Ponoć czytanie to najwspanialsza rzecz jaką można wykonywać w celu uspokojenia własnej duszy
Strona głowna

Lektury alfabetycznie:
A(11)
B(18)
C(19)
D(47)
E(6)
F(4)
G(6)
H(9)
I(7)
J(14)
K(28)
L(15)
Ł(2)
M(34)
N(12)
O(21)
P(66)
R(11)
S(24)
Ś(14)
T(10)
U(7)
W(38)
Z(27)
Ź(1)
Ż(7)

Wielu twierdzi, że czytanie książek to najwspanialsza rzecz jaką można wykonać w celu uspokojenia duszy i umysłu. Mam nadzieję, że każdy z was ma podobne zdanie i zechce zagłębić się w literaturze zebranej na tej stronie.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się ze zbiorem lektur znajdujących się na niniejszej witrynie. Głównie są to tematy z gimnazjum i liceum ogólnokształcącego jednak mam nadzieję, że z czasem będzie przybywać również innych książek.

Bywaj dziewczę zdroweDzieje Tristana i IzoldyDzisiaj w BetlejemGdy się Chrystus rodzi
Gdy śliczna PannaHej, w dzień narodzeniaIdzie stary wiarusIdzie żołnierz borem, lasem
Jeszcześ Polsko nie zginęłaJezus malusieńkiLulajże, JezuniuMazur z 1831 roku
Mazurek młodzieżyMędrcy świataOj Maluśki, MaluśkiPieśń o Rolandzie
Pieśń pogrzebowa poległemu rycerzowiPiosnka ułańskaPomoc dajcie mi, rodacyPójdźmy wszyscy do stajenki
Północ już byłaPrzybieżeli do BetlejemRozmarynTam na błoniu błyszczy kwiecieq
Tryumfy Króla niebieskiegoWśród nocnej ciszyZ Narodzenia PanaNim próg przestąpiłem celi
Małe niedole pożycia małżeńskiegoOjciec GoriotKomedia ludzka JaszczurKomedia ludzka Gobseck
Komedia ludzka Eugenia GrandetKomedia ludzka Córka EwyZa chlebemSnycerzu, szukaj bacznie
Życie snemWieczoryAlbatrosAmor i czaszka
BłogosławieństwoCały świat byś ściągnęłaCudzoziemiecCyganie w podróży
Człowiek i morzeDo czytelnikaDo KreolkiDo Malabarki
Do Teodora De BanvilleDon Juan w piekleDusza winaEpigraf na potępioną książkę
GłosHarmonia wieczornaHeautontimoroumenosHymn do piękna
IdeałJutrzenka duszyJużKara pychy
LatarnieLubię tych nagich epok bawić się wspomnieniemMarzenie ciekawegoMarzenie paryskie
Moesta et errabundaMogiła wyklętego poetyMuza choraMuza sprzedajna
NiepowrotneNieszczęście

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Spis autorów:

- Marceline Desbordes-Valmore
- Hans Christian Andersen
- Jean-Marc Bernard
- Maria Dąbrowska
- Joseph Conrad
- Aloysius Bertrand
- Homer
- Stanisław Brzozowski
- Fryderyk Hölderlin
- Miguel de Cervantes Saavedra


Polecamy:

