Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniemMarzenie ciekawegoMarzenie paryskie
Moesta et errabundaMogiła wyklętego poetyMuza choraMuza sprzedajna
NiepowrotneNieszczęście

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Alter Kacyzne
- Klemensas Junoša
- Fagus
- Max Dauthendey
- Hans Christian Andersen
- Wincenty Korab-Brzozowski
- Charles Baudlaire
- Anatole le Braz
- Alfred Jarry
- Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort


Polecamy:

Marzenie paryskie
Malcy
Zagubienie aureoli
Zmora
Ropucha
Podróż
Dusza wina
Harlem
Sekret
Księżna De Clèves

Fotograf Warszawa
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Dōgen Kigen, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Alter Kacyzne, Anatol France, Franciszek Karpiński, Deotyma, Daniel Defoe, Klemensas Junoša, Henry Bataille, Bolesław Prus, Theodor Däubler, Wiktor Gomulicki, nieznany, brak, Anatole France, Maria Dąbrowska, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Louis le Cardonnel, Jan Kasprowicz, Charles Baudelaire, Tristan Derème, Karl Gjellerup, Władysław Anczyc, Fryderyk Hebbel, Anton Czechow, Fagus, Hans Christian Andersen, Stanisław Brzozowski, Joachim Gasquet, Stanisław Korab-Brzozowski, Francis Jammes, Jacob i Wilhelm Grimm, Stefan Grabiński, Johann Wolfgang von Goethe, James Oliver Curwood, Stefan George, E. T. A. Hoffmann, Maria De La Fayette, Marceline Desbordes-Valmore, , Théodore de Banville, Rudyard Kipling, Honore de Balzac, Aleksander Dumas, Léon Deubel, Homer, Antonina Domańska, Pedro Calderón de la Barca, Max Dauthendey, Konstanty Gaszyński, René Descartes, Eurypides, Fryderyk Hölderlin, Frances Hodgson Burnett, Rudolf G. Binding, Wincenty Korab-Brzozowski, Wiktoras Gomulickis, Alfred Jarry, George Gordon Byron, Charles Guérin, Andrzej Frycz Modrzewski, Miguel de Cervantes Saavedra, Alojzy Feliński, Charles Baudlaire, Max Elskamp, Björnstjerne Björnson, Aleksander Fredro, Antoni Czechow, Aloysius Bertrand, Louis Gallet, Adam Asnyk, Casimir Delavigne, Gustave Kahn, Zygmunt Gloger, Denis Diderot, Aleksander Brückner, Hugo von Hofmannsthal, Guillaume Apollinaire, Michał Bałucki, Maria Konopnicka, Julius Hart, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Marija Konopnicka, Seweryn Goszczyński, Joseph Conrad, Anatole le Braz, Jean-Marc Bernard, Tadeusz Boy-Żeleński, Michaił Bułhakow, Charles Cros, Józef Czechowicz, Tadeusz Dołęga-Mostowicz,

Szamba betonowe Ustka
sennik znaczenia snów
© 2015 Zbiór książek.