Junoša, Dōgen Kigen, Fryderyk Hölderlin, Hans Christian Andersen, Max Elskamp, E. T. A. Hoffmann, Andrzej Frycz Modrzewski, Michaił Bułhakow, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Joachim Gasquet, Denis Diderot, Louis Gallet, Wincenty Korab-Brzozowski, nieznany, Marceline Desbordes-Valmore, Fagus, Théodore de Banville, Aleksander Dumas, Jean-Marc Bernard, Alojzy Feliński, Charles Baudelaire, Hugo von Hofmannsthal, Stefan Grabiński, Guillaume Apollinaire, Marija Konopnicka, Jan Kasprowicz, Anatole le Braz, George Gordon Byron, Björnstjerne Björnson, Zygmunt Gloger, Maria Konopnicka, Stanisław Korab-Brzozowski, Henry Bataille, Pedro Calderón de la Barca, Eurypides, Charles Guérin, Deotyma, Jacob i Wilhelm Grimm, Karl Gjellerup, Seweryn Goszczyński, Józef Czechowicz, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Theodor Däubler, Honore de Balzac, Wiktor Gomulicki, Frances Hodgson Burnett, Aleksander Brückner, Bolesław Prus, Michał Bałucki, Charles Baudlaire, Charles Cros, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, , Louis le Cardonnel, Anatol France, brak, Maria De La Fayette, Maria Dąbrowska, Alfred Jarry, Franciszek Karpiński, Johann Wolfgang von Goethe, Max Dauthendey, Fryderyk Hebbel, Rudolf G. Binding, Tristan Derème, Francis Jammes, Gustave Kahn, Julius Hart, Anatole France, Aleksander Fredro, Rudyard Kipling, Homer, Stefan George,

www.mmlek.eu
© 2015 Zbiór książek.