Profesor Wilczur
Jezus malusieńki
Żądza nicestwa
Pan Grubas
W moje oczy — popiół prószy
wieczorem
Hanusia Wierzynkówna
na wsi
Złoczyńca
pamięci zniknionego
Niestety dzisiaj bardzo mało osób jest, które czytają książki w tradycyjnej oprawie. Część czytelników skierowała swoje oczy w stronę książek elektronicznych. Prawdziwi czytelnicy powiadają, że książka musi posiadać duszę, a duszę może posiadać tylko książka wydana w tradycyjny sposób. Są też tacy, którzy zwyczajnie nie lubią czytać elektronicznych książek.
Bez względu na to kto jaką wersję książki czyta to na uznanie zaśługuje samo czytanie. Otóż dzięki przeczytaniu dużej ilości książek, nasz zasób słowny stale się rozwija. Potrafimy ładniej mówić oraz pisać. Z pewnością niejeden z Was w podstawówce spotkał się ze stwierdzeniem polonistki, która utrzymywała że czytanie książek wpływa na mniejszą liczbę błędą popełnianych na kartkówkach. To niewątpliwie jest fakt.
Na naszej stronie internetowej znajdziecie Państwo głównie książki, które są uznane za lektury szkolne. Nie rozgraniczamy katalogu na lektury gimnazjalne, z podstawówki czy liceum. Prawie wszystkie umieszczone są w jednym miejscu i posegregowane autorami i tytułami. Kiedy ktoś będzie potrzebować zajrzeć do wybranej lektury wystarczy że odszuka jej na stronie kliknie w dany tytuł i będzie mógł swobodnie czytać. W swojej bazie posiadamy, zarówno krótkie utwory jak i te należące do najdłuższych.


Szczególnie polecamy dzieła Adama Asnyka świetnego poety i dramatopisarza, który brał udział w powstaniu w 1863 roku, po którym w najbliższych latach osiadł na dobre w Krakowie. Adama Asnyka można śmiało nazwać najznamienitszym poetom swojej epoki. Jego twórczość przekazywała nastroje, które panowały podczas powstania i za raz po nim. Były również wyrazem nadziei i oczekiwania na lepsze nadchodzące czasy, które autor określał mianem zmartwychwstania. Pamiętajcie warto czytać książki!

W swoich zbiorach posiadamy dzieła następujących autorów:
Stefan George, Alfred Jarry, Andrzej Frycz Modrzewski, Guillaume Apollinaire, Maria Konopnicka, Jacob i Wilhelm Grimm, Pedro Calderón de la Barca, Maria De La Fayette, George Gordon Byron, Stanisław Brzozowski, Sébastien-Roch Nicolas de Chamfort, Anatol France, James Oliver Curwood, Tadeusz Dołęga-Mostowicz, Julius Hart, Gustave Kahn, Alojzy Feliński, Charles Cros, Klementyna z Tańskich Hoffmanowa, Léon Deubel, Anatole le Braz, Aleksander Dumas, Henry Bataille, Casimir Delavigne, Aleksander Fredro, Franciszek Karpiński, Fagus, Joseph Conrad, brak, Hans Christian Andersen, nieznany, Deotyma, Anatole France, Michał Bałucki, Charles Baudelaire, Rudyard Kipling, Johann Wolfgang von Goethe, Theodor Däubler, Józef Czechowicz, Max Elskamp, Władysław Anczyc, Aloysius Bertrand, Aleksander Brückner, Jean-Marc Bernard, Théodore de Banville, Charles Baudlaire, Fryderyk Hebbel, Michaił Bułhakow, Miguel de Cervantes Saavedra, René Descartes, Wiktoras Gomulickis, Bolesław Prus, Anton Czechow, Maria Dąbrowska, E. T. A. Hoffmann, Zygmunt Gloger, Marija Konopnicka, Dōgen Kigen, Louis Gallet, Tristan Derème, Fryderyk Hölderlin, Max Dauthendey, Eurypides, Denis Diderot, Marceline Desbordes-Valmore, Antoni Czechow, Klemensas Junoša, Homer, , Daniel Defoe, Hugo von Hofmannsthal, Francis Jammes, Liudvika Didžiulienė-Žmona, Jan Kasprowicz, Wincenty Korab-Brzozowski, Rudolf G. Binding, Konstanty Gaszyński, Karl Gjellerup, Tadeusz Boy-Żeleński, Frances Hodgson Burnett, Wiktor Gomulicki, Stanisław Korab-Brzozowski, Antonina Domańska, Seweryn Goszczyński, Louis le Cardonnel, Honore de Balzac, Adam Asnyk, Joachim Gasquet, Alter Kacyzne, Charles Guérin, Stefan Grabiński, Björnstjerne Björnson,

sportowy.info.pl
© 2015 Zbiór książek